Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sprzęt na połowy w Norwegii


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   szewer

szewer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 472 postów

Napisano 08 listopad 2011 - 19:38

Cześć,

Chodzi mi po gÅ‚owie wyjazd do Norwegii, oczywiÅ›cie pod kÄ…tem ryb, okolice Stavanger i Bergen czyli zachodnie wybrzeÅźe.
Tak siÄ™ zastanawiam, jakie bym musiÅ‚ ponieść koszty na sprzÄ™t nadajÄ…cy siÄ™ do Å‚owienia we fiordzie i przybrzeÅźnych wodach. Ryby to oczywiÅ›cie czarniaki, rdzawce i dorsze.
Napiszcie mi w jaki sprzÄ™t naleÅźy siÄ™ uzbroić, jakie kije (dÅ‚ugość, c.w.)Å‚owrotki? Plecionka czy ÅźyÅ‚ka? PrzynÄ™ty?
Do tej pory moje Å‚owienie to wszelkie wody polskie i Szwecja (jeziora), wiÄ™c caÅ‚y sprzÄ™t musiaÅ‚bym kupować. A moÅźe da siÄ™ coÅ› wykoÅźystać z mojego odtychczasowego Å‚owienia:)

Pozdrawiam


#2 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • ImiÄ™:Józek

Napisano 08 listopad 2011 - 19:45

ZaleÅźy co masz w arsenale.DoÅ›wiadczenia nie mam ale po mojemu to kij conajmniej w okolicy 200g trzeba by mieć i zwijaka wielkoÅ›ci conajmniej slamma 460 z pleciugÄ… 30-40lb aby w miarÄ™ komfortowo dorszyki poÅ‚awiać.

#3 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1191 postów
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • ImiÄ™:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 08 listopad 2011 - 19:47

Ja stosujÄ™ ostatnio siemano curado 301. jest super. Wchodzi okolo 300 metrÃÅ‚w pletki 40 lb. OczywiÅ›cie mÃÅ‚wiÄ™ o pilkerze. Kijek stosujÄ™ wÅ‚asnego chowu bo mi najlepiej pasuje.


dodatkowo urzywam zestawu pod gumÄ™ i jest to po prostu ciÄ™Åźki sandaczowy kijek WÅ‚asnej roboty plus curado 201.
Zadnych rewelacji.
LubiÄ™ Å‚owić wygodnie czyli krÃÅ‚tkie lekkie kijki.
OczywiÅ›cie halibut to juÅź inna para gatek. Ale u mnie nie wystÄ™puje to nie mam problemy. A jak jadÄ™ na Lofoty to biorÄ™ jeden ciÄ™Åźszy kijek plus multika na tuÅ„czyki Pe4. Tez dość lekko.
I jak patrzÄ™ na ludzi co przyjechali z kijam od szczotek o dÅ‚ugoÅ›ci 3 metrÃÅ‚w i multikami o wielkoÅ›ci rzÄ™du 10 000 to szkoda ich stawÃÅ‚w mi siÄ™ robi <_<


A co do pilkerÃÅ‚w to mogÄ™ polecić kolegÄ™ u ktÃÅ‚rego wszyscy moi znajomi siÄ™ zaopatrujÄ…. Tadziu Tlejlax. WiÄ™cej jak by co na pw.
Ps. cany ma rewelacyjne
Jakość zresztÄ… teÅź

#4 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny ÅšlÄ…sk

Napisano 08 listopad 2011 - 20:20

Szewer jak jedziesz samochodem to juÅź masz duÅźy plus i moÅźesz zabrać co Ci siÄ™ podoba natomiast jak lecisz to jesteÅ› ograniczony i tu musisz siÄ™ dowiedzieć co ile kosztuje wÄ™dki w jednym kawaÅ‚ku Ci portfel przetrzepiÄ… :lol:.PamiÄ™taj kaÅźdy dekagram siÄ™ liczy.A wÄ™dki to bagaÅź specjalny nad gabarytowy.Tornado

#5 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1191 postów
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • ImiÄ™:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 08 listopad 2011 - 20:29

Norwegian dopuszcza jeden bagaÅź wÄ™dkarski o maksymalnej wadze 15 kg w cenie okolo 50 zÅ‚.
BagaÅź wÄ™dkarski czyli wszystko co do tuby da sie wcisnąć lub do niej trwale doczepić ;)

#6 OFFLINE   argrabi

argrabi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • LokalizacjaPiachowo

Napisano 08 listopad 2011 - 20:33

Takie maÅ‚e kompedium mojego kolegi, z ktÃÅ‚rym kilka razy byÅ‚em na fiordach.

#7 OFFLINE   and67

and67

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 681 postów
  • LokalizacjaOÅ›wiÄ™cim MaÅ‚opolska

Napisano 08 listopad 2011 - 21:46

ByÅ‚em na poÅ‚udniowym zachodzie w miejscowoÅ›ci Bu albo Buu.Åšmiganie pontonem ze spalinÃÅ‚wkÄ…,a sprzÄ™cior nie byÅ‚ siÅ‚owy kije 2,70 do 80 gr,drugi do 120 gram krÄ™cioÅ‚ penn slamer 260,dobrej jakoÅ›ci plećka,i olaÅ‚em pilkery szarpanina mi nie pasuje,gÅ‚ÃÅ‚wki miÄ™dzy 30 a 80gr i gumy ,i najwaÅźniejsze mocne agrafki wiem co piszÄ™,jedna rybka nas woziÅ‚a po fiordzie (ponton silnik i trzy osoby) i gdyby nie agrafka to pewnie by byÅ‚a ryba Åźycia.Najlepsze byÅ‚y relaxy rippery w kolorze marchewki z czerwonym grzbietem,tylko ten kolor pasowaÅ‚ czarniakom i rdzawcom, chyba im siÄ™ kojarzyÅ‚ ten kolor z krewetkami czy co!!!a moÅźe to pora roku majÃÅ‚wka?,perÅ‚owe byÅ‚y od razu przerabiane pisakiem na marchewke :mellow: :mellow: . Brania niezapomniane,czasami to Å‚apÄ™ chciaÅ‚o poÅ‚amać. A najwiÄ™cej rybek z brzegu wyczaiÅ‚em miejsca, przy brzegu duÅźo liÅ›ciastej roÅ›linnoÅ›ci 25-30 metrÃÅ‚w gÅ‚Ä™bokoÅ›ci i pÃÅ‚Å‚ki skalne a za pÃÅ‚Å‚kÄ… to nawet do 120m schodziÅ‚o,byÅ‚o mi Å‚atwiej bo z ekipÄ… nurkÃÅ‚w byÅ‚em i trochÄ™ podpowiedzieli co do uksztaÅ‚towania dna.
Malownicza miejscowość

Załączone pliki

  • ZaÅ‚Ä…czony plik  DSC02695.JPG   95,75 KB   587 Ilość pobraÅ„
  • ZaÅ‚Ä…czony plik  DSC02612.JPG   96,16 KB   588 Ilość pobraÅ„


#8 OFFLINE   and67

and67

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 681 postów
  • LokalizacjaOÅ›wiÄ™cim MaÅ‚opolska

Napisano 08 listopad 2011 - 21:51

I jeszcze jedno.Tam to nigdy nie wiadomo co sie trafi i jak duÅźe :mellow:


Załączone pliki

  • ZaÅ‚Ä…czony plik  DSC02698.JPG   99,29 KB   578 Ilość pobraÅ„
  • ZaÅ‚Ä…czony plik  DSC02874.JPG   90,66 KB   574 Ilość pobraÅ„


#9 OFFLINE   szewer

szewer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 472 postów

Napisano 08 listopad 2011 - 23:38

Takie maÅ‚e kompedium mojego kolegi, z ktÃÅ‚rym kilka razy byÅ‚em na fiordach.


I wszystko jasne :D
Dzięki wszystkim za uwagi

#10 OFFLINE   woblerus

woblerus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaEngland
  • ImiÄ™:Grzegorz
  • Nazwisko:P.

Napisano 31 grudzień 2011 - 01:25

Troche czasu minelo od ostatniego postu,ale-
Norwegian nie robi zadnych problemow.Jak pisal kolega powyzej nadbagaz wedkarski to bagaz sportowy.Dlugosc 1.60cm i waga chyba 15kg.Czyli w naszym wypadku byla to tuba w ktora zapakowalismy 6 wedek i kupe pilkerow (bez kotwic dla bezpieczenstwa wedek)W drodze powrotnej dolozylem do tego okolo 3kg filetow :mellow:
Bagaz dodatkowy to byl pojemnik z rybami o wadze okolo 23kg(dozwolone 20)
Troche ryb wzielismy w bagaz podreczny wiec ogolnie mielismy wiecej niz dozwolone 15 kg na lebka.
Ceny bagaz sportowego i bagaz dodatkowego w drodze powrotnej to bylo cos okolo 24 funa(z UK)
W drodze powrotnej nie mielismy wydrukowanej odprawy bo sms przyszedl nad ranem i nie bylo mozliwosci wydrukowania.Po krutkim wyjasnieni na lotnisku mila pani wydrukowala nam bilety z usmiechem na ustach.W liniach typu Wizzair lub Rhanair trzeby by za to odpowiednio zaplacic.
Lecielismy dwoma lotami w kazda strone i naprawde nie czulo sie jakiegos napiecia lub dyskonfortu.
Mysle ze wystarczy wszytko dobrze rozplanowac i nie trzeba sie tluc samochodem.

#11 OFFLINE   harry

harry

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 153 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • ImiÄ™:Krzysiek
  • Nazwisko:S

Napisano 31 grudzień 2011 - 12:30

[quote title=woblerus napisał(a) dnia sob, 31 grudzień 2011 01:25]
... wiec ogolnie mielismy wiecej niz dozwolone 15 kg na lebka.
[quote]

To jest postawa godna pochwały.
Skorzystać z czyjejÅ› goÅ›cinnoÅ›ci, poÅ‚owić na rybnych Å‚owiskach, naoglÄ…dać siÄ™ piÄ™knych krajobrazÃÅ‚w, a potem upychać filety ponad limit w bagaÅźu podrÄ™cznym. I jeszcze siÄ™ tym chwalić.

No gratulujÄ™. Mam nadziejÄ™ Åźe smakowalo. :angry:

Harry

#12 OFFLINE   woblerus

woblerus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaEngland
  • ImiÄ™:Grzegorz
  • Nazwisko:P.

Napisano 31 grudzień 2011 - 18:52

:wacko: Nie chce sie tlumaczyc,ale bagaz mielismy wspolny tj.23kg do tego 3kg w tubie to daje razem 26kg z dozwolonych 30kg.Czy sadzisz ze w podreczny zabralismy po 5 kg ryb???
Moze zle sie wyrazilem,ale chodzilo mi tolerancje lini lotniczych a nie o to ze przemycilem ryby.Gdybym chcial jechac tam dla miesa to za te pieniadze kupilbym zapas miecha na trzy lata.

#13 OFFLINE   Artur1125

Artur1125

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 189 postów
  • LokalizacjaÅ›rodkowa Norwegia
  • ImiÄ™:Artur

Napisano 31 grudzień 2011 - 20:09

Witam.
Norwegianem moÅźna przewieść tubÄ™ nawet powyÅźej 2m, w lipcu przewoziÅ‚em rurÄ™ pcv 205cm w niej m.i. kij 2 metrowy, cena ok.100zÅ‚.


#14 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • ImiÄ™:Krzysztof

Napisano 31 grudzień 2011 - 20:15

:wacko: Nie chce sie tlumaczyc,ale bagaz mielismy wspolny tj.23kg do tego 3kg w tubie to daje razem 26kg z dozwolonych 30kg.Czy sadzisz ze w podreczny zabralismy po 5 kg ryb???
Moze zle sie wyrazilem,ale chodzilo mi tolerancje lini lotniczych a nie o to ze przemycilem ryby.Gdybym chcial jechac tam dla miesa to za te pieniadze kupilbym zapas miecha na trzy lata.


Koledze nie chodzi o nic innego, tylko o kwestiÄ™ poszanowania zwyczajÃÅ‚w i przepisÃÅ‚w :D W tym kontekÅ›cie pierwotna forma wypowiedzi byÅ‚a raczej niefortunna...

Krzysiu, skÄ…dÅźeÅ› wytrzasnÄ…Å‚ tego Janosika?... ZrÃÅ‚b coÅ› z tym :mellow:

#15 OFFLINE   harry

harry

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 153 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • ImiÄ™:Krzysiek
  • Nazwisko:S

Napisano 31 grudzień 2011 - 20:24

Kiedy ja go lubiÄ™ :mellow:

#16 OFFLINE   harry

harry

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 153 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • ImiÄ™:Krzysiek
  • Nazwisko:S

Napisano 31 grudzień 2011 - 21:00

:wacko: Nie chce sie tlumaczyc,ale bagaz mielismy wspolny tj.23kg do tego 3kg w tubie to daje razem 26kg z dozwolonych 30kg.Czy sadzisz ze w podreczny zabralismy po 5 kg ryb???
Moze zle sie wyrazilem,ale chodzilo mi tolerancje lini lotniczych a nie o to ze przemycilem ryby.Gdybym chcial jechac tam dla miesa to za te pieniadze kupilbym zapas miecha na trzy lata.


A to sorry, źle zrozumiałem.

#17 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • ImiÄ™:Mateusz

Napisano 01 styczeń 2012 - 23:02

Woblerus , Ty naprawde targales te filety z NO :huh:

#18 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • ImiÄ™:Mateusz

Napisano 01 styczeń 2012 - 23:04

Woblerus , Ty naprawde targales te filety z NO :huh:


:lol:

#19 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6254 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • ImiÄ™:Bartek

Napisano 02 styczeń 2012 - 11:45

Jeszcze sÅ‚ÃÅ‚wko w temacie latania z wÄ™dami.
W tej chwili wiÄ™kszość linii lotniczych traktuje tubÄ™ jako bagaÅź niestandardowy i kasuje dodatkowe 50 eurasÃÅ‚w za kaÅźdy przelot. Do tej pory nie byÅ‚o problemÃÅ‚w z tubami do 160 cm, ktÃÅ‚re waÅźyli razem z bagaÅźem gÅ‚ÃÅ‚wnym, ale skoÅ„czyÅ‚o siÄ™ dobre. :(

#20 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1191 postów
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • ImiÄ™:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 02 styczeń 2012 - 13:04

Jeszcze sÅ‚ÃÅ‚wko w temacie latania z wÄ™dami.
W tej chwili wiÄ™kszość linii lotniczych traktuje tubÄ™ jako bagaÅź niestandardowy i kasuje dodatkowe 50 eurasÃÅ‚w za kaÅźdy przelot. Do tej pory nie byÅ‚o problemÃÅ‚w z tubami do 160 cm, ktÃÅ‚re waÅźyli razem z bagaÅźem gÅ‚ÃÅ‚wnym, ale skoÅ„czyÅ‚o siÄ™ dobre. :(

zacznij latać norwegianem.
Tuba moÅźe waÅźyć max 15 kg i kosztuje 5o ale zeta.
Moja ma 2.15 długości i lata :D





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych