Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dzień suma - nowy artykuł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 24 sierpień 2006 - 09:20

Cześć,
... Po dwóch tygodniach wypełnionych różnymi „pozawędkarskimi” obowiązkami udało mi się namówić Tomka na wspólne pływanie po Odrze. Stabilna pogoda dawała szanse na spotkanie z rybą, tym bardziej że gdzieś w zakamarkach myśli przewijał się świeżo zapoczątkowany sezon sumowy. Co prawda o łowionych sumach słyszeliśmy już od maja, ale w tym temacie jesteśmy nieco bezradni. .... Zapraszam serdecznie na dalszą część opowieści o tym z jakimi przygodami spotkali się nasi forumowicze Baloo (Mateusz) oraz TeeS (Tomek). W relacji zostały umieszczone bardzo ciekawe filmy z holu sumów. Życzę przyjemności podczas lektury!

Pozdrawiam
Remek



#2 OFFLINE   witek

witek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 sierpień 2006 - 09:48

Cholera, jak wy te sumy łowicie?? Gratulacje udanej wyprawy:)

#3 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 24 sierpień 2006 - 09:49

Bardzo fajnie napisana relacja, a filniki sa bardzo miłym dodatkiem. Jeszcze raz gratuluję i życzę kolejnych sukcesów.

#4 OFFLINE   Slavecky

Slavecky

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 251 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 sierpień 2006 - 10:07

Toście połowili chłopaki :D
Muszę namierzyć takie miejsce na warszawskiej Wiśle - wszak sumy wiślanę są z natury większe!
S./

#5 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 24 sierpień 2006 - 11:00

Dzięki chłopaki.

@witek - nie nastawialiśmy się na sumy. :mellow:

@Slavecky - to mnie właśnie niepokoi. Myślę, że na dzień dzisiejszy, w podwrocławskiej Odrze istnieje realna szansa złapania ryby około 150-160cm. O większych (choć pewnie są) słyszy się niezwykle rzadko, a ja osobiście nie słyszałem aby ktoś w przeciągu ostatnich 10 lat złowił większego suma niż 160cm. Tak czy siak, mamy jeszce do poprawienia te 30cm. Jest co robić.... :mellow: <_< B)


#6 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9538 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 24 sierpień 2006 - 13:42

@Baloo
No Mateusz, ruszyłeś moją adrenalinką :o Super relacja a filmiki zaskakująco dobre jak na taki sprzęt.
Gratuluję rybek.
Szybkie branie, sprawny hol, jeszcze szybsze wypuszczenie.
Myślę, że później czułeś pewien niedosyt, z powodu tempa akcji :D.
Jeszcze raz szczere gratulki.


#7 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 24 sierpień 2006 - 14:17

@popper - później to ja dostałem małą zjebkę od takiego jednego producenta przynęt wędkarskich, że nie zrobiłem odpowiednio dobrych zdjęć i odpowiedniej ilości. Najlepiej 1000sztuk aby jedno było dobre... hehehehe :mellow: <_<
Oczywiście półserio!

Natomiast dla mnie najważniejsze jest dobro rybki, więc nie chcieliśmy ich zbytnio męczyć.
Filmiki są w oryginale nieco lepsze, ale na potrzeby strony zostały zmniejszone i okrojone do niezbędnego minimum. Powiem wam, ze jest to niezła frajda i wspaniałą pamiątka. Nie wiem ile razy już je oglądałem i za każdym razem wracają emocję z holu.

MOże niedługo wydamy DVD.... heheheheehe :mellow:

#8 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 24 sierpień 2006 - 14:38

Zgadza się takie filmiki to niezła frajda. Najbardziej zabawne jest jak się potem słucha tych wszystkich rzeczy które się naplotło w czasie holu. Ja mojego największego szczupaka też holowałem do kamery ale wtedy strasznie wiało i huśtało i nie wiele widać... tzn widac wszystko tylko nie to co trzeba :D

#9 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 24 sierpień 2006 - 15:05

Ach, piękna oprawa i piękny dzień mieliście. Potrollingować to moe ale na polskim Bugu a i tak sumów jakoś mało :wacko:

Pozdr.

Salmo

#10 OFFLINE   TeeS

TeeS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 24 sierpień 2006 - 15:40

@Baloo, super to wyszło. Do tej pory jak oglądam te filmki to śmiać mi się chce z naszych tekstów. Za często oglądzasz filmy z połowów skandynawskich szczupaków. ojojojo powtarzasz częściej niż Szwedzi :D

@phalacrocorax, masz racje co do tekstów. Mój balhed bawi mnie do łez nadal mimo, że słyszałem go już naście razy.

Rzeczywiście mieliśmy bardzo udany dzień. I mamy pamiatkę, którą będziemy się cieszyć całą zime. Choć rozsądek podpowiada mi, żeby nie liczyć na tak udanene połowy przez najbliższe 2 a może i 5 lat, spróbujemy sobie powtórzyć taki dzień jesienią na szczupakach i sandaczach. Może uda nam się nakręcić znowu relacje z holu dużej ryby. Czego sobie i Mateuszowi życzę.

Pozdrawiam



#11 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 24 sierpień 2006 - 15:56

YO man! Chłopaku, no jasne że nakręcimy jeszcze całą masę filmików. Także będziemy was raczyć wędkarskimi przygodami TeeSa i Baloo.
Mam już kilka pomysłów i namiarów. Zobaczymy co uda się zrealizować.

#12 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 sierpień 2006 - 17:25

No! Chlopaki, bardzo fajne lowy, i do tego woda pod nosem.
Tak rzucajac okiem na wode, juz widze, ze to jest to. Wazne jeszcze zeby bylo daleko od dzialalnosci takiej np. spoldzielni rybackiej jak Regalica.
Ale skoro placza sie tam sumy to znaczy, ze taka wode znalezliscie. Pozdrawiam wiec i czekam na nastepne doniesienia... :D
I sprobujcie tez czegos innego, jak Minnow SDR...on dobry na szczupaczki, sandaczyki (po wymianie kotwic ;) ) ale sumkowi trzebaby po mojemu troche bardziej zamieszac...
Gumo

#13 OFFLINE   petrus33

petrus33

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 209 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marek

Napisano 24 sierpień 2006 - 17:36

Fajny artykuł i filmik. Masz szczęście, że nie przywalił Ci taki w granicach 50kg, tą witką do 21gr za dużo byś nie zdziałał. Ja z trolla miałem w tym wyjątkowo kiepskim roku tylko 3szt, 38kg i dwie kluski po około 10-12kg, z tego co słyszę to z wąsatym jest kiepsko na Narwii. Obawiam się, że dzięki tej pseudowędkarskiej hołocie, która szarpie codziennie w dole przy moście w Zegrzu, niedługo tylko Ebro zostanie. Sprzętowo.....kij Batson SU1264F, Daiwa GS8, plecionka 0.17mm/22kg, wielkie woblery i wielkie kotwice....i oczywiście pychówa 7.30m.

pozd.

#14 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 sierpień 2006 - 17:42

38kg to juz bardzo ladny sumek....wszedzie.
Wrzuc Petrusie fotke to napasiemy oczy...
Gumo

#15 OFFLINE   petrus33

petrus33

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 209 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marek

Napisano 24 sierpień 2006 - 21:31

Niestety fotek nie posiadam bo nie zabieram swojego D200 na ryby, za ciężki i za duży ....i tak pewnie nic by z tego nie wyszło bo ryby tradycyjnie złowione były w nocy.

#16 OFFLINE   Slavecky

Slavecky

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 251 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 sierpień 2006 - 21:42

@petrus
A z ciekawości jak łowileś nocami z łodzi? Troll? Clasik spinning? Rozumiem, że na ZZ?
Pozdro
S.

#17 OFFLINE   petrus33

petrus33

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 209 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marek

Napisano 24 sierpień 2006 - 21:56

Na suma trollinguję w nocy, wyjątkowo żywcówka. Na patelni ZZ w ogóle nie łowię od kilku lat, łowię na Narwii między Różanem a Serockiem.

#18 OFFLINE   Slavecky

Slavecky

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 251 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 sierpień 2006 - 22:41

To fajny kawałek wody - na razie lekko rozpracowałem odcinek między Wierzbicą a Dzierżeninem :D
Pytanko techniczne trolując nocą na tej często płytkiej rzeca używasz silnika czy wioseł?
Silnik nocą chyba wymaga orientacji Al'a Pacino z Zapachu kobiety :D))

#19 OFFLINE   petrus33

petrus33

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 209 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marek

Napisano 24 sierpień 2006 - 23:06

Trolluję na głębokiej wodzie, ale płytko......a wodę znam dobrze bo 30 lat ryby łowię na Narwii, 2 razy pchnęło mnie z Serocka aż na Mazury....piękny kawał wody. Mało ludzi wie, że na Narwii są w paru miejscach odcinki niedostępne z brzegu, tylko z łodzi można połowić....i to głównie grube sandały....niestety z Serocka to kawał drogi wodą.

#20 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 25 sierpień 2006 - 05:27

Baloo i Tomku gratuluje szczegolnie filmow bo sumy juz zdazyly podrosnac :mellow: . Najbardziej mi sie podobalo ...Ojojoj :lol: , kapitalna przygoda i sprawiedliwie obdzielila poszukiwaczy sumow . Czekam na dalsze filmowe przygody .
Jakim sprzetem TO krecone ?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych