Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

No kill w okręgu Zamość


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
164 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1779 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 11 grudzień 2019 - 11:53

Może nie do końca miejsce w tym temacie ale troszkę się ma zmienić na naszych wodach.  Od nowego roku ma być wprowadzony okres ochronny dla okonia oraz zakaz zabierania pstrąga potokowego w miesiącu sierpień(dotychczas były to dwa ostatnie tygodnie sierpnia). Jeszcze nie czytałem nowego regulaminu ale takie informacje do mnie dotarły.



#82 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1779 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 12 grudzień 2019 - 15:02

Może nie do końca miejsce w tym temacie ale troszkę się ma zmienić na naszych wodach.  Od nowego roku ma być wprowadzony okres ochronny dla okonia oraz zakaz zabierania pstrąga potokowego w miesiącu sierpień(dotychczas były to dwa ostatnie tygodnie sierpnia). Jeszcze nie czytałem nowego regulaminu ale takie informacje do mnie dotarły.

Właśnie przeglądam nowy regulamin i jest! Okres ochronny dla okonia od 1 marca do 30 kwietnia.

No i najważniejsze, że pozostaje zakaz zabierania lipienia.

http://www.pzw.org.p...osc_na_rok_2020


Użytkownik Andru77 edytował ten post 12 grudzień 2019 - 15:04


#83 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 12 grudzień 2019 - 15:56

w lubelskim też jest zakaz zabierania lipienia



#84 OFFLINE   fiskebo

fiskebo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 18 grudzień 2019 - 09:40

Ukazał się nowy regulamin o zasadach i na wodach okręgu zamojskiego i składki ,sama tabela składek zawiera 4 strony, trudno się w tym wszystkim połapać. Po głębokiej analizie wywnioskowałem że opłaty jakie musze wnieść na interesujące mnie wody (ogólnodostępne -rzeki górskie i nizinne) to dodatkowe 260 zł  do składki w moim macierzystym okręgu lub 210 zł jeżeli kupię NO KILL. Różnica to tylko 50 zł. I niech zamojski prezes nie plecie bzdur na necie że promuje NO KILA! Byłoby tak gdyby cena na NO KILA była o połowe tańsza czyli 130 zł. pzdrw


  • Aspius Rapax lubi to

#85 OFFLINE   Kosa

Kosa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów

Napisano 18 grudzień 2019 - 11:34

Łów u siebie w czym masz problem ? Przecież te rzeki i zbiorniki trzeba też jakoś utrzymać. Ludzie płacą po kilka tysięcy żeby sobie pojechać za granicę połowić, ale u siebie szkoda 200 zł żeby pojechać do innego okręgu połowić na wody o które ktoś dba. 



#86 OFFLINE   fiskebo

fiskebo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 18 grudzień 2019 - 12:13

Nie zrozumiałeś o co mi chodzi!. Uwierz, stać mnie zapłacić taka czy inną stawkę. Chodzi mi o to że stawka dla wędkarzy co wypuszczają powinna być relatywnie niższa i powinna zachęcać aby ją zapłacić. Wówczas wielu zabierających zreflektowałoby się i kupiłoby No Kila. A tak przy niewielkiej różnicy większość zapłaci kila i zabierze okazyjnie łowioną większą rybę co wpłynie na mniejszą ilość ryb. pzdrw



#87 OFFLINE   xnt@

xnt@

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 18 grudzień 2019 - 13:17

Czytam i nie wierzę, limit dobowy troć wędrowna 2 sztuki, łosoś 2 sztuki. Tam kogoś zdrowo prąd kopnął.



#88 OFFLINE   Kosa

Kosa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów

Napisano 18 grudzień 2019 - 14:34

Ja myślę jednak inaczej, ci co zabierają to i tak będą zabierać nawet jak by No Kill kosztował 50 zł. Myślisz, że jeśli tak jak sugerujesz 130 zł mniej zrobi z kogoś No Killowca ? Szczerze w to wątpię widząc realia nad wodą :)


  • Jozi, miramar69 i Andru77 lubią to

#89 OFFLINE   morrum

morrum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaPustynia Kujawska
  • Imię:Michał

Napisano 14 styczeń 2020 - 14:34

Kosa z zagorzałego killowca no killowca pewnie i 500zł by nie zrobiło, ale te 50 to może być za mała różnica, by z wahającego się nokillowca zrobić ;)
Gdybym miał podobny wybór w moim okręgu pewnie też wolałbym, by "mięsiarze" płacili więcej, dużo więcej a nie raptem 20 procent czy nawet mniej.

#90 OFFLINE   HalfdanTheBlack

HalfdanTheBlack

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów

Napisano 21 styczeń 2020 - 02:13

Witam, może ktoś mógłby mnie oświecić.
Jeżdżę na wody Zamościa na wiosnę i w lecie, nigdy nie przyglądałem się początkowi sezonu pod kątem łowienia pstrąga.
Koledzy chcą jechać połowić kropki na Wieprzu na muchę, z ciekawości zaglądnąłem na stronę PZW Zamość z zamiarem odszukania jakiegoś regulaminu bo wydawało mi się, że pstrągi można łowić dopiero od lutego.
I teraz tak: jedyny regulamin jaki znalazłem z okresami ochronnymi i zasadami łowienia to: Regulaminy - RAPR obowiązujące w Okręgu PZW Zamość na rok 2020
A w nim:

IV. ZASADY WĘDKOWANIA
3.2. Zabrania się łowienia ryb w ustalonych dla nich okresach i oznakowanych miejscach ochronnych,

takich jak: tarliska, krześliska, zimowiska, mateczniki. Zabrania się połowu ryb w obrębach ochronnych i hodowlanych.
VI. OCHRONA RYB, PRZEPISY PORZĄDKOWE

3.
Ustala się następujące okresy ochronne ryb
-pstrąg potokowy od 1 sierpnia do końca 31 stycznia

 

Czyli jasno z tego wynika że pstrągów w styczniu nie można łowić.

Powiedziałem kolegom, jeden z nich skonsultował się z miejscowymi wędkarzami, którzy twierdzą że jednak można, bo jak jest napisane w RAPR:

7.4. Przepisy szczegółowe połowu ryb na wodach górskich

1.Połów ryb metodą spinningową może odbywać się od 1 stycznia do 31 sierpnia na rzekach Wieprz i Por oraz od 1 lutego do 31 sierpnia na pozostałych rzekach...

Co więcej, kolega zadzwonił do Okręgu gdzie ktoś mu powiedział, że pstrągi na muchę można łowić cały rok.

Jeszcze ciekawsza sprawa jest w sumie z okresem ochronnym lipienia:

lipień cały rok,

 

Niech mi ktoś proszę powie, bo nie wiem kto tu jest głupi. Czy jest jakiś zapis w innym miejscu niż RAPR, który znosi okres ochronny pstrąga potokowego w styczniu? Na przykład w zezwoleniu?
Czy może ktoś się pomylił i w RAPR miało być do 31 grudnia, tak jak na przykład w Lublinie?

Co wnosi możliwość łowienia na spinning w styczniu na tych dwóch rzekach? Chodzicie tam na jazie i okonie?
Czy może RAPR jest bublem i brakuje w nim logiki, co gorsza sam sobie zaprzecza w kilku miejscach? I jak jest napisane, że nie można łowić ryb w okresach ochronnych to znaczy, że jednak można?
Czy może Zamość przychyla się do takiego "nowoczesnego" myślenia, że jak nie zabieram to mogę łowić wszystko?
Przepisy powinny być jasne, proste i przejrzyste. Te nie są  :wacko: 
 


  • fiskebo lubi to

#91 OFFLINE   rgm

rgm

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów

Napisano 21 styczeń 2020 - 03:19

VII. KONTROLA I ODPOWIEDZIALNOŚĆ WĘDKUJĄCYCH W WODACH PZW

1. Wędkarz łowiący ryby ma obowiązek poddać się kontroli prowadzonej przez:

a/ funkcjonariuszy Policji,

b/ strażników Państwowej Straży Rybackiej,

c/ strażników Społecznej Straży Rybackiej,

d/ strażników Straży Ochrony Wód PZW Zamość,

e/ strażników Państwowej Straży Łowieckiej,

f/ strażników Straży Leśnej,

g/ strażników Straży Parków Narodowych i Krajobrazowych,

h/ funkcjonariuszy Straży Granicznej,

i / uprawnionego do rybactwa, na użytkowanych przez niego wodach.

j/ innym wędkarzom (wędkarzowi) w ramach wzajemnej kontroli.

 

tu kolejny bubel z Zamościa,jak to się ma do RODO?

,kto sprawuje nadzór?

jakich dokumentów może żądać kontrolujący ?  itp.



#92 OFFLINE   rgm

rgm

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów

Napisano 21 styczeń 2020 - 03:30

Na wniosek Koła PZW opiekuna wody mogą być wprowadzone dodatkowe zasady dotyczące połowu ryb na danym zbiorniku. Informacja dotycząca ewentualnych ograniczeń musi zostać na trwale umieszczona na tablicach ogłoszeń. Za umieszczenie informacji odpowiada gospodarz wody. Wniosek, o którym mowa musi być zatwierdzony przez Zarząd Okręgu

 

Czy naruszenie zasad umieszczonych na ww tablicach pociąga za sobą konsekwencje prawne?

Inaczej czy takie tablice mają moc prawną? i  są podstawą np. do skierowania sprawy do sądu?



#93 OFFLINE   rgm

rgm

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów

Napisano 21 styczeń 2020 - 03:42

2.3. Dopuszcza się możliwość wędkowania przy użyciu metody spinningowej Drop Shot.

a co to jest Drop Shot ?

w zezwoleniu brak definicji ww metody



#94 OFFLINE   rgm

rgm

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów

Napisano 21 styczeń 2020 - 03:53

3.5. Złowione ryby (z wyjątkiem łososiowatych) wolno przechowywać w stanie żywym wyłącznie w siatkach wykonanych z miękkich nici, rozpiętych na sztywnych obręczach lub w specjalistycznych workach karpiowych. W siatkach nie wolno przechowywać większej ilości ryb niż wynika to z ustalonych limitów dobowych, niezależnie od czasu przebywania wędkarza na łowisku. Ryby w stanie żywym mogą być przechowywane maksymalnie 24 4 godziny

. W czasie połowu lub spływania środkami pływającymi z łowiska wędkarz podczas kontroli może posiadać wyłącznie jeden limit dobowy połowu ryb.

 

jeżeli nie łowi w myśl zezwolenia nie podlega kontroli,

 

VII. KONTROLA I ODPOWIEDZIALNOŚĆ WĘDKUJĄCYCH W WODACH PZW

1. Wędkarz łowiący ryby ma obowiązek poddać się kontroli prowadzonej przez:

 

jeden zapis przeczy drugiemu,



#95 OFFLINE   Kosa

Kosa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów

Napisano 21 styczeń 2020 - 09:16

HalfdanTheBlack 

 

Troszkę namieszałeś. 

Połów ryb metodą muchową może odbywać się na wszystkich wodach przez cały rok. 

Wprowadza się zakaz zabierania pstrąga potokowego na wszystkich rzekach do 31 stycznia każdego roku  oraz od 1 – 31 sierpnia. Dodatkowo okres od poczatku sierpnia do końca stycznia. Co jedno wchodzi w drugie. 

Łowić na spining na Wieprzu i Porze możesz od 1 stycznia do końca sierpnia, na Tanwi, Białej Ładzie i innych rzeczkach górskich od 1 lutego do końca sierpnia, mając na uwadze wcześniejszy okres pstrąga. To tak jak np. na Wiśle, łowisz jazie jak okres ma np. szczupak czy tam boleń ale jak Ci się trafi to go po prostu wypuszczasz.

Jak kończy się sierpień to na górskich wodach zostaje tylko mucha. Lipień ma okres cały rok, czyli jak złoisz to wypuszczasz - ochrona, odbudowa gatunku.

Dodatkowo Na wodach górskich Okręgu PZW Zamość znosi się limity ilościowe i ustanawia się wymiar ochronny do 45 cm dla szczupaka. Znosi się wymiar ochronny i wymiar ilościowy dla okonia - tutaj również ochrona ryb krainy pstrąga i lipienia. 


Użytkownik Kosa edytował ten post 21 styczeń 2020 - 09:42


#96 OFFLINE   HalfdanTheBlack

HalfdanTheBlack

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów

Napisano 21 styczeń 2020 - 11:36

Dziękuję za odpowiedź, jednak nic ona nie tłumaczy. Ja rozumiem złowić - nie zabrać, to jest jasne, ale tam jest zakaz łowienia w trakcie okresu. Podobnie na tarlisku, czy zimowisku. Łowienia, a nie zabierania. Czyli nie bierzesz gumy 25cm i nie łowisz z premedytacją szczupaka w kwietniu. Tak?
Sandacza na gnieździe itp. Nie ważne na jaką metodę.
Tyle, że wg zapisów RAPR nie wolno ci w ogóle w Zamościu łowić lipienia. Tzn wziąć muchówki w 3 klasie, much #18 i powiedzieć: jadę na lipienie na Wieprz.
Ktoś w Zamościu miesza pojęcia łowić i zabierać. To są dwie różne rzeczy.
  • fiskebo lubi to

#97 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 21 styczeń 2020 - 12:26

rgm, Ty tak na poważnie??

 

Czy jak poproszę Cię byś mi pokazał czy masz haki bezzadziorowe na łowisku tego wymagającym to jest naruszenie RODO??

Poza tym, to jakaś wielka tajemnica na skalę tajemnicy państwowej pokazać koledze że masz zezwolenie??

 

Co rozumiesz przez łowienie nie w myśl zezwolenia?? szczupaka w kwietniu i wtedy kontroli nie podlegasz??

 

Tablica informacyjna jest tylko informacją, ale ma poparcie w zasadach wędkowania ustalonych przez okręg. Łamiąc zasady łamiesz przepisy, łowisz wbrew prawu - podlegasz konsekwencjom. Jak myslisz, co zrobi straż, jeśli będzie na brzegu stała tablica z regulaminem łowiska w którym będzie załóżmy zakaz spinningowania, a Ty sobie wbrew temu będziesz jednak machał blachą??

 

Naprawdę też wymagasz opisania dokładnie w regulaminie czym jest dropshot?? Może też i systemów typu Carolina czy Texas Rig??

 

Czytając takie rzeczy zaczynam tracić wiarę w edukację...



#98 OFFLINE   HalfdanTheBlack

HalfdanTheBlack

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów

Napisano 21 styczeń 2020 - 13:52

Ok, udało mi się porozmawiać z kilkoma osobami w Okręgu. Zapisy okresów ochronnych pstrąga i lipienia mają zostać zmienione/doprecyzowane.

Pstrąga wolno łowić w styczniu tylko na Wieprzu i Porze, nie wolno zabierać. Lipienia nie wolno zabierać cały rok, okres ochronny ma być zmieniony.



#99 OFFLINE   Elendil

Elendil

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaMazury
  • Imię:Piotr

Napisano 21 styczeń 2020 - 21:05

2.3. Dopuszcza się możliwość wędkowania przy użyciu metody spinningowej Drop Shot.
a co to jest Drop Shot ?
w zezwoleniu brak definicji ww metody

Polecam lekturę tego tematu to wyjaśnia po co ten zapis się pojawia (najprościej jak się da to w tej metodzie na końcu jest ciężarek nie przynęta i tego się czasami czepia PSR):
http://jerkbait.pl/t...do-wyjaśnienia/

#100 OFFLINE   rgm

rgm

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów

Napisano 22 styczeń 2020 - 06:12

Niestety forum jerkbait nie będzie stanowiło podstawy  prawnej w sądzie w tym temacie,

podstawą jest ustawa i  zezwolenie  a w  zezwoleniu jest brak podstawowych pojęć i definicji.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych