Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jazie i klenie castingiem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
76 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 15 październik 2011 - 12:22

Witam,

Chcialem otwortyc ten watek abysmy mogli sie dzielic tutaj naszymi doswiadczeniami w polowaniu na klenie metoda castingowa.

Kto z Was gania za kleniami z kijem z multikiem? Jakich uzywacie zestawow, jakich przynet itd?

Czekam na fajna dyskusje!

Pozdrawiam Tomek

#2 OFFLINE   piatras

piatras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 263 postów
  • LokalizacjaKacergine, Kaunas
  • Imię:Robertas
  • Nazwisko:Rimkus

Napisano 15 październik 2011 - 17:43

:D http://www.kitamkrante.lt/forumas/images/smilies/respect.gifOwszem... chyba nie mniej niz dwa sezony nie mialem w ręku zadnej kablakowki :lol: W tym roku podstawowy zestaw to CORE101MG i ten kijek

http://img196.imageshack.us/img196/5146/bvzd.jpg
http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=8317& ;start=0&
Wyniki mozna zobaczyc tu http://www.kitamkrante.lt/forumas/viewtopic.php?f=20&t=4 25&st=0&sk=t&sd=a&start=510

#3 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 15 październik 2011 - 18:01

Lata temu :D Curado 101D z FC sunline 0,18 albo zylka sufix tritanium 0,18 na 6 stopowym kiju o mocy 10 funtow. Wabiki jakie uzywalem mozna zobaczyc tu:

http://www.jerkbait.pl/?p=169


Pozniej sie okazalo sie, ze kijek 180 cm jest nieco za krotki na moje kleniowe lowiska i zbudowalem kijek o dlugosci 6,8 i mocy 10 lb. W uchwycie pojawil sie 51SS. Ale teraz klenie lowie raptem 2-3 razy w roku :D

#4 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 15 październik 2011 - 18:46

A ja uzywam EG Steed o mocy 6-16lb oraz o dlugosci 6,6.
Do tego Metanium MG. Zastanawiam sie nad zmiana plecionki na zylke. Kupilem sobie jakis czas temu P-Line Evolution 8lb.

A jakie rzucacie najchetniej przynety? Bo rzucanie zestawem castingowym przynet typu bromba to pewnie calkiem ciezka sprawa.

Pozdrawiam
Tomek

#5 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2076 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 15 październik 2011 - 20:18

Ja zlapalem swoja najwieksza kluske mierzaca 52cm na Wlasnorecznie ukreconego Batsona IP840 + Daiwa px68l. Linka Fins orginal prt 7Lb a wabik to Illex Tiny Fry. Kijka zlamalem i narazie uzywam Spina Major craft troutino do 4gr. W nastepnym roku planuje Zakup/budowe czegos do 7gr.

Tomku mimo ze The steed to fajny kij ale na kleksy nie bardzo, troche za mocny no chyba ze uzywasz troche wiekszych wabikow. Nie chcialo mi sie pisac na co lapie to zrobilem 2 fotki na szybko ;)

.

Załączone pliki



#6 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 15 październik 2011 - 22:15

Wiem, wiem. Kij byl kupowany przy okazji lub przedewszystkim pod lekkie lowienie boleni a i na pstragach sie nie prezentowal najgorzej Jednak z polowem boleni to u mnie strasznie kiepsko bylo - ryba ta mnie chyba nie lubi Pozatym EG Steed ma troszeczke glebsze ugiecie wiec mozna i troche lzejsze wobki tym rzucac. Wszystko co bylo jednak wiele lzejsze niz te 4g lowilem do tej pory spinningiem.

Z woblerow japonskich sie ostatnio troche wyleczylem. Chubby to swietny wobler no i leci jak kamien :D

Ja najczesciej uzywam jednak Slawkowych (swietne wobki pod casting) no i niezawodne woblery firmy Salmo np. Hornet :D

#7 OFFLINE   piatras

piatras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 263 postów
  • LokalizacjaKacergine, Kaunas
  • Imię:Robertas
  • Nazwisko:Rimkus

Napisano 15 październik 2011 - 22:20

Dopelnie trochę ze lowie plecka 15-20lb z FC przyponem lub FC Tenryu 0,234mm. Bomba tego sezonu jest wobler Pontoona21 model Mojarilla 40F SR (40mm, 3,5g, 0,5-0,8m) No.913 Al Ebony Yamame. Niestety opisow w netcie jeszcie niema :wacko:

http://img10.imageshack.us/img10/2402/pntn1.jpg

Inne trzy kolory tez zaliczone. 3gramowki uzywam rzadziej i przy przyjaznej pogodzie...

#8 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2076 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 15 październik 2011 - 22:51

Widze ze co niektorzy uzywaja jednego zestawu Bolen/klen, jesli wabiki na to pozwalaja to czemu nie :D Ja wole na Lekko albo Ultra lekko bo nie dosc ze dalej leci no i wiecej frajdy mam.

Tomek, ja nie mam powodu rezygnowac z japoncow bo wyjalem na nie sporo pieknych ryb. Wiele padlo ofiara Menu. Teraz bede uzupelnial zapasy. Chubby Minnow absolutny kozak jesli chodzi o Klenie/Jazie i pstragi. Ja w pudle nie mam nic po za japoncami i Rekodzielem mojego kumpla Dominika (@Homegeon). Rekodziela lataja najczesciej ze spina i sa naprawde swietne

.

Załączone pliki



#9 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 15 październik 2011 - 23:20

Ja z nich wcale nie rezygnuje - po prostu uzupelnilem je innymi woblerkami

#10 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 17 październik 2011 - 19:03

Witam,

czy ktos z Was zna woblery (rekodziela) podobne do Salmo Hornet (praca) o dlugosci typowej dla klenio-jazia czyli 3-4cm ale z wieksza waga i dobra lotnoscia? Ma sie nadawac pod wedke castingowa.

Pozdrawiam
Tomek

#11 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 18 październik 2011 - 09:09

Żaden problem coś takiego zrobić, Wobler-w1 kombinował zdaje się z podobnymi i mega lotnymi napisz do Niego :D

#12 OFFLINE   Tomislawus

Tomislawus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • LokalizacjaKiełczów

Napisano 18 październik 2011 - 14:14

Taki cieżki to widziałem JACKSON Qu-on CABUA

#13 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 19 październik 2011 - 08:01

4cm można zrobić i 12gramowego ale zaczynają się schody z pracą.Tak na luzie 7gram przy 3,5-4cm daje pożądaną pracę.Do wobków typu Bromba można zrobić patyk casta na blanku muchowym w klasie 4-5 sparowany z mocno tuningowanym multikiem-Curado 51E czy CC 51+Avail-da radę.Nie wiem ile Bromba waży ale moje robale ok.3g bardzo dobrze z tego latały.Największego Kleksa w tym roku 65+ zaliczyłem jednak na wobka Boleniowego bezsterowca.

#14 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 19 październik 2011 - 11:41

Tak na luzie 7gram przy 3,5-4cm daje pożądaną pracę


Takich woblerow szukam :D


#15 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 19 październik 2011 - 11:50

[quote]
Tak na luzie 7gram przy 3,5-4cm daje pożądaną pracę
[/quote]

Takich woblerow szukam :D

[/quote]
Moje mniej więcej tak wyglądają w sumie teraz lepiej.Chodzi o kształt i wagę-mieszczą się w tych kryteriach.Generalnie to ja lekko nie łowię.Daiwa Ryoga 1016 z kijem Morethan Branzino 3,00mn 5-28g z takiego zestawu latają ok.30metrów bez problemowo i coś tam łowią :D
.

Załączone pliki



#16 OFFLINE   Tomislawus

Tomislawus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • LokalizacjaKiełczów

Napisano 19 październik 2011 - 14:54

[quote]
Tak na luzie 7gram przy 3,5-4cm daje pożądaną pracę
[/quote]

Takich woblerow szukam :D

[/quote]

Tomy, tąnące czy pływaki?



#17 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 19 październik 2011 - 15:07

Tonące.Ster i obciążenie jest tak dobrane że bardzo łatwo je poprowadzić na niedużej głębokości,z opadu są skuteczne na okonie.Moje smużaki 3cm 4g pływaki i Klenie z małej rzeczki.Fotka i filmiki :D

ed
.

Załączone pliki



#18 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 19 październik 2011 - 18:25

Istnieje mozliwosc zakupu? Sa swietne!!

#19 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 19 październik 2011 - 19:16

TomekN a gdzie łowisz w Niemczech?Teraz mam w pudełku Kleniowym tylko przegródki i trzy te robale ale powierzchniowce na teraz to chyba nie za bardzo.Na przyszły sezon będą.No jeszcze takie się mocno sprawdzały ale wymagają UL casta.
.

Załączone pliki



#20 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3683 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 19 październik 2011 - 19:26

Tomku zestawem: curado51E + szpulka Availa na elitce 8lb 6`6 rzucam spokojnie rapalką countdown 3cm, wiec twoje wobki będą śmigały jak pociski




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych