Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

No Cześki - co to znaczy?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 05 sierpień 2011 - 20:48

The Villain incorporates top-of-the-line components, such as titanium-alloy (Ti) guides with titanium-nitride (TiN) coated inserts. Each guide is carbon wrapped to reduce weight.

Zaczerpnięte ze stron: http://www.tackletou...garciarods.html

Proszę o mądrzenie się! <_<

#2 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2944 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 05 sierpień 2011 - 20:56

Hmmm, a coś mi się kojarzy, że ktoś już linkował 'węglowe' przelotki, tylko nie mogę skojarzyć, co to było.

#3 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 05 sierpień 2011 - 21:01

Wrapped znaczy, że cóś węglwego zostało użyte ZAMIAST nici. Czekam dalej!

#4 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2944 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 05 sierpień 2011 - 21:06

To omotka jest węglowa? W takim razie to tylko reklamowy banał, bo jak zwykle lakieru będzie nawalone na grubo i na nic taka zamiana nie wpłynie.

#5 OFFLINE   Damian111oneeleven

Damian111oneeleven

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 338 postów

Napisano 05 sierpień 2011 - 21:07

kojarzę że jakieś starsze wersje beastmasterów miały w ten sposób zamocowane przelotki :D
w sensie owinięte matą węglową zamiast omotek..

#6 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 05 sierpień 2011 - 21:25

To by się zgadzało, ale .... jak to się sprawdza? Podejrzewam, że z małym cw będzie to możliwe, ale z dużym? Wiem, nowe przelotki też swoje robią, ale ....

Czekam dalej!

#7 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2536 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 05 sierpień 2011 - 21:44

kojarzę że jakieś starsze wersje beastmasterów miały w ten sposób zamocowane przelotki :D
w sensie owinięte matą węglową zamiast omotek..


Mam takowego do 30g z najstarszej zielonej serii. Faktycznie na omotkach nie widać nici, przelotki są przytwierdzone do blanku tą samą strukturą, z którego ów został wykonany (subiektywne wrażenie wizualne). W żaden sposób masy to raczej nie redukuje, aczkolwiek najstarsze BeastMastery nie były raczej finezyjnymi patyczkami do ekwilibrystycznego podwójnego opadu z potrójnym podbiciem tylko wołami roboczymi i myślę, że to trzeba wziąć pod uwagę :D Nie wiem jaki efekt można uzyskać dzięki takim omotkom w kijkach klasy hi - end, być może zamierzony.

P.S. W BeastMasterach lakieru nie żałowali :D

#8 OFFLINE   dzerwys

dzerwys

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1046 postów
  • LokalizacjaTrzy kroki do Iny
  • Imię:Igor
  • Nazwisko:Olejnik

Napisano 05 sierpień 2011 - 22:11

Ja również mam kij z tej zielonej serii ale jego następca też miał w ten sposób montowane przelotki właśnie za pomocą takiej węglowej lamety.Wizualnie wygląda to ładnie ale przy moim trociowcu 320cm daje sporą dodatkową mase :wacko:

#9 OFFLINE   chrzanek

chrzanek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • LokalizacjaCzarna Białostocka

Napisano 05 sierpień 2011 - 22:22

Podkreślony tekst w tłumaczeniu będzie - Każda przelotka jest w oplocie węglowym dla zmniejszenia wagi.
Ale fakt ,faktem nie widać tego na fotkach.O ile Beastmastery miały przelotki wbudowane w blank,bo tak to opisywali i było to widać na pierwszy rzut,to ten Abu wygląda zupełnie zwyczajnie,może ma omotkę z nici węglowej :unsure: tylko po jakiego czarta?No kolejny bajer do reklamy :lol:
Aha,jeszcze jak popatrzycie na fotkę nad cytowanym tekstem (na stronie z linku) to podpisane jest Przelotka ze stopu tytanu i wkładką pokrytą TiN,a jak dla mnie wkładka jest czarna,a wydawało mi się że TiN na kołowrotkach jakie mam ma kolor złoty ??Albo ja daltonista,albo fotografa mają do bani,albo takie to TiN,no chyba,że czegoś nie wiem,a TiN jest czarny,tylko na szpule go barwią na złoto <_<

#10 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 06 sierpień 2011 - 06:50

Zapewne jest to owinięcie matą węglowa.w1 i 2 serii Beastmasterów tak było,spokojnie dało się zdejmować przelotki i ani śladu nie zostawiała taka mata na blanku,Nic tam nie było wbudowane w blank zwykła mata i na to lakier.klekotało to i ciężkie jak diabli.

po przezbrojeniu w klasyczny sposób z omotkami z nitki,kluskowate Beastmastery nabierały dynamiki i szybkości.tak więc te wszystkie bajery to takie niby nowości by przyciągnąć,moim zdaniem najlepsza jest klasyczna omotka.



#11 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 06 sierpień 2011 - 07:21

Each guide is carbon wrapped to reduce weight.

Tłumaczę to tak:

Każda przelotka jest owinięta węglem żeby zmniejszyć wagę.

I diabełki nie napisały czy to mata, czy cóś innego. Z Waszych wypowiedzi wynika, że jest to odgrzewany pomysł.
Czy Shimano przestało używać to rozwiązanie?
Czy mieliście kłopoty z wytrzymałością tego rozwiązania i musieliście je usunąć, i zastąpić nicią?

Myślę, że na kijach z mniejszym cw może mieć zastosowanie, ale co z większym cw?

Abu temu przeczy:

VLC80-7(1237095) 8'0 MF H 3/8 - 1 1/2 14 - 30 5.4 1 $179.95

choć spinning tylko:

VLS71-6(1237098) 7'1 F MH 1/4 - 3/4 8 - 14 4.5 1 $179.95

@hasior już odpisał o swoich doświadczeniach, dziękuję. A inni?

#12 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 06 sierpień 2011 - 08:57

Dodam tylko ze w 3 serii Beastasterów są już zwykłe omotki.więc shimano dało sobie spokój z tym wynalazkiem

#13 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2536 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 06 sierpień 2011 - 10:40

U mnie póki co nic nie klekocze i nie lata, ale myślę o przezbrojeniu kija w sposób klasyczny (zwykłe omotki) dla polepszenia dynamiki.

#14 OFFLINE   chrzanek

chrzanek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • LokalizacjaCzarna Białostocka

Napisano 06 sierpień 2011 - 12:40

Co do beastmasterów znalazłem http://www.naspinning.pl/archives/2154 taki filmik z pracą kija pod sumami
Nie miałem osobiście kija,ale pracując w sklepie wędkarskim sobie nimi pomachałem,faktycznie,te o mniejszym c.w. są mułowate,ale chetnie kupywane były te o dużych wyrzutach MH,H i XH używane do trollingu ,szczególnie u nas brali je pod Siemianowkę,bo mocne i dobrze do trolingu w reku leżały,taka opinia i że nawet spory wobler nie wyginał szczytówki za mocno

#15 OFFLINE   pstrągman

pstrągman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 804 postów
  • Lokalizacjalubelskie

Napisano 06 sierpień 2011 - 18:27

Kiedyś właśnie była reklama ,że Beastmastery miały przelotki wbudowane w blank :lol: :lol: :lol: :lol:.A to tylko zwykłe omotki z rovingu węglowego
Albo wędki Berkley Biceps które miały zgrubienie na blanku mające generować moc w czasie wurzutu :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Takie ciekawostki pojawiają się co parę lat ale bardzo szybko odchodzą w zapomnienie.

#16 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2536 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 06 sierpień 2011 - 21:00

Co do beastmasterów znalazłem http://www.naspinning.pl/archives/2154 taki filmik z pracą kija pod sumami
Nie miałem osobiście kija,ale pracując w sklepie wędkarskim sobie nimi pomachałem,faktycznie,te o mniejszym c.w. są mułowate,ale chetnie kupywane były te o dużych wyrzutach MH,H i XH używane do trollingu ,szczególnie u nas brali je pod Siemianowkę,bo mocne i dobrze do trolingu w reku leżały,taka opinia i że nawet spory wobler nie wyginał szczytówki za mocno


Dobry patent z tą piłką zamiast gimbala. Ale koleś i tak pewnie miał siniaka :D