Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano Stella 2018 (FJ)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1708 odpowiedzi w tym temacie

#1441 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 15 październik 2020 - 08:41

co to znaczy nie przekrecamy go wstecz na włączonym hamulcu

Nie obkręcamy ręką wstecz rotora na zablokowanej oporówce w celu sprawdzenia czy mocno trzyma :)


  • golsyl i guciolucky lubią to

#1442 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4904 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 15 październik 2020 - 15:57

... i/lub każdym innym mniej czy bardziej nieuzasadnionym celu, którego nie jestem w stanie pojąć acz kilka razy obserwowałem w sklepach wędkarskich...
  • golsyl lubi to

#1443 ONLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 18 październik 2020 - 08:07

Hamulec chroni nie tylko linke ale i oporowe , są granice wytrzymałości tego mechanizmu, dynamiczne sprawdzane skrzyni w aucie na wstecznym i rura do przodu, to analogia do tych testów kołowrotków w sklepie.sami się prosimy by coś jebło...

#1444 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 18 październik 2020 - 11:54

Az przypomina sie dowcip w ktorym pewien rosyjski rajdowic tlumaczyl jak to jest, ze skrzynia biegow kazdego uzytkowanego przez niego samochodu po rozpedzeniu sie rozpada sie w drobny mak. Ow rajdowiec opisywal to tak: najpierw 1, potem 2,3,4,,6, a tiepier R-akietu i ......


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 18 październik 2020 - 11:55


#1445 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 18 październik 2020 - 14:49

Wierzcie lub nie pierwsza Vitara po samuraj lub geo metro wytrzymywala a drive na reverse notorycznie opony juz mniej 😀

#1446 ONLINE   Pescador de caña

Pescador de caña

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 463 postów
  • LokalizacjaBuenas Noches
  • Imię:Mrevansh

Napisano 28 styczeń 2021 - 04:57

Stellę 2500 fj zajechałem główką 8g i robakiem 7cm (water king). Zestaw ciągnięty z korby na 8-10m. Lub... Herringiem SG 9cm + 5-6g na 3-4m głębokości. Wszystko w 2-3 miesiące. Wczoraj otrzymałem wiadomość że z winy użytkownika zostały uszkodzone dwie zębatki ale trzy będą wymieniać. Ponad 300zł do zapłaty.
Już znalazłem maksimum możliwości tego kołowrotka jakby kto pytał
  • malinabar, vako i S.N. lubią to

#1447 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 28 styczeń 2021 - 07:43

Ciekawa sprawa. Jakis trefny egzemplarz. Na 3000 fj cioram sandacze od dwoch sezonow i rzadko schodze poniżej 15 gram. Najczesciej kolo 20. Glownie glebokie rzeczne lub jeziorowe lapanie.
Przez cale moje „stellowe” zycie udalo mi sie jedną uszkodzic ale jak sie pozniej okazalo, z mojej winy.

A mialem ich sporo, zeby nie powidziec bardzo sporo.
  • gregox i woblery L.E. lubią to

#1448 OFFLINE   19john92

19john92

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisano 28 styczeń 2021 - 08:21

A ta stella była rozbierana? Może ktoś ją za „ciasno” spasował?
  • delux64 lubi to

#1449 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 28 styczeń 2021 - 08:21

Stellę 2500 fj zajechałem główką 8g i robakiem 7cm (water king). Zestaw ciągnięty z korby na 8-10m. Lub... Herringiem SG 9cm + 5-6g na 3-4m głębokości. Wszystko w 2-3 miesiące. Wczoraj otrzymałem wiadomość że z winy użytkownika zostały uszkodzone dwie zębatki ale trzy będą wymieniać. Ponad 300zł do zapłaty.
Już znalazłem maksimum możliwości tego kołowrotka jakby kto pytał

Serwis musi odesłać tobie uszkodzone części z kołowrotkiem. Zażądaj tych części. Ja nie wierze w tą bajkę ogólnie.

Poza tym jesteś chyba miłośnikiem daiwy więc nie zdziwię się jeśli piszesz swoje wypociny aby napisać bzdety.
To co napisałeś każdy serwisant by wyśmiał zwłaszcza jeśli o gramatury chodzi.

Cytuje kolegom stelle o której piszesz i którą chciałeś sprzedać na giełdzie...post z giełdy 14.01.2021

Stella jeszcze rok na gwarancji. Używana do lekkiego łowienia gumkami 1-8g + guma, oraz krótko albo wcale do wobków boleniowych 10g fanatic/fantom. Nie pamiętam. Wróciła przed paroma miesiącami z serwisu bo coś w niej stukało.

Po tym zabiegu pracuje poprawnie.

Doczytałem że drugi raz wysłałeś na serwis...Musiałeś trafić felerny egzemplarz może powystawowy nawet wcale bym się nie zdziwił...

Dziwne że serwis za pierwszym razem uznał że jest ok a za drugim już zębatki do wymiany.


Użytkownik woblery L.E. edytował ten post 28 styczeń 2021 - 08:52

  • golsyl, guciolucky i gregox lubią to

#1450 OFFLINE   RybkaWoleju

RybkaWoleju

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaZ nad Wody.
  • Imię:Włodek

Napisano 28 styczeń 2021 - 09:04

A ta stella była rozbierana? Może ktoś ją za „ciasno” spasował?

 

W ogłoszeniu sprzedaży na kartce nie ma ani słowa aby była robiona jakaś regulacja.

 

 

Pisze o dwóch zębatkach to chyba chodzi o te małe zębatki zwał jak zwał.

 

Osobiście myślałem o kupnie tej Stelli, ale byłem ciekaw co z nią jest nie tak.



#1451 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 28 styczeń 2021 - 09:15

Wystarczy że jest to nr seryjny 75555 a nie 000150 i masz odpowiedź. Powtarzalność i precyzja wykonania nie będzie już ta.Jest wiele składowych przy produkcji: formy odlewów,komponenty etc.

Nie oszukujmy się to nie manufaktura tylko masowa produkcja.Każdy taki zakład liczy w PPM i są to tylko statystyki dla nich, więc jeśli nawet to będzie 1000PPM (czyli 1000szt) z 100tys wyprodukowanych to 1% zaledwie.



#1452 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 28 styczeń 2021 - 09:56

Serwis musi odesłać tobie uszkodzone części z kołowrotkiem. Zażądaj tych części. Ja nie wierze w tą bajkę ogólnie.

Poza tym jesteś chyba miłośnikiem daiwy więc nie zdziwię się jeśli piszesz swoje wypociny aby napisać bzdety.
To co napisałeś każdy serwisant by wyśmiał zwłaszcza jeśli o gramatury chodzi.

Cytuje kolegom stelle o której piszesz i którą chciałeś sprzedać na giełdzie...post z giełdy 14.01.2021

Stella jeszcze rok na gwarancji. Używana do lekkiego łowienia gumkami 1-8g + guma, oraz krótko albo wcale do wobków boleniowych 10g fanatic/fantom. Nie pamiętam. Wróciła przed paroma miesiącami z serwisu bo coś w niej stukało.

Po tym zabiegu pracuje poprawnie.

Doczytałem że drugi raz wysłałeś na serwis...Musiałeś trafić felerny egzemplarz może powystawowy nawet wcale bym się nie zdziwił...
Dziwne że serwis za pierwszym razem uznał że jest ok a za drugim już zębatki do wymiany.

Gdy Shimano wykonuje naprawy gwarancyjne to części nie zwraca.
Gdy odpłatną usługę robią to oddają części.

Tylko to nic nie zmienia bo na mikromodule Stelli jest ciężko organoleptycznie wyłapać lekkie zużycie patrząc na częci a wychodzi to dopiero po podmiance części na nowe.
Trochę inaczej młynek kreci, dokładnie tak jak było w ogłoszeniu napisane.

Mam wrażenie że oglądałem filmiki na yt właściciela tej gwiazdy. Dokładnie było tam widać że wszystko ostro z korby idzie. Moim zdaniem nie było to lekkie łowienie na tym kanale portowym. Zresztą te kanały są dość głębokie więc
tylko 10 gramowa główka?
Domyślam się że Sustain z tamtego ogłoszenia miał dokładnie te same części wymienione ale tam chyba gwarancyjnie.

Jak znajdę ten filmik to go tu wrzucę.

Użytkownik przemo_w edytował ten post 28 styczeń 2021 - 10:02

  • golsyl, guciolucky i woblery L.E. lubią to

#1453 ONLINE   Pescador de caña

Pescador de caña

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 463 postów
  • LokalizacjaBuenas Noches
  • Imię:Mrevansh

Napisano 28 styczeń 2021 - 10:38

Żartujecie chyba? Odpiszę zaraz wszystkim co myślę o waszych bzdurach i bzdetach.

#1454 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 28 styczeń 2021 - 10:45

Nie żartujemy... trafiłeś bubla i tyle. 2500 stella obsługuje przynęty o których pisałeś spokojnie. Napisze Ci to nie jeden użytkownik tego modelu. Pisałeś wcześniej że kupiłeś w promocji...Więc może mój domysł jest dobry że to jakiś testowy/powystawowy egzemplarz dostałeś.Może trafiłeś całkowicie suchy w środku od samego początku?Nie generalizuj że każda stella się zajedzie przy takim łowieniu. To że twoja była traktorem od nowości to nie nasz problem.


  • Pescador de caña lubi to

#1455 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 28 styczeń 2021 - 11:41

Komedia
  • golsyl i przemo_w lubią to

#1456 ONLINE   Pescador de caña

Pescador de caña

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 463 postów
  • LokalizacjaBuenas Noches
  • Imię:Mrevansh

Napisano 28 styczeń 2021 - 11:46

Nie żartujemy... trafiłeś bubla i tyle. 2500 stella obsługuje przynęty o których pisałeś spokojnie. Napisze Ci to nie jeden użytkownik tego modelu. Pisałeś wcześniej że kupiłeś w promocji...Więc może mój domysł jest dobry że to jakiś testowy/powystawowy egzemplarz dostałeś.Może trafiłeś całkowicie suchy w środku od samego początku?Nie generalizuj że każda stella się zajedzie przy takim łowieniu. To że twoja była traktorem od nowości to nie nasz problem.


A ok. Trafił się bubel. Ale może ktoś zechce przeczytać jak serwis i sklep podchodzą do tematu. Niestety nie mam czasu na gównoburze na forum. Załatwię wszystko sam. A ktoś kto uważa że oszukuję to zapraszam jeszcze raz do wątku sprzedaży, obejrzenia filmu co tam wisi na agrafce bo dla niektórych to czarna magia chyba. Nie mam powodu żeby mówić nieprawdę. Gdybym chciał to bym napisał masło w maśle i miałbym gdzieś. Kołowrotek wg serwisu był ok. Cena za niego tu na forum 1700 i ciągle na gwarancji. Opisałem wszystko jak mogłem. NAWET - jak się niedługo potem okazało - razem z częściami to wciąż 2000zł. Co mam jeszcze zrobić? Torta upiec? Uczciwość widać dziś jest bez żadnej wartości. Lepiej Januszować. Pozdrawiam
  • woblery L.E. lubi to

#1457 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 28 styczeń 2021 - 12:09

Jedno pytanie jeszcze czy po wymianie tych podzespołów stella dalej pracuje do kitu i nie ma masła? Subiektywne jest odczucie pracy kołowrotka przez każdego użytkownika.Po serwisie i wymianie części powinna pracować jak nowa.Najlepszym rozwiązaniem było by jednoczesne porównanie pracy kołowrotków.Nie oskarżam Ciebie o oszukiwanie przy sprzedaży.W pełni Ciebie rozumiem i twoją frustracje wydając taki hajs a nie otrzymać tego czego się oczekuje. Podejście sklepów czy serwisów w większości jest takie że do sprzedaży jest elegancko zaś po już kolorowo nie jest.



#1458 ONLINE   Pescador de caña

Pescador de caña

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 463 postów
  • LokalizacjaBuenas Noches
  • Imię:Mrevansh

Napisano 28 styczeń 2021 - 12:28

Jeszcze nic nie zostało wymienione. Trwają negocjacje, a notka z poprzedniego serwisu jest na zdjęciu na aukcji sprzedażowej

#1459 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4904 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 28 styczeń 2021 - 12:33

W ogłoszeniu było, że przed serwisem stukała a po serwisie jest ok... Teraz, że kółka walnięte...

#1460 ONLINE   Pescador de caña

Pescador de caña

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 463 postów
  • LokalizacjaBuenas Noches
  • Imię:Mrevansh

Napisano 28 styczeń 2021 - 12:56

Objawy są inne, ale podobne. Praca po serwisie na dwóch trzech wypadach była miodzio a później coraz gorzej. A od kolegi z forum wiem że ponoć tak mają te Stelle więc bagatelizowałem aż w końcu stwierdziłem że sprzedam. Nie udało się więc poszło na serwis. Tam wyszło że "z mojej winy".



Gdy kupowałem kręcioł zwróciłem uwagę sprzedawcy że coś postukuje i to ledwie wyczuwalne. Powiedział że nawet gdyby coś to jest gwarancja i serwis. A tu 300 do zapłaty.

Załączony plik  IMG_20210128_125546.jpg   38,95 KB   16 Ilość pobrań




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych