Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kije Jaxon Grey Stream


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
814 odpowiedzi w tym temacie

#661 OFFLINE   wiwaldi1970

wiwaldi1970

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • Lokalizacjapomorskie/Warszawa

Napisano 14 marzec 2020 - 12:17

Wczoraj pooglądałem bixllite w sklepie. Zdecydowanlem się na jeden kawałek 3-12 gr 198. Według mnie jest sztyniejszy od grey-ów. Dość estetycznie wykonany, tylko przelotka szczytowa do bani (w dwuskladach podobnie). Na pewno ją wymienię nie zwracając uwagi na gwarancję. Kijek tani więc nie ma problemu jak ją utraci się po przeróbce.

Użytkownik wiwaldi1970 edytował ten post 14 marzec 2020 - 12:18


#662 OFFLINE   Kirkal

Kirkal

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Rafał

Napisano 14 marzec 2020 - 22:17

Czy jest mi ktoś w stanie powiedzieć czym różnią się wędki mikado bixlite light spin do bixlite medium light jig? Zastanawiam się pomiędzy 2-14 235cm lite spin a <15 222cm medium light jig. Zamierzam łowić nią okonie i pstrągi, fajnie by było jakby przy okoniowaniu był w stanie bezpiecznie wyholować przyłów szczupaka.
Pozdrawiam

#663 OFFLINE   Swierzak

Swierzak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 38 postów
  • LokalizacjaTrójmiasto
  • Imię:Piotr

Napisano 19 marzec 2020 - 20:31

Zastanawiam się nad tym kijem, do okoni z brzegu, na paprochy jak i gumy max 8cm + główka.

 

Powiedzcie mi czy w takim wypadku lepiej 2,28m 1-7g CW, czy 2,5m 2-12 CW.

Skłaniam się ku temu dłuższemu, z racji połowu z brzegu, ale zastanawiam się czy paproch z główką, w sumie pewnie 2-3g będzie dobrze pracował od tego dolnego CW 2g.

Doradźcie proszę, zależy mi żeby czuć ta przynętę i brania bo to będzie moja pierwsza styczność ze spinningiem.

 

Dzieki!



#664 OFFLINE   mikryb

mikryb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mikołaj

Napisano 20 marzec 2020 - 10:38

Ja mam tego 2-12g 2,5m i przynajmniej mój jest mocno przeszacowany także 2g dla niego to będzie niewyczuwalny.
Wedlug mnie to ładuje się przy rzucie tak od 5-6g, a górą to pewnie sporo więcej. Ja rzucałem 17g i nawet nie jęknął. Wyważenie też słabe.
Z krótszych wersji w innym c.w. jestem zadowolony.

#665 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 969 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 20 marzec 2020 - 11:24

Do 7g jest kluchowaty blank najlepiejbwypada wersja 198cm mialem 210 2-12 g uzywalem glowek od 3g ale z cienka pletka berkley2lb oraz grubie daiwa j braid 0.06
  • boguslaw lubi to

#666 OFFLINE   Swierzak

Swierzak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 38 postów
  • LokalizacjaTrójmiasto
  • Imię:Piotr

Napisano 22 marzec 2020 - 21:11

A czy ktos mial moze stycznosc z wersja 2.28 1-9 CW i moze cos wiecej o niej napisac ?



#667 ONLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 608 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 27 marzec 2020 - 11:50

Było o tym kilka stron wcześniej, mój 198 1-9 jest wolny/kluskowaty, może pod kleniojazie z małej rzeczki. Ale może dłuższe wersje się inaczej zachowują.



#668 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1564 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 10 kwiecień 2020 - 07:24

Zastanawiam się nad tym kijem, do okoni z brzegu, na paprochy jak i gumy max 8cm + główka.
 
Powiedzcie mi czy w takim wypadku lepiej 2,28m 1-7g CW, czy 2,5m 2-12 CW.
Skłaniam się ku temu dłuższemu, z racji połowu z brzegu, ale zastanawiam się czy paproch z główką, w sumie pewnie 2-3g będzie dobrze pracował od tego dolnego CW 2g.
Doradźcie proszę, zależy mi żeby czuć ta przynętę i brania bo to będzie moja pierwsza styczność ze spinningiem.
 
Dzieki!

Jeśli chodzi o małe przynęty-mikro to super łowi mi się tym 1-7g z brzegu .Również na rzeczce na mikro wobki.
  • Przemek_M lubi to

#669 OFFLINE   Norbas7

Norbas7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów

Napisano 11 kwiecień 2020 - 03:42

W sklepach na dobre zadomowiły się obok jaxonów grey stream , mikado bixlite.

Opinii na temat tych kijków, porównań , jak na lekarstwo. Obecny czas też nie pomaga bo wędkowanie utrudnione.

Zastanawia mnie dlaczego bixlite są tańsze od greya. Czy to zagrywka ze strony mikado by grey streamowi zrobić konkurencję?

A może jakościowo różnica? Choć bixlite wydaje mi się ciut "ładniejszy"...ale to kwestia gustu.

 

W speeningu jestem "gawędziarz" bo epidemia nie pozwoliła mi nawet pójść nad wodę z moimi wędziskami.

Posiadam Dragon black rock2 275cm 5-25g oraz Jaxon grey stream 228cm 1-7g.

Jakie wędzisko ze stajni bixlite byście do tej dwójki dokupili jako "wnoszące nowe możliwości"?

Dowiedziałem się, że ktoś chce mi zrobić prezent z pewnej okazji i poprzez znajomych zostałem "podpytany" który z bixlitów by mi pasował...i jako "gawędziarz" przyznam, że nie wiem.

Podpowiecie ? Może któraś z tych: ?

- bixlite light spin 235cm 2-11g

- bixlite light spin 244cm 3-12g

- bixlite fast spin 225cm 4-18g

 

Która będzie dobrym uzupełnieniem tych które już posiadam?

A może żadna?

W miejscach gdzie będę łowił głębokość od 0,7m do 2,7m , woda stojąca, okoń, szczupak, jaź...

Wędkuję tylko z brzegu.

 

Pozdrawiam i zdrówka życzę :-)

 

#670 OFFLINE   morrum

morrum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaPustynia Kujawska
  • Imię:Michał

Napisano 11 kwiecień 2020 - 06:41

Pytanie jest trudne. Z jednej strony, zakładając że podawane granice CW są prawidłowo przez dystrybutora opisane, niby masz ten przedział 1-25 ogarnięty, ale nie byłoby grzechem pośredni kijek tam wcisnąć. Z drugiej strony jaź na stojącej to dość trudny temat, i osobiście zamiast zagęszczać uzbrojenie w segmencie light wolałbym poszerzyć horyzonty i dobrać coś z innego kalibru stricte pod szczupaki, tak do 60-70g.
Oddzielną sprawą jest długość kija. Z brzegu preferuję kije dłuższe, pozwalają na dalsze rzuty, przy czym delikatne- do 12g, z pominięciem wiślanej kleniówki- i mocniejsze - powyżej 40 - wolę jednak krótsze, kwestia prowadzenia i precyzji, jak Ty wolisz nie mam pojęcia.

Użytkownik morrum edytował ten post 11 kwiecień 2020 - 06:53

  • Przemek_M lubi to

#671 OFFLINE   mikryb

mikryb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mikołaj

Napisano 11 kwiecień 2020 - 08:12

Ja bym stawiał na 244 3-12g. I długością i cw najbardziej mi pasuje z tych trzech jako uzupełnienie arsenału.

#672 OFFLINE   Norbas7

Norbas7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów

Napisano 11 kwiecień 2020 - 13:37

Ja bym stawiał na 244 3-12g. I długością i cw najbardziej mi pasuje z tych trzech jako uzupełnienie arsenału.

Patrzę na ten kijek, na zdjęcia w sieci i myślałem że cała seria bixlite jest czarno pomarańczowa w kolorystyce, a tu widzę że bez pomarańczowych/miedzianych wstawek... Są dwie wersje kolorystyczne?

Druga sprawa to fakt że myślałem, że Dragon 5-25g ogarnie mi szczupaki których w jednym ze zbiorników jest duża większość w stosunku do okonia. Nie ogarnie? Przydało by się coś z większym cw?

Mówiono mi że przyłów szczupaka wytrzyma nawet grey stream 1-7g. Że bez stresu sobie poradzi mimo swojej wątłości. Też jestem w błędzie?


Użytkownik Norbas7 edytował ten post 11 kwiecień 2020 - 13:38


#673 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 969 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 11 kwiecień 2020 - 13:59

Uzywal ktos casta 240 20-65g ?

#674 OFFLINE   morrum

morrum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaPustynia Kujawska
  • Imię:Michał

Napisano 11 kwiecień 2020 - 14:12

Przyłów szczupaka to nie to samo co połów szczupaka. Jeśli chcesz zwrócić rybie wolność (lub zjeść dobre mięso jeśli taka Twoja wola), to musisz minimalizować jej zmęczenie a więc i czas holu. W tym kontekście Black Rock na średniaki wystarczy. Ale jest druga strona medalu. I tu piszę o swoich doświadczeniach i preferencjach - po latach łażenia za szczupakiem z podobnymi kijami "odkryłem" jerki, duże gumy i inne przynęty w rozmiarach do tej pory dla mnie monstrualnych i szczupaków nie łowię może dużo więcej, ani też mniej, ale ich średni rozmiar zdecydowanie podskoczył. Rzadziej też trafiam przyłowy, ale za to jak już to konkretniejsze.
Fakt, że przerzuciłem się w tych gramaturach na casting, ale to nie jest konieczne. Jerki w stylu Slidera 10 S (46g) czy obrotówki 5, 6 a nawet 7 (tu poza ciężarem przynęty dochodzi opór stawiany w wodzie) albo gumy od 15cm w górę potrafią zaskoczyć i pokazać, że woda którą zdawało nam się że znamy doskonale, ma jeszcze ukrytych wiele zębatych skarbów ;)

A jeśli ktoś CELOWO nastawia się na Szczupaki kijem do 7g. to jest rzeźnikiem, mendą lub idiotą a najpewniej wszystkimi na raz.

Jakub, chciałem kupić i na chcieniu się skończyło bo trafił się SG w podobnych parametrach i dobrej cenie. Ale na Rybomanii machałem i na sucho fajny badylek.

Użytkownik morrum edytował ten post 11 kwiecień 2020 - 14:16

  • smokwelski lubi to

#675 OFFLINE   Norbas7

Norbas7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów

Napisano 11 kwiecień 2020 - 14:21

Kijem 1-7g nastawiam się na okonie. I okonie wolałbym łowić na początku przygody ze speeningiem.

Na szczupaki mam właśnie dragona 5-25.

Niestety woda w której planuję je łowić obfituje w większą liczbę szczupaków niż okoni podobno. Niewielkich ale jednak. Do tego przynajmniej w tym roku spining dozwolony dopiero od maja i każdy złowiony drapieżnik wraca obligatoryjnie do wody.

Zamierzeniem jest by drapieżniki w tym akwenie zmiejszyły ilość drobnicy.

Drugi zbiornik jest całkowicie nokill.

Przynęty jakie mam na razie w "arsenale" to od paprochów do gum max 7cm.



#676 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 969 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 11 kwiecień 2020 - 14:37

Przyłów szczupaka to nie to samo co połów szczupaka. Jeśli chcesz zwrócić rybie wolność (lub zjeść dobre mięso jeśli taka Twoja wola), to musisz minimalizować jej zmęczenie a więc i czas holu. W tym kontekście Black Rock na średniaki wystarczy. Ale jest druga strona medalu. I tu piszę o swoich doświadczeniach i preferencjach - po latach łażenia za szczupakiem z podobnymi kijami "odkryłem" jerki, duże gumy i inne przynęty w rozmiarach do tej pory dla mnie monstrualnych i szczupaków nie łowię może dużo więcej, ani też mniej, ale ich średni rozmiar zdecydowanie podskoczył. Rzadziej też trafiam przyłowy, ale za to jak już to konkretniejsze.
Fakt, że przerzuciłem się w tych gramaturach na casting, ale to nie jest konieczne. Jerki w stylu Slidera 10 S (46g) czy obrotówki 5, 6 a nawet 7 (tu poza ciężarem przynęty dochodzi opór stawiany w wodzie) albo gumy od 15cm w górę potrafią zaskoczyć i pokazać, że woda którą zdawało nam się że znamy doskonale, ma jeszcze ukrytych wiele zębatych skarbów ;)

A jeśli ktoś CELOWO nastawia się na Szczupaki kijem do 7g. to jest rzeźnikiem, mendą lub idiotą a najpewniej wszystkimi na raz.

Jakub, chciałem kupić i na chcieniu się skończyło bo trafił się SG w podobnych parametrach i dobrej cenie. Ale na Rybomanii machałem i na sucho fajny badylek.

Szukam wlasnie czegos pod maj bo kij 40-140g moze za mocny byc na majowe szczupaki za to na jesien bedzie ok bede rzucal max okoniem 17cm sg zwykle cannibale trouty 15
Oraz wahadlala do 50g .

Kijem 1-7g nastawiam się na okonie. I okonie wolałbym łowić na początku przygody ze speeningiem.
Na szczupaki mam właśnie dragona 5-25.
Niestety woda w której planuję je łowić obfituje w większą liczbę szczupaków niż okoni podobno. Niewielkich ale jednak. Do tego przynajmniej w tym roku spining dozwolony dopiero od maja i każdy złowiony drapieżnik wraca obligatoryjnie do wody.
Zamierzeniem jest by drapieżniki w tym akwenie zmiejszyły ilość drobnicy.
Drugi zbiornik jest całkowicie nokill.
Przynęty jakie mam na razie w "arsenale" to od paprochów do gum max 7cm.

Lowilem wersja 228 na stickbaity na pletce szczupak 60cm wyjezdzal bez problemow ale nie sa to kije z zapasem mocy w dolniku
Dziwie sie ze w czasie holu jak i zarzucania 9g przyneta dosc mocno nie strzelil .

#677 OFFLINE   mikryb

mikryb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mikołaj

Napisano 11 kwiecień 2020 - 14:45

Jeśli chodzi o szczupaki to ten Dragon powinien spokojnie poradzić. Ja mam poprzednią serię czyli Okuma Black Rock 275cm 5-25g i szczupak 93 cm wyjechał ekspresowo i kilka niewiele mniejszych też.
Oczywiście masz pewne ograniczenie na masę przynęt ale wielkość ryb nie powinna być problemem.

#678 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 12 kwiecień 2020 - 08:30

A jeśli ktoś CELOWO nastawia się na Szczupaki kijem do 7g. to jest rzeźnikiem, mendą lub idiotą a najpewniej wszystkimi na raz.

 

Eee... ?

 

Poszerz horyzonty i miej wiarę w ludzi...

Mam taki kij do 5gr gdzie śmiało można iść z nim na zębate w polskich normach, a ~70cm wyjeżdża z rzeki w paręnaście sekund...

 

......clue sprawy - ma 15lb mocy :)

 

Także ten tego....


Użytkownik nyny edytował ten post 12 kwiecień 2020 - 08:32


#679 OFFLINE   DanekM

DanekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa/Wrocław
  • Imię:Daniel

Napisano 12 kwiecień 2020 - 13:53

Eee... ?
 
Poszerz horyzonty i miej wiarę w ludzi...
Mam taki kij do 5gr gdzie śmiało można iść z nim na zębate w polskich normach, a ~70cm wyjeżdża z rzeki w paręnaście sekund...
 
......clue sprawy - ma 15lb mocy :)
 
Także ten tego....


To poszerz i mnie horyzont informując o blanku, który opisany jest do 7g i ma 15lb mocy. Może jakiś boron?

#680 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 12 kwiecień 2020 - 15:14

To poszerz i mnie horyzont informując o blanku, który opisany jest do 7g i ma 15lb mocy. Może jakiś boron?

Żeby nie śmiecić w tym wątku odsyłam tu:

http://jerkbait.pl/t...mocą-w-dolniku/

 

jest wszystko czego potrzebujesz.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych