Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Oś przelotek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Kadet

Kadet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 04 listopad 2011 - 14:59

Chłopaki, w jaki sposób ustawiacie przelotki w jednej osi wzdłuż blanku.Próbowałem przyklejać tasmę ale niezabardzo sprawdził się ten sposób.

#2 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2658 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 04 listopad 2011 - 16:00

Po zrobieniu omotek, a bezpośrednio przed lakierowaniem, ustawiam ocznie. Omotki na tyle mocno (ale nie za mocno) je trzymają, że te się już nie ruszą w czasie nakładania lakieru.
Pzdr,
Fatso

#3 OFFLINE   Paweł84

Paweł84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów

Napisano 05 listopad 2011 - 09:57

Podczas nawijania omotki przelotkę przyklejamy taśmą ja używam takiej i bardzo dobrze się sprawdza http://www.nokaut.pl/akcesoria-malarskie/tasma-papierowa-mas kujaca-tesa-4323-25mm-50m.html. Oczywiście przycinam ja na tokarce na odpowiednią szerokość (od 2 do 5 mm w zależności od przelotki) nożem do tapet. Ustawiamy najpierw wstępnie, wykonujemy omotkę i sprawdzamy jak to kolega już powiedział ocznie oś z kręgosłupem-osią blanku. Po wykonaniu wszystkich omotek sprawdzamy raz jeszcze czy wszystkie leżą w osi i dokonyjemy oststnich poprawek bo przelitki pod omotką da się przestawić póki nie ma na nich lakieru. Ważne byś odpowiednio (nie za lekko i nie za ciasno) omotał przelotke nicia. Jeśli zrobisz to za lekko to pół biedy ale jeśli za mocno istnieje ryzyko że stopka przelotki wgniecie blank, tym łatwiej o to im blank ma cieńsze ścianki.

#4 OFFLINE   Kadet

Kadet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 05 listopad 2011 - 10:58

Dzięki za cenne rady.Jednak wprawne oko to najlepszy sposób.

#5 OFFLINE   szczuply_maciek

szczuply_maciek

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 346 postów
  • Lokalizacjatam gdzie szczupłe :-)
  • Imię:Maciek
  • Nazwisko:Mazur

Napisano 25 lipiec 2012 - 19:35

A może lepiej zamiast takiego kombinowania użyć banalnego urządzenia z linku poniżej ??? :D

http://www.rodbuilding.org/photopost/showphoto.php/photo/142 23/title/center-finder/cat/508

Ja zrobiłem z drewna i też jest OK

pozdro Maciek