Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Cardiff 100A vs Cardiff 2000A, dobre sklepy w polsce/europie, powitanie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   whitebrov

whitebrov

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaDanziga

Napisano 02 sierpień 2011 - 07:32

Witam wszystkich forumowiczow,


Jestem nowy zarowno na tym forum jak rowniez w baitcastingu. Mam kilka pytan. Uprzedzam ze przeczytalem wszystkie tu wspomniane watki dla nawicjuszy jak rowniez nie jeden review sprzetu o ktory pytam. Prosze o wasze subiektywne opinie.

1. Czy korzystal ktos z Team Dragon Cast 198cm 30-70g. Czy jest to dobry kij za swoja cene?
http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/dragon-team-dragon-c ast-g17-a180-p819-k4162.html

2. Czy sa jakiekolwiek dobre sklepy z wedkami castingowymi i multikami w polsce/europie? Mam problemy ze znalezieniem takowych

3. Czy Shimano Cardiff 200A jest fizycznie wiekszy od 100A. Jesli tak to czy ktos wie jak bardzo.

4. czy zestawem, cardiff/dragon 30-70g spokojnie porzucam jerkami 80g?

Bede wdzieczny za komentarze.

pozdrawiam.

#2 OFFLINE   jamesty

jamesty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 443 postów
  • LokalizacjaMaków Mazowiecki
  • Imię:Jakub

Napisano 02 sierpień 2011 - 08:04

1.Jeśli chodzi i kijek to powiem tak do 60 gram spokojnie można używać.
Według mnie trochę ma za wygórowane cw.
Jeśli koniecznie coś z Dragona to Serii Select Guide jest takowy do 80 gram
(Skinner Cast).
Kijek mogę ocenić na 3 są lepsze konstrukcję nie pamiętam ale chyba 3 lub 4 przelotka jest żle dobrana za mała lub za wysoka. Gdzieś było na forum to opisane

3/4 Jeśli chodzi o młynek to rozmiar 200/201 będzie lepszy do 80 gram niż 100/101.
Można też poszukać na forum abu Rounda do 80 gram

#3 OFFLINE   whitebrov

whitebrov

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaDanziga

Napisano 02 sierpień 2011 - 08:52

Dzieki za szybka odpowiedz.

Jesli macie jakies kijki w granicach 350-500 do polecenia to chetnie zbadam temat. Najlepiej zeby kij byl dostepny w polsce/europie. Bede rzucal jerkami i woblerami w granicach ~30 - 60g, sporadycznie czyms ciezszym. Nie chce zeby zestaw byl zbyt ciezki. Wracajac do Shimano, czytalem do jakich zakresow on sluzy ake zastanawialem sie tylko z czystej ciekawosci jak bedzie lezal w dloni czy 100 jest mniejszy od 200. Strasznie sie napalime na tego cardiffa, czy ktos uwaza ze nieslusznie?

#4 OFFLINE   jamesty

jamesty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 443 postów
  • LokalizacjaMaków Mazowiecki
  • Imię:Jakub

Napisano 02 sierpień 2011 - 09:15

Napiszę tobie tak.
Mam Calcutte TE Dc 201 jak dla mnie ma trochę za wysoki profil do komfortowego łowienia bo mam mniejszą dłoń ale daje radę. Pewnie rozmiar 100 by był lepszy ale wybrałem taki ponieważ jest mocniejszy(używam głównie w gramaturach 40 -80 gram)
Rozmar 100 to tak do 50-60 gram styknie. Z tego rozmiaru polecam Ryoge 1016L bo widziałem co ten młynek potrafi. Może ktoś inny użytkuje rozmar 100 to niech coś napisze.
Mogę jeszcze polecić Low Profil jak boisz się czy nie za duży taki Curado 201 powinien być ok i można trafić na okazję u nas na forum.

http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=6915& ;start=0&

tutaj masz opisane wszystko co i jak ściągnij sobie plik tam wszystko jest <_<

#5 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 02 sierpień 2011 - 09:15

cardiff to calkiem przyzwoita maszynka - szczegolnie do lowienia o jakim wspominasz... nie wiem jak bedzie dokladnie cardiffem - ale ja mialem do czynienia z calcuttami (w zasazie z ich wszystkimi odmianami od B, przez GTB, TE a na conquestach konczac) i tu roznica w wielkosci jest na prawde niewielka - choc zauwazalna... z cala pewnoscia nie jest to wielkosc ktora moze jakos draznic reke swoim zlym lezeniem na kiju ...

#6 OFFLINE   whitebrov

whitebrov

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaDanziga

Napisano 02 sierpień 2011 - 09:56

bylbym sklonny kupic nieco mniejszy i slabszy mlynek i pewnie nieco lzejsza wedke i przerzucic sie na wabiki do 60g za cene prawdziwego komfortu lowienia. A zalezy mi na okraglaku. Apropos wedziska i dobrych sklepow ze sprzetem castingowym w poslce/europie, mozecie cos polecic?

#7 OFFLINE   jamesty

jamesty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 443 postów
  • LokalizacjaMaków Mazowiecki
  • Imię:Jakub

Napisano 02 sierpień 2011 - 10:10

http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&goto=261417 &&srch=yglo#msg_261417

Miałem kupić do Sliderów 10S ale kupiłem ATC ISA.
Cenowo się zmieścisz.

#8 OFFLINE   whitebrov

whitebrov

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaDanziga

Napisano 02 sierpień 2011 - 11:13

dzieki wielkie za te oferte. Mimo wzzystko wolalbym cos nieco ciezszego, tak chociaz do tych 60g w wyrzucie. Czy wedki Phenix sa dobre? Moze jest jakis sklep godny polecenia?

#9 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 02 sierpień 2011 - 12:33

dzieki wielkie za te oferte. Mimo wzzystko wolalbym cos nieco ciezszego, tak chociaz do tych 60g w wyrzucie. Czy wedki Phenix sa dobre? Moze jest jakis sklep godny polecenia?



obawiam się, że wedka ktora kupisz / chcesz kupić będzie tak dobra jak dokladnie bedziesz w stanie okreslic czego potrzebujesz - zakladajac ze trafisz kompententnego sprzedawce ktory wie co ma i do czego to sluzy / moze sluzyc...

#10 OFFLINE   whitebrov

whitebrov

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaDanziga

Napisano 02 sierpień 2011 - 12:52

swieta racja. dzieki za pomoc Panowie. jak cos kupie to sie pochwale. Tym nie mniej jakbyscie znali jakies sklepy internetowe godne polecenia, bylbym zobowiazani.

#11 OFFLINE   Sebastian Stasiuk

Sebastian Stasiuk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 02 sierpień 2011 - 16:00

witaj,
jakis czas temu, jak zaczynalem przygode z castingiem, mialem pomysl, zeby zaczac od ciezszych zestawow - wlasnie okolo 70_80g.
stanelo natomiast na poczatek na st.croix avid 66mhf.
niby kij do 25 kilku gram ale ma spory zapas mocy jak podobno wszystkie tej marki.
nie zaluje, bo ciezary 50 i wiecej to spory wysilek :D, jak sie pozniej przekonalem kupujac sprzet do 100g :D

nie odwodze Cie od wagi ciezkiej ale zwracam uwage na st.croix i ich zapasy mocy.
w Polsce sprzedaje go chyba nadal Corona Fishing m.in. ale pewnie tez wiele innych sklepow.

wydaje mi sie, ze wsrod fabrycznych wyrobow sa naprawde niezle i w rozsadnych cenach.

pochwal sie pozniej gdzie i co kupiles.

pozdrawiam


#12 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 02 sierpień 2011 - 18:12

Polsce sprzedaje go:

http://www.zbik.pl/

#13 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 02 sierpień 2011 - 19:01

cardiff ma te same gabaryty co calcutta, natomiast calcutta conquest siedzi troche nizej niz np. calcutta B poniewaz ma nizej umieszczona przeklanie ...

wabiki tego kalibru (+/- 60 gram) wygodniej obsluzysz dobrym low profile, np. alphas 150 albo curado 200

#14 OFFLINE   whitebrov

whitebrov

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaDanziga

Napisano 02 sierpień 2011 - 23:46

Witam,

Jeszcze raz dzieki wszystkim za pomoc. Padlo na:

Shimano CDF100A Cardiff A
St. Croix Premier Musky Rods Model: PM610MF
Sufix 832 Advanced SUF-0068-3

We wrzesniu jade do szwecji to zamieszcze foty po powrocie!

pozdrawiam,

#15 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 03 sierpień 2011 - 05:10

cardiff 100 sparowany z premier musky do wabikow 60 gram?

Uprzedzam ze przeczytalem wszystkie tu wspomniane watki dla nawicjuszy

:unsure:

#16 OFFLINE   whitebrov

whitebrov

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaDanziga

Napisano 03 sierpień 2011 - 06:00

Tak właśnie :D

#17 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 03 sierpień 2011 - 10:48

nie chce ciebie unieszczesliwiac na starcie, ale czy miales kiedykolowiek ta wedke, albo inny model muskie w tej kategorii wagowej, w rekach?
jezeli nie, to proponuje przemyslec decyzje a jezeli tak, to ... gratuluje decyzji B)

#18 OFFLINE   whitebrov

whitebrov

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaDanziga

Napisano 03 sierpień 2011 - 12:59

Wyjasnij prosze co masz na mysli. Rozmawialem z gosicem przez telefon i powiedzial mi ze o ile nie przeszkadza mi drag 7.5lb w 100A (10lb w 200A) i to ze szpula jest mniejsza to jest to bardzo dobry zestaw do rzucania jerkami/wobami z zakresu 30-60g. Ciezar wyrzutu tego kija to max 2 oz czyli 56g. Wiec zdaje sie ze pasuje. Prosze o jakies konkretne argumenty/rady.

#19 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 03 sierpień 2011 - 14:55

mialem kiedys ta wedke (inne modele musky tez mialem a nawet mam nadal) i ona laduje sie od ca. 80 gram, przy 100 gramach ozywa a w swoim zywiole czuje sie jak ryba przy ca. 120 gramach ... maximum, jakim operwalem przy uzyciu tego kija, bez obawy o uszkodzenie, to bylo 180 gram ... jezeli ktos tobie poradzil ten kij do 60-cio gramowych wabikow to sa dwie mozliwosci:
1. albo chce ja sprzedac i zadowolenie klienta go nie interesuje
2. nie ma baldego pojecia o czym mowi

ja do wedki tego kalibru nie schodze ponizej linki 50 lb na kolowrotku wielkosci ABU 500 ... ale to tylko moje osobiste preferencje :D

#20 OFFLINE   whitebrov

whitebrov

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaDanziga

Napisano 03 sierpień 2011 - 17:58

Rozumiem, no wlasnie takich rzeczy sie obawialem.. tylko dlaczego producent podaje ze lure weight to 1/2 - 2 oz skoro zgodnie z tym co mowisz wedka pracuje jak nalezyi przy wabikach o masie 6,5 oz.to ponad trzykrotnie wiecej. Przeciez to kompletnie mylace.. Fakt faktem ze moze Pan z ktorym rozmawialem nie zdawal sobie sprawy ze nasz europejski pike to nie to samo co ich amerykanski muskie kiedy doradzal mi ten kijek. Tym nie mniej nie powinien twierdzic ze komfortowo bedzie lowic sie przynetami z zakresu 30-60g. Trudno, to cos, ten monster z za malym kolowrotkiem juz do mnie jedzie :/, zobaczymy jak będzie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych