Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dźwięk ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   KJ-UB

KJ-UB

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów
  • LokalizacjaPomorze

Napisano 30 lipiec 2006 - 13:18

Witam ponownie,
dziasiaj debiutowałem z multikiem, poszło nieźle - nie wylądował w śmietniku i będą następne razy ;) ,
ale nsunęło mi się pytanie - podczas rzutu przy pewnej prędkości obrotowej szpuli (porządnie rozpędzona)w moim procasterze zaczyna sie wydobywać świst (coś ala dźwięk turbinki)- pochodzi na pewno od szpuli - na szpuli żyłka więc nie powinna wydawać dźwięków (??) - czas poszukać miejsca do przesmarowania czy norma ???

#2 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 30 lipiec 2006 - 13:20

KJ-UB wydaje mi się ze jest to po prostu dzwiek jaki wydaje pracujący system hamulca rzutowego (Twoja daiwa ma magnetyka). Jest to raczej normalne - jesli faktycznie pochodzi o hamulca :mellow:

#3 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 30 lipiec 2006 - 14:13

Redaktor Mifek ma rację. To hamulec magnetyczny. Powinieneś ten hałas polubić. Jest typowy dla tego typu hamulca, a dokładnie jego odmiany w tym kołowrotku. Kiedyś jak już się wprawisz i kupisz sobie n.p. Daiwę Alphas Ito z hamulcem MagForceV+ nie będzie tego hałasu. Będzie szpulka odwijać się bezszelestnie jak w kołowrotku Acorpion 1001. Ale nie wszystko od razu. Najpierw połów tym co masz.

pozdrawiam

#4 OFFLINE   KJ-UB

KJ-UB

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów
  • LokalizacjaPomorze

Napisano 30 lipiec 2006 - 15:01

... szczerze mówiąc to obejrzałem go właśnie i chyba znalazłem pewien niuans ale sprawdzi się dopiero nad wodą - może w tygodniu.
... ten hamulec u mnie to sztywny pierścień - przemieszczją się praktycznie tylko magnesy i to podczas nastawiania wartości - chyba nie ma prawa hałasować... mogę się mylić oczywiście

#5 OFFLINE   Jakub_ty

Jakub_ty

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaMaków Mazowiecki

Napisano 02 sierpień 2006 - 11:10

hej ja posiadam model Procaster z daiwy i przy wyrzucie jest swist na hamulcu jak ustawie Magforce na off to znika więc wszystko jest w pożadku tak mysle . A przy okazji złowiłem pierwszego bolenia na casting wczoraj :lol: . Poz