Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Castingowa wklejanka?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   zayl990

zayl990

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaWwa

Napisano 24 październik 2011 - 22:46

Witam rodbulderow.
Mam, zadne, doswiadczenie o tym, lecz chce zaczac cos z tego tematu. Nurtuje mnie jedna rzecz, a mianowicie czy mozna zrobic wklejanke castingowa. Osobiscie sie nie spotkalem z takim kijem. Mam klasycznie zbrjony kijem o dlugosci 2m, chce go rozebrac wkleic weglowy szczyt aby go przedluzyc i usztywnic i uzbroic pod multiki. Ma to byc okoniowka, ale czy to wogole wyjdzie?
Nie pytajcie o blank, bo to jest jakis kij z serii no name, niby do 15g i tyle wiem.

#2 OFFLINE   Wojciechowski

Wojciechowski

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 październik 2011 - 09:16

Hej,
Po co robić wklejankę, gdy można kupić blank, który zachowuje się jak wklejanka ? Mówię tu o nowości na naszym rynku, czyli blankach MHX. Poczytaj http://www.fishingcenter.com.pl/caly_nius.php?id=2011-09-12_ test_wedzisk_mhx&folder=testy&url=/testy.php
Ja już odkładam kasę na te wędziska :D) Blanki są niesamowite !!

#3 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 26 październik 2011 - 13:30

Hej,
Po co robić wklejankę, gdy można kupić blank, który zachowuje się jak wklejanka ? Mówię tu o nowości na naszym rynku, czyli blankach MHX. Poczytaj http://www.fishingcenter.com.pl/caly_nius.php?id=2011-09-12_ test_wedzisk_mhx&folder=testy&url=/testy.php
Ja już odkładam kasę na te wędziska :D) Blanki są niesamowite !!


Witam.
Jeszcze delikatniejsze, bardziej czułe są blanki Phenixa z serii Elixir. A i cena przystępna :D
pozdro Artur

#4 OFFLINE   zayl990

zayl990

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaWwa

Napisano 26 październik 2011 - 13:42

Pytam sie czy to wyjdzie, a na razie nie bede zbieral hajsu na nowiutki blank ;p

#5 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 26 październik 2011 - 13:44

Pytam sie czy to wyjdzie, a na razie nie bede zbieral hajsu na nowiutki blank ;p


wyjsc moze... tzn sa szanse. choc ja bym to najbardziej widzial w spirali...

#6 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4441 postów

Napisano 26 październik 2011 - 17:36

[quote]
Hej,
Po co robić wklejankę, gdy można kupić blank, który zachowuje się jak wklejanka ? Mówię tu o nowości na naszym rynku, czyli blankach MHX. Poczytaj http://www.fishingcenter.com.pl/caly_nius.php?id=2011-09-12_ test_wedzisk_mhx&folder=testy&url=/testy.php
Ja już odkładam kasę na te wędziska :D) Blanki są niesamowite !!
[/quote]

Witam.
Jeszcze delikatniejsze, bardziej czułe są blanki Phenixa z serii Elixir. A i cena przystępna :D
pozdro Artur
[/quote]

Tylko koniecznie pamiętaj- na tytanach Fuji i korkiem flor na rękojeści :unsure:


#7 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 26 październik 2011 - 17:59

[quote]
Hej,
Po co robić wklejankę, gdy można kupić blank, który zachowuje się jak wklejanka ? Mówię tu o nowości na naszym rynku, czyli blankach MHX. Poczytaj http://www.fishingcenter.com.pl/caly_nius.php?id=2011-09-12_ test_wedzisk_mhx&folder=testy&url=/testy.php
Ja już odkładam kasę na te wędziska :D) Blanki są niesamowite !!
[/quote]

Witam.
Jeszcze delikatniejsze, bardziej czułe są blanki Phenixa z serii Elixir. A i cena przystępna :D
pozdro Artur
[/quote]

Tylko koniecznie pamiętaj- na tytanach Fuji i korkiem flor na rękojeści :unsure:

[/quote]
A tego zdaje się nie powiedziałem.


#8 ONLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18619 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 październik 2011 - 18:45

Nie chciałbym nikogo urazić, ale jak dla mnie pomysł jest od czapy. Nierównomierne ugięcie konstrukcji wklejankowych jak dla mnie jest zaprzeczeniem blanku castingowego. Oczywiście na upartego można zrobić wszystko, ale... w sumie po co skoro jest tyle dobrych castingowych blanków?
To oczywiście tylko moje prywatne zdanie :D

#9 OFFLINE   Wojciechowski

Wojciechowski

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 październik 2011 - 19:30

Nie chciałbym nikogo urazić, ale jak dla mnie pomysł jest od czapy. Nierównomierne ugięcie konstrukcji wklejankowych jak dla mnie jest zaprzeczeniem blanku castingowego. Oczywiście na upartego można zrobić wszystko, ale... w sumie po co skoro jest tyle dobrych castingowych blanków?
To oczywiście tylko moje prywatne zdanie :D

Masz 100% racji ! Wklejanka z mechanicznego punktu widzenia jest dla mnie protezą. Nawet klasyczny blank dwuskładowy to już proteza. Całość konstrukcyjna jest zaburzona. Jedyne prawdziwe i według mnie perfekcyjne kijki to jednoskłady. Tu wszystko jest jak potrzeba. Jest ciągłość konstrukcji i brak jakichkolwiek przesztywnień, powodujących powstawanie miejsc narażonych na awarię (zazwyczaj wędzisko pęka zaraz za złączem i chyba wiadomo dlaczego akurat tam) Taki dziewiczy jednoskład ma najpłynniejszą akcję. To ideał !!

#10 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2070 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 27 październik 2011 - 07:05

W niemczech od dawna stosuje sie metode Solitip ktora sluzy glownie naprawie wedzisk poprzes wklejenie szczytowki z pelnego wegla, pustej lub szklaka. wielu tuninguje swoje wedziska w ten sposob. Z tego co sie orientuje Megabass ma juz chyba 2 patyki w seri z takim rozwiazaniem. Jednak to nie jest takie porste aby dobrac odpowiednia szczytowke i do tego idealnie spasowac ja z blankiem. Tutaj strona podgladowa http://www.theowsky.solitip.de/index.php?option=com_content& amp;view=category&layout=blog&id=60&Itemid=63

#11 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2662 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 27 październik 2011 - 08:09

Widać mają za dużo pełnych szczytówek :unsure: i gdzieś musza je upchnąć, a skoro kije im łamią się na potęgę ... :lol:

Pzdr,
Fatso