Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Florek - St. Croix PS70ULF2

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Florek

Florek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów
  • LokalizacjaŚwiętokrzyskie
  • Imię:Paweł

Napisano 16 wrzesień 2011 - 10:14

St. Croix PS70ULF2

 

 

Witam wszystkich.
Chciałbym uzbrić wymieniony blank, tylko możliwie tanio, a ztym jest problem. W pracowni powiedziano mi 400 za: przelotki S6, korek dolny 20 cm, górny 5 cm, uchwyt standard. Zastanawiam się czy nie zrobić tego samemu. Gdzie mogę znaleść rozmieszczenie przelotek do tego blanku i gdzie kupić możliwie tanio wszystkie komponęty do uzbrojenia.
Pozdrawiam
Paweł



#2 OFFLINE   pepe_79

pepe_79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 671 postów
  • LokalizacjaBełchatów
  • Imię:Paweł

Napisano 16 wrzesień 2011 - 12:24

Rozmieszczenie przelotek... popatrz tutaj, może coś dopasujesz...
http://www.stcroixrods.com/content/guide_size_and_spacing_ch art

Co do cen komponentów w polskich pracowniach to są bardzo zbliżone. Jeśli chcesz taniej to musiałbyś z zagramanicy ściągać.

Jak chcesz możliwie tanio to może zamiast korka weź piankę EVA na rękojeść i zamiast przelotek S6 Forecasty.

Uzbrojenie samemu... Super sprawa, gorąco zachęcam. Jeśli jednak nigdy tego nie robiłeś i nie masz narzędzi, nici, lakieru to może się okazać, że wcale taniej nie wyjdzie...

#3 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 16 wrzesień 2011 - 15:10

Raczej szkoda zachodu samemu się bawić i uczyć na blanku z którego chcesz mieć przyzwoitą wędkę.Kupić przelotki,korek, uchwyt,nici, lakiery itp drobne rzeczy - według mnie bezsensu.
Napisz do Mekamila niech Ci policzy opcję tańszą i droższą ( inne komponenty) i zdecydujesz co robić.

#4 OFFLINE   Florek

Florek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów
  • LokalizacjaŚwiętokrzyskie
  • Imię:Paweł

Napisano 19 wrzesień 2011 - 06:51

Dzięki za info, masz rację, nie ma sensu kupowania wszystkich materiałów na jeden kijek.Będę musiał jeszcze opciąć koszty na przelotkach i korku.
A przy okazji mam na sprzedaż Batsona SH 1082-2 zbrojonego w FC. Narazie jest wystawiony na Allegro, ale zobaczymy czy się sprzeda. Jak byś miał jakiegoś chętnego to podeślij. Kijek w stanie bardzo dobrym.


#5 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2664 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 20 wrzesień 2011 - 07:33

No nie wiem, czy bez sensu. Kupisz przelotki, korek i inne takie, a uchwytu kołowrotka nie i kłopot (chyba że na taśmę klejącą)

W rzeczywistości jedyne, co musisz kupić w nadmiarze, to nić. Nawet lakier dostaniesz w saszetkach na 1 kij. Blank umieścisz w odpowiednio przyciętym pudle kartonowym, obracać będziesz palcami (oczywiście kręciołek wygodniejszy, ale minimalizujemy koszty).

Co do przelotek, to czasami na eBayu można dostać używane Fuji. Kilka razy próbowałem, ani razu nie naciąłem się. Poza tym, jeżeli chcesz taniej, to np. guidesnblanks w jukeju, albo hameryka. Poza tym na eBayu można kupić pożądne rekojeści korkowe za śmieszne pieniądze (ok. 10$ za kompletną + przesyłka). Trafiają się też i przelotki nowe, a za dobre pieniądze...

Możliwości multum, nie wykręcaj się <_< i do roboty :mellow:

Pzdr,
Fatso




#6 OFFLINE   MichalB

MichalB

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • LokalizacjaWwa

Napisano 20 wrzesień 2011 - 09:31

Jeśli mówimy o zakupach komponentów na jedną wędkę,to suma sumarum trudno się zgodzić. Tutaj dodatkowy koszt przesyłeczki z us, tam koszt przesyłeczki z uk, to tu, to tam i wszystko wyjdzie porównywalnie jakby to w ogóle zlecić..

Jeśli zaplanujesz powiedzmy 3-4 kijki to ma już sens i wtedy jakichś bingham,czy inny mudhole. 4 x uchwyt,przelotki,tipy, lakier,epoxy, co tam jeszcze.. i przy zamówieniu 150usd koszt przesyłki 25usd jest uzasadniony.

pozdrawiam,

No nie wiem, czy bez sensu. Kupisz przelotki, korek i inne takie, a uchwytu kołowrotka nie i kłopot (chyba że na taśmę klejącą)

W rzeczywistości jedyne, co musisz kupić w nadmiarze, to nić. Nawet lakier dostaniesz w saszetkach na 1 kij. Blank umieścisz w odpowiednio przyciętym pudle kartonowym, obracać będziesz palcami (oczywiście kręciołek wygodniejszy, ale minimalizujemy koszty).

Co do przelotek, to czasami na eBayu można dostać używane Fuji. Kilka razy próbowałem, ani razu nie naciąłem się. Poza tym, jeżeli chcesz taniej, to np. guidesnblanks w jukeju, albo hameryka. Poza tym na eBayu można kupić pożądne rekojeści korkowe za śmieszne pieniądze (ok. 10$ za kompletną + przesyłka). Trafiają się też i przelotki nowe, a za dobre pieniądze...

Możliwości multum, nie wykręcaj się <_< i do roboty :mellow:

Pzdr,
Fatso





#7 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2664 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 20 wrzesień 2011 - 12:19

Za łącznie ok. 45$ (z przesyłką) można mieć komplet z Mudhole (droga przesyłka). Przelotki, uchwyt, pianka na rekojeść, winding check, zaczep haczyka, nici i lakier w saszetce. Anglersworshop policzy nawet taniej za przesyłkę. Mozna też pokombinować na eBayu i przy zakupie z jednego źródła zapłacić mniej za wysyłkę.

A i tak 45$, to stosunkowo nieduże prawdopodobieństwo zapłacenia VAT. Na złocisze, to ok. 150. Do tego robota własna i tyle. Kręciołek można zrobić z różnych odpadów i silnika za poniżej 20 zł. Blank plus 150-170 zł i kij gotowy ... chyba jednak warto :D

Pzdr,
Fatso

#8 OFFLINE   Florek

Florek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów
  • LokalizacjaŚwiętokrzyskie
  • Imię:Paweł

Napisano 14 listopad 2011 - 09:43

Witam Wszystkich.
Po przemyśleniu i zachęcie przez kolegów z JB postanowiłem uzbroić kijek sam i przyznam że nie żałuję. Kijek jest dokładnie taki jak chciałem, praca przy zbrojeniu to czysta przyjemność i napewno nie poprzestanę tylko na tym jednym kijku. Zdjęcia postaram się dołączyć w najbliższym czasie. I jeszcze jedna kwestja, pomimo że musiałem kupić lakier, nici i klej w nadmiarze to i tak wyszło mnie jakieś 150-200 zł taniej niż w pracowni. Polecam wszystkim niezdecydowanym spróbować.
Pozdrawiam

#9 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 14 listopad 2011 - 09:47

No to już masz troche materiału na następny kijek :lol:
Pamiętaj lakier nie może długo stać bo się zestarzeje :lol:
Dawaj fotki z chęcią popatrzymy ;)

#10 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18619 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 listopad 2011 - 10:39

Popieram :mellow:

#11 OFFLINE   Florek

Florek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów
  • LokalizacjaŚwiętokrzyskie
  • Imię:Paweł

Napisano 19 listopad 2011 - 11:02

Nareszcie znalazłem chwilę na wstawienie zdjęć.

Załączone pliki



#12 OFFLINE   Florek

Florek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów
  • LokalizacjaŚwiętokrzyskie
  • Imię:Paweł

Napisano 19 listopad 2011 - 11:05

i jeszcze

Załączone pliki



#13 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 19 listopad 2011 - 11:14

Piękna robota :D A czym lakierowałeś i jakie obroty przy lakierowaniu?

#14 OFFLINE   kogut

kogut

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1611 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa

Napisano 19 listopad 2011 - 12:31

Brawo :D Nie taki NERGAL straszny jak go ......

#15 OFFLINE   matusiak

matusiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1415 postów
  • Lokalizacjakielce

Napisano 19 listopad 2011 - 13:04

A ile będzie przyjemności z łowienia na własny kijek :D

#16 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 19 listopad 2011 - 23:59

Paweł Śliczna wykałaczka.To kiedy następny? :mellow:

Pozdro

Rafał

#17 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18619 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 listopad 2011 - 12:20

Widać że solidne choć niedrogie komponenty, ciekawa kolorystyka, indywidualny projekt - kij na pewno będzie dobrze służył właścicielowi :mellow: Przyłączam się do pytania - kiedy następne?

#18 OFFLINE   Florek

Florek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów
  • LokalizacjaŚwiętokrzyskie
  • Imię:Paweł

Napisano 20 listopad 2011 - 17:21

Witam
Lakier to Flex Coat Lite nie mam doświadczenia, ale nie miałem problemów, co do obrotów to trudno powiedzieć, to był sprzęt zmontowany na silniku z miksera i koła pasowego od pralki :D ale działa, jest coś około 10-12 obr/min. :mellow: Kijek testowałem i sprawdza się super.
Pozdrawiam wszystkich i dzięki za pomoc i zachętę.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb