Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

równi,równiejsi


  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,132 posts
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Posted 23 July 2011 - 23:27

Od jakiegoś czasu ,czytając forum zauważam że jest kilku równiejszych w tej naszej społeczności. a to im sie fota nie podoba, a to wszczynają burdy z własnych ,całkiem nie do końca jasnych powodów i przyczyn, a to po prostu lubią dym. i są dalej wśród nas, bez banów ostrzeżeń itp, czy taka postawa jest OK wobec reszty użytkowników? Nie chcę nikogo urazić ,broń boże ,ale wygląda tak że ; ktoś złapał bolenia, cieszy się facet jak głupi,pokazuje fotki i jazda, jednemu zdjęcie nie leży ,drugiemu trzymanie ryby, trzeciemu w ogóle że tą rybę złapał był.Z sumami ,szczupakami i kleniami jest tak samo. problem w tym, że zazwyczaj leci przy tym kilka obelg tutejszych VIPów,łowcy się chowają,bronią ich średniaki forumowe a moderacja śpi.
moim zdaniem przypomina to trochę wyśmiewany przez nas WŚ i poprzednią epokę, jedni mogą więcej-drudzy mniej :wacko:
  • robert 7791 likes this

#2 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,558 posts

Posted 24 July 2011 - 07:37

Przecież społeczność online jest społeczeństwem w pigułce . To normalne. W porównaniu z niektórymi miejscami w sieci i tak nie jest najgorzej. :D

#3 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4,905 posts
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Posted 25 July 2011 - 11:53

Tofiku , tak sobie właśnie kombinuję , że też pewnie nie trafiam swoimi wpisami w twój gust :wacko:
Zgadłem !?
Otóż mało prawdopodobne , albo wręcz całkowicie niemożliwe jest osiągnięcie na tak rozległym portalu zgody typu - a ciu ciu , a kwa kwa , ciasteczko z wisienką , albo też innych form okrojonej banami , wykastrowanej jedności . Bez wątpienia lepszym patentem na rozwój j.pl jest zróżnicowana społeczność i nieustanne poglądowe wrzenie , niż bezpieczne kulanie się wydeptanymi koleinami . Muszą się stale ścierać różne poglądy , a prawdziwym problemem jest stały ich brak ..


#4 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 posts
  • LokalizacjaBiałystok

Posted 25 July 2011 - 13:14

@tofik- tak sobie myślę że albo napisz jakieś konkrety albo nie pisz wcale.Po co ten wpis? Obelgi :huh: ,VIPy,średniaki forumowe, kurde, to na pewno na tym forum?

#5 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,132 posts
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Posted 25 July 2011 - 17:14

Przecież społeczność online jest społeczeństwem w pigułce . To normalne. W porównaniu z niektórymi miejscami w sieci i tak nie jest najgorzej. :D

Skoro tak uważasz,to może i tak jest, na szczęście są tylko dwa miejsca w sieci, w których bywa., Może dlatego nie zauważyłem że tu jest tak wspaniale :huh:
@Sławku OB-są sprawy w których zgadzam się z Tobą całkowicie, w innych jest zupełnie na odwrót, także mój wpis nie dotyczy Twojej osoby. Co nie zmienia faktu że i tak w moim rankingu jesteś tu VIPem <_<
@barwena 1977- po cóż przykłady,konkrety? Jeśli nie zauważasz
pewnych rzeczy, które się dzieją na forum,tzn że wszystko jest OK;,według Ciebie oczywiście :D Nie sypnę Tobie nikami, kto może więcej,a kto mniej.Nie mam zamiaru nikogo urazić ,jak napisałem w swoim pierwszym poście w tym wątku.

#6 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26,625 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Posted 25 July 2011 - 21:46

Tofik,
Z mojej strony zapewniam, że reagujemy wtedy, kiedy łamane są regulaminy jerkbait.pl. Staramy się wyłapać wszystkie takie przypadki, ale zawsze liczymy na to, że forumowicze pomogą nam w moderowaniu portalu - wiadomości oraz użytkowników jak widać jest coraz więcej. Zapewniam Ciebie również, że z mojej strony nie traktuję nikogo jako VIP'a. Wszyscy forumowicze traktowani są jednakowo. Natomiast sam jestem zwolennikiem żywej i otwartej dyskusji, więc pozwalam niekiedy na ostrzejszą wymianę poglądów bo uważam, że ścieranie siępoglądów jest dobre i w efekcie przynosi całkiem wymierne korzyści dla obu stron dyskusji. Oczywiście i to podkreślę, wszystko w ramach regulaminu.

Pozdrawiam
Remek


#7 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,558 posts

Posted 25 July 2011 - 22:09

[quote]
Przecież społeczność online jest społeczeństwem w pigułce . To normalne. W porównaniu z niektórymi miejscami w sieci i tak nie jest najgorzej. :D
[/quote]
Skoro tak uważasz,to może i tak jest, na szczęście są tylko dwa miejsca w sieci, w których bywa., Może dlatego nie zauważyłem że tu jest tak wspaniale :huh:

[/quote]

@Tofik, nie nadinterpretuj moich wypowiedzi :D . Wspaniale nie jest nigdzie. Forum JB wyczerpuje wszelkie typowe zachowania ludzi, tak jak każdy inny portal społecznościowy. Nie bronię tu nikogo i nie staję po niczyjej stronie, ale taka jest rzeczywistość wymiany opini w sieci.

:D


#8 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26,625 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Posted 25 July 2011 - 22:15

Myślałem, że napiszesz, że tu wspaniale, albo wyróżniająco się B) Zawsze można do mnie napisać. Czekam na uwagi, propozycje, ale zwykle ich nie ma - za to są żale albo jakieś niedopowiedzenia - czy to sytuacja komfortowa? Widać tak, skoro lepsze narzekanie niż, napisanie kilku słów - gwarantuję anonimowość. Chcemy mieć jeszcze lepiej ... to czekam na propozycje.

#9 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,558 posts

Posted 25 July 2011 - 22:21

@Remku, treści merytoryczne super, masa pomysłów i dużo wiedzy, pod tym względem jest wyróżniająco się. Co do tematu który poruszył @Tofik, to tak jak napisałe wyżej, zadymki będą zawsze i jest to naturalne.
:D

#10 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,132 posts
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Posted 25 July 2011 - 22:29

Remku- napiszę na pewno,w tej sprawie, jak i innej,ale nie prędzej niż w weekend.oczywiście na priv :mellow:
Krzysiek- zadymki,zadymkami... :mellow:

#11 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,210 posts
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Posted 26 July 2011 - 06:55

Muszę przyznać, że w porównaniu z portalem myśliwskim to tu jest sielsko i anielsko.
Tam, na porządku dziennym sa pyskówki i inne podkładanie świń. Dla mnie jest to niepojęte, że ludzie, których w jednym punkcie sieci zgromadziła ta sama pasja, a nie obowiązek, potrafią się tak żreć!

Wymiana argumentów sprzyja rozwojowi. Jakbyśmy się tak we wszystkim zgadzali to Sławek OP musiałby kupić Beastmastera i zacząć łowić na boczny trok :D.

Mi się tu podoba, zadomowiłem się i o ile mnie ktoś nie wypieprzy to pewnie sam nie odejdę :D.

P.S.
Ze Sławkiem czasami lubię się posprzeczać :D z pitt'em też. Popyskowali my trochę :D później zrozumiałem ich punkt widzenia i musiałem skulić ogon. Nie zrobiłem tego na żadną prośbę administratora czy też Remka. Chłopaki zmusili mnie, żebym na pewne rzeczy spojrzał z innej strony.

P.S II też jestem ciekawy kogo masz na myśli pisząc równiejsi, czy też VIP'y? Może jakiś przykład wątku w którym był gnój?... a tak to słowa puszczone na wiatr, albo po prostu jesteś przewrażliwiony.

Pozdrawiam i połamania.

#12 OFFLINE   Gruzin

Gruzin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 posts
  • LokalizacjaPoznań

Posted 26 July 2011 - 07:57

Ja chyba wiem o co chodzi Tofikowi, a przynajmniej tak mi się wydaje. Jeśli się mylę, niech mnie kolega Tofik poprawi.

To czy ktoś równy czy równiejszy z mojego punktu widzenia wynika głównie ze stażu na forum. Jesteś nowy to siedzisz jak trusia, grzecznie i się zastanawiasz: wrzucić tą fotę czy nie wrzucić, zrypią za jakość foty, za rybę na trawie, za tło w kadrze czy za to, żem na focie nieogolony

Niektórzy widzą to jako 'konstruktywną krytykę', niektórych to boli i będą cicho siedzieć.

Jak sam (jako nowy) coś podpowiesz, zwrócisz uwagę to albo łaskawie zignorują albo zrypią podwójnie.

I nie chodzi tu o łamanie regulaminu Remku, bo do tego raczej nie dochodzi. To bardziej kwestia tego jak postrzega forum ktoś, kto dołączył niedawno i nie ma odpowiedniej siły przebicia. Wygląda to jak bardzo hermetyczne środowisko, z konkretną chierarchią. I ciężko się przebić na początku.

Się trzeba łokciami rozpychać, o czym kolega Tofik wiedzieć już powinien mając na koncie taką liczbę postów.

Acha, mnie też się podoba ogólnie. Poziom dyskusji jest w porządku, czasem trochę dziecinady, ale nikt nikogo nie obraża przecież. I barwnie jest, bo poglądy na wiele spraw mamy bardzo różne. I jak się już człowiek zorientuje 'kto jest kto' to i odezwać się na forum łatwiej.



#13 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,664 posts
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Posted 26 July 2011 - 08:11

Szanowni Koledzy luzik B).
Pyskówki jak najbardziej wskazane, krew się nie leje, nikt nikomu w mordziagę nie daje, jak ktoś kogoś obrazi zawsze może go zrypać na privie. Forum żyje i żyć powinno a taki napęd jak czasem Sławek OP daje jest wskazany i potrzebny :D .
Kiepska fota, a co to za problem nie wszyscy mają lustrzanki i umiejętności fotografa, źle trzymasz rybę do foty bo mordeczkę jej wyginasz zbyt mocno to buziaczek dla niej za męczarnie :lol: .

#14 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 posts
  • LokalizacjaBiałystok

Posted 26 July 2011 - 08:27

Ja chyba wiem o co chodzi Tofikowi, a przynajmniej tak mi się wydaje. Jeśli się mylę, niech mnie kolega Tofik poprawi.

To czy ktoś równy czy równiejszy z mojego punktu widzenia wynika głównie ze stażu na forum. Jesteś nowy to siedzisz jak trusia, grzecznie i się zastanawiasz: wrzucić tą fotę czy nie wrzucić, zrypią za jakość foty, za rybę na trawie, za tło w kadrze czy za to, żem na focie nieogolony

Niektórzy widzą to jako 'konstruktywną krytykę', niektórych to boli i będą cicho siedzieć.

Jak sam (jako nowy) coś podpowiesz, zwrócisz uwagę to albo łaskawie zignorują albo zrypią podwójnie.

I nie chodzi tu o łamanie regulaminu Remku, bo do tego raczej nie dochodzi. To bardziej kwestia tego jak postrzega forum ktoś, kto dołączył niedawno i nie ma odpowiedniej siły przebicia. Wygląda to jak bardzo hermetyczne środowisko, z konkretną chierarchią. I ciężko się przebić na początku.

Się trzeba łokciami rozpychać, o czym kolega Tofik wiedzieć już powinien mając na koncie taką liczbę postów.

Acha, mnie też się podoba ogólnie. Poziom dyskusji jest w porządku, czasem trochę dziecinady, ale nikt nikogo nie obraża przecież. I barwnie jest, bo poglądy na wiele spraw mamy bardzo różne. I jak się już człowiek zorientuje 'kto jest kto' to i odezwać się na forum łatwiej.



Kurcze, chłopaki, tutaj jak w życiu trzeba mieć grubą skórę i pewne rzeczy przyjmować spokojnie na klatę, coś lub kogoś olać,zbyć z uśmiechem na ustach i się nie przejmować specjalnie uwagami pod swoim kierunkiem.Jak Wy sobie radzicie w szkole/uczelni jak was nauczyciel/wykładowca zjedzie, w domu jak rodzic da w skórę, w pracy jak pracodawca się czepia i uwali troszkę kaski, przykładów można by mnożyć w nieskończoność. Cholera przecież to jest forum hobbystyczne, tylko i wyłącznie. Strasznie was, nowych dorytka to jak ktoś wam zwróci na łamch forum uwagę? Więc czego oczekuecie? Że forum będzie w sposób specjalny traktowało i chroniło nowych, przewrażliwionych użytkowników? Albo że w regulaminie umieści jakieś zapisy chroniące przed wyjątkową agresją forumowych VIPów.Że trzeba się przepychać łokciami i niby używać siły żeby zaistnieć na forum? Żarty jakieś chyba :lol: .

ps.Jakiś czas temu zarejestrowałem się na forum Canona CB. Tam to jest dopiero reżim, czasami sam przecieram oczy ze zdumienia jakie jest podejście władz forum do użytkowników. A wklej swoje amatorskie zdjęcie to dopiero wtedy dowiesz się co to jest miażdżąca krytyka. Ja pzryjmuję na miękko...

#15 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,558 posts

Posted 26 July 2011 - 09:29

Ostre wymiany zdań potrafią sprawić przyjemność, albo ubawić, zależy co kto lubi :D . Mnie razi coś z drugiej strony medalu. Proceder wielokrotnego słodzenia, cukier sypie się na kilogramy. Robi się czasami fejsbukowo i klasowo, uuuuu ...co za słicia focia... o jak pięknie... itd. Zgroza <_<

#16 OFFLINE   Gruzin

Gruzin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 posts
  • LokalizacjaPoznań

Posted 26 July 2011 - 10:02

Ależ ależ. Ja w życiu sobie doskonale radzę, dziękuję bardzo

Tu też w rękaw nikomu nie płaczę tylko chciałem zwrócić uwagę, że nowi użytkownicy portalu mają 'pod górkę'.

'Życie' jak mówią.

'Słodzenia' też nie lubię, dlatego rzadko piszę komenty w stylu: 'piękna rybka', 'gratulki', etc... bleeee <_<

Chciałbym za to żeby było więcej dyskusji o tym jak ryby łowić, a nie jak im robić zdjęcia. Przeglądałem ostatnio wątek Bolenie 2007 i był o wiele bardziej merytoryczny niż tegoroczny. Mimo prośby o umieszczanie informacji o warunkach połowu. Mało kto to robi, a szkoda.

A może już wszystko w temacie zostało powiedziane?

Pozdrawiam,
Radek

#17 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,210 posts
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Posted 26 July 2011 - 10:16

Jeżeli chodzi o nowych to problem zawsze jest ten sam. Jak pojawiłem się na forum to tez od razu chciałem mieć wszystkie odpowiedzi na talerzu. Niestety jest inaczej. Przyznam, że ja jestem wyrozumiały, a tak mi się przynajmniej wydaje :D.
Na pytanie: Jaki spining na bolenia? Jak można odpowiedzieć? Można perytorycznie, można wkleić linka, albo bezczelnie, czego nie lubię, poszukaj se na google. Kto tak odpisuje?
Merytorycznie odpowiadają świeżaki, nie wiedzą, że taka dyskusja była już omawiana wzdłuż i wszerz, sa chętni do dzielenia się swoją wiedzą. Linki wklejają starzy wyjadacze, którzy potrafią się swobodnie posługiwać wyszukiwarką i wiedza jaka frazę wpisać, zeby dotrzeć do konkretów. Poszukaj se w google to chamy i prostaki, którzy skacząc ze swojego ego na IQ połamaliby nogi i odnieśli ciężkie obrażenia wewnętrzne. Jedyne co się dla nich liczy to nabicie liczniak, czego tak naprawdę nigdy nie rozumiałem, oraz chęć zaistnienia i zabrania głosu w każdej dyskusji.


#18 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,620 posts
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Posted 21 September 2011 - 19:19

A wszystkiemu winne bezstresowe wychowanie.

#19 OFFLINE   kilerpulawy

kilerpulawy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 391 posts

Posted 13 January 2013 - 18:18

Równi i równiejsi w dalszym ciągu występuje jest tu na forum taki jeden szeryf co czepia się i wszystko mu nie pasuje, daje ostrzeżenia za coś co mu się uwidzi!!! Więc grzecznie proszę " PRAWDZIWYCH" moderatorów o załatwienie sprawy.



#20 ONLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3,549 posts
  • LokalizacjaP L

Posted 13 January 2013 - 19:25

Jeżeli masz jakieś uwagi do pracy moderatorów, to napisz do adminów - @Frika lub @Remka.