Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Interpretacja obrazu echosondy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1803 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1956 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 02 październik 2015 - 09:25

Pewne jest tylko, że to ryby. A jakie.... to już kwestia naszej wyobraźni  ;)


  • kogut lubi to

#122 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1426 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 02 październik 2015 - 20:12

Witam.

Jak sądzicie. Więsze łuki przy dnie to szczubłe? Podawałem różne smakołyki z trola i nic.

Kilka rozproszonych łuczków, przy skupionej drobnicy to, według mojej obserwacji, najczęściej okonie. Ale faktycznie, wyobraźnia tutaj odgrywa największą rolę...


  • ictus lubi to

#123 OFFLINE   rafalc

rafalc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • Lokalizacjadolny slask
  • Imię:rafal

Napisano 05 październik 2015 - 10:40

Z mojego doświadczenia tez obstawiałbym ze to jakies drapieżniki,prawie zawsze po namierzeniu takiej lawicy miałem  pobicia lub holowałem ryby(okonie,sandacze,szczupaki)Ciezko obstawić ze to konkretnie szczupak,raczej tez postawiłbym na okonie gdyż jak powiadają"okonie drobnice wypasają"i to się najbardziej sprawdzalo.



#124 OFFLINE   Kadet

Kadet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 05 październik 2015 - 17:36

No dzisiaj w końcu uczepił się szczupak z tego miejsca gdzie na echu był białoryb, także sytuacja się klaruje.

#125 OFFLINE   Dragster

Dragster

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 159 postów
  • LokalizacjaKoronowo
  • Imię:Sławek

Napisano 07 październik 2015 - 08:21

Witam.

Jak sądzicie. Więsze łuki przy dnie to szczubłe? Podawałem różne smakołyki z trola i nic.

 

Raczej okonie.



#126 OFFLINE   jaraw

jaraw

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Szewc

Napisano 03 listopad 2015 - 18:15

Witam proszę o interpretacje zdjęć.

Załączone pliki



#127 OFFLINE   Ptak

Ptak

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaOlecko
  • Imię:Paweł

Napisano 06 listopad 2015 - 19:07

Wczoraj na rybach zarejestrowałerm takie obrazy proszę o zinterpretowanie.


1 zdjęcie według mnie a jestem laikeim w tym to okonie albo sandacze. 2 może być suma? 3 zaś z obserwacji dna gdy pływałem po 7-8 metrów natrafiłem na coś jak górka. i obok stało kilka takich sztuk. Leszcz?

Załączone pliki


Użytkownik Ptak edytował ten post 06 listopad 2015 - 19:08


#128 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 06 listopad 2015 - 19:45

Leszcze a moze neonki ? Wybacz zlosliwosc , jednak zadne echo nie pokaze czy to  leszcz, karp czy spasiony okon. Mozna sie tylko domyslac i interpretowac wedle siebie...



#129 OFFLINE   Ptak

Ptak

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaOlecko
  • Imię:Paweł

Napisano 06 listopad 2015 - 20:00

Leszcze a moze neonki ? Wybacz zlosliwosc , jednak zadne echo nie pokaze czy to  leszcz, karp czy spasiony okon. Mozna sie tylko domyslac i interpretowac wedle siebie...

Nie gniewam sie, jak pisałem posiadam echo od niedawna i nie potrafie interpretować jak niektórzy doświadczeni uzytkownicy. Ale czytałem kiedyś interpretacje obrazu z echo i był koleś co wytłumaczył bardzo szczegółowo kształt ryb i jak je rozróznic na echo. Opisał że każda ryba maluje inny łuk, potrafił określić z białorybu czy to jest płoć czy stado oklei



#130 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1956 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 06 listopad 2015 - 21:02

Nie gniewam sie, jak pisałem posiadam echo od niedawna i nie potrafie interpretować jak niektórzy doświadczeni uzytkownicy. Ale czytałem kiedyś interpretacje obrazu z echo i był koleś co wytłumaczył bardzo szczegółowo kształt ryb i jak je rozróznic na echo. Opisał że każda ryba maluje inny łuk, potrafił określić z białorybu czy to jest płoć czy stado oklei

Daj namiar na takiego gościa co takie rzeczy potrafi. Może chociaż podpowie po czym ma się takie dokładne wizje....


  • kostom63, damien79 i Achilles272 lubią to

#131 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1426 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 06 listopad 2015 - 21:03

Nie gniewam sie, jak pisałem posiadam echo od niedawna i nie potrafie interpretować jak niektórzy doświadczeni uzytkownicy. Ale czytałem kiedyś interpretacje obrazu z echo i był koleś co wytłumaczył bardzo szczegółowo kształt ryb i jak je rozróznic na echo. Opisał że każda ryba maluje inny łuk, potrafił określić z białorybu czy to jest płoć czy stado oklei

dawaj namiary na tego gościa...sześć cyferek od niego biorę w ciemno.\

 

EDITR: heh...chyba mamy podobne poglądy @Paprykarz...w tym samym momencie post o podobnej treści. Telepatia normalnie.


Użytkownik rower26 edytował ten post 06 listopad 2015 - 21:04


#132 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 07 listopad 2015 - 16:45

Widzicie Panowie jednak można rozróżniać ryby na echu. A ja i zapewne wielu innych żyjemy w nieświadomości , cóż to echo tam maluje. :) swoją drogą to chyba tylko sum jest charakterystyczny , jak się go akurat napłynie. Takze drogi kolego @Ptak . Nie wierz w bajki. To co czytałeś gdzieś tam można porównać do tego ze ktoś ma " system  na totolotka"



#133 OFFLINE   Ptak

Ptak

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaOlecko
  • Imię:Paweł

Napisano 07 listopad 2015 - 17:14

Tak więc ten temat mnie wprowadził w błąd
http://www.forum.wed...zu-z-echosondy/



#134 OFFLINE   SzymonK

SzymonK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 261 postów
  • LokalizacjaTomaszów Maz.
  • Imię:Szymon

Napisano 07 listopad 2015 - 18:36

Tak więc ten temat mnie wprowadził w błąd
http://www.forum.wed...zu-z-echosondy/

 

Tam niektórzy coś palili albo wąchali. Na podstawie sondy można wnioskować co do wielkości ryby ale nie gatunku. Na DI często można rozróżnić kształt, podłużny czy bardziej okrągły i tu już prędzej można zgadywać, ale nadal pewności mieć nie można.


  • esoxlucius1 lubi to

#135 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1956 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 07 listopad 2015 - 20:22

Przeglądałem ten temat z podanego linku i jestem w szoku. Goście mają niesamowicie rozbudowaną fantazję. Opisy typu: 2 foto , kilka zapisków drobnych sandaczy z prawej strony , foto 4 nie widać dobrze w lewym dolnym rogu szczupak ,  potem okonie pilnujące stado drobnicy.

Czekałem kiedy napiszą, że z lewej same samice a w prawym górnym rogu samce z tego dwa to geje. Idę coś się napić.



#136 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 07 listopad 2015 - 20:56

Nawiedzeni, inaczej skomentować nie można, no chyba że świetnego dostawce mają :) .

Myślę , że z sandaczami mają racje , rozpoznali po mętnych oczach, co do tego szczupaka nie jestem pewien, ale te okonie pilnujące drobnicy to już pewniaki. Pominęli tylko skalara z boku okonia tuż na lewo i gubika po prawo. ;)



#137 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 07 listopad 2015 - 21:10

Dokładnie panowie jest tak jak piszecie , te dwa to geje a miedzy nimi ta kropeczka to  nie zorientowany w swej sekusalnosci gubik :) padlem ze smiechu :) :) :)



#138 OFFLINE   s4mo

s4mo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Maciej

Napisano 09 grudzień 2015 - 19:47

Witam,

Dawno nikt tu nie pisał a wątek bardzo ciekawy, więc i ja coś tu napiszę i mam nadzieję że się co nieco więcej dowiem.

 

Pływałem dziś po zimowisku, ogólnie ryby mniej niż parę dni wcześniej ale nic dziwnego skoro zrobiło się cieplej.

Łowiłem na wszelkie sposoby i zero brań  tylko 1 przejście po rybie na 5h machania.

Na koniec postanowiłem się przepłynąć po łowisku i nagrać co pokazuje echo. Może ktoś mi powie czy tam były duże ryby? Czy to w ogóle ryby ?

Końcówka to już prosta pustynia i można ominąć.

Później napiszę co grunciarz złapał w tym miejscu gdzie ja pływałem bo rozmawiałem z nim i pokazywał jak się pakowaliśmy. (Celowo powiem później by kogoś niby nie naprowadzać ) Ciekaw jestem jak Wy odczytujecie taki obraz.

 

Link do filmu : https://youtu.be/K0Se9XldSW4



#139 OFFLINE   Lysy...

Lysy...

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • LokalizacjaChoszczno
  • Imię:Mariusz

Napisano 10 grudzień 2015 - 20:40

Mam dość małe doświadczenie z echo, wiec jak  napisze totalne bzdury, to poprawcie mnie. Jak na moje oko to tak to ryby. Jakie duże? Trudno powiedzieć. Tak samo jak trudno określić gatunek, jak w ogóle jest to możliwe. Drapieżnik mógł nie żerować akurat. Lub wabik nie był zbyt atrakcyjny dla niego. 5h łowienia jesienią to nie jest zbyt wiele czasu by trafić brania. Potrafię jesienią siedzieć cały dzień i na tyle czasu 1 branie, czasami biorą jak oszalałe kwestia dnia i warunków. Pozdrawiam


Użytkownik Lysy... edytował ten post 10 grudzień 2015 - 20:41


#140 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 10 grudzień 2015 - 21:36

Witam

Maćku, obejrzałem pełny zapis echo. Mam echo tej samej firmy, model 5. Rewelacja ! Czwórka tej samej klasy ! Widzę, że pływasz po pięknej wodzie. Dno twarde, nie zamulone. Jest także ładny dołek, ponad 7 m, miałem nadzieję, że ujrzę tam siedzące przy dnie sandacze, nie ma ich !

Pierwsza faza zapisu wskazuje, że dno obłożone jest gnijącą roślinnością na gł. ok. 4-5 m, są także nierówności dna w postaci muld, kamieni. Widać, że ryba spławiła się w innym torze Twojego przepływu, po prosu prawie jej nie ma. W czasie od 10,04 min. na echu widać uniesione nad dnem ryby, (jasne o kształcie lekkiego banana), mogą to być sandacze lub szczupaki. Niestety echo nie pokaże nam jaki to gatunek ryby, (po kształcie możemy się domyślać!) Chyba, że w bezpośredniej bliskości pod wiązką będzie stała ryba, wówczas istnieje możliwość określenia jej gatunku ?

Kilka fotek z mojego zapisu echa, gdzie żeruje białoryb i drapieżnik. Pamiętaj, że echosonda pomaga w rozpoznaniu akwenu wodnego i miejsc żerowania ryb, tam, gdzie białoryb, tam także drapieżnik ;)

Widzisz co się dzieje przy dnie ! i z tych miejsc wyjmowane były szczupaki i okonie :)

Załączone pliki


Użytkownik Harjer edytował ten post 10 grudzień 2015 - 21:40





Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych