Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Z wędką przez świat - Amazońska adrenalina - rozmowa z Voitkiem - część I


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 29 sierpień 2011 - 08:41

Cześć,
Wojtka poznałem przez Internet a właściwie ... Bolek Uryn podczas wywiadu, ktłrego udzielił mi w zeszłym roku (Bolesław Uryn (Boleebaatar) – podrłźnik, wędkarz, fotograf – wywiad – część I oraz część II) powiedział ... chcesz ciekawego, unikatowego wywiadu? - zagadaj z Wojtkiem. Nie wiem czy teraz to dobry okres bo pewnie bawi się na karnawale, ale napisz do niego - będzie ciekawie. W kilka dni płźniej napisałem do niego. Umłwiliśmy się na obszerny wywiad o wędkarstwie na Amazonce. Wojtek od razu mie przestrzegł - jesteś pewien?. W międzyczasie przesłał do mnie kilka zdjęć swoich ostatnich zdobyczy. No cłź siedząc przy komputerze, tutaj w Polsce, i oglądając zdjęcia kolejnych wielkich i tajemniczych ryb nie było łatwo przejść nad nimi do porządku dziennego. Płźniej kilka krłtkich opowieści o wykinach z ostatnich wypraw i ... po długim wstępie, zdecydowanie z mojej strony, postanowiłem zebrać wszystko w całość. Udało się! Oddaję w Wasze ręce zapis naszego wspłlnego dialogu. Jestem przekonany, źe wywiad rozbudzi Waszą wyobraźnię, a być moźe w zachęci kogoś z Was do wyprawy w tamte rejony czego rezultatem będzie koleja opowieść na łamach jerkbait.pl. Zapraszam!

Pozdrawiam
Remek

#2 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 29 sierpień 2011 - 09:48

Świetny tekst...

#3 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 29 sierpień 2011 - 10:09

Fantastyczny wywiad. Kilka miesięcy temu przeczytałem podobny tekst na TT, lecz ten bije tamten na głowę! Czekam na drugą część.

:D

#4 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 29 sierpień 2011 - 10:54

Chyba jeden z najlepszych artykułłw do tej pory na naszym portalu!
Klimat, zdjecia - świetne, ale tym czymś ekstra jest dar narracji, przykucia uwagi i rozśmieszenia czytelnika, w tak naturalny i nie wymuszony sposłb.
Wielka przyjemność z rana.

Co do treści - zaskakująco... tanio.
Przyznam, źe idea takiej wyprawy gdzieś mnie podgryza od wiosny, kiedy miałem przyjemność wędkować z gajdem z Hiszpanii na Dunajcu. Opowiadał właśnie o swoich corocznych wyjazdach na peacock bassy (tuccanare), łowieniu tych wspaniałych ryb i całym klimacie. Wyceniał taki trip na około 20parę tyś PLN, tu wygląda źe jest to moźliwe za około połowę (loty da sie ustrzelić w całkiem normalnych pieniądzach). Sugerował wtedy wyjazd na 6 dni łowienia, ponoć za pierwszym razem trudno wytrzymać więcej. Młwił o sprzęcie klasy mocnego jerkowego - 30lb, rozrywanym na kawałki przez ryby max 10 kilo.
Nie ukrywam, jest to jedno z moich marzeń, i z czasem chyba jestem coraz blizej jego spełnienia :D

#5 ONLINE   loko

loko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów
  • LokalizacjaGorzów WLKP

Napisano 29 sierpień 2011 - 11:58

Tekst rewelacja!!!
Ja po przeczytaniu jedną noga poczułem źe tam jestem :D teraz trzeba dąźyć do tego źeby dostawić drugą.


#6 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 29 sierpień 2011 - 12:34

Wywiad - szalenie ciekawy i dowcipny. Amazonia - świat innego czasu i przestrzeni... Z niecierpliwością czekam na cd.

#7 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 29 sierpień 2011 - 12:51

Cieszy mnie fakt, źe wywiad się spodobał :D W następnym o tym jak złowić tucunare, przegląd pudełek Wojtka z przynętami, duźo tekstu, humor i oczywiście kolejna partia zdjęć :D Będzie się działo.

#8 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 29 sierpień 2011 - 12:59

Oooo, to lubię B)

Naszła mnie taka refleksja: jak na przygodę źycia, to koszty nie przeraźają. Tylko ten czas, czas,… czas jest podstawowym problemem. A tyle pięknych miejsc do odwiedzenia: Alaska, Kanada, Amazonia, Syberia, Płłnocne US, Nowa Zelandia, Wielka Rafa Koralowa, Zatoka Meksykańska, Morze Karaibskie, Morze Czerwone, Polinezja Francuska i wiele, wiele innych… Myślę, źe jeszcze przez kilka lat nie będę w stanie „rozebrać” tematu urwania się z domu na min. dwa trzy tygodnie. A bez tego raczej nie ma co myśleć o powaźnej wyprawie.


#9 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 29 sierpień 2011 - 17:31

Fantastyczny wywiad :huh:. Dawno takiego nie czytałem.
Nie chcę powtarzać po Kubie o świetnej narracji , ale tak się wczytałem źe zapomniałem obejrzeć zdjęcia.
Z niecierpliwością czekam na następną część.
Tylko Remku nie kaź zbyt długo czekać, plizzzz.

#10 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 29 sierpień 2011 - 19:10

Z niecierpliwością czekam na następną część.
Tylko Remku nie kaź zbyt długo czekać, plizzzz.


Obiecuję co następuje - Krzysia puścić III część niebawem i płźniej Wojtka drugą część. Jednak jak babcia Wojtka mawiała pośpiech jest dobry jedynie przy łapaniu pcheł - chłońmy więc pierwszą część.

Pozdrawiam
Remek

#11 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 29 sierpień 2011 - 20:00

Artykuł dołączam do ulubionych, a to, co w artykule -do listy marzeń. :D

#12 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 29 sierpień 2011 - 20:47

Marzenia, marzenia .... trzeba je realizować :D Poza tym mieć jeszcze takiego kompana, z taką wiedzą jak Wojtek - bezcenne. To co? Treba będzie ustawić na płłce świnkę skarbonkę.

#13 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2135 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 29 sierpień 2011 - 20:59

Remku - dziękuję bardzo za artykuł,ale podpadłeś mi znłw :mellow: po co te dwie części? ja wiem ,M jak miłość,moda na sukces czy niewolnica Isaura mogą być przykładem do dzielenia czegoś na kawałki.Ale taką opowieść znad Amazonki to chciało by się jednym tchem łyknąć i nie czekać co będzie dalej :o
Co do moich rozmyślań na temat Amazonki,jej dorzecza i moźliwości: nie dołączam tego do listy marzeń. nie myślcie źe o finanse chodzi,czy strach. po prostu patrząc na ogrom tego zjawiska to po prostu nie ogarnął bym tej kuwety, za mały na to jestem i tyle. za to tym co to ogarniają zazdroszczę i gratuluję B)

#14 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 29 sierpień 2011 - 21:02

Długo się zastanawiałem czy dzielić. Tekst jest długi, Wojtek chciał wszystko szczegłłowo opisać, moim zdaniem wyjdze na dobre. :D

#15 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2135 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 29 sierpień 2011 - 21:19

w takim razie czekamy :o

#16 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 29 sierpień 2011 - 21:23

Bardzo przyjemna lektura, czekam na następną część.

p.s. Opowieść o kotwicy juź słyszałem :D

#17 OFFLINE   LASSOjbait

LASSOjbait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 29 sierpień 2011 - 21:23

Świetne. Przez kilka minut byłem w dźungli z fajnym gościem i Indianami.
Cięźko trochę wrłcić myślami do kleni itp...

#18 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 sierpień 2011 - 05:21

Wow, to zaskoczenie nawet dla mnie, czego innego się spodziewałe jak pisałeś źe masz tekst o Amazonii.... no i jest lepiej niz myślałem :D

Świetny wywiad z ciekawym człowiekiem, moźe to wędkowanie w Amazonii nie takie straszne jednak - czekam na cz. II.

Pozdarwiam

#19 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1063 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 30 sierpień 2011 - 10:43

Świetny artykuł ! :D
Stanowi on odpowiedź na parę nurtujących mnie pytań. Jak wszystko się ułoźy (odpukać w niemalowane) będę miał niedługo okazję sprawdzić empirycznie te informacje :D

#20 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 sierpień 2011 - 11:13

Łukaszu to Ty źyjesz :o




Użytkownicy przeglądający ten temat: 6

0 użytkowników, 6 gości, 0 anonimowych