Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeka Skawa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   wyjec

wyjec

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz

Napisano 18 lipiec 2011 - 16:59

Koledzy w Sierpniu wybieram się na Wakacje do Suchej beskidzkiej gdzie płynie rzeka Skawa! Kiedyś tam bywałem (w celach turystyczno-rodzinnych) i pamiętam pływające spore kleniuchy ,czy orientuje się ktoś jak teraz tam wygląda woda i sytuacja z rybostanem !

#2 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 19 lipiec 2011 - 13:55

Cześć łowić wolno tylko do kładki gdzie wpada rzeka Stryszawka-Okręg PZW Bielsko Biała. Dalej to już woda RZGW pod zbiornik zaporowy Świnna Poręba. Zezwolenie na tą wodę możesz wykupić w RZGW Żywiec. Tam są największe klenie ale trzeba szukać. Ja tam nie jeżdżę. Cała woda jest muchowa i dopiero od mostu drogowego w Wadowicach jest spin. Jak łowisz na muchę to możemy się spiknąć na górne odcinki Skawy, pokażę Ci parę miejscówek.

#3 OFFLINE   wyjec

wyjec

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz

Napisano 20 lipiec 2011 - 19:18

Niestety na muszkę nie poławiam (brak sprzętu a co za Tym idzie brak wiedzy )! Jadę do rodziny i to z żoną więc z rana na chwilowy wypad znajdę czas jednak wyjazd gdzieś dalej raczej odpada :D

#4 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 21 lipiec 2011 - 11:11

To w ogóle nie bierz wędek, bo do najbliższego miejsca gdzie możesz spiningować tj do Wadowic masz z Suchej 20km.

#5 OFFLINE   Sensu

Sensu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaChrzanów
  • Imię:Adam

Napisano 24 styczeń 2015 - 23:22

Witam wszystkich

 

Nie chcę otwierać nowego wątku więc zapytam tutaj. Jest sens teraz, czyli pod koniec stycznia jechać na Skawę za kleniem? 



#6 OFFLINE   krakus

krakus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 795 postów
  • LokalizacjaAFG...

Napisano 25 styczeń 2015 - 08:42

Witam wszystkich

 

Nie chcę otwierać nowego wątku więc zapytam tutaj. Jest sens teraz, czyli pod koniec stycznia jechać na Skawę za kleniem? 

 

Kolego sens jest zawsze bo takie nasze hobby:)


  • grey lubi to

#7 OFFLINE   MichałAspiusFishing

MichałAspiusFishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 923 postów
  • Lokalizacjafacebook.com/aspiusasp
  • Imię:Michał

Napisano 25 styczeń 2015 - 12:09

W ubieglym sezonie na przełomie marca i kwietnia bylem pare razy w okolicach miasteczka Podolsze, w sumie był to bardziej taki zwiazd, ryby na 0 ale malowniczo dosc :)

 

 

Załączone pliki



#8 OFFLINE   Sensu

Sensu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaChrzanów
  • Imię:Adam

Napisano 25 styczeń 2015 - 13:17

Wiem bo tez jezdzilem w marcu i kwietniu ubiegłego roku w okolice Podolsza, do ujscia Skawy do Wisly i tez bez efektow :)



#9 OFFLINE   radeks

radeks

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaBielsko-Biała
  • Imię:Radek

Napisano 25 styczeń 2015 - 14:54

Próbujemy do skutku ;) takie hobby :D



#10 OFFLINE   spidi

spidi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 363 postów
  • Lokalizacjaleńczester

Napisano 25 styczeń 2015 - 15:30

a ja widziałem na Skawie ostatnio ładne spławy które szczerze mnie zdziwiły o tej porze roku także myślę że warto

#11 OFFLINE   Sensu

Sensu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaChrzanów
  • Imię:Adam

Napisano 25 styczeń 2015 - 20:07

Spidi w której części Skawy?



#12 OFFLINE   spidi

spidi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 363 postów
  • Lokalizacjaleńczester

Napisano 25 styczeń 2015 - 20:39

Spidi w której części Skawy?


poszedł priv

#13 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 19 wrzesień 2019 - 22:43

Gdyby ktoś planował łowienie ... info ze strony @Flyfishing_force  

 

😞😞 Jeszcze w zeszłym sezonie łowiłem tutaj Lipienie. Obecnie odcinek jest całkowicie zniszczony. Rzeka została przepchana na prawą stronę, przez środek jest zrobione ,,lotnisko" do wywozu żwiru, a w płytkich odciętych bajorkach narybek dogorywa w męczarniach. Ot obraz Polskich meliorantów 1f641.png:-( Skawa w Suchej Beskidzkiej. Tak teraz wyglądają całkiem niezłe niegdyś, miejsca Lipieniowe. 😢😢😢

Edit : Najgorsze jest to, że remont tego odcinka był parę lat temu i na obecną chwilę, rzeka nie zagrażała jakimś podmyciem czy zerwaniem brzegów...

 

Załączone pliki



#14 OFFLINE   Flyman

Flyman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów

Napisano 20 wrzesień 2019 - 06:56

O ja pi....lę!!!! Kolejny głupio-mądry projekt polskiej inżynierii 😤

#15 OFFLINE   barti92

barti92

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • Imię:Bartek

Napisano 05 kwiecień 2020 - 14:46

Cześć wszystkim!

Szukałem sporo na forum, jak i ogólnie w internecie, ale znalazłem bardzo mało na temat Skawy. Na forum poza Świnną i odcinkiem No-Kill nie ma praktycznie nic. Czy łowi ktoś na Skawie? Jakie efekty? Z tych urywków, które znalazłem wynika, że jest bardzo słabo, szczególnie od jazu w miejscowości Grodzisko do ujścia do Wisły. Co prawda przygodę z wędkarstwem zacząłem w Stanach, ale za łebka każdy weekend spędzałem nad tą rzeką pluskając się w wodzie, a Ojciec łowił. Pamiętam sporo brzan, ogromne klenie, świnki i szczupaki. Wszystko na w/w odcinku. Niedawno wróciłem do Polski na stałe, a przynajmniej na dłużej - stąd moje pytanie. Z góry dzięki za odpowiedzi i zapraszam do dyskusji.



#16 OFFLINE   Boban_

Boban_

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Kamil

Napisano 03 maj 2020 - 11:10

Cześć wszystkim!

Szukałem sporo na forum, jak i ogólnie w internecie, ale znalazłem bardzo mało na temat Skawy. Na forum poza Świnną i odcinkiem No-Kill nie ma praktycznie nic. Czy łowi ktoś na Skawie? Jakie efekty? Z tych urywków, które znalazłem wynika, że jest bardzo słabo, szczególnie od jazu w miejscowości Grodzisko do ujścia do Wisły. Co prawda przygodę z wędkarstwem zacząłem w Stanach, ale za łebka każdy weekend spędzałem nad tą rzeką pluskając się w wodzie, a Ojciec łowił. Pamiętam sporo brzan, ogromne klenie, świnki i szczupaki. Wszystko na w/w odcinku. Niedawno wróciłem do Polski na stałe, a przynajmniej na dłużej - stąd moje pytanie. Z góry dzięki za odpowiedzi i zapraszam do dyskusji.

Witam,

Byłem z chłopakami w tym roku na Skawie - początek kwietnia na wysokości Smolic od jazu na rzece. Niestety bez efektu, brak brań. Latem w zeszłym roku b.ładnie tam połapałem okoni i trafiły się nawet świnki. Odcinek no-kill w tym roku przyniósł kilka pstrągów z końcem kwietnia. Ogólnie poznaję dopiero Skawę ale chętnie podzielę się zebranymi doświadczeniami. Łowię głównie spinem.

Pozdrawiam.



#17 OFFLINE   barti92

barti92

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • Imię:Bartek

Napisano 07 czerwiec 2022 - 18:02

Może kogoś zainteresuje, rzekomo prace mają skończyć się jeszcze w tym roku, w Grodzisku nic się nie dzieje, podobno w Podolszu, więc podejrzewam, że w tym roku nic z tego.

 

https://przetargi.wo...-ekologicz.html

 

Nad Skawę jeżdżę często, głównie z sentymentu, wyniki są najczęściej zerowe, czasem mizerne. Klenia praktycznie nie ma, świnek nie widziałem, o brzanie nie wspominając. Zobaczymy czy powyższe "Odtworzenie ciągłości ekologicznej" coś poprawi, o ile w ogóle dojdzie do skutku.



#18 OFFLINE   barti92

barti92

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • Imię:Bartek

Napisano 12 wrzesień 2022 - 09:09

Wątpię, że prace się skończą, ale zarówno w Grodzisku jak i w Smolicach/Podolszu już stoją koparki, więc coś się dzieje. Może dzięki bystrzu na ostatnim progu przed ujściem do Wisły do dolnej Skawy wróci życie.



#19 OFFLINE   gregx1

gregx1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów
  • LokalizacjaOświęcim
  • Imię:Grzegorz

Napisano 13 wrzesień 2022 - 06:20

Jak prace pójdą takim tempem, jak na Wiśle w Gromcu, to roboty skończą najprędzej w przyszłej dziesięciolatce. A wziąwszy pod uwagę ogólną sytuację gospodarczo-finansową w kraju i na świecie, skończy się zapewne na rozgrzebaniu roboty i szumnych zapowiedziach bez żadnych konkretów.



#20 OFFLINE   barti92

barti92

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • Imię:Bartek

Napisano 13 wrzesień 2022 - 09:39

No cóż, oby tak nie było. Będę monitorował co dwa tygodnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk