Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaki Multiplikator?


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Paradoks19841

Paradoks19841

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów
  • LokalizacjaVäxjö

Napisano 06 sierpień 2011 - 23:35

Witam wszystkich na forum,otóż ostatnio nabrała mnie chęć powrotu do dawnego hobby w sumie za sprawa kolegi.Jako ze łowiłem już także na zestaw castingowy to mniej więcej jestem w temacie,lecz potrzebuje porady w sprawie multiplikatora.Jako ze już łowiłem pozostała mi wędka jerkowka do 150 gr firmy BFT ,wiadomo wysokich lotów nie jest lecz na razie nie ma mowy o kupnie nowego kija.Zmierzając do sedna potrzebuje do niej multika do jerkowania jak i czasem trolingu ,chciał bym żeby nie był jakiś monstrualnych rozmiarów.Mam kilka propozycji może coś doradzicie lub podpowiecie.Dodam ze kiedyś zechce kij zmienić na taki do 80 90 gr i milo było by gdybym nie musiał multiplikatora zmieniać. Moje typy:
Amb 5601C JB Jerkbaiter
Shimano Corvalus 301
Shimano Cardiff CDF300
Czekam na sugestie i może jakieś inne propozycje,skłaniałem się przy pozycji numer dwa ze względu na cenę ,czy może warto jednak sie szarpnąć na droższy model?Kiedyś łowiłem Amb 5001C TGC JB i w sumie bylem zadowolony no poza poręcznością zestawu.A może nisko profilowy model ?

#2 OFFLINE   pitt

pitt

    JadÄ™ na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 07 sierpień 2011 - 09:06

abu #5000 i shimi 300 sa OK, corvalusa zapomnij, to zlom niesamowity, lepszy bdzie cardiff ... ewtl daiwa luna 250

#3 OFFLINE   Paradoks19841

Paradoks19841

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów
  • LokalizacjaVäxjö

Napisano 07 sierpień 2011 - 13:28

abu #5000 i shimi 300 sa OK, corvalusa zapomnij, to zlom niesamowity, lepszy bdzie cardiff ... ewtl daiwa luna 250

A lepszy będzie ten Abu czy Cardiff ?

#4 OFFLINE   Paradoks19841

Paradoks19841

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów
  • LokalizacjaVäxjö

Napisano 07 sierpień 2011 - 14:39

Czy może : Ambassadeur 5601 C4 ? Ktory z tych trzech według Ciebie w kolejności od 1 do 3 ?

#5 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • ImiÄ™:RafaÅ‚
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 07 sierpień 2011 - 15:08

pomijajac calkowicie sprawe ceny u mnie wyglada to tak:

1. Daiwa luna 253 / 203
2. Shimano Cardiff
3. okrÄ…glaki abu wszelakiej masci...

#6 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 750 postów
  • LokalizacjaPoznaÅ„

Napisano 07 sierpień 2011 - 17:27

@Paradox! Masz tam niezÅ‚y sklep wÄ™dkarski przy rogu Mörners Väg i Arabygatan :D
U.

#7 OFFLINE   Paradoks19841

Paradoks19841

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów
  • LokalizacjaVäxjö

Napisano 07 sierpień 2011 - 18:31

@Paradox! Masz tam niezÅ‚y sklep wÄ™dkarski przy rogu Mörners Väg i Arabygatan :D
U.

To chyba zdecyduje się na tego Cardiffa. Mialem wcześniej Abu to może czas na Shimano ,a moze podpowiecie jaka linkę kupić do niego bo w temacie dawno nie bylem i może pokazało się coś dobrego nowego,chodzi coś o niezły stosunek jakoś cena.


#8 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 sierpień 2011 - 22:44

Quantum Cabo PTS CBC21. Do 150 g. daje radę. I myślę że od 25 g. też. Można wyrwać za 200-300 zł . Ostatnio kolega @Tarłoś nabył odemnie sztukę. Może napisze parę zdań.
Mam jeszcze dwie sztuki, ale to już na własny użytek.

Przy podpięciu do jerkówki i założeniu Slider-a 10 S posyłał dalej przynęty niż Curado 201E7. I brody powstają niechętnie.

O niebo wygodniejszy od ABU c4 5601 którego miałem na początku mojej jerkowej przygody.

#9 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • ImiÄ™:Krzysztof

Napisano 09 sierpień 2011 - 09:08

Quantum Cabo PTS CBC21. Do 150 g. daje radę. I myślę że od 25 g. też. Można wyrwać za 200-300 zł . Ostatnio kolega @Tarłoś nabył odemnie sztukę. Może napisze parę zdań.
Mam jeszcze dwie sztuki, ale to już na własny użytek.

Przy podpięciu do jerkówki i założeniu Slider-a 10 S posyłał dalej przynęty niż Curado 201E7. I brody powstają niechętnie.

O niebo wygodniejszy od ABU c4 5601 którego miałem na początku mojej jerkowej przygody.


Fakt, ładnie rzuca. Tylko ten przycisk zwalniania szpuli ma upierdliwy. Mnie jednak bardziej męczy inny problem. Ceramiczne podkładki hamulca sprawiają, że pracuje on płynnie i ma satysfakcjonującą precyzję regulacji na małym docisku. W górnym zakresie siły hamowania jest jednak mało precyzyjny: albo dokręcam go na maksa, albo trochę odpuszczam i wtedy jest już ciut za słaby. Dla moich zastosowań trzeba go dokręcić o milimetr przed końcem zakresu. Luna pod tym względem ma dużo więcej do zaoferowania, fabryczny hamulec jest super. To jednak nie jest ta klasa cenowa. Ale rzucać wolę Cabo

#10 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 sierpień 2011 - 23:15

Z hamulca niestety zbyt mało korzystałem. Za mało czasu na ryby i niewiele było okazji.
Rzuty rzeczywiście megadalekie powyżej 35 g.
A ten spust nie sprawia aż tyle problemów przy rzutach oburącz, a tylko takie są możliwe przy dużej gramaturze przynęt.
Kciuk przy hamowaniu jest mile widziany.

#11 OFFLINE   spinerex

spinerex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów

Napisano 30 marzec 2012 - 23:22

Witam kolege, jesli masz jeszcze te Cabo CBC21PTS, a jest moze Ci poprostu zbyteczne to z checia bym odkupil, a moze jakis namiar gdzie, kto w kraju ma na zbyciu nowke, bede wdzieczny, pozdrawiam M.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych