Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sandacz na płytkiej zaporówce


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • ImiÄ™:Karol

Napisano 31 październik 2011 - 23:16

SzczupakÃÅ‚w juÅź tej jesieni poÅ‚owiÅ‚em, chciaÅ‚ bym dobrać siÄ™ do skÃÅ‚ry sandaczom,
w środę znowu na ryby i tym razem chciał bym się nastawić na sandacza,
z tego teÅź wzglÄ™du do was koledzy sympatyczni pytanie: gdzie o tej porze roku
na zbiorniku zaporowym 1000ha o średniej głębokości 2m szukać sandacza?
jest miejsce pod zaporÄ… ktÃÅ‚re siÄ™ga ok 3-4m, piaskowe blaty, jest stare koryto,
płycizny z trzcinami i ze 2 niewielkie polany podwodnej zieleni,
gdzie waszym zdaniem powinienem prÃÅ‚bować siÄ™ zasadzić na tÄ™ zacnÄ… rybÄ™?
  • Bandit lubi to

#2 OFFLINE   Wojciechowski

Wojciechowski

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 październik 2011 - 23:20

Na Zalewie ZegrzyÅ„skim, w koÅ„cu to teÅź zbiornik zaporowy, sandacz i szczupak sÄ… caÅ‚y czas na pÅ‚ytszych blatach 4-5m. W doÅ‚ach-zimowiskach ryba zaczyna siÄ™ dopiero gromadzić. Ale na Twoim zbiorniku moÅźe być zupeÅ‚nie inaczej. Echosonda nie pomoÅźe ?
Ja szukam ryby w ten sposÃÅ‚b.

#3 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • ImiÄ™:Józek

Napisano 01 listopad 2011 - 07:56

JeÅźeli nie bÄ™dzie pstrykaÅ‚ na pÅ‚ytszej wodzie szukaj go w korycie i tam gdzie wiesz Åźe sÄ… doÅ‚ki, jakieÅ› kamienie, karcze itp. przeszkody.PÃÅ‚ki co na zaporÃÅ‚wkach jest kicha zupeÅ‚na z sandaczem.

#4 OFFLINE   Zander Hunter

Zander Hunter

    Zandero-matic

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaNorthern Light

Napisano 01 listopad 2011 - 08:35

Na Zalewie ZegrzyÅ„skim, w koÅ„cu to teÅź zbiornik zaporowy, sandacz i szczupak sÄ… caÅ‚y czas na pÅ‚ytszych blatach 4-5m.

Nie no proszÄ™ kolego nie pisz tych bzdur bo jak juÅź Tobie pisaÅ‚em na blatach 4-5 metrÃÅ‚w na ZZ moÅźesz zÅ‚apać KATAR po caÅ‚ym dniu biczowania. Ryb tam brak.
Co do pytania kolegi @PaNeK, szukaj drobnicy, w tym przypadku koncentrował bym się na starym korycie i tych dziurach przy zaporze.
Jak bÄ™dzie sÅ‚oÅ„ce to drobnica moÅźe wyjść na pÅ‚ytszÄ… wodÄ™ a wtedy prÃÅ‚buj woblerem z rÄ™ki.
pzdr,
ZH


#5 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 01 listopad 2011 - 09:10

KiedyÅ› obÅ‚awiaÅ‚em dokÅ‚adnie takÄ… zaporÃÅ‚wkÄ™ o jakiej piszesz. Przy Å›redniej gÅ‚Ä™bokoÅ›ci 2-3m ryby mogÄ… być wszÄ™dzie. Trzeba troszkÄ™ popÅ‚ywać i starać siÄ™ namierzyć jakieÅ› karcze, kamienie czy uskoki dna - od razu dodam Åźe rÃÅ‚Åźnica 20 cm to juÅź caÅ‚kiem interesujÄ…ce miejsce. Ja na nieznanej wodzie troluje z rÄ™ki i przy pierwszym strzale - kotwica i Å‚owiÄ™ z rÄ™ki, jeÅ›li jest zbyt pÅ‚ytko to warto obÅ‚awiać w dryfie dany odcinek. Do szybkiego obÅ‚awiania przydaje siÄ™ kogut lub ciÄ™Åźko obciÄ…Åźona guma - przy ww gÅ‚Ä™bokoÅ›ci nawet 40gr + przynÄ™ta. Niestety metoda na kowadÅ‚o ma tÄ… wadÄ™ Åźe startujÄ… do przynÄ™ty tylko najbardziej agresywne osobniki. Po pierwszym braniu warto zakotwiczyć (jeÅ›li Å‚owimy w dryfie) i postukać jeszcze, jeÅ›li na ciÄ™Åźko nic siÄ™ nie (dalej) dzieje ja siÄ™gam po drugi kij i Å‚owiÄ™ bardzo lekko, bardzo powoli prowadzÄ…c przynÄ™tÄ™.

Teraz sÅ‚owo o sprzÄ™cie Ja uÅźywam mocnego, sztywnego kija do Å‚owienia kogutami i gumami. Tutaj obserwacja szczytÃÅ‚wki zaowocuje tylko przegapieniem wiÄ™kszoÅ›ci braÅ„. JeÅ›li juÅź coÅ› zobaczysz to i poczujesz. Warto stosować fluo plecionkÄ™ i obserwować jÄ…. Na poczÄ…tku jest tobardzo trudne szczegÃÅ‚lnie przy wietrze. Mi zajęło to sporo czasu ale warto.
Drugi kij to coÅ› z delikatnÄ… szczytÃÅ‚wkÄ… i dość dÅ‚ugi - jak wpiszesz w google to pewnie znajdziesz metodÄ™ warszawskÄ… opisanÄ…. Ja to trochÄ™ zmodyfikowaÅ‚em z czasem.
Ostatni zestaw na dni kiedy nic siÄ™ nie dzieje. Kij przypominajÄ…cy bat. Uzbrojony dla odmiany w ÅźyÅ‚kÄ™ i wahadeÅ‚ko ktÃÅ‚re dość mocno pracuje. Ja uÅźywam min. karlinek - bardzo dobra przynÄ™ta sandaczowa. PrzynÄ™tÄ™ prowadzimy bardzo wolno - karlinka nie ma prawa siÄ™ krÄ™cić tylko kolebać. Brania przypominajÄ… wjazd przynÄ™ty w zielsko, kij siÄ™ powoli wygina, co oczywiÅ›cie kwitujemy mocnym zaciÄ™ciem.

#6 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • ImiÄ™:Karol

Napisano 01 listopad 2011 - 09:14

Drobnica siedzi na pÅ‚yciźnie w pasach trzcin i krzakÃÅ‚w, a razem z niÄ… siedzi szczupak,
problemem w tej sytuacji jest to Åźe obÅ‚awiajÄ…c te pÅ‚ycizny i ich skraje woblerami i gumkami przy typowo
sandaczowym prowadzeniu (skokami po dnie) wyciągałem tylko szczupaki,
jeÅ›li sandaczowi i szczupakowi nie przeszkadza przebywanie ze sobÄ…(?) moÅźe to kwestia
tego Åźe szczupak widzÄ…c konkurenta do posiÅ‚ku frunie zagryźć jakby miaÅ‚ motorek w zadku?
Jest jeszcze inna, być moÅźe bardziej prawdopodobna opcja, mianowicie miaÅ‚em kilka ,,puknięć w gumÄ™
przy czym parÄ™ razy coÅ› zagryzÅ‚o i wypluÅ‚o w chwilÄ™ potem a ja mimo prÃÅ‚b byÅ‚em bez moÅźliwoÅ›ci skutecznego zaciÄ™cia,
moÅźliwe Åźe byÅ‚y to sandacze ktÃÅ‚rych po prostu nie potrafiÅ‚em zaciąć?
NasÅ‚uchaÅ‚em siÄ™ wiele o tych pyskach z kamienia w ktÃÅ‚re trudno siÄ™ wbić i o tym Åźe przy ich Å‚owieniu
mam zacinać od razu wszystko na co trafi moja guma ale podchodziÅ‚em do tego z przymruÅźeniem oka,
zabawÄ™ z gumami dopiero zaczynam wiÄ™c wytÅ‚umaczyÅ‚em to sobie tym Åźe w koÅ„cu guma ma jeden hak a nie kotwicÄ™,
to i spady muszą zacząć się zdarzać

ps. no cÃÅ‚Åź, mÃÅ‚j sprzÄ™t jest mocno okrojony, w tym momencie uÅźywam typowo szczupakowej wÄ™dki
ktÃÅ‚ra ma tendencje do uginania siÄ™ w parabolÄ™ ... jeÅ›li wiÄ™c potrzeba mi sztywnego kija do
zaciÄ™cia a po drugiej stronie faktycznie byÅ‚ sandacz to pewnie tu leÅźy pies pogrzebany :D

#7 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1942 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 01 listopad 2011 - 09:28

Chyba wiem gdzie chcesz łowić. Czy masz echo do dyspozycji?

#8 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • ImiÄ™:Karol

Napisano 01 listopad 2011 - 10:24

tak jest, właśnie tam! niestety nie mam sondy... zanim studia skończę to sobie poczekam :lol:
coś się zaczęło dziać, chciałem to wykorzystać i się czegoś nauczyć :unsure:

#9 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • ImiÄ™:Józek

Napisano 01 listopad 2011 - 11:28

Sandacze mogÄ… atakować z lezÄ…cej gumy a to juÅź ciÄ™Åźka sprawa do wychwycenia brania.Takie zaciskanie paszczy na gumie to czÄ™sto jest tak, Åźe podnosisz kija a na koÅ„cu telepie rybka i jest po ptakach :D .

#10 OFFLINE   Wojciechowski

Wojciechowski

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 listopad 2011 - 11:47

Nie no proszÄ™ kolego nie pisz tych bzdur bo jak juÅź Tobie pisaÅ‚em na blatach 4-5 metrÃÅ‚w na ZZ moÅźesz zÅ‚apać KATAR po caÅ‚ym dniu biczowania. Ryb tam brak.

CzyÅźby ?
W piÄ…tek mÃÅ‚j kolega, z ktÃÅ‚rym wÄ™dkujÄ™, zÅ‚owiÅ‚ 11 sztuk, z czego tylko 4 miaÅ‚y wymiar. Wszystko na gÅ‚Ä™bokoÅ›ci 4-5m, tak jak pisaÅ‚em. WidzÄ™, Åźe idziesz w zaparte. PodjedÅź do PZW 13 i zapytaj siÄ™ bosmana co i gdzie Å‚owi Krzysiek Kostrzewa lub Zbyszek Mormyszka. Z pewnoÅ›ciÄ… wywalisz gaÅ‚y z wraÅźenia B) Ja jadÄ™ w Å›rodÄ™.

#11 OFFLINE   Zander Hunter

Zander Hunter

    Zandero-matic

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaNorthern Light

Napisano 01 listopad 2011 - 12:00

[quote]

Nie no proszÄ™ kolego nie pisz tych bzdur bo jak juÅź Tobie pisaÅ‚em na blatach 4-5 metrÃÅ‚w na ZZ moÅźesz zÅ‚apać KATAR po caÅ‚ym dniu biczowania. Ryb tam brak.

[/quote]
CzyÅźby ?
W piÄ…tek mÃÅ‚j kolega, z ktÃÅ‚rym wÄ™dkujÄ™, zÅ‚owiÅ‚ 11 sztuk, z czego tylko 4 miaÅ‚y wymiar. Wszystko na gÅ‚Ä™bokoÅ›ci 4-5m, tak jak pisaÅ‚em. WidzÄ™, Åźe idziesz w zaparte. PodjedÅź do PZW 13 i zapytaj siÄ™ bosmana co i gdzie Å‚owi Krzysiek Kostrzewa lub Zbyszek Mormyszka. Z pewnoÅ›ciÄ… wywalisz gaÅ‚y z wraÅźenia B) Ja jadÄ™ w Å›rodÄ™.
[/quote]
Tak tak, :lol: :lol: ja byłem akurat w piątek i nikt nie stał na 4-5 metrach.Bo i po co jak nic nie było na tej głębokości.
Kolega w sobotÄ™ byÅ‚ i rÃÅ‚wnieÅź pustynia na 4-5 metrach.
Kolego a moÅźe my nie piszemy o tej samej wodzie co? :D
Pozdrawiam Å‚owcÃÅ‚w C&R z ZZ
ZH


#12 OFFLINE   Wojciechowski

Wojciechowski

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 listopad 2011 - 12:06

ZanderHunter....to, Åźe Ty nie znalazÅ‚eÅ› ryby, nie oznacza, Åźe wszyscy teÅź tak mieli. Trzeba dobrze znać wodÄ™, bardzo dobrze ! Bez tego nie masz szans na tym zbiorniku. WiÄ™kszość moczykijÃÅ‚w powtarza ten sam schemat i Å‚owi ciÄ…gle w tych samych miejscach. BÅ‚Ä…d. Dwa tygodnie temu najwiÄ™cej snadaczy zÅ‚owiliÅ›my aÅź pod Serockiem. Kolega w piÄ…tek teÅź tam byÅ‚ i wyjÄ…Å‚ 3 sztuki. Ja Å‚owiÄ™ na ZZ od 1972r, Ty urodziÅ‚eÅ› siÄ™ dopiero w 1980r B) Zbyt maÅ‚o pÅ‚ywasz na tym akwenie, Wyskok raz w tygodniu w weekend niewiele Ci da. Jest tÅ‚ok na wodzie i ryba gÅ‚upieje. PojedÅź we wtorek/Å›rodÄ™. Wtedy wszystko jest spokojne. Masz szansÄ™ poznac wodÄ™ i zrobić sobie odpowiednie notki/namiary. Bez tego lepiej siedzieć w domu i pić piwo.

#13 OFFLINE   Zander Hunter

Zander Hunter

    Zandero-matic

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaNorthern Light

Napisano 01 listopad 2011 - 12:17

Nie podwaÅźam Twojej wiedzy o tej wodzie bo na pewno jest
duÅźa. Piszemy jednak co siÄ™ ostatnio dzieje na ZZ a
tu bÄ™dÄ™ staÅ‚ przy swoim. Na serock rÃÅ‚wnieÅź popÅ‚ynÄ…Å‚em bo
nie sposÃÅ‚b Å‚owić na doÅ‚ach w kÃÅ‚Å‚eczku 20 Å‚ÃÅ‚dek.
I w piątek nic tam nie było.



#14 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 01 listopad 2011 - 13:19

Drobnica siedzi na pÅ‚yciźnie w pasach trzcin i krzakÃÅ‚w, a razem z niÄ… siedzi szczupak,
problemem w tej sytuacji jest to Åźe obÅ‚awiajÄ…c te pÅ‚ycizny i ich skraje woblerami i gumkami przy typowo
sandaczowym prowadzeniu (skokami po dnie) wyciągałem tylko szczupaki,
jeÅ›li sandaczowi i szczupakowi nie przeszkadza przebywanie ze sobÄ…(?) moÅźe to kwestia
tego Åźe szczupak widzÄ…c konkurenta do posiÅ‚ku frunie zagryźć jakby miaÅ‚ motorek w zadku?
Jest jeszcze inna, być moÅźe bardziej prawdopodobna opcja, mianowicie miaÅ‚em kilka ,,puknięć w gumÄ™
przy czym parÄ™ razy coÅ› zagryzÅ‚o i wypluÅ‚o w chwilÄ™ potem a ja mimo prÃÅ‚b byÅ‚em bez moÅźliwoÅ›ci skutecznego zaciÄ™cia,
moÅźliwe Åźe byÅ‚y to sandacze ktÃÅ‚rych po prostu nie potrafiÅ‚em zaciąć?
NasÅ‚uchaÅ‚em siÄ™ wiele o tych pyskach z kamienia w ktÃÅ‚re trudno siÄ™ wbić i o tym Åźe przy ich Å‚owieniu
mam zacinać od razu wszystko na co trafi moja guma ale podchodziÅ‚em do tego z przymruÅźeniem oka,
zabawÄ™ z gumami dopiero zaczynam wiÄ™c wytÅ‚umaczyÅ‚em to sobie tym Åźe w koÅ„cu guma ma jeden hak a nie kotwicÄ™,
to i spady muszą zacząć się zdarzać

ps. no cÃÅ‚Åź, mÃÅ‚j sprzÄ™t jest mocno okrojony, w tym momencie uÅźywam typowo szczupakowej wÄ™dki
ktÃÅ‚ra ma tendencje do uginania siÄ™ w parabolÄ™ ... jeÅ›li wiÄ™c potrzeba mi sztywnego kija do
zaciÄ™cia a po drugiej stronie faktycznie byÅ‚ sandacz to pewnie tu leÅźy pies pogrzebany :D



SprÃÅ‚buj zamiast plecionki z ÅźyÅ‚kÄ… tym miÄ™kkim kijem

#15 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • ImiÄ™:Karol

Napisano 01 listopad 2011 - 14:01

@Zander Hunter, @Wojciechowski a siuuu mi stÄ…d z tym waszym ZZ! :mellow:


ÅźyÅ‚kÄ™? a ona nie sprawi Åźe zestaw ,,zmiÄ™knie jeszcze bardziej?!

#16 OFFLINE   Wojciechowski

Wojciechowski

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 listopad 2011 - 14:29

NasÅ‚uchaÅ‚em siÄ™ wiele o tych pyskach z kamienia w ktÃÅ‚re trudno siÄ™ wbić

Jak siÄ™ ma marny sprzÄ™t, to trudno siÄ™ wbić. Zainwestuj w wÄ™dzisko na blanku MHX z serii popping i Twoje problemy siÄ™ skoÅ„czÄ…. Nazwy tych blankÃÅ‚w zaczynajÄ… siÄ™ na literÄ™ P http://www.fishingce.../blanki_mhx.php
Na wiosnÄ™ robiÄ™ sobie dwa patyki na tych rureczkach. CoÅ› niesamowitego ! Jeszcze takich kijkÃÅ‚w nie widziaÅ‚em.

#17 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • ImiÄ™:Karol

Napisano 01 listopad 2011 - 14:36

jak bÄ™dÄ™ dysponowaÅ‚ staÅ‚ym przychodem na odpowiednim poziomie to i motorÃÅ‚wkÄ™ sobie kupiÄ™,
a pÃÅ‚ki co poczciwy konger 7-35 (ktÃÅ‚ry zresztÄ… dostaÅ‚em w prezencie od forumowicza z j.pl bÄ™dzie mi musiaÅ‚ wystarczyć

#18 OFFLINE   mi106

mi106

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisano 01 listopad 2011 - 16:21

Witam! mowa tutaj o zbiorniku Nielisz....nie szukaj dziury w caÅ‚ym i nie pytaj ludzi co tam nie byli(wypowiedzi w ZZ to woÃÅ‚le nie wiem po co tu sa...)....rady co do szukania ryb w korycie i przy kaÅźdej nierÃÅ‚wnosci dna sÄ… jak najbardziej trafne...ale od tego masz oczy Åźeby obserwować....i rÃÅ‚b to-obserwuj innch...wyciÄ…gaj wnioski i w koÅ„cu wypracujesz swojatrategiÄ™ na sandaÅ‚a....

#19 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • ImiÄ™:Karol

Napisano 01 listopad 2011 - 17:11

OczywiÅ›cie, w okolicach ZamoÅ›cia 1000ha zaporÃÅ‚wka jest tylko jedna, nie ma w tym grama tajemnicy,
nie chciaÅ‚em po prostu Åźeby ktoÅ› w celu udzielenia ,,pomocy zaczÄ…Å‚ grzebać w poszukiwaniu ,,gotowca po innych forach :D

WracajÄ…c do tematu, Åźeby zwracać uwagÄ™, muszÄ™ wiedzieć na co, nie jestem zainteresowany podÄ…Åźaniem okiem za ludźmi
ktÃÅ‚rzy przyjechali na dwie Å‚odzie z warszawy i nie wiedzÄ… co ze sobÄ… zrobić,
nie jestem teÅź zainteresowany braniem przykÅ‚adu z tych co to siedzÄ… na Å‚odziach od 6 do 17 i ,,Å‚owiÄ… na Åźywca,
jeÅ›li mam na zbiorniku o powierzchni 1000ha kogoÅ› obserwować a do wyboru mam 12 Å‚ÃÅ‚dek
nikt mi nie obieca Åźe nie zacznÄ™ obserwować kogoÅ› kto sam nie ma pojÄ™cia co robi na zbiorniku
innÄ… sprawÄ… jest to Åźe kaÅźdy kto pozna zbiornik raczej z nikim nie chce siÄ™ dzielić swoimi spostrzeÅźeniami,
woli wpaść po komplecik i spÅ‚ynąć niepostrzeÅźenie z Å‚owiska
a ja nie chce gotowca i czyichÅ› metod
typu ,,pod tamą na rippera 2,5'' w kolorze seledyn 8 miesięcy w roku
wolę od ludzi, obserwować przyrodę
chce wiedzieć od czego zacząć i na tym wypracować własną skuteczną autonomię :D
najgorzej bo bezsensownie szuka się po omacku, dla tego pytam - kto pyta nie błądzi! :mellow:

#20 OFFLINE   jabr

jabr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 392 postów
  • LokalizacjaTychy
  • ImiÄ™:Jacek

Napisano 01 listopad 2011 - 19:31

1. PrÃÅ‚buj przy gÅ‚ÃÅ‚wnym korycie, nie tyle w nim samym (chociaÅź czasem stojÄ… na spadzie do koryta), ale na blatach/wypÅ‚yceniach przy korycie lub karczach (pnie, stary mostek itp.) w odlegÅ‚oÅ›ci do kilkunastu metrÃÅ‚w. Staje zazwyczaj w korycie i rzucam na boki. JeÅ›li sÄ… jakieÅ› boczne kanaÅ‚y to taka Å‚Ä…czÃÅ‚wka bÄ™dzie Å‚owiskiem caÅ‚orocznym. Niestety zazwyczaj znanym i obleganym.
2. Z brzegu po ciemku - poszukaj najlepiej kamienistego brzegu (czÄ™sto w pobliÅźu zapory) nawet pÅ‚ytkiego (0,5m), czasem to nawet jest plaÅźa - pod warunkiem wszakÅźe iÅź w pobliÅźu leci kanaÅ‚ lub jest jakaÅ› gÅ‚Ä™binka. A przede wszystkim popatrz czy za dnia jest tam drobnica.
Czyli za dnia na Å‚ÃÅ‚dkÄ™, po ciemku z brzegu.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych