Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Silnik elektryczny dziobowy Haswing Cayman 55 GPS - informacje , opinie, naprawy i serwis


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1287 odpowiedzi w tym temacie

#641 OFFLINE   Haswing

Haswing

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 89 postów

Napisano 17 maj 2021 - 08:12

Panie Haswing czy coś się dzieje w celu udostępnienia takiego pilota dla poprzedniej wersji ?

 

Pilot 500zł i chętnych będzie sporo ;-)

Niestety nie będzie takiego rozwiązania, rozmawiałem z producentem. 



#642 OFFLINE   Haswing

Haswing

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 89 postów

Napisano 17 maj 2021 - 08:14

hej, niedawno nabyłem Cayman'a z opcja kotwicy w pilocie i mam problem ze zrywaniem połączenia z aplikacja helmsman a po zerwaniu na pełnych obrotach silnik chce wracać na miejsce. Wifi mam wyłączone w iPhone i wyłączałem także w Apple Watch. Ktoś z podobnym problemem miał odczynienia ?

Dziwna sprawa, kalibracja była robiona przed pierwszym uruchomieniem? Aplikacja jest zaktualizowana do najnowszej wersji?



#643 OFFLINE   horac

horac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów

Napisano 17 maj 2021 - 08:31

Dziwna sprawa, kalibracja była robiona przed pierwszym uruchomieniem? Aplikacja jest zaktualizowana do najnowszej wersji?

 

Była, aplikacja jest najnowsza. Ustawiłem kompas w apce (N) na północ, Ustawiłem główkę silnika w stronę północy i zrobiłem kalibrację. 



#644 OFFLINE   PiECIA

PiECIA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 505 postów
  • LokalizacjaStasi Las
  • Imię:Piotrek

Napisano 17 maj 2021 - 08:38

hej, niedawno nabyłem Cayman'a z opcja kotwicy w pilocie i mam problem ze zrywaniem połączenia z aplikacja helmsman a po zerwaniu na pełnych obrotach silnik chce wracać na miejsce. Wifi mam wyłączone w iPhone i wyłączałem także w Apple Watch. Ktoś z podobnym problemem miał odczynienia ?

 

Olej połączenie przez BT, łącz appkę przez WiFi. Tutaj masz instrukcję jak to zrobić.
https://helmsman.zen...an-HM-Connector

Zero problemów z rozłączaniem, o ile aplikacja jest cały czas wyświetlana na ekranie. Jak zrzucisz ja do docka lub odpalisz coś "obok", rozłącza. Po ponownym połączeniu wraca do miejsca kotwiczenia automatycznie.  Oczywiście możesz w tym samym czasie używać pilota sparowanego z silnikiem po BT.



#645 OFFLINE   Mateos_74

Mateos_74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 17 maj 2021 - 09:13

Do kotwiczenia w rzece najlepsza jest kotwica - temat prosty. Pływam po starorzeczach połączonych w rzeką, która w tych rejonach ma lekki nurt. W takich warunkach 30 lbs rufowy wystarczał. W mojej okolicy są też wyrwy, skarpy, wsteczne prądy itp więc dziobowka wydaje się wystarczająca zwłaszcza przy łowieniu wertykalnym. Nikt nie pisze o pokonywaniu wielu kilometrów Wisłą pod prąd.

Właśnie na rzece najbardziej się sprawdzi dziobówka. Ustawisz się gdzie chcesz - nie wyje ci linka w nurcie. Wiem co piszę bo tak łódkę od dwóch lat. Nigdy więcej normalnej kotwicy. Ja mam mg ix5, a kumpel caymana

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
  • NokautPredatorTeam lubi to

#646 OFFLINE   dalton

dalton

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 85 postów
  • LokalizacjaBielsko-Biała
  • Imię:Maciek

Napisano 17 maj 2021 - 10:52

Do Haswing

To że jest jedna podstawa, to nie wyjaśnia rozbieżności w ilości otworów i moich wątpliwości z poprzedniego maila. Czy ktoś to może wytłumaczyć? 



#647 OFFLINE   Kostek Kleń

Kostek Kleń

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów
  • LokalizacjaKartno/Lubuska Odra

Napisano 17 maj 2021 - 12:07

Z tego co widzę na opakowaniu podstawy jest ona też kompatybilna z silnikiem Rocksie ale nie znalazłem na szybko nigdzie informacji o tym silniku. U nie caymanie 55lb również pasowało na 4 śruby

#648 OFFLINE   horac

horac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów

Napisano 17 maj 2021 - 13:35

Olej połączenie przez BT, łącz appkę przez WiFi. Tutaj masz instrukcję jak to zrobić.
https://helmsman.zen...an-HM-Connector

Zero problemów z rozłączaniem, o ile aplikacja jest cały czas wyświetlana na ekranie. Jak zrzucisz ja do docka lub odpalisz coś "obok", rozłącza. Po ponownym połączeniu wraca do miejsca kotwiczenia automatycznie.  Oczywiście możesz w tym samym czasie używać pilota sparowanego z silnikiem po BT.

 

Sprobuje bez HM-connectora, dzięki za hint


  • PiECIA lubi to

#649 OFFLINE   PiECIA

PiECIA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 505 postów
  • LokalizacjaStasi Las
  • Imię:Piotrek

Napisano 17 maj 2021 - 14:03

Sprobuje bez HM-connectora, dzięki za hint

 

Jakby udało Ci się zmusić appke do pracy w tle, daj znać :) Co prawda iPada mam cały czas pod zasilaniem na łodzi i może sobie cały czas świecić, to jednak służy on tez do innych rzeczy kiedy pływam i fajnie by było, by appka nie rozłączała połączenia z silnikiem gdy pracuje w tle.



#650 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 17 maj 2021 - 21:16

Czy ktoś jeszcze pływał już na nowym caymanie 55 ?

#651 OFFLINE   wiwaldi1970

wiwaldi1970

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • Lokalizacjapomorskie/Warszawa

Napisano 25 maj 2021 - 08:36

Czy ktoś jeszcze pływał już na nowym caymanie 55 ?

Podczepiam się pod pytanie, czy ktoś z nowych posiadaczy "55" edycja 2021 może coś skrobnąć o walorach użytkowych lub mankamentach? Pewnie pierwsza partia już pływała.  :ph34r:


Użytkownik wiwaldi1970 edytował ten post 25 maj 2021 - 08:36


#652 OFFLINE   horac

horac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów

Napisano 25 maj 2021 - 09:17

Podczepiam się pod pytanie, czy ktoś z nowych posiadaczy "55" edycja 2021 może coś skrobnąć o walorach użytkowych lub mankamentach? Pewnie pierwsza partia już pływała.  :ph34r:

 

Może, bez iPhone/iPad jest tragedia. Ten HM-Connect to porażka bo co chwile rozłącza aplikacje, a jak połączy robi się niebezpiecznie, bo silnik na MAX obrotach chce wrócić na miejsce kotwiczenia, kolega prawie wypadł za burtę a łódkę  mam aluma 405 więc mała nie jest. Mając iPhone, tak jak kolega wyżej dał hint ( za co dziękuje) problem znika bo można bezpośrednio korzystać z wifi pomiędzy silnikiem a aplikacją. Wszystko działa jak należy, żadnego zrywania. W dodatku jestem zaskoczony zużyciem akumulatora na plus. Mam równolegle 36AH i 100AH, 5 wypadów a dalej 12.5 V i cały czas na kotwicy + pływanie + echo + lądowanie telefonu co jakiś czas. A łajba lekka nie jest z silnikiem spalinowym i 20 l zbiornikiem paliwa + szpej, jest co ciągnąć. Silnik polecam.. dla tych co mają produkty apple ;]


Użytkownik horac edytował ten post 25 maj 2021 - 09:20

  • wiwaldi1970 lubi to

#653 OFFLINE   wiwaldi1970

wiwaldi1970

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • Lokalizacjapomorskie/Warszawa

Napisano 25 maj 2021 - 15:50

Dziękuję @horac. Może inni też coś napiszą. Niestety nikt z rodziny nie ma iPhone'a. Może przedstawiciele firmy i sprzedawcy przeczytają ten wpis i poprawią aplikację.

Użytkownik wiwaldi1970 edytował ten post 25 maj 2021 - 15:53


#654 OFFLINE   Kostek Kleń

Kostek Kleń

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów
  • LokalizacjaKartno/Lubuska Odra

Napisano 25 maj 2021 - 16:26

Ja śmigam bez apki na samym pilocie tak jak wyżej kolega napisał niskie zużycie aku to duży plus. Silnik trzyma bardzo ładnie pozycję. Praca przekładni jest słyszalna ale bardzo cicho. Ostatnio pływałem na mocnym wietrze zero problemów. Łódź fakt nie jest największą RF 390 plus spalina graty i moje 85kg.

Użytkownik Kostek Kleń edytował ten post 25 maj 2021 - 16:27


#655 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4760 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 25 maj 2021 - 16:49

Ja śmigam bez apki na samym pilocie tak jak wyżej kolega napisał niskie zużycie aku to duży plus. Silnik trzyma bardzo ładnie pozycję. Praca przekładni jest słyszalna ale bardzo cicho. Ostatnio pływałem na mocnym wietrze zero problemów. Łódź fakt nie jest największą RF 390 plus spalina graty i moje 85kg.

Mocny wiatr nie robi takich problemów silnikom dziobowym jak flauta.....



#656 OFFLINE   Kostek Kleń

Kostek Kleń

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów
  • LokalizacjaKartno/Lubuska Odra

Napisano 25 maj 2021 - 17:13

Flautę miałem na pierwszym testowym wyjeździe sporadycznie łodzią obróciło nie ukrywam. Ale też nie odczułem większych utrudnień w wędkowaniu. Tak jak pisałem kilka postów wyżej jedyny mankament to przy załączeniu trybu kotwiczenia nie zawsze ale zdążą się ze silnik cofnie łódź o 2/3 metry. Z drugiej strony jestem też świadom że wydałem na ten silnik o wiele mniej niż na topowe marki. Do moich celów sprzęt się sprawdza. Czas pokaże jak będzie pracować po dłuższej eksploatacji.

Użytkownik Kostek Kleń edytował ten post 25 maj 2021 - 17:14


#657 OFFLINE   marioligi

marioligi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 maj 2021 - 18:36

Wszystkie silniki dziobowe z którymi miałem okazję pływać - również cofają łódkę po wciśnięciu przycisku :)

Także wszystko działa Ci ok. 

A silniki cofają ponieważ płyniesz z jakąś prędkością i od czasu kiedy wciśniesz guzik pokonają jakąś trasę - to o jej odległość cofają :)


  • wujek i wiwaldi1970 lubią to

#658 OFFLINE   Kostek Kleń

Kostek Kleń

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów
  • LokalizacjaKartno/Lubuska Odra

Napisano 25 maj 2021 - 18:43

Ja dopiero zaczynam przygodę z dziobówkami :) z tego co mówisz wychodzi na to że jedyna wada jakiej się dopatrzyłem jest normalnym zachowaniem jak dla mnie tym lepiej :)

#659 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 26 maj 2021 - 15:19

Wszystkie silniki dziobowe z którymi miałem okazję pływać - również cofają łódkę po wciśnięciu przycisku :)
Także wszystko działa Ci ok.
A silniki cofają ponieważ płyniesz z jakąś prędkością i od czasu kiedy wciśniesz guzik pokonają jakąś trasę - to o jej odległość cofają :)


To jest normalne żeby nie było tego efektu trzeba wcześniej wyłączyć silnik aż łódka zwolni albo się zatrzyma i wtedy wcisnąć.

#660 OFFLINE   sebson

sebson

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1274 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:M.

Napisano 16 czerwiec 2021 - 08:23

Witam

Czy może ktoś z kolegów ma już nowy model jak sprawuje się funkcja kotwicy w pilocie .Rozważam zakup i chciałbym zaczerpnąć informacji






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych