Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

ABU Revo 2018 (gen. 4) - opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
238 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10143 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 24 czerwiec 2020 - 21:12

Nad :)


  • Biesan lubi to

#182 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1110 postów

Napisano 24 czerwiec 2020 - 21:29

Dzięki wielkie kolego, zresztą nie po raz pierwszy👍 niby proste jednak w głowie lampka się zapala czy aby na pewno 😁
  • BOB lubi to

#183 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10143 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 24 czerwiec 2020 - 21:34

..kto pyta nie błądzi ;)  :D



#184 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1110 postów

Napisano 26 czerwiec 2020 - 10:14

Pierwsze rzuty revo beast X 41 LP już za mną, wszystko było ok do póki miałem wszystko skręcone pod max. Gdy tylko fantazja poniosła i odpuszczałem magnetyk i docisk zaczął się festiwal bród. Ostatecznie dłużej rozplątywalłem plecionkę niż łowiłem. I w tym doszedłem chyba już do perfekcji. Lepiej jest luzować docisk szpuli czy magnetyk na początku? Chyba mam też za dużo nawiniętej plecionki co również pewnie powoduje brody. Dzień w sumie udany mimo braku kontaktu z rybą i walką z ustawieniami, jutro dalsze treningi. Mam jeszcze beast 41 z odśrodkowym hamulcem ale narazie odpuszczę póki nie opanuję Best X który ma mniej kombinacji

Użytkownik meps edytował ten post 26 czerwiec 2020 - 10:18


#185 OFFLINE   Mateo90

Mateo90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 360 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 26 czerwiec 2020 - 10:28

Pierwsze rzuty revo beast X 41 LP już za mną, wszystko było ok do póki miałem wszystko skręcone pod max. Gdy tylko fantazja poniosła i odpuszczałem magnetyk i docisk zaczął się festiwal bród. Ostatecznie dłużej rozplątywalłem plecionkę niż łowiłem. I w tym doszedłem chyba już do perfekcji. Lepiej jest luzować docisk szpuli czy magnetyk na początku? Chyba mam też za dużo nawiniętej plecionki co również pewnie powoduje brody. Dzień w sumie udany mimo braku kontaktu z rybą i walką z ustawieniami, jutro dalsze treningi. Mam jeszcze beast 41 z odśrodkowym hamulcem ale narazie odpuszczę póki nie opanuję Best X który ma mniej kombinacji


Co do zbyt dużej ilości plecionki to u mnie zazwyczaj było tak, ze jak nawinalem za dużo i zrobiła mi się broda to nie byłem w stanie jej rozplatać.
Odciąłem ten nadmiar i od tego czasu poezja :)

Użytkownik Mateo90 edytował ten post 26 czerwiec 2020 - 10:30

  • Biesan lubi to

#186 OFFLINE   mickeN

mickeN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów

Napisano 25 lipiec 2020 - 13:17

Powoli i od początku. Nie wiemy czy kolega wie co to znaczy włącz/wyłącz bloczki?

Czyli: po otwarciu polika masz bok szpulki z sześcioma pinami czyli bloczkami. działają na zatrzask. Paznokciem można je z dość dużą siłą przesunąć na zewnątrz lub do wewnątrz szpulki. To hamulec odśrodkowy. Bloczki na zewnątrz zwiększają hamowanie/zmniejszają prędkość obrotowa szpulki. Czym więcej ustawisz na zewnątrz tym większa siła hamowania. Na początek ustaw 3 na zewnątrz jak proponuje kolega powyżej. Traktuj to jako wstępne, wyjściowe ustawienie. Po zamknięciu polika masz hamulec magnetyczny. Nim możesz szybko i precyzyjnie ustawiać hamowanie szpulki w zależności od wagi i lotności przynęty oraz warunków wietrznych. Jak przy rzucie linka zbyt silnie puchnie albo tworzą się brody ustawiaj magnetyk bliżej maxa. Jak skończy ci się zakres magnetyka, możesz włączyć czwarty bloczek odśrodkowy lub jak czujesz się pewnie i są warunki, wyłącz kolejny bloczek i kombinuj magnetykiem (masz to opisane powyżej przez @jacob1993

Dziękuje za ten komentarz, właśnie kupiłęm Revo Beast 41 i zadziwił mnie ten "element" :D Jak narazie ustawiłem 3 na zewnątrz, 3 wewnątrz. Teraz pytanie. Im mocniej skręcam hamulec rzutowy ( ten obok hamulca walki ) tym ciężej się kręci korbką, czyli lepiej ustawić na prawie minimum wcześniej wspomniany hamulec rzutowy, a docisnąć nawet 6 bloczków i magnetyka na maxa ? Dotychczas miałem Tatule 100HSL, to inna bajka


  • BOB lubi to

#187 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10143 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 25 lipiec 2020 - 17:56

Ten "hamulec rzutowy" nazwijmy prawidłowo - docisk szpuli. Położeniem wyjściowym jet takie dokręcenie aby szpulka nie miała luzów bocznych. Możesz ten docisk regulować tak aby przynęta opuszczona z pod szczytówki opadała nie za szybko (to podstawowe zalecenie na początek nauki casta ... za jakiś czas docisk ustawisz w pozycji wyjściowej i przestaniesz się nim interesować ;) no chyba że będzie naprawdę silny wiatr i będziesz musiał rzucać pod wiatr). Jak nie masz pewności rzutu to ustaw oba hamulce na maksa. Z nabraniem wprawy po kilku rzutach zacznij luzować zaczynając od hamulca wewnętrznego a potem zewnętrznego. Jak zorientujesz się ,że linka niebezpiecznie puchnie na szpuli podczas lotu przynęty, wzmocnij trochę magnetyk i musi być dobrze.


  • Biesan, SID i drChlubicz lubią to

#188 OFFLINE   mickeN

mickeN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów

Napisano 28 lipiec 2020 - 19:56

Rzucać umiem, 4 lata użytkuje tatule 100hsl i ustawiałem zawsze docisk szpuli, aby w miarę szybko zjeżdżała. przez 4 lata miałem tylko 1 odstrzelenie, lecz ani 1 brody :P Tylko mocno dokręcając docisk szpuli, czuć to przy zwijaniu przynęty, czyli jest sporo oporów=szybciej dojadę multik. Dziś wykonałem kilka rzutów z obciążnikiem 80g ( sg xlnt 100g+revo beast 41 ), docisk szpuli lekko dokręcony, magnetyk na maksa, 3-4 bloczki wciśnięte i wyglądało na to, że szpula idealnie kręciła się pod wpływem rzutu 80g ciężarkiem, także chyba będzie ok :D 



#189 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1881 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 28 lipiec 2020 - 20:20

https://www.youtube....h?v=wV2mfoBRWJk


  • BOB lubi to

#190 OFFLINE   mickeN

mickeN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów

Napisano 29 lipiec 2020 - 14:15

Dziękuje koledze za komentarz, bardzo pomógł mi w odpowiednim ustawieniu multika, z którym nie miałem jeszcze styczności



#191 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1881 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 29 lipiec 2020 - 14:48

Rzucać umiem, 4 lata użytkuje tatule 100hsl i ustawiałem zawsze docisk szpuli, aby w miarę szybko zjeżdżała. przez 4 lata miałem tylko 1 odstrzelenie, lecz ani 1 brody :P Tylko mocno dokręcając docisk szpuli, czuć to przy zwijaniu przynęty, czyli jest sporo oporów=szybciej dojadę multik. Dziś wykonałem kilka rzutów z obciążnikiem 80g ( sg xlnt 100g+revo beast 41 ), docisk szpuli lekko dokręcony, magnetyk na maksa, 3-4 bloczki wciśnięte i wyglądało na to, że szpula idealnie kręciła się pod wpływem rzutu 80g ciężarkiem, także chyba będzie ok :D

 

 

Dziękuje koledze za komentarz, bardzo pomógł mi w odpowiednim ustawieniu multika, z którym nie miałem jeszcze styczności

Cztery lata łowisz i tylko jeden raz odstrzeliłeś przynętę i do tego nie miałeś ani jednej brody! Mogę tylko pozazdrościć! Ja sobie je funduję niemalże codziennie. Ale dzięki temu wiem gdzie przy moich umiejętnościach jest granica możliwości sprzętu, wiem jak działa multiplikator z różnymi wędziskami, linkami, przynętami...

Z całym szacunkiem, ale łowisz na zestaw baitcastingowy cztery lata bez żadnych przygód i pytasz się jak ustawić multiplikator? Kupisz sobie kolejny, z innym systemem hamulcowym i też zadasz to samo pytanie? Tak z ciekawości się jeszcze zapytam, czy może w instrukcji jest wytłumaczone jak korzystać z bloczków hamulca?


Użytkownik HaDe edytował ten post 29 lipiec 2020 - 15:07


#192 OFFLINE   mickeN

mickeN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów

Napisano 30 lipiec 2020 - 16:24

Pierwszy raz spotkałem się z takimi bloczkami, a wydaje mi się, że forum jest po to, żeby zadać pytanie i otrzymać na nie odpowiedź, może masz kolegów co łowią zestawami castingowymi 4 lata i posiadają ich z 20, znają każdego budowę itd, ja miałem 1 w dodatku inny, teraz już wiem do czego służą, wyjdź na podwórko, bo niepotrzebnie zaśmiecasz temat.



#193 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1881 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 30 lipiec 2020 - 17:20

To tylko mi jeszcze napisz, czy w instrukcji nie ma zdjęcia z opisem jak uruchomić bloczki i idę na podwórko. Nie miałem do czynienia z Twoim multiplikatorem, ale dedukuję po tym: https://gaspingguram...gshooter-wm60l/ , że jakiś opis da się znaleźć.



#194 OFFLINE   mickeN

mickeN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów

Napisano 30 lipiec 2020 - 20:56

To tylko mi jeszcze napisz, czy w instrukcji nie ma zdjęcia z opisem jak uruchomić bloczki i idę na podwórko. Nie miałem do czynienia z Twoim multiplikatorem, ale dedukuję po tym: https://gaspingguram...gshooter-wm60l/ , że jakiś opis da się znaleźć.

oooo dziękuje za ten link, kupowałem multik z drugiej ręki, mój błąd mogłem najpierw wpisać w google, ale tak jak pisalem, forum to wymiana zdań. 
Uruchomić bloczki łatwo, ale nie znałem ich konkretnego zastosowania ( wciskanie na zewnątrz/wewnątrz ). Już nie spamujmy, pozdrawiam @HaDe


  • HaDe lubi to

#195 OFFLINE   SID

SID

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • LokalizacjaŚrem https://www.youtube.com/watch?v=Sy7k5ZgA_RU
  • Imię:Roger
  • Nazwisko:Sikora

Napisano 01 sierpień 2020 - 09:08

[quote name="HaDe" post="2788841" timestamp="1596126018"]
 https://gaspingguram...gshooter-wm60l/ 

Hubert, całkiem ciekawa strona, może wstaw ją do wątku "serwis-smarowanie multiplikatora".

#196 OFFLINE   Binek

Binek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz

Napisano 08 wrzesień 2020 - 21:35

 Przeczytałęm kilka tematów na forum i tak naprawdę to jakbym dalej nic nie wiedział :D Mierze się z zakupem swojego pierwszego multika, wędka którą posiadam to SG Butch Light 15-60. Najbardziej jestem jakoś pozytywnie nastawiony multików Abu Garcii właśnie. 

Przynęty to będą głównie Slidery 10,12 do tego gumy w przedziale 15-19 cm czyli jakieś 70-80 gram maksymalnie. Który z REVO 4 będzie najlepiej sobie radził X, S, czy może SX. 



#197 OFFLINE   Binek

Binek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz

Napisano 09 wrzesień 2020 - 06:55

 Przeczytałęm kilka tematów na forum i tak naprawdę to jakbym dalej nic nie wiedział :D Mierze się z zakupem swojego pierwszego multika, wędka którą posiadam to SG Butch Light 15-60. Najbardziej jestem jakoś pozytywnie nastawiony multików Abu Garcii właśnie. 

Przynęty to będą głównie Slidery 10,12 do tego gumy w przedziale 15-19 cm czyli jakieś 70-80 gram maksymalnie. Który z REVO 4 będzie najlepiej sobie radził X, S, czy może SX. 

 

A może wie ktoś jaką gramaturę  przynęt maksymalnie obsłuży każdy z wymienionych multików?



#198 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1743 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 09 wrzesień 2020 - 17:11

Stawiałbym na SX, lub starą S.



#199 OFFLINE   gumowy

gumowy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 572 postów
  • LokalizacjaDelta Odry
  • Imię:Filip
  • Nazwisko:Skywalker

Napisano 09 wrzesień 2020 - 20:26

Przeczytałęm kilka tematów na forum i tak naprawdę to jakbym dalej nic nie wiedział :D Mierze się z zakupem swojego pierwszego multika, wędka którą posiadam to SG Butch Light 15-60. Najbardziej jestem jakoś pozytywnie nastawiony multików Abu Garcii właśnie.
Przynęty to będą głównie Slidery 10,12 do tego gumy w przedziale 15-19 cm czyli jakieś 70-80 gram maksymalnie. Który z REVO 4 będzie najlepiej sobie radził X, S, czy może SX.

Mam SX i spokojnie miota wabiki 15-70g. Pozostałych nie używałem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Użytkownik gumowy edytował ten post 09 wrzesień 2020 - 20:27


#200 OFFLINE   gumowy

gumowy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 572 postów
  • LokalizacjaDelta Odry
  • Imię:Filip
  • Nazwisko:Skywalker

Napisano 09 wrzesień 2020 - 20:26

.

Użytkownik gumowy edytował ten post 09 wrzesień 2020 - 20:27





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych