Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pod suma


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 04 październik 2011 - 21:02

Ostatnio dorobiłem się zestawu Major Krafta 0,5oz do 4oz ARC-70XXi multika ABU Toro 61,w drodze zamiany z Hilo Zastanawiam się czy przy pasi mi do trolla za kabanami rzecznymi,sum sandał co wy na to. Wiem że kilka osób zna ten sprzęt a ja go dopiero w nocy dzisiaj otrzymam i popatrzę.Z wielkośią tych ryb nie ma co szaleć z wagą jak na Ebro jak już to taki polski standard sumowatych.Tornado

#2 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 05 październik 2011 - 09:01

Ostatnio dorobiłem się zestawu Major Krafta 0,5oz do 4oz ARC-70XXi multika ABU Toro 61,w drodze zamiany z Hilo Zastanawiam się czy przy pasi mi do trolla za kabanami rzecznymi,sum sandał co wy na to. Wiem że kilka osób zna ten sprzęt a ja go dopiero w nocy dzisiaj otrzymam i popatrzę.Z wielkośią tych ryb nie ma co szaleć z wagą jak na Ebro jak już to taki polski standard sumowatych.Tornado



spoko wiaterek - nie masz sie czym przejmowac to na prawde fajny zestawik. toro61 moze ciutke szerokasne ale jak dobrze pamietam to malych lapek to ty nie masz... bedzie zadowlony

#3 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 05 październik 2011 - 16:55

Wędę miałem, da rady, będzie Pan zadowolony

#4 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 05 październik 2011 - 17:12

Kubuś za recenzje dzięki ale Panowie w Powstaniu Warszawskim wyginęli :lol:to jest kij z twoich rąk tak myślę, przywiozłeś go na zlot nad Kwisą wraz z Megabassem o ile się nie mylę.Władek

#5 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 05 październik 2011 - 17:18

O proszę, to tym bardziej dobry będzie <_< , miło ten kijek wspominam!
Co do Panów - Drogi Zefirze, to taka mała szydera
<_< być miała
Ale cieszę się Włodku, ze taki fajny zestaw sobie zmontowałeś.
Kij ma dość sporą moc, myślę ze będzie dawał radę w podnoszeniu ciężarów, o ile będą standardem z górnej Wisły, nie z środkowej - dolnej, niczym u Marka Szymańskiego.

#6 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 05 październik 2011 - 17:34

Tereny Niedźwieckiego na razie zostawiam w spokoju. Na moich takie do 30 kilo się trafiają a standart to 15-20. Główny kij i tak pokona wszystko bo to już luśnia większego kalibru z multikiem morskim i pletką 80lb.Tego bardziej mam zamiar użyć do obławiania miejscówek.

#7 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 05 październik 2011 - 17:37

oj, nie wiem czy to da radę przy takiej orce :unsure:
80lbsów to jednak już jest bardzo, bardzo dużo, a to jednak koreański japan style do trochę innych zastosowań. Przy tak ambitnych planach nie wiem czy nie szukałbym jakiegoś morskiego kijaszka

#8 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 05 październik 2011 - 17:56

Ja właśnie jestem na etapie zakupu i przerabiania 100-200g dragona millenium pod wąsacze :D.

#9 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 05 październik 2011 - 18:03

Całkiem fajny kijek kolegom sprawdza się bardzo dobrze i są zadowoleni,jeden to nawet nawraca się na ruchoma szpulkę :lol:Tornado

#10 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 05 październik 2011 - 18:08

Kuba źle mnie zrozumiałeś 80lb jest nawinięta na multik Okumy Convector i sparowany z kijem Best Master Boat 240 SDR do 150g i muszę przyznać po tym sezonie że zestaw jest nie do zajechania.

#11 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14828 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 07 październik 2011 - 00:58

Moze nie pownienem zabierac glosu w tej rozmowie baitcastingowej, ale wtrace 3 grosze.

Jesli masz zamiar trollingowac 2 zestawami, to polecam miec kompana na lodzi. Zwykly sum zaciety na zestawie to wystraczajaco duzo roboty, by nie dac rady zwinac drugiej wedki i pracowac lodzia.

Jesli z Majorcraftem to zestaw do rzucania za sumem to powinien dac rade, o ile zachowasz dbalosc o wszystkie elementy zestawu.
Zwroc uwage na fakt ze producent (ABU) podaje moc hamulca tego Revo - 22 lb.
Do kolowrotka z hamulcem 18 lb uzywam kijow 60 lb. Tyle wystarcza by kij morski zwinac w kolko pod ryba.
Naprezenia naprawde sa potezne. Nie wiem jak serio mozna traktowac te 22 lb, ale obawiam sie ze w zestawie spiningowym cos moze nie wytrzymac...
Miej to na uwadze. 90 % ryb pewnie sie wyjmie bez siegniecia po wartosci krancowe, ale zwykle polujemy na te 10 %...

Guzu



#12 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 07 październik 2011 - 09:50

Daniel nie to czy powinieneś się wtrącać,według mnie powinieneś bo masz już niezłe doświadczenie łowiąc na najlepszym łowisku Świata. Gdybyś się tylko tam przyglądał i tak będziesz wiedział dużo więcej jak my tutaj,ja z sumami raczkuje i nie ukrywam tego mimo że sporo ich już złowiłem ale są to sumy do 30kilo a jak wiesz to przedszkole.Łódź moja jest duża i wygodna ale całkowicie się zgadzam że samemu w ogóle nie powinno się trollować nawet za szczupłymi łódź jest ciężka, duża i ma duży silnik to już musimy zwracać dużo większą uwagę co na niej i w koło niej się dzieje,a tym bardziej że do tej pory ciągałem dryf kotwę aby ja spowolnić.Na łodzi mam zawsze co najmniej 4 wędki uzbrojone i to dużego morskiego kalibru z multikami pokaźnych rozmiarów. Nigdy sam nie pływam poza nielicznymi wyjątkami, i nigdy nie ciągnę dwóch wędek na osobę.Wracając do zestawu mam go od dwóch dni i zaczynam sam dostrzegać że za bardzo w celu trolla nie zda egzaminu kij jest po prostu za sztywny i nie sposób go zawiązać co już go raczej eliminuje z trolla sumowego ale i tak się cieszę bo wymieniłem go za kija który na przestrzeni paru lat był ze trzy razy nad wodą.Po drugie nie jestem pewien czy objechał bym nim łajbę w koło z kokpitu z niezłym kabanem co jest bardzo ważne przy holowaniu dużego suma,takiego ponad 20 kilo już tak trzeba traktować.Będę szukał dalej aż coś fajnego mi się trafi,do tej pory moim ulubieńcem jest Shimano booat 240 BEST MASTER SDR do 150g i dwa kije samemu splecione.Pozdrawiam Władek

#13 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 07 październik 2011 - 09:58

A to zabawka o której piszę.

.

Załączone pliki



#14 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 07 październik 2011 - 10:27

A to jest przeciętny wymiar poławianych.A i tak sprawiają radochę.

.

Załączone pliki



#15 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 07 październik 2011 - 13:05

Władku, piękna rzecz! Mówię naturalnie o łódce :mellow:

#16 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 07 październik 2011 - 21:25

Krzychu dziękuje za dobre słowo :lol: ale brakuje na niej coś w rodzaju czarnej mamby 8)Władek

#17 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 07 październik 2011 - 21:35

Co do mamby, to mogę się wypowiadać jedynie w zakresie przydatności na szczupaki, ale Daniel (hlehle) wystawia jej niezłą sumową laurkę :D

#18 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 07 październik 2011 - 21:38

a poza tym standek ma akurat na sprzedaz :mellow:

#19 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 08 październik 2011 - 10:17

Wiem wiem już z Kubusiem gadałem 8)teraz tylko kasę zbierać.A juto 1 próba arrivala,oj będzie się działo :lol:

#20 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3528 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 08 październik 2011 - 23:01

Mam takiego samego MajorCrafta. Jak kiedyś opuszczę Wyspę, będę nim (i Curado 301D) ścigał sumy po Solinie




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych