Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Interpretacja obrazu echosondy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1803 odpowiedzi w tym temacie

#161 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 04 styczeń 2016 - 07:57

Czesc , 

foto 1 - ławica przy dnie

foto 2 -troche wiekszych kabanow

foto 3 - troche wiekszych ryby - najprawdopodobniej dryf badz wolne plyniecie , wnioskuje po dlugich sladach ech

foto 4 - najprawdopodobniej mala lawica 

foto 5 obstawiam za jakimis karczami na dnie 

na fotkach 1,2,3,5 dosc duzy szum przy powierzchniowy

Echo faktycznie ma ogrom opcji, plywam 1 sezon i dalej ogaraniam temat hds'a :) twoj gen 2 /3 ?



#162 OFFLINE   volkswagen

volkswagen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaTam gdzie woda i przyroda

Napisano 04 styczeń 2016 - 08:42

Moje echo to gen2 touch dlatego przepraszam za jakość foto i plamy na ekranie.

#163 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 04 styczeń 2016 - 10:30

warunki polowe , nie ma co przepraszac , dla lepszych jakosci mozesz robic zrzuty ekranu , wtedy zawsze bedzie ladniej 



#164 OFFLINE   s4mo

s4mo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Maciej

Napisano 04 styczeń 2016 - 10:34

Ja bym nie powiedział że to są duże ryby. Ciężko jest zinterpretować po samych zdjeciach. Każda echo rysuje inaczej. Ja bym zinterpretowal to tak ; są tu jakieś ryby ale nie wielkie i są w ruchu, nad kilkoma rybami przeplywales .

Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka

#165 OFFLINE   s4mo

s4mo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Maciej

Napisano 04 styczeń 2016 - 10:36

Nie wiem jak na taptalku edytować post ; na tym 2 foto to bym był przekonany na 90% że to sum

Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka

#166 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1277 postów

Napisano 04 styczeń 2016 - 15:26

wielkość obiektu (bo nie tylko widać ryby ale wszystko co "płynie" pod powierzchnią wody) można interpretować znając ustawienia czułości i colorline.... bez tego to można sobie podyskutować na temat wyższości seksu mrówek nad seksem termitów ;)

można jedynie pokusić się o względne odniesienie się do sygnałów pochodzących od obiektów które widać na ekranie.... ale tu też jest jedno ale.... obiekt duży będący na skraju stożka będzie dawał mniejszy sygnał niż ten który jest centralnie pod czujnikiem....

polecam testy na lodzie podczas wędkowania.... tam bardzo szybko można się nauczyć ustawień echo...


  • s4mo lubi to

#167 OFFLINE   s4mo

s4mo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Maciej

Napisano 04 styczeń 2016 - 15:28

Termity szybciej dochodzą ;)

Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka

#168 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 04 styczeń 2016 - 16:45

Color line i czułość jest uwidoczniona na fotkach



#169 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1277 postów

Napisano 05 styczeń 2016 - 21:31

siarq... tak... czułość auto... czyli nie wiadomo co....a kolorline na jednym widzę (ale ja trochę ślepy jestem) 76% :)



#170 OFFLINE   Robgsxr

Robgsxr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • LokalizacjaŚWinoujscie
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Deja

Napisano 12 styczeń 2016 - 11:02

Siarq Według mnie opis jak najbardziej wiarygodny . Ten sum przy powierzchni też zawsze za mną  pływa ale nie chce atakować :P  .

Jeżeli nie macie okazji w zimę się wybrać nad wodę poznawać możliwości echo jest sporo filmów na kanale youcoś tam . Tam w tematyce Pegic fisching albo po prostu vertical fishing jest sporo fajnych materiałów przedstawiających właśnie łowienie w pionie przy użyciu echo . Szybki Link 

Te linie wyglądające na potężne węgorze okazują się sandaczami i szczupakami  :D . A tak na poważnie ustawienie czułości oraz zabawa w domu z demo echosondy to klucz .

W brew pozorom naprawdę w naszych wodach jest bardzo dużo ryby , drobnicy  echo nie kłamie i czasem się wierzyć nie chce .

Na przykład na początku wątku są zdjęcia Radekc1991 gdzie przy dnie jest cały dywan czegoś jest to  zimowisko drobnicy a na końcach pilnujący stołówki predatrzy . 


  • erqgth lubi to

#171 OFFLINE   neor

neor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 12 styczeń 2016 - 15:20

Volkswagen  na pewno pomogło by zmniejszenie czułości o kilka numerków  np 5( nie wiem co to A-3 , ja w HDS 2 gen  miałem % np 65%) . Mógłbyś też dać informacje na temat kiedy zostały wykonane zdjęcia . Może być tak że to co widzisz to liście odbijające sygnał - jesień  - np zdjęcie 4 w toni bo na dnie to obstawiam że coś leży np kamień i dodatkowo coś nad nim - rybka . Dodatkowo można się pokusić na 83 kHz na sondzie tradycyjnej , DownScan ok . 



#172 OFFLINE   mpruszek

mpruszek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów

Napisano 15 styczeń 2016 - 23:06

Atak sandaczy na drobnicę (obraz po prawej)

 

 

 

 

 

 

Załączone pliki

  • Załączony plik  echo.jpg   54,63 KB   32 Ilość pobrań

  • Kaszub Bait lubi to

#173 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1646 postów

Napisano 16 styczeń 2016 - 00:37

Ja bym obstawiał okonie , bo paski widać wyraźnie 😉. A tak na serio skąd ta pewność ?

#174 OFFLINE   s4mo

s4mo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Maciej

Napisano 16 styczeń 2016 - 12:14

Na pewno atak ale czego i na co .... Na drobnice ale nadal jest jedną niewiadoma;)

Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka

#175 OFFLINE   mpruszek

mpruszek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów

Napisano 16 styczeń 2016 - 14:32

skąd pewność ? zaraz po zrobieniu zdjęcia, z tego miejsca w ciągu 20 min złapałem 2 sandały



#176 OFFLINE   s4mo

s4mo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Maciej

Napisano 16 styczeń 2016 - 15:20

A to jest już jakieś dobre info.

Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka

#177 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 16 styczeń 2016 - 22:24

A ten obiekt na dnie to co sadzicie ? jest to okolo 60m od brzegu , namierzylem kilka sztuk

Załączone pliki

  • Załączony plik  11.jpg   90,52 KB   26 Ilość pobrań


#178 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1646 postów

Napisano 16 styczeń 2016 - 23:33

skąd pewność ? zaraz po zrobieniu zdjęcia, z tego miejsca w ciągu 20 min złapałem 2 sandały

Wiec właśnie , pewność mamy jak ją zweryfikujemy empirycznie , następnie mogą to być szczupaki albo inne większe ryby nad którymi przepływają mniejsze . Gratuluję zdarzenia mimo że gapie się w echo parę lat takiego obrazka nie widziałem
Tomek

#179 OFFLINE   P@DEK

P@DEK

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaDolnośląskie

Napisano 17 styczeń 2016 - 10:29

Witajcie.

 

Ja niedawno stałem się posiadaczem Garmina 70DV . I przyznam że jestem zielony w czytaniu echo. Oglądałem już setki filmów, przeczytałem wiele artykułów i wypowiedzi i dalej czuje się jak "dziecko we mgle".

 

Może ktoś z kolegów pokusi się o próbę zinterpretowania załączonych obrazów, bo mi przychodzi do głowy wiele odpowiedzi. Dodam że nie udało mi się z miejscówek złapać nic poza kilkoma ok 25 cm okoniami.

 

Załączony plik  1.jpg   58,2 KB   54 Ilość pobrańZałączony plik  2.jpg   51,2 KB   77 Ilość pobrańZałączony plik  4.jpg   53,58 KB   39 Ilość pobrańZałączony plik  3.jpg   64,77 KB   34 Ilość pobrańZałączony plik  5.jpg   47,31 KB   36 Ilość pobrańZałączony plik  6.jpg   67,6 KB   48 Ilość pobrań


Użytkownik P@DEK edytował ten post 17 styczeń 2016 - 10:29


#180 OFFLINE   maras5

maras5

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 postów

Napisano 17 styczeń 2016 - 12:08

Witajcie.

 

Ja niedawno stałem się posiadaczem Garmina 70DV . I przyznam że jestem zielony w czytaniu echo. Oglądałem już setki filmów, przeczytałem wiele artykułów i wypowiedzi i dalej czuje się jak "dziecko we mgle".

 

Może ktoś z kolegów pokusi się o próbę zinterpretowania załączonych obrazów, bo mi przychodzi do głowy wiele odpowiedzi. Dodam że nie udało mi się z miejscówek złapać nic poza kilkoma ok 25 cm okoniami.

 

Zamiast robić zdjęcia telefonem, przytrzymaj chwilę ikonę ekran główny. Echo zrobi zrzut ekranu i zapisze na karcie jpg-a.

Co do interpretacji to niektórzy widzą sandacze inni okonie ;)

Jedno jest pewne, że na ostatnim zdjęciu jest stadko drobnicy. Natomiast na wcześniejszych, jeśli byłby to "moje miejsca" gdzie jest dużo drapieżnika to zaryzykowałbym stwierdzenie że MOŻE to być sandacz który stoi przy dnie. Nie znam jednak Twojej wody i może równie dobrze to być jaka/ś biała ryba. Na szczęście echa jeszcze nie rozróżniają gatunków.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych