Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pomoc w wyborze zestawu.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   shorty

shorty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 348 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 05 październik 2011 - 20:29

Witam.
Jako ,że to mój pierwszy post chciałbym wszystkich przywitać B) .
Sprawa wygląda tak ze prosiłbym o pomoc w wyborze zestawu do Jerkowania(castingowego) takiego do cw 100g długość kija 1,80cm + plecionka tylko dostępnego w sklepach w Polsce ewentualnie allegro.Kolejna sprawa, czy do takiego ciężaru wyrzutowego będzie się nadawać multiplikator niskoprofilowy bo na takim mi najbardziej zależy(ABU Garcia REVO STX-L ten mnie najbardziej zainteresował pytanie czy będzie się nadawać do przynęt 60-90g). Cena zestawu do 900zł (+ , -). Katalog przeglądałem lecz tam nie ma nic (albo bardzo mało) dostępnego w Polsce.Czytałem sporo na ten temat lecz na nic nie mogę się zdecydować. Ewentualnie prosiłbym o jakieś linki do sklepów. Z góry dziękuje i proszę o profesjonalne podejście do tematu.
Pozdrawiam Jacek.

#2 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 06 październik 2011 - 19:55

Witaj na forum, życze miłego użytkowania i zachęcam do dzielenia się też z nami.
Co do Twojego pytania, wiele odpowiedzi znajdziesz na forum, po za katalogiem
Multiplikator wybrałeś dobrze, pociągnie 2x tyle co chcesz - 120, nawet 180g i to bez problemów.
Co do wędki, skoro warunkiem ma być dostępnośc w Polsce, to drogi widze trzy:
-chrust i chińszczyzna opakowane w znane i dostępne w każdym sklepie marki
-zbrojenie wędki u rodbuildera
-kupno używanej wędki od kogoś na forum, w dziele Sprzedam, ew zamieszczenie ogłoszenia w dziale kupię.

Z tym że nie wiem ile teraz STX kosztuje, ale wydaje sie mi ze w 900plnach to się łatwo nie zmieścisz.
Szukałbym używanego sprzętu przy takim budżecie - multika i kija, np st croix. Powinieneś się w budżecie zmieścić 50:50 jeśli chodzi o kij i wędkę, plecionkę do tego extra, szukałbym PP ze sprawdzonego źródła

#3 OFFLINE   marcin_krych

marcin_krych

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 06 październik 2011 - 20:06

witam na forum.zobacz sobie dragon skinner cast 40-80g.ma spory zapas mocy 100g poleci.pozdrawiam

#4 OFFLINE   shorty

shorty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 348 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 06 październik 2011 - 20:48

Wielkie dzięki za odpowiedz.
To kołowrotek mam już wybrany. Od jakiej kwoty zaczynają się wędki godne polecenia? Bo jak mam kupić jakiś chłam to rzeczywiście może lepiej dołożyć trochę kasy i kupić coś lepszego. Plecionkę też już mam wybraną wiec pozostaje sam kij. Najbardziej się boje, ;) że casting stanie się moim kolejnym nałogiem dobrze, że tym przyjemnym :D Kwestia wyboru kija pozostaje otwarta czekam na propozycje.
Pozdrawiam Jacek.

#5 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 12 październik 2011 - 13:17

Patyk kupusz już za 200zł. np Dragona ,a młynek :unsure: ja na JB w dziale sprzedam kupiłem SXa i jestem zadowplony ,dopiero raczkuję w temacie casta ale polecam :D .Oprócz sliderów używam go do napierdzielania na Wiśle główkami po 30-50g +guma ,fakt że z podbicia ręką aby go zbytnio nie zmęczyć ,choć wydaje mi się, że z korby dałby radę B)

Pozdro

#6 OFFLINE   shorty

shorty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 348 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 19 styczeń 2012 - 14:22

Witam.
Odświeżam trochę temat :D Kołowrotek został zakupiony, miał być Abu SX padło na Curado 201E7 od kolegi z forum teraz tylko czekam aż do mnie dojedzie :D. Kwestia wyboru kija niestety dalej nie jest dla mnie prosta. Zastanawiałem się nad tym co polecał kolega @marcin_krych czyli dragon skinner 40-80g kwota tego kija to koło 410zł może ktoś się wypowie na temat tej wędki? . Na patyk mogę przeznaczyć max 500zł możne w tej cenie znajdzie się coś lepszego i godniejszego polecenia ,Przypomnę ze wolał bym kij 2 częściowy (kwestia wygody, chodzi generalni o transport) o długość 1,8m.
Pozdrawiam Jacek.

#7 OFFLINE   Revizor

Revizor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 272 postów
  • LokalizacjaJabłonna/k. W-wy
  • Imię:Marcin

Napisano 19 styczeń 2012 - 14:36

500pln Obejrzyj blanki mhx np. Wędki KS forumowego kolegi @mekamila. Myślę, że w tej kwocie się zmiescisz. Ma kij z tej serii magnum bassa. Polecam.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych