Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okonie 2018


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
533 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   FishinBuddy

FishinBuddy

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • Lokalizacja1000 Lakes
  • Imię:Radek

Napisano 24 marzec 2018 - 18:58

Jak w każdy weekend - tradycji musiało stać się zadość. Dziś godzinka nad wodą, znaleziony dołek, w którym kręci się biała ryba, a z nią drapieżnik. Główka 18 gramów, Lucky John Minnow w kolorze Natural Pro Blue. Łowię MHX P904-2 a plecionkę nawijam na Spro Blue Arc 9200. Jak sami widzicie, okonki coraz grubsze- chyba wiosna tuż tuż i czas dać im trochę spokoju, aby mogły się bez przeszkód wytrzeć...
Pozdrawiam!

P.s prosze jak zwykle admina o odwrocenie fotki lub wskazowki na priv , co zrobić zeby fotki zalaczaly sie normalnie...

 

post-52580-0-55925600-1521915006.jpg

 

Załączony plik  post-66099-0-92864000-1521913998.jpg   64,96 KB   68 Ilość pobrań


Użytkownik woblery z Bielska edytował ten post 24 marzec 2018 - 19:22


#62 OFFLINE   FishinBuddy

FishinBuddy

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • Lokalizacja1000 Lakes
  • Imię:Radek

Napisano 24 marzec 2018 - 21:45

Spaślak czy gruba mamuśka... Nie istotne. Ważne, że nadal mam szansę złowić ją po raz kolejny :)

Załączone pliki



#63 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaPL/NL

Napisano 25 marzec 2018 - 00:02

*
Popularny

Witam Wszystkich i gratuluję pięknych okoni, szczególnie Tobie Andrzejku... Przyjechałeś,wytypowałeś łowisko,przynętę i złowiłeś-pięknie,szacun. Ja jako że złowienie dużego okonia w NL to bułka z masłem (wystarczy w odpowiednim miejscu,o odpowiedniej porze podać właściwą przynęt). to postanowiłem sobie że przed końcem sezonu którego został tydzień złowię okonia minimum 40+ na muchę.Dzisiaj właśnie korzystając z fajnej prawie bezwietrznej pogody postanowiłem po południu wyskoczyć na dużą rzekę celem realizacji tego ambitnego,choć dość mglistego planu..., a mogłem zamiast tłuc się 80km. na trzy godziny łowienia trenować duble haula i zacięcia na przydomowych sandaczach które całkiem dobrze biorą u schyłku sezonu... Okonie planuję łowić szóstką z tonącą linką,a na wszelki wypadek zabieram też szczupakowo-sandaczową dziewiątkę.Moczyć zamierzam 5-6cm. streamerkami i puchowcami w naturalnych barwach. Pierwsza główka pomimo 2 godzin obławiania nie dała nawet brania,powoli zaczynam żałować że nie zostałem na przydomowych sandaczach,ale nic to trzeba walczyć dalej... Zmieniam główkę i zaczynam od początku,tzn. najpierw obławiam stok łachy poniżej główki,na końcu zestawu 6cm. jasna matuka. Trzeci rzut,czekam aż zatonie i podciągam strimka dość agresywnie przy dnie,po kilku szarpnięciach zdecydowane przytrzymanie ,zacięcie, kij do góry i w końcu jest ryba... Chodzi pięknie przy dnie,szusteczka zagięta w pałąk a ja mam nadzieję że to upragniony okoń.Niestety nie czuję na kiju charakterystycznych targnięć i tak jak się spodziewam po ok. 2-3 minutach wyłania się fajny sandaczyk, na oko taka sześćdziesiątka.Podciągam rybę na plażę u nasady główki i wyślizgiem ląduję na brzegu, jest dobrze,co prawda to nie garbus ,ale i tak pierwsza ryba na muszkę z Leku cieszy... Parę fotek na pamiątkę,rybka do wody ,a ja dalej do roboty. 

 

Załączony plik  msg-48686-0-48122100-1523470987.jpg   67,56 KB   19 Ilość pobrań                                     

 

 Obławiam szczyt,co nic nie daje,ale w sumie tego się spodziewałem.Ciągnie tu po prostu za mocno żeby mucha mogła zejść na jakąś sensowną głębokość. Przechodzę na napływ i zaczynam obławiać dołek wymyty przez wsteczny prąd powyżej główki.Drugi ,czy trzeci rzut odliczam do piętnastu w oczekiwaniu  aż zatonie i po czwarty czy piątym szarpnięciu muszką jest wyraźny strzał w czasie pauzy.Zacinam,kijek do góry i czuję ze znowu coś jest.Ryba chodzi przy dnie to w lewo to w prawo cały czas trzymając się dołka i niestety znowu nie ma telegrafowania... Kolejny sandacz....Próbuję podciągnąć ja pod kamienie,ale się nie daje odbija w nurt i schodzi mi poniżej główki,tu znowu zaczyna murować w dole u nasady.Znowu próbuję ją dźwignąć do góry ale ona ma jeszcze sporo siły i się nie daje,zaczyna mi telegrafować przy dnie,czyżby okoń? Nie... pewnie sandacz,one też czasem podobnie się zachowują,a po za tym na muchowym zestawie wszystko czuje się inaczej... Znowu czuję trzepanie łbem,ryba powoli słabnie... i zaczynam po troszeczkę ja podnosić do góry... Powoli..,powoli .już widzę końcówkę linki,kawałek przyponu... jeszcze troszeczkę,nagle znowu czuję charakterystyczne telegrafowanie ,a jakiś metr pod wodą widzą potężne pasiaste cielsko które sunie na boku jak halibut i wściekle szarpie łbem... Jednak okoń,i to jaki!!! Marzył mi się byle czterdziestak na muchę, a na końcu zestawu mam wściekłego garbusa na oko około 50cm. Nogi mi się uginają i modlę się w duchu do wszystkich wędkarskich bożków żeby tylko nie spadł... Kończę  też z forsownym holem i powoli spokojnie staram się zmęczyć rybę. Szkoda że podbierak został w aucie,bo teraz naprawdę by się przydał.Rybka w końcu słabnie i daje się wprowadzić między kamulce główki,szybko wypycham ja wolną ręka na brzeg,odkładam kij i jest mój....  

 

Załączony plik  ok.jpg   167,23 KB   76 Ilość pobrań

 

Załączony plik  P1050563.JPG   55,33 KB   74 Ilość pobrań

 

Pozdrawiam Wobi

 

Ps.Tak sobie teraz myślę że w sumie chyba za łatwo poszło...

 

 

NOMINACJA DO KONKURSU  "OPIS MIESIĄCA"            :good:

 


Użytkownik woblery z Bielska edytował ten post 11 kwiecień 2018 - 20:20


#64 OFFLINE   tomasxt

tomasxt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Tomasz

Napisano 25 marzec 2018 - 12:09

Fishinbuddy, to jakaś czeburaszka z pyska mu wystaje? Na tel. Słabo widać ale chyba nie widziałem jeszcze czegoś takiego...
  • TOFIX99 lubi to

#65 OFFLINE   Kadi

Kadi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 159 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Kadi

Napisano 25 marzec 2018 - 12:29

Chyba główka typu Erie. Piękne garby :)



#66 OFFLINE   FishinBuddy

FishinBuddy

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • Lokalizacja1000 Lakes
  • Imię:Radek

Napisano 26 marzec 2018 - 04:33

Tak, to glowka Erie. Okonki lubia gdy guma imituje probujaca schowac sie miedzy kamienie drobnice. Minusem jest duuuza zrywalnosc przynet ;)

#67 OFFLINE   lenny

lenny

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1547 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Leszek

Napisano 27 marzec 2018 - 07:49

Takich okazów, jak łowią koledzy powyżej, to u mnie raczej nie ma.
Ale coś tam się udało wydłubać.
Pierwsze w tym roku, do tego na własne woblery, to i cieszą :)
Kilka takich grubasków z rzeczki, z wczorajszego późnego popołudnia.

Załączony plik  63740-0-11092400-1522093706.jpg   113,32 KB   57 Ilość pobrań

#68 OFFLINE   Michał.

Michał.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1596 postów
  • LokalizacjaSan Escobar

Napisano 27 marzec 2018 - 09:05

Skromny ale i taki cieszy :)
 
Załączony plik  00010 (1).jpg   102,84 KB   100 Ilość pobrań



#69 OFFLINE   skilos

skilos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 152 postów
  • LokalizacjaOpolskie
  • Imię:Arek

Napisano 29 marzec 2018 - 17:11

:)  :)

Załączone pliki



#70 OFFLINE   Kuba (50cm+Perch Tracker)

Kuba (50cm+Perch Tracker)

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • Imię:Kuba

Napisano 01 kwiecień 2018 - 14:45

Wczoraj ostatni dzień sezonu spinningowego w NL, wypad pod znakiem okonia. Efekt więcej niż zadowalający- największy dublet jaki dane mi było dotychczas złowić jednego dnia. Mniejszy- 45cm, większy- 47cm. Oprócz tego spadł jeszcze jeden konkretny okoń i był przyłowiony szczupak 80cm.

Okonie grube, pełne ikry. Dobry moment na koniec sezonu.

Przynęty- gumy od Tomy'ego- Słonecznica i Wzdrążka na lekkich główkach, prowadzone długimi, powolnymi skokami.

Sprzęt- Loomis sr843, Shimano Biomaster 2500, plecionka 8lb, fluorocarbon 0,20.

Załączony plik  45cm2.jpg   60,63 KB   63 Ilość pobrańZałączony plik  47cm2.jpg   72,51 KB   65 Ilość pobrańZałączony plik  47cm3.jpg   81,72 KB   64 Ilość pobrańZałączony plik  IMG-20180331-WA0048.jpg   50,93 KB   64 Ilość pobrańZałączony plik  IMG-20180331-WA0028.jpg   47,35 KB   62 Ilość pobrańZałączony plik  IMG-20180331-WA0017.jpg   48,96 KB   60 Ilość pobrań



#71 ONLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2298 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 01 kwiecień 2018 - 15:26

Kuba , ale smoki - cudo  :good: ! Brania subtelne , czy raczej z tych atomowych ? Obstawiam delikatność pełną , ale ciekawe jak to wygląda o tej porze roku w wodach z takim normalnym , zdrowym rybostanem . Na echu coś było widać ?



#72 OFFLINE   Kuba (50cm+Perch Tracker)

Kuba (50cm+Perch Tracker)

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • Imię:Kuba

Napisano 01 kwiecień 2018 - 16:08

Hej Bartek, Team Jerkbait- gratulacje :D Brania były wyjątkowo delikatne, latem nawet trzydziestaki "pstrykają" mocniej. Przy silniejszym wietrze byłoby je bardzo łatwo przegapić. Na echosondzie namierzyłem wcześniej tylko tego, który spadł (płytka woda, niecałe 2m)- bardzo fajny odczyt na SI mimo tego, że woda 2m a zasięg SI ustawiony aż na 10m. Nad miejscami, w których uderzyły dwa wyciągnięte okonie, nie przepływałem wcześniej ale jestem prawie pewien, że to były pojedyńczo stojące ryby.


  • malinabar lubi to

#73 ONLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2298 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 01 kwiecień 2018 - 17:34

Dzięki Kuba - sam jestem w szoku  :D . Tak się spodziewałem , że było bardzo delikatnie . Wprawdzie nie łowię o tej porze roku na moich podstawowych łowiskach ( o łódce nie wspominając ) , ale często jesienią tak było , że odnosiłem wrażenie ( graniczące z pewnością  :) ) pojedynczego namierzania i łowienia grubszych ( choć nie tak jak Twoje  ;) ) pasiaków na płytkich rejonach , takich do 2 metrów właśnie . Tylko z rzadka i to zdecydowanie przy chłodniejszej wodzie zdarzała się zauważalna koncentracja grubszych rybek , ale wymagało to jakiegoś zdecydowanego zagęszczenia "papu" w okolicy . A tak wilki krążyły sobie i trzeba było się z nimi spotkać po prostu . 

A ja w moim "koliberku" mam SI ustawione na 15 m przy podobnych głębokościach i też jest super  :) .


  • Kuba (50cm+Perch Tracker) lubi to

#74 OFFLINE   Kuba (50cm+Perch Tracker)

Kuba (50cm+Perch Tracker)

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • Imię:Kuba

Napisano 01 kwiecień 2018 - 19:02

U mnie, z tego co dotychczas określiłem to duże okonie najczęściej stoją/ poruszają się samotnie albo po dwie-trzy sztuki. Chociaż tydzień temu byłem świadkiem sytuacji, w której dwóch Holendrów trafiło na większe stadko i z jednego miejsca wyciągnęli conajmniej pięć okoni 40+. My tamtego dnia łowiliśmy we trzech, opłynęliśmy sporo miejscówek i przez cały dzień na łodzi zameldował się jeden okoń :-) Trzeba wspomnieć, że teraz zachowania ryb dot. grupowania się mogą być wypaczone przez zbliżające się tarło.



#75 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 02 kwiecień 2018 - 07:39

Gratulacje, piękne ryby. To że wyciągasz jednego-dwa z jednego miejsca wcale nie świadczy, że nie ma ich więcej.
  • gulf lubi to

#76 OFFLINE   Kuba (50cm+Perch Tracker)

Kuba (50cm+Perch Tracker)

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • Imię:Kuba

Napisano 02 kwiecień 2018 - 11:18

Dzięki. Tak, to dla mnie jasne i na ogół na to liczę. Ale pisałem raczej na podstawie odczytów z echosondy, które bywają dosyć jednoznaczne (np. płynę przez trzysta metrów wzdłuż spadu, cały czas pustynia i w jednym miejscu mała/średnia "chmurka" drobnicy a przy niej na ogół od jednego do trzech grubych, jasnych obiektów).


  • michal6564 lubi to

#77 OFFLINE   flymar

flymar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 02 kwiecień 2018 - 15:08

Gratuluję okoni w rozmiarach abstrakcyjnych dla mnie.

Na jakiej sondzie masz takie dokładne odczyty.Widzę,że jak pisałeś wcześniej łowisko płytkie ok 2 m. Przymierzam się do zakupu, a łowisko też mam płytkie  tak 2-3 m i nie wiem czym kierować się przy wyborze echosondy.

Z tego co piszesz rozumiem ,że powinna mieć dobry SI?



#78 OFFLINE   Kuba (50cm+Perch Tracker)

Kuba (50cm+Perch Tracker)

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • Imię:Kuba

Napisano 02 kwiecień 2018 - 16:26

Dzięki. Używam Humminbird'a Helix 7 z SI ale jest to moja pierwsza "nowoczesna" echosonda, przepływałem z nią dopiero niecały sezon więc sam się uczę. Na pewno mogę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony a echosonda jest tak dokładna jak mogłem tego oczekiwać (moje łowiska w większości mają głębokość  4-6m, rzadziej 2-3m). Zauważyłem już parę razy, że wbrew temu co kiedyś czytałem, mając ustawiony spory zasięg SI i płynąc po b.płytkiej wodzie echo daje świetny, dokładny obraz ryb stojących w całym zasięgu.

 

#79 OFFLINE   zandermafija*SpinnigistaWT

zandermafija*SpinnigistaWT

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów

Napisano 04 kwiecień 2018 - 19:44

Okonie po zejściu lodu(początek tygodnia) słabo reagują. Ciężarne pasiaki słabo się podnoszą. Trzeba odpuścić na 2tyg.
11332320_20180403_173147_HDR.jpg

#80 OFFLINE   wojciech1919

wojciech1919

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojciech

Napisano 04 kwiecień 2018 - 22:45

w końcu jakiś przyzwoity :)

Załączony plik  po popr.jpg   90,35 KB   65 Ilość pobrań






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych