Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łagów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   zwiraz

zwiraz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaRybnik
  • Imię:Adam

Napisano 08 sierpień 2011 - 10:36

Witam!

Wybieram się w te malownicze okolice w połowie sierpnia i prosiłbym o jakieś wskazówki, co gdzie jak i kiedy. Oczywiście preferowaną metodą będzie spinning. Wybiera się ktoś jeszcze w te rejony w tym okresie?

Za wszelkie wskazówki z góry dziękuję i pozdrawiam!

zwiraz

#2 OFFLINE   Okoń

Okoń

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 152 postów
  • LokalizacjaLegnica/Wrocław - www.predator-fishing.pl

Napisano 08 sierpień 2011 - 13:23

Z pomostu gumisie do 6cm różnej maści na 5-8g główkach i zabawy ze szczupłymi do 70cm i okoniami do bólu.A jak masz łajbę i echo to ładne gruube okonie na górkach można znaleźć bo jest ich całkiem sporo.

#3 OFFLINE   Robson1981

Robson1981

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 08 sierpień 2011 - 16:32

.. i zabawy ze szczupłymi do 70cm i okoniami do bólu.

Do bólu? Ciekawe... Pływam tam od trzech lat, parę razy w roku i nie zauważyłem by można się nałowić do bólu. Nie wiem - może nie potrafię łapać, albo inaczej odczuwam ból :D. Wydaje mi się że więcej okoni znajdziesz na Trześniowskim.


#4 OFFLINE   NocnyLowca

NocnyLowca

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 521 postów

Napisano 08 sierpień 2011 - 17:07

Dużo górek czy Okoni??

Bo ja nic ani o jednych ani drugich nie wiem:) Są co prawda 2 górki na Łagowskim ale okoni to już jak na lekarstwo. @zwiraz napisz do @frajtera zna temat doskonale.

#5 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 841 postów

Napisano 08 sierpień 2011 - 18:43

Na zbyt wiele nie możesz liczyć... ot, polskie realia. To dwa piękne jeziora, byłem na nich gościem wiele razy. Trześniowskie z racji ogromnych głębin, jest niemożliwe do całkowitego opustoszenia, mimo usilnych starań rybaków. To trudne, polodowcowe, rynnowe jezioro, troszkę tajemnicze.., piękne. :D

#6 OFFLINE   SALAR80

SALAR80

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaNad Odrą
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:B.

Napisano 08 sierpień 2011 - 19:37

Tak jak koledzy piszą .Ryb i górek jak na lekarstwo.
Pływałem jesienią w tamtym roku po Trześniowskim co prawda namierzyłem tylko w jednym miejscu drobnice i oczywiście były też tam piękne okniska.
Złowiłem pare okoni w przedziale 40-50 cm ale co sie naplywalem to moje.Pod łodzią echo pokazało 23m a ryby na 15-18m.A łowiłem na kopyta relax-a 3 na główkach 12-18g.
Jedna rada bez łódki i echa nie połowisz :(

#7 OFFLINE   Okoń

Okoń

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 152 postów
  • LokalizacjaLegnica/Wrocław - www.predator-fishing.pl

Napisano 08 sierpień 2011 - 22:06

Byłem tam 3 razy po 3-4 dni (najlepiej połowiłem w 2009r pod koniec sierpnia)Przez 4-6h w dniu wyciągałem po 6-8 zębatych (najwięcej 14 wymiarów) do 65cm i ok.20 okonków jak dla mnie dobry wynik z pomostu ponieważ byłem na tym jeziorze pierwszy raz ze spinningiem. Teraz nie wiem jak jest-przepraszam jeśli wprowadzam w błąd.Łowiłem tylko na j.Łagowskim.Wiem że z roku na rok ryb coraz mniej ale wszystkiego chyba nie wybili.

Wiem o jednej górce niedaleko dużego pomostu po drugiej stronie jeziora patrząc od strony dwóch stanic wędkarskich (zabrał mnie na nią nieznajomy sąsiad z drugiej stanicy i trochę tych okoni przeuciliśmy ale bez pięćdziesiątek :D Słyszałem o okoniu ważącym ok 3,5kg którego drapneli podczas odłowów (nie wiem czy to prawda)

Tu muszą ci pomoc koledzy z lubuskiego.

pozdrawiam Mateusz Okoń



#8 OFFLINE   NocnyLowca

NocnyLowca

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 521 postów

Napisano 09 sierpień 2011 - 12:39

O tych 50takach to prawda.. najłatwiejsze do namierzenia są późną jesienią pod ławicami sielawy która zaczyna się grupować, takie po 3,5kg też się trafiają. Z ciekawostek to na Trześniowskim mozna spotkać sie z trocią jeziorowa i gigantycznymi sumami:) ale to już raczej 5 w totka :mellow:

#9 OFFLINE   Sebastian Stasiuk

Sebastian Stasiuk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 09 sierpień 2011 - 16:32

witam,
jezdze tam co roku pozna jesienia.
Lagow to jeziora glebokie. w zatoczkach plyciej oczywiscie ale malo tego. sporo trzcin ale przy nich dno rowniez szybko schodzi dosc gleboko.

na obydwu jeziorach po przeciwnych stronach od miasteczka mozna polapac okoni.

przy starym pomoscie na Lagowskim rowniez.

ciezko mi sie tam lapie.
sam nie mialem dobrych wynikow ale pewnie dlatego, ze slaby ze mnie specjalista :D.

na zebate sugeruje duze przynety gleboko schodzace.
ostatniego zlapalem na Lagowskim przy slonecznej pogodzie na zolto jaskrawego woblera 15cm dlugosci na glebokosci okolo 6 m (do brzegu bylo jakies 15 m).

z pomostow tez cos bierze ale malenstwa raczej.

wedkarze ktorzy tam wedkuja mowia o sporych sztukach (widzialem na zdjeciu ladna metrowke). Zlapana na trolling, gleboko.

generalnie przyjemniej sie lapie na Lagowskim niz na trzesniowskim chyba. ale to kwestia gustu.

w tym roku jade tam w Pazdzierniku.
chetnie poczytam jak Ci poszlo.

pozdrawiam,
sebastian




#10 OFFLINE   zwiraz

zwiraz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaRybnik
  • Imię:Adam

Napisano 09 sierpień 2011 - 17:57

Byłem tam 3 razy po 3-4 dni (najlepiej połowiłem w 2009r pod koniec sierpnia)Przez 4-6h w dniu wyciągałem po 6-8 zębatych (najwięcej 14 wymiarów) do 65cm i ok.20 okonków jak dla mnie dobry wynik z pomostu ponieważ byłem na tym jeziorze pierwszy raz ze spinningiem.


A którą strefę obławiałeś? Rzucałeś w głąb jeziora opukując dno czy raczej strefę przybrzeżną tuż przy trzcinach?


#11 OFFLINE   Okoń

Okoń

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 152 postów
  • LokalizacjaLegnica/Wrocław - www.predator-fishing.pl

Napisano 09 sierpień 2011 - 20:15

Rzucałem w głąb jeziora a przy trzcinkach dłubałem okonki.Najwięcej brań miałem na 5cm twistera relaxa motora i fioleta na 5g główce.Obławiałem brzeg przy stanicach wędkarskich i w las.

#12 OFFLINE   Sebastian Stasiuk

Sebastian Stasiuk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 10 sierpień 2011 - 13:30

ja najczesciej opukiwalem glowe :D ze zlosci, ze nie ma bran.

moze w tym roku bedzie lepiej.

a tak na powaznie, to probuje chyba wszystkiego i nadal brakuje umiejetnosci i skutecznosci.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych