Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Małe jezioro ,pomocne rady przy lokalizacji stanowisk


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   szydÅ‚oÅ›

szydłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 605 postów
  • LokalizacjaBiebrzaÅ„ska Kraina
  • ImiÄ™:Andrzej
  • Nazwisko:Sz.

Napisano 15 październik 2011 - 19:35

Witam ,bardzo czÄ™sto Å‚owiÄ™ na maÅ‚ym jeziorku naszego koÅ‚a.Zbiornik ma 32h,max gÅ‚ebokość do7m Å›r.jakieÅ› 2,5m.Chodzi mi o lokalizacjÄ™ wiÄ™kszych szczupakÃÅ‚w w takim zbiorniku.MaÅ‚e sztuki do 1,5kg Å‚owi sie w fajnych iloÅ›ciach gÅ‚ownie na pÅ‚ytkich blatach 1-2m z podwodna roÅ›linnoÅ›cia i wÅ›rÃÅ‚d graÅźeli.ale rzadko w tych miejscach tarfia sie Å‚adny szczupak 1-2szt ok 3-4kg na sezon.PrzyÅ›zÅ‚a jesieÅ„ chciaÅ‚bym sprÃÅ‚bować zapolować na coÅ› wiÄ™kszego z tego zbiornika.Wiem Åźe sa tam Å‚adne szczupaki bo widziaÅ‚em sztuki powyÅźej 10kg zÅ‚owione przez znajomych na Åźywca.Zamierzam potrollować 6 calowymi kopytami relaxa po gÅ‚ebokich spadach w kierunku najgÅ‚ebszego doÅ‚ka.niewidziaÅ‚em aby ktoÅ› probowaÅ‚ Å‚owić w najgÅ‚ebszych miejscach zbiornika na spininng bÄ…dz trolling.
Zwracam sie do bardziej doÅ›wiadczonych kolegÃÅ‚w co sÄ…dzicie czy to moÅźe przynieÅ›c powodzenie ,no bo gdzie moga być te DUZE zebate w takiej wodzie.
BedÄ™ wdziÄ™czny za kaÅźdÄ… radÄ™ i pomoc.W zaÅ‚Ä…czniku wstawiam mapkÄ™ z naszkicowana barymetriÄ… zbiornika.

#2 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 postów
  • ImiÄ™:Krzysztof

Napisano 15 październik 2011 - 19:46

32 ha to tak +/- 600x600m. Nie umniejszajÄ…c tej wodzie takÄ… „kaÅ‚uÅźe” moÅźna obÅ‚owić wzdÅ‚uÅź i wszerz, bez dorabiania ideologii, gdzie szukać. Choć ja osobiÅ›cie szukaÅ‚bym na Å‚agodnych spadach, na przedÅ‚uÅźeniach cypli, na granicy przegÅ‚Ä™bieÅ„, na granicy zielska i nad gnijÄ…cymi, opadÅ‚ymi roÅ›linami. MyÅ›lÄ™ jednak, Åźe gÅ‚ÃÅ‚wny problem tkwi nie w tym gdzie, a na co. Do trollingu uÅźyÅ‚bym raczej sprawdzonych, szczupakowych woblerÃÅ‚w, a na szeÅ›ciocalowe gumy poÅ‚owiÅ‚bym z rÄ™ki z rzutu w dryfie. W jednym z ostatnich wÄ…tkÃÅ‚w na forum poruszono bardzo podobny problem.

#3 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 15 październik 2011 - 20:20

na takie ryby nie ma Åźadnych zasad tym bardziej na takim Å‚owisku.jeÅ›li chcesz wiedzieć gdzie sÄ… zapytaj tych co je zÅ‚owili na Åźywca i bardziej pomyÅ›l nad wielkoÅ›ciÄ… i rodzajem przynÄ™ty i oczywiÅ›cie sposobie prowadzenia bo raczej w tym tkwi problem.

#4 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 postów
  • ImiÄ™:Krzysztof

Napisano 15 październik 2011 - 20:32

Popieram B)

#5 OFFLINE   szydÅ‚oÅ›

szydłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 605 postów
  • LokalizacjaBiebrzaÅ„ska Kraina
  • ImiÄ™:Andrzej
  • Nazwisko:Sz.

Napisano 16 październik 2011 - 17:33

czyli zalecacie czesanie duzymi przynętami głebszych miejsc?jeszcze jedno pytanko dotyczace kolorystyki,jesli drobne osobniki najlepiej reaguja na kolory perłowe, białe to czy te wieksze nie powinny mieć odmiennych?skoro przetrwały tyle i dorosły do tej wielkości nieraz widzac perłowa gumkę i sie na nią nie skusiły.

#6 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 postów
  • ImiÄ™:Krzysztof

Napisano 16 październik 2011 - 22:36

czyli zalecacie czesanie duzymi przynętami głebszych miejsc?jeszcze jedno pytanko dotyczace kolorystyki,jesli drobne osobniki najlepiej reaguja na kolory perłowe, białe to czy te wieksze nie powinny mieć odmiennych?skoro przetrwały tyle i dorosły do tej wielkości nieraz widzac perłowa gumkę i sie na nią nie skusiły.


Niekoniecznie duÅźych, raczej o zrÃÅ‚Åźnicowanej wielkoÅ›ci. Ja uÅźywaÅ‚bym tych wiÄ™kszych, ze wzglÄ™du na selektywność. Jednak kiedy szczupak Åźeruje na „sieczce” to duÅźe wabie moÅźe ignorować. I niekoniecznie tylko w gÅ‚Ä™bszych miejscach. Ja uÅźywam gÅ‚ÃÅ‚wnie kolorÃÅ‚w a’la pÅ‚otka/sielawa i okoniopodobnych (raczej ciemnych). Jak nie bierze na ww. naturalne, to uÅźywam kolorÃÅ‚w typu hotperch, tiger, malina, etc.

JeÅźeli oczekujesz uniwersalnej rady jak zÅ‚owić u siebie szczupaka to raczej jej nie dostaniesz. Kombinuj, wyciÄ…gaj wnioski, ucz siÄ™, a wyniki same przyjdÄ….


#7 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 17 październik 2011 - 16:25

ja proponujÄ™ riper kolor ÅźÃÅ‚Å‚ty.nie wiem czemu szczupÅ‚e uwielbiajÄ… ten kolor.nie zapomnij o innych przynÄ™tach.

#8 OFFLINE   szydÅ‚oÅ›

szydłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 605 postów
  • LokalizacjaBiebrzaÅ„ska Kraina
  • ImiÄ™:Andrzej
  • Nazwisko:Sz.

Napisano 18 październik 2011 - 19:32

tak jak mi radziliÅ›cie sprÃÅ‚bowaÅ‚em troszkÄ™ potrolować,na pierwszy ogieÅ„ poszÅ‚o fatso 10cm RR na dÅ‚ugim dyszlu na 1-2m blacie i kilka rundek nie przyniosÅ‚o nawet trÄ…cenia, zmiana na gumÄ™ i tez zero braÅ„.Decyzja idziemy na gÅ‚ebsze.ZakÅ‚adam kopyto relax nr.6 kolor fluo-czarny grzbiet mÃÅ‚j kompan jakiegoÅ› woblerka jaxona do 2,5m okoÅ‚o 7-8cm.PostanowiÅ‚em poszukać zebatych na przeÅ‚omie blatu a poczÄ…tku spadku i na spadku.GÅ‚ebokość 2,5-4m i tu coÅ› siÄ™ ruszyÅ‚o,choć byÅ‚em bardzo zaskoczony jak szczupaczek okoÅ‚o 30cm zatakowaÅ‚ moje kopytko nr.6!!!mieliÅ›my 4 brania i 3 wyjete rybki ten maluch :D i kolega 62cm oraz mÃÅ‚j 67cm takÅźe powyÅźej Å›redniej jakie Å‚owilismy do tej pory na tym zbiorniku.Jutro jeÅ›li czas pozwoli sprÃÅ‚bujemy jeszcze gÅ‚ebiej powyÅźej 4m na spadach w kierunku najgÅ‚ebszego miejsca (7m) ach mysle ze sprawa godna uwagi,zauwaÅźyÅ‚em na echosadzie ze najwiÄ™cej drobnicy gromadzi sie wÅ‚asnie na 3-5m,co sadzÄ™ powinno dobrze rokować w poszukiwaniu tych wiÄ™kszych.MOÅźe jeszcze coÅ› podpowiecie koledzy chÄ™tnie skorzystam z kolejnych rad doÅ›wiadczonych kolegÃÅ‚w.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych