Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sprzedam, zamienię, kupię, oddam


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
650 odpowiedzi w tym temacie

#301 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 01 luty 2013 - 23:22

W końcu kiedyś przestanie wiać to i wiatraki staną . ;)



#302 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1696 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 01 luty 2013 - 23:24

Ja też zgłaszałem, w kilku postach sam się wpisałem, ale tak jak Redzi mam poczucie walki z wiatrakami.

#303 OFFLINE   shorty

shorty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 348 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 01 luty 2013 - 23:26

Zmiany, zmianami a gówno wciąż to samo... Jak dzisiaj już można zauważyć Ci co nie mieli zamiaru przestrzegać regulaminu co był do tej pory nie będą i przestrzegać nowego bo po prostu mają to głęboko w poważaniu, i niestety w ogolę go nie czytają. Z tego co zauważyłem to największy problem jest z użytkownikami nowymi. Moim zdaniem jak by wprowadzić zakaz sprzedaży minimum przez pól roku po zarejestrowaniu dużo lepiej by to wyglądało. W tym czasie "nowi" zanim by zaczeli sprzedawać musieli by się bardziej angażować w życie forum i chcąc czy nie chcąc poznali by zasady na nim panujące. Miało być fajnie z przytupem.. a wyszło jak wyszło... Padło wiele fajnych pomysłów jak można usprawnić działanie giełdy.Szkoda, że nie zostały wprowadzone w życie tylko zrobiliście to bardziej  "po swojemu". Tyle z negatywów, oczywiście każde zmiany przynoszą coś dobrego i o tym też napisze żeby nie być tylko krytycznym. Bardzo fajny pomysł z giełda dla twórców dzięki temu forum na pewno staje się bardziej oryginalne i docenia osoby , które Swoja praca w dużej mierze przyczyniają się do jego rozwoju. Kolejna rzecz to to, że ogłoszenie musi posiadać zdjęcie bo bez tego była masakra. Pożyjemy , zobaczymy jak to wszystko będzie funkcjonować.


  • krystiano1981r lubi to

#304 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2138 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 01 luty 2013 - 23:38

Panowie,a od czego przycisk zgłoś? :ph34r:

@makamba -zgłaszałem.....co by mnie bardziej "znielubili" :ph34r:


Użytkownik tofik edytował ten post 01 luty 2013 - 23:38


#305 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2138 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 01 luty 2013 - 23:44

dziwnie podobne mi to do tego:



#306 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 844 postów

Napisano 01 luty 2013 - 23:55

Bardzo ładna piosenka, szkoda że bez melodii. 



#307 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 02 luty 2013 - 00:26

@Redzi - kiedyś założyłem taki głupi temat jak "równi ,równiejsi..." głupi bo ludzie tak uznali ,ale patrząc na nasza giełdę to np:http://jerkbait.pl/t...ig-baltic-380/  wszystko ładnie pięknie ,bo Patryk nie odpowiada za to co kolesie piszą w jego wątku sprzedażowym,ale, jego odpowiedzi powinny już z automatu powodować zepchnięcie na dalszą pozycję w giełdzie .......dlaczego tak ie jest ? nie wiem , wiem tylko że w podobnym wątku mojego autorstwa zastosowano/jakiś mod zastosował zbicie moich wypowiedzi w jedną,mimo iż dotyczyły zmiany ceny,znaczącej zmiany ceny . Okazuje się jednak że cofka w Szczecinie ,czy spławienie pontonu jest ważniejsze dla ogłoszenia niż zmiana ceny :wacko:

Patu- nie gniewaj się,to tylko przykład,prywatnie nic do Ciebie nie mam :)

..dokładnie nie odpowiadam..dlatego poprosiłem moda o wyczyszczenie wątku...

Będziesz spał spokojniej ;) ??



#308 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 02 luty 2013 - 00:27

WWO jest oki, ale merytoryka tekstów PFK o niebo lepsza ;)... w przeciwieństwie do wieeleu ostatnich postów na forum   ...

Tam bym się panowie moderatorzy również rozejrzał....



#309 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18653 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 luty 2013 - 05:56

@makamba -zgłaszałem.....co by mnie bardziej "znielubili" :ph34r:

 

... a przeczytałeś dokładnie zanim zgłosiłeś ? Chyba nie bo wtedy zwróciłbyś zapewne uwagę, że ogłoszenie zostało utworzone 31 stycznia - czyli przed wejściem w życie nowych regulacji. I że wszystkie wypowiedzi / "dywagacje" które w nim zostały, noszą datę 31 stycznia - te które były umieszczone 1 lutego zostały usunięte przez moderację ( dużo wcześniej niż ktokolwiek się zorientował w ogóle że są i cokolwiek zgłosił)

 

Naprawdę Panowie, zanim zaczniecie podnosić larum na forum, narzekać na moderację, równych i równiejszych, walkę z wiatrakami itp - proponuję czasem zwyczajne poświęcić nieco więcej czasu na spokojną i uważną lekturę tego co wzbudza Wasze wątpliwości ... 


  • Kuba Standera lubi to

#310 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1696 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 02 luty 2013 - 09:55

Friko napisał :
"Naprawdę Panowie, zanim zaczniecie podnosić larum na forum, narzekać na moderację, równych i równiejszych, walkę z wiatrakami itp - proponuję czasem zwyczajne poświęcić nieco więcej czasu na spokojną i uważną lekturę tego co wzbudza Wasze wątpliwości ... ".


Moje stwierdzenie o "walce z wiatrakami" dotyczyło permanentnego nieprzestrzegania regulaminu przez sprzedających, a nie bezskuteczności zgłoszeń do moderacji.

Użytkownik slawek_2348 edytował ten post 02 luty 2013 - 09:56


#311 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2138 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 02 luty 2013 - 14:18

... a przeczytałeś dokładnie zanim zgłosiłeś ? Chyba nie bo wtedy zwróciłbyś zapewne uwagę, że ogłoszenie zostało utworzone 31 stycznia - czyli przed wejściem w życie nowych regulacji. I że wszystkie wypowiedzi / "dywagacje" które w nim zostały, noszą datę 31 stycznia - te które były umieszczone 1 lutego zostały usunięte przez moderację ( dużo wcześniej niż ktokolwiek się zorientował w ogóle że są i cokolwiek zgłosił)

 

Naprawdę Panowie, zanim zaczniecie podnosić larum na forum, narzekać na moderację, równych i równiejszych, walkę z wiatrakami itp - proponuję czasem zwyczajne poświęcić nieco więcej czasu na spokojną i uważną lekturę tego co wzbudza Wasze wątpliwości ... 

Redaktorze @friko- czy przed 1 lutego, w regulaminie który wówczas obowiązywał , nie było punktu który wnosił że wszelkich aktualizacji można dokonywać po 14 dniach, chyba że zmienił się istotnie stan sprzedawanego przedmiotu.....?



#312 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2193 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 02 luty 2013 - 14:22

Moim zdaniem ustawiony okres "życia" ogłoszenia na 3 miesiące to za długo. W rzeczywistości pewnie nikt nie wraca tak daleko, ażeby coś tam kupić, a jak na pierwszych 3-4 stronach nie znajdzie to i tak skorzysta z wyszukiwarki.

 

W szczególności, te 3 miesiące w dziale "Kupię" to stanowczo za długo. Tam, tak naprawdę, sprzedający pod wpływem chwili (bo gdyby to była decyzja zaplanowana, to wystawił by w dziale "Sprzedam") decyduje o sprzedaniu i pewnie przegląda posty z 1-2 stron raz na 10 wejść na forum. A tak, wystawiam posta, za dwa dni już jest na 3 stronie, więc obejrzy go pewnie 5%, a później to już pozamiatane, a muszę czekać 3 miesiące ażeby dać nowe ogłoszenie.

 

I druga sprawa z ewentualnym "podbijaniem". Wystawiam ogłoszenie. Mija powiedzmy 3-5 dni i nie sprzedałem/kupiłem. Zgłaszam  ogłoszenie do usunięcia i wystawiam nowe? Łamie regulamin? Pewnie w jakiś sposób łamie. A gdybym wiedział, że za 7-10 dni od wystawienie automat i tak usunie to bym "olał" ewentualne kombinowanie. A i przy takim okresie "życia" zginął by problem z ciągnącymi się, zapominanymi ogłoszeniami. Komu  zależy na sprzedaniu to i tak czuwa i wystawi od nowa po 7-10 dniach.



#313 OFFLINE   robertd

robertd

    Legnica

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1081 postów

Napisano 02 luty 2013 - 15:32

mozna by tez zrobic zeby tworcy mogli wystawiac tylko na gieldzie tworcow to by troche napewno uporzadkowalo cala gielde



#314 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 02 luty 2013 - 15:45

Bałagan się robi. Wszystkie wątpliwości o jakich tu mowa, są rozwiązane na portalach aukcyjnych. Kupujący i sprzedający są chronieni obszernym regulaminem oraz prawem.  Czy nie prościej załatwiać tam pewne transakcje?  Tym bardziej jeśli chodzi o drogi sprzęt.  Nikt przecież do niczego nikogo nie zmusza. 



#315 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2677 postów
  • Imię:Darek

Napisano 02 luty 2013 - 16:22

mozna by tez zrobic zeby tworcy mogli wystawiac tylko na gieldzie tworcow to by troche napewno uporzadkowalo cala gielde

 

Czyli będąc Twórcą mógłbyś sprzedać tylko przynęty lub wędki własnego wykonania.Tak przynajmniej wynika z regulaminu Twórców :)



#316 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1756 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 02 luty 2013 - 18:56

He, he. To mi przypomina zmiany na egzaminach na prawo jazdy. Ujmę to tak. Nigdy nie wystawię żadnego przedmiotu do sprzedaży na j.pl. Będę zaglądał i kupował, ale jak będę chciał coś sprzedać, zrobię to na innych portalach. Rzygam regulaminami. Tyle w temacie.



#317 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2193 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 02 luty 2013 - 20:25

He, he. To mi przypomina zmiany na egzaminach na prawo jazdy. Ujmę to tak. Nigdy nie wystawię żadnego przedmiotu do sprzedaży na j.pl. Będę zaglądał i kupował, ale jak będę chciał coś sprzedać, zrobię to na innych portalach. Rzygam regulaminami. Tyle w temacie.

To chyba dobrze, że z takim podejściem,  nie będziesz sprzedawał na j.pl



#318 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18653 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 luty 2013 - 21:14

Mały porządek w dyskusji :)

 

1. w temacie "pytania i odpowiedzi" - odpowiadamy na pytania związane z nowym regulaminie.

 

2. w tym wątku można zgłaszać swoje pomysły i przemyślenia dotyczące funkcjonowania Giełdy w przyszłości.



#319 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2120 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 02 luty 2013 - 21:36

proponował bym skrócić do miesiąca okres po którym jest likwidowane ogłoszenie , bo na przykład , załóżmy że ktoś chce sprzedać małe wobki i jest to np maj , jakimś tam trafem ogłoszenie pozostaje bez echa , przy starym założeniu mógł je aktualizować , teraz musi czekać do sierpnia , a komu potrzebne małe letnie wobki na niżówkę jesienią  ? zaczynamy szukać dłuższych przynęt

można wprowadzić bany , np  2-3  zawieszenie sprzedaży na dwa miesiące



#320 OFFLINE   krzysiek7008

krzysiek7008

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 122 postów
  • LokalizacjaRyki
  • Imię:Krzysztof

Napisano 02 luty 2013 - 22:36

1. ogłoszenie na max 1 miesiąc - później z automatu kosz lub

2. możliwość aktualizacji co 2 tygodnie - ogłoszenie ważne 3 miesiące - po tym okresie automatycznie kosz.

3. podział "sprzedam" na podkategorie - sprzęt, przynęty, ubrania, elektronika, pozostałe związane z wędkowaniem

Co Wy na to? 

Pozdrawiam






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych