Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rapala Original Floating Jointed - Podróba z Allegro


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#1 ONLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 05 wrzesień 2006 - 23:26

Kupiłem na Allegro 10 szt. niby Rapali Jointed. Jednak po otrzymaniu przesyłki miałem poważne wątpliwości co do oryginalności towaru :( Woblery miały być pływające (jak zresztą mówi sama nazwa), a są tonące. W teście wannowym pierwszorzędnie wykładają się na boki. Zrobione są w 100% z plastiku, a na pudełku napis głosi: Made of balsa. Na kilku fotkach postaram się przedstawić dodatkowe cechy charakterystyczne woblerów. Na sterze nie ma śladu po napisie RAPALA, a chyba wszystkie wobki ze sterem są sygnowane tym napisem.

1 fotka - wygląd steru od spodu - widać folię zachodzącą na ster.
2 fotka - również widać folię zachodzącą na ster + seledynowe ubarwienie drugiej części woblera zamiast na grzbiecie znalazło się na boku.

PS. W kolejnych wiadomościach pokaże kolejne zdjęcia. Zamierzam gościowi zaproponować polubowne załatwienie sprawy (zwrot 100% kosztów zakupu + przesyłi - przynęty zamierzam odesłać) - licząc na to, że sprzedał te podróby nieświadomie. Jak się będzie stawiał to załatwie to bardziej oficjalnymi metodami.

PS2. Cel tego wątku to przestroga dla innych. Zamierzam napisać sprzedawcy, że jeśli jeszcze raz zobacze te przynęty na jakiejś aukcji, to załatwie sprawę oficjalnymi metodami.

PS3. A może jestem głupi i faktycznie Rapala popełniła takie faux pas i rzeczywiście kiedyś wyprodukowała coś takiego - proszę w takim razie o informację.

Załączone pliki

  • Załączony plik  2.jpg   41,95 KB   248 Ilość pobrań
  • Załączony plik  1.jpg   44,69 KB   268 Ilość pobrań

  • BodzioPT lubi to

#2 ONLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 05 wrzesień 2006 - 23:28

Kolejne fotki:
3 - tu również widać folię zachodzącą na ster i brak ubarwienia grzbietu woblera
4 - zachodząca folia na ster

Załączone pliki

  • Załączony plik  4.jpg   48,16 KB   170 Ilość pobrań
  • Załączony plik  3.jpg   38,16 KB   201 Ilość pobrań


#3 OFFLINE   M@W9

M@W9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów
  • LokalizacjaSłupsk

Napisano 05 wrzesień 2006 - 23:32

Ewidentne podróbki, Rapala nie ma takich modeli :wacko: . Poza tym każda oryginalna Rapala ma firmowy napis na sterze i nie posiada z pewnością takich oczu. Porównaj sobie z oryginalnymi a od razu zauważysz różnice.

Mam nadzieję, że facet faktycznie nie wiedział co sprzedaje i odda całą kwotę. Czego Ci życzę.


Pozdrawiam.

#4 ONLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 05 wrzesień 2006 - 23:33

Na zdjęciu 7-1 widać, że całkiem dobrze wygląda pudełko z woblerka i ulotka o innych modelach. Jest to jedyna rzecz przemawiająca na korzyść tych woblerków.

Pozdrawiam wszystkich i liczę na informację czy ktoś coś wie o tym, że RAPALA produkowała kiedyś coś takiego.

Załączone pliki

  • Załączony plik  7-1.jpg   96,86 KB   198 Ilość pobrań
  • Załączony plik  6.jpg   48,21 KB   170 Ilość pobrań


#5 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 05 wrzesień 2006 - 23:36

Niestety to nie jest Rapala, a chiński plastyk, który kosztuje w hurcie 2-3 zł...
  • vako lubi to

#6 OFFLINE   Robert K.

Robert K.

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaNew York

Napisano 06 wrzesień 2006 - 03:38

Niestety to nie jest Rapala, a chiński plastyk, który kosztuje w hurcie 2-3 zł...

Zgadzam sie z ta wypowiedzia
To nie jest Rapala

#7 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 06 wrzesień 2006 - 05:19

tak slabo zeskanowanej ulotki, lub tak slabo wydrukowanej, to nawet w chinach chyba nie robia? :mellow:


#8 OFFLINE   Trout

Trout

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 643 postów
  • LokalizacjaTrzcianka,tymczasowo Manchester,UK
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Kolatorski

Napisano 06 wrzesień 2006 - 06:05

Na sto procet to jest podróba.Nie te kolory nie te oczy i nie te kotwice nawet.A co do opakowania to myśle że to orginal,tyle tylko że gościu powyciągal orginalne rapale i sprzedal jakieś podróbki z bazaru w tych opakowaniach.

#9 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5824 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 06 wrzesień 2006 - 06:38

ale mają ludzie tupet!! :angry: ale swoją drogą to na pierwszy rzut oka widać że to nie rapala :unsure:

#10 ONLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 06 wrzesień 2006 - 06:56

Na pierwszy rzut oka widać, że to nie rapala, ale na moich zdjęciach. Na Allegro nie było tak szczegółowych zdjęć :( Tak swoją drogą to powoli odnoszę wrażenie, że cokolwiek by się nie kupowało na Allegro to jest duża szansa na chińską podróbę. Podrabiają już chyba wszystko, a najłatwiej pchnąć to później na Allegro. Jak się facet będzie stawiał, to powiadomie m.in. Allegro, że gościu handluje podróbami, ciekawe jak zareagują. Jeśli to oleją, to będzie jawny dowód, że sprzedaż takich fantów jest im na rękę - kasa się kręci...

Pozdrawiam

#11 ONLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 06 wrzesień 2006 - 06:58

tak slabo zeskanowanej ulotki, lub tak slabo wydrukowanej, to nawet w chinach chyba nie robia? :mellow:


Ulotka wygląda dobrze - robiłem zdjęcia w nocy z lampą błyskową i stąd ulotka wyszła bardziej blada niż jest w rzeczywistości... :D

#12 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 06 wrzesień 2006 - 07:26

[quote]
Niestety to nie jest Rapala, a chiński plastyk, który kosztuje w hurcie 2-3 zł...
[/quote]
Zgadzam sie z ta wypowiedzia
To nie jest Rapala
[/quote]


Cześć Robert,
Miło mi Ciebie powitać na forum jerkbait.pl. Życzę przyjemności!

Niezła draka z tymi wobkami. Fajne te Rapale nie ma co.

Pozdrawiam
Remek


#13 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 06 wrzesień 2006 - 08:02

acha, OK, bo opakowanie ma takie zywe kolory, ze bladosci ulotki az strach sie bac ;)

#14 OFFLINE   zewu

zewu

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 359 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 wrzesień 2006 - 09:53

Tak swoją drogą to powoli odnoszę wrażenie, że cokolwiek by się nie kupowało na Allegro to jest duża szansa na chińską podróbę. Podrabiają już chyba wszystko, a najłatwiej pchnąć to później na Allegro.

Połasiłeś się pewnie na 'superpromocyjną cenę' i skutki są jakie są. Sprawdziłeś dokładnie sprzedającego? Posiada kilkaset pozytywnych komentarzy i status supersprzedawcy? Widać, że prowadzi działalność gospodarczą i w towar zaopatruje się w polskich hurtowniach (czyli np. wystawia gwarancję na grubszy sprzęt)?
IMHO nie można popadać w histerię z zakupami poprzez Allegro. Sprzedaje tam masa sprawdzonych , rzetelnych sprzedawców, dla których jest to czasami jedyne czy główne źródło zarobku. Nie mogą sobie oni pozwolić na handlowanie podróbkami. Istnieje co prawda możliwość, że sprzedawca handluje lewym towarem nieświadomie, bo wprowadził go w obrót jakiś cwaniaczek-hurtownik. U dużych, renomowanych hurtowników taki towar nigdy się nie pojawi.

#15 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 06 wrzesień 2006 - 09:54

Dziwi mnie tylko, że autor wątku nie zdecydował się na przedstawienie sprawy oficjalnemu przedstawicielowi f. Rapala w Polsce.
Przecisz jest coś takiego jak Normark Polska
info@normark.pl

#16 ONLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 06 wrzesień 2006 - 10:34

@Thymallus,
Jak napisałem w pierwszeh wiadomości poczekam na reakcję sprzedającego. Jeśli będzie rżnął głupa, że niby oryginały lub coś w tym guście, to nie omieszkam powiadomić policji, Normark'a oraz Allegro. Napisałem mu w mailu również, że żądam, aby te woblery po zwrocie nigdy więcej nie pojawiły się na żadnej aukcji pod nazwą Rapala. Na razie mam cichą nadzieję, że zrobił to nieświadomie. Jeśli będzie inaczej jak napisałem w pierwszym poście podejmę odpowiednie kroki.

Konrad

#17 ONLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 06 wrzesień 2006 - 10:43

Połasiłeś się pewnie na 'superpromocyjną cenę' i skutki są jakie są. Sprawdziłeś dokładnie sprzedającego? Posiada kilkaset pozytywnych komentarzy i status supersprzedawcy?

Nie, nie miał kilkuset pozytywnych komentarzy, miał ich ponad 60 i ani jednego negatywnego. Stąd moja polubowna próba załatwienia sprawy - bo myślę, że jego też ktoś naciął - ale to już jego problem. Tak swoją drogą ja miałem kilkanaście komentarzy i też coś sprzedawałem, ktoś ode mnie kupił kołowrotek i na 100% będzie zadowolony. Jeśli kupować by tylko u supersprzedawców, to Allegro trochę traci sens, bo ma moim zdaniem działać również jako komis. A apropos supersprzedawców to należałoby skontrolować ilu supersprzedawców sprzedających np. perfumy albo odzież sportową tzw. uznanych marek (Adidas, Nike, Reebok itp) sprzedaje na Allegro oryginały. Często jest tak, że kupujący boi się wystawić negatywny komentarz, bo może liczyć na taką samą ripostę od sprzedającego, albo podróby czasami są tak rewelacyjne, że trudno je w ciągu kilku dni odróżnić od oryginału.

Pozdrawiam
Konrad


#18 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 06 wrzesień 2006 - 10:56

Wydaje mi sie ze temat juz raz poruszalismy.
Kiedys mi sie chcialo bardziej, to zglaszalem te wszystkie pseudo woblery do admina na allegro jako naruszenie zasad.
Ostatnio mam mniej czasu...

Guzu

p.s. nie wiem czy jest strach przed negatywnym komentarzem, zawsze mozesz zamiescic riposte i podana jest data wystawienia. wiec widac, gdy zostal wystawiony w odwecie

#19 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 06 wrzesień 2006 - 10:57

radeqs@ dziękuję za odpowiedz. Jednak ja nic nie pisałem o policji bo to nie Niemcy ani nic nie pisałem o Allegro bo oni tylko udostępniają przestrzeń wirtualną i nie mogą odpowiadać za orginał-nie orginał. Bez nadinterpretacji.
Z tego co sią oriętuje model Raulo Rapali o nazwie Orginal jest w jednym kawałku i to jest powód wątpliwości. Modele dzielone to n.p. Shad Rapy.
Swego czasu za sugesią młodszego kolegi z innego forum castingowego kupiłem na allegro woblerki sygnowane Dual. Muszę przyznać, że była cholernie skuteczne. Ale jak to woblerki z czasem poległy w łowisku. Do tego były zdecydowanie tańsze w stosunku do japońskich orginałów.
Tak że sprawa nie jest jednoznaczna z wędkarskiego punktu widzenia.

pozdrawiam

#20 OFFLINE   zewu

zewu

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 359 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 wrzesień 2006 - 11:24

@radeqs

Zgadza się, na Allegro można śmiało także kupić u pewnych sprzedawców grubszy sprzęt sprowadzany np. z USA czy Power Pro mając pewność, że to oryginał, można też pewnie kupić oryginalne Rapale omijając dystrybucję Normarku...
Poza tym każdy supersprzedawca też kiedyś zaczynał, co nie znaczy, ze przy zakupach nie należy się raczej kierować zasadami, które podałem w poprzednim poście
Wydaje mi się, że same 'uznane marki' (audio-video, kosmetyki, ciuchy) monitorują towar sprzedawany na Allegro, stąd się biorą pewnie zawieszone konta u handlarzy podróbami