Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kije Jaxon Grey Stream


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
814 odpowiedzi w tym temacie

#701 OFFLINE   Gadget

Gadget

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaRumia

Napisano 30 kwiecień 2020 - 07:54

Czyli celować w 0.06 lub 0.08? Przykładowa "wytrzymałość" tych pletek w mikado nihonto fine które mam w sklepie w okolicy to 3,25 i 4,95kg.
PS. z tymi lb się trochę gubię, znajdę gdzieś tabelę tych lb na nasze?


W każdym smartfonie w opcjach kalkulatora masz funkcje przeliczeń.
  • Przemek_M lubi to

#702 OFFLINE   mariusz-net

mariusz-net

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów
  • LokalizacjaKlucze

Napisano 03 maj 2020 - 16:37

Panowie jak z opisem tych Jaxonów? Szukam czegoś delikatnego do paprochów 3-4 cm + główki 2-4 gr. Najlepiej koło 230 cm. I zastanawiam się czy lepiej:

1) 2,28m 1-7g,

2) 2,28m 2-12g,

a może:

3) Mikado Bixlite 2.35m 2-11g?

Do 13g mam inną wędkę i chodzi o to żeby mieć przyjemność z holu, więc skłaniam się do tej 7g. 


Użytkownik mariusz-net edytował ten post 03 maj 2020 - 16:43


#703 OFFLINE   Przemek_M

Przemek_M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 03 maj 2020 - 16:48

Jeśli chodzi o wędki Jaxa to zdecydowanie wystarczy ta do 7g
  • mariusz-net i Alexspin lubią to

#704 OFFLINE   mariusz-net

mariusz-net

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów
  • LokalizacjaKlucze

Napisano 03 maj 2020 - 20:30

Jest jeszcze Dam Effzett Microflex 1-7g 230cm... tylko czy warto dopłacać?

#705 OFFLINE   Norbas7

Norbas7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów

Napisano 03 maj 2020 - 21:08

Ja polecam 1-7 jaxona.

Dziś łowiłem pierwszy raz w ogóle na spiining. Mam wersję 228cm 1-7g z plecionką 0,06

Kijek mnie urzekł. Mimo, że to był mój pierwszy raz ze spinem po prostu czyłem najdelikatniejsze muśnięcia zarówno ryby jak i roślinności.

Podczas zapewne kilkuset rzutów nie wystąpił objaw słabego trzymania na łączeniu, szczupaki około 40cm holowało się wyśmienicie i kijek bardzo ładnie pracował.

Moje wcześniejsze obawy laika że jak zamiast okonia weźmie szczupak okazały się niepotrzebne bo przy tych 40tkach widać było że jeszcze jest zapasik mocy i na większego jegomościa.

Tak mnie wciągnęło spinningowanie że nawet nie rozłożyłem dziś spławikówki.

Zabawa przednia i brań dużo więcej niż reszta kolegów na spławiku i MF dziś miała.

Pięknie się kijek ładował już przy małych paprochach , a po założeniu canibala (chyba 6,8cm) po prostu katapulta , tak latało i zero jęknięcia ze strony kijka.

Oj...wzięło mnie hehehe.

 

PS. Jak transportujecie na łowisko swoje delikatniejsze kije? Przy 1-7g (wykałaczka :-)  ) , zczepione dwa składy gumkami i i tak w ręku niosłem jak jajko bo tak delikatne sprawia wrażenie.

Do tego ze względu na mocowanie kręciołka szczytówka nie przylega idealnie podczas złączenia oby części gumkami . To nie szkodzi kijkowi?

Czy może po każdym wypadzie odcinacie przypon od plecionki, pletka na kręcioł i wędzisko do pokrowca osobno?


Użytkownik Norbas7 edytował ten post 03 maj 2020 - 21:13


#706 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 03 maj 2020 - 21:48

To ja wtrącę swoje 3 grosze . Jestem po weekendzie na zaporówce z dwoma zestawami . Pierwszy to GS 1-7 g z budżetowym dragonem o rozmiarze 2000 drugi to elitka LES76MLXF2 do 11 g z TP 2500 :).  Na zestawach plecionki 0.06 ,identyczne przynęty i gramatura .I co ? I mogę powiedzieć,że GS to świetny budżetowy kijek na okonia do gum i tyle :P.

 

Dziękuję za uwagę wszystkim zastanawiającym się czy dać 120 pln za fajną wędkę ;)



#707 OFFLINE   trex

trex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Bogdan

Napisano 04 maj 2020 - 07:06

Wiesz Sergiusz, szacun.... napisałeś to, o czym ....obawiałem się pisać.... :) . Również  porównałem tego GS 1-7 198cm z kijkami dużo droższymi i wynik podobnie, był zawstydzający na korzyść GS. A jeszcze deczko lepszy, ale tylko tyci lepszy (szybszy w dobrym tego słowa znaczeniu) jest Bixlite o tych samych parametrach.

 

Tu działa na pewno rozwój technologiczny w produkcji blanków. Jeszcze niedawno, taki patyk był dużo...dużo droższy, a teraz koszty jego wytworzenia znacząco spadły. 

 

I nie przepłacajcie jak Sergiusz.....można kupić taniej... ;)


  • Andrzej1, sero1975 i Przemek_M lubią to

#708 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4553 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 04 maj 2020 - 07:25

To ja wtrącę swoje 3 grosze . Jestem po weekendzie na zaporówce z dwoma zestawami . Pierwszy to GS 1-7 g z budżetowym dragonem o rozmiarze 2000 drugi to elitka LES76MLXF2 do 11 g z TP 2500 :).  Na zestawach plecionki 0.06 ,identyczne przynęty i gramatura .I co ? I mogę powiedzieć,że GS to świetny budżetowy kijek na okonia do gum i tyle :P.

 

Dziękuję za uwagę wszystkim zastanawiającym się czy dać 120 pln za fajną wędkę ;)

 

Możesz konkretniej napisać o różnicach pomiędzy tym gs 7, a tą elitką po kilkunastu wypadach z tym zestawem jeśli nadal będziesz użytkował obydwu w tym samym czasie i gramaturach ?


Użytkownik Sławek Nikt edytował ten post 04 maj 2020 - 07:26


#709 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 04 maj 2020 - 09:09

Możesz konkretniej napisać o różnicach pomiędzy tym gs 7, a tą elitką po kilkunastu wypadach z tym zestawem jeśli nadal będziesz użytkował obydwu w tym samym czasie i gramaturach ?

Sławku będę używał .Za tydzień jadę na tydzień :). Nie jestem żadnym ekspertem od kijów dlatego opiszę to ,,po chłopsku"  Elitka była używana przeze mnie przez ostatnie  3 lata jako podstawowy kij do okoni . Gs kupiłem jako kijek dyżurny do bagażnika ,żeby leżał na stałe ot tak gdzieś na godzinkę po pracy wyskoczyć . Odczucia laika są takie : Odległości rzutowe podobne  :blink:  ,czułość na podobnym poziomie chociaż w elitce  jest wybitnie szczytowa podobnie jest z pracą pod rybą . Zaliczyłem przyłowy w postaci 2 szczupłych ok. 60 cm i sandacza ok.50 cm leszcza 50 cm i certę 40 cm . Kijek poradził sobie z tym bardzo dzielnie czego nie mogę napisać choćby o daiwie exeller która w podobnych sytuacjach sprawiała wrażenie jakby zaraz miała trzasnąć . Okoni złowiłem kilkadziesiąt szt. niestety największy 30 z plusem ale nie zaliczyłem żadnego spadu.

Kij nie męczy ręki można łowić cały dzień. Subiektywne odczucie jest takie ,że jak przełowisz godzinkę-dwie GS-em a potem weźmiesz do ręki elitkę (chociaż moja jest customowa z dzieloną rekojeścią ) to tak jakbyś zamieniał zręczną szpadę na potężną armatę i niech to zdanie podsumuje wszystko .

 

ps.1 dokupię jeszcze przynajmniej jedną sztukę na zapas :)

 

ps.2  jeżeli w końcu dojrzeję do lekkiego casta to dam GS-a do przeskrobania i uzbrojenia w pazur :P


Użytkownik sero1975 edytował ten post 04 maj 2020 - 09:13

  • S.N. i Przemek_M lubią to

#710 OFFLINE   Norbas7

Norbas7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów

Napisano 05 maj 2020 - 01:07

Słuchajcie znajomy "obarczył" mnie dziś pytaniem o wybór kijka z tych budżetowych po tym jak pooglądał mojego jaxona 228cm 1-7g, a w spinning dopiero wchodzi jak ja. Nie umiałem/nie chciałem doradzać bez konsultacji z Wami bo wiem jeszcze bardzo niewiele, a i na moich odczuciach wolę nie polegać ( zwłaszcza że spinninguje od 2 dni ) bo ktoś może mieć inne odczucia/preferencje

Wybór jest pomiędzy Jaxon grey stream 240/265cm 5-23g oraz Mikado Bixlite fast spin 240cm 5-25g.

Łowiska od 2 do 4m głębokości. Od czystej linii brzegowej , poprzez jakieś miejsca gdzie brzeg jest pół na pół czysty lub z lekkim zadrzewieniem (zależy gdzie mu się uda dotrzeć przed innymi)

Woda stojąca 90%, 10% Bzura.

Nastawienie ze względu na łowiska na szczupaka , jazia , okonia okazjonalnie.

Kolega łowi z brzegu, a od wielkiego dzwonu raz w roku ma okazję z łódki z kimś z dalszej rodziny połowić przez weekend ale jak opisuje to łowienia jest chwila a potem pęd do grilla :-)

Czy powinien wybrać 265cm czy może 240 byłoby takim uniwersałem w długości?

No i cw, niby różnica tylko w górnym cw między tymi kijkami...

I równie ważne to jakość tych wędzisk... o bixlite bardzo mało opinii jeszcze, o jaxonach z kolei odlatujące szczytówki, złamania itp ( choć w moim 1-7 stabilnie jak dzwon, nawet dziś po całym dniu miałem problem przez chwilkę z rozdzieleniem składu).

Druga sprawa to jakiej wielkości kołowrotek do tych wędzisk najlepiej dopasować?

Będę wdzięczny za Waszą opinię w tej sprawie.

Pozdrawiam.


Użytkownik Norbas7 edytował ten post 05 maj 2020 - 01:13


#711 OFFLINE   mariusz-net

mariusz-net

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów
  • LokalizacjaKlucze

Napisano 06 maj 2020 - 20:13

Kupiłem tego Jaxona 228 1-7. Jak coś to będzie na Was :-)

Dzięki.

Użytkownik mariusz-net edytował ten post 06 maj 2020 - 20:14


#712 OFFLINE   Norbas7

Norbas7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów

Napisano 06 maj 2020 - 20:22

Kupiłem tego Jaxona 228 1-7. Jak coś to będzie na Was :-)

Dzięki.

Oj będzie będzie. Banan na twarzy po pierwszym holowanku :-)


  • mariusz-net lubi to

#713 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 12 maj 2020 - 05:31

Obiecałem,że po weekendzie napiszę jeszcze coś więcej o różnicach pomiędzy elitką a GS. Półtora dnia przełowiłem GS-em i dalej twierdzę ,że to bardzo fajny okoniowy kijek za śmieszne pieniądze . Ale jest też ciemna strona Greya parafrazując pewien film :D. A ciemna strona Greya wygląda tak :

 

Załączony plik  IMG_0387.jpg   45,88 KB   17 Ilość pobrań

 

 

Nie wytrzymał zaplątanej plecionki na szczytówce przy 5g i 2 cale . Na pocieszenie napiszę że kiedyś dwa budżetowe  kije mikado spotkał podobny los :D :D.

W elitce do 11g  by się to nie stało . Nawet przy 15g i 4 calach . Wiem co piszę :ph34r: :D :D :D.


Użytkownik sero1975 edytował ten post 12 maj 2020 - 05:34

  • Bolesław lubi to

#714 OFFLINE   bob74

bob74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 917 postów
  • LokalizacjaAugustów/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Jatkowski

Napisano 12 maj 2020 - 06:40

ps.2  jeżeli w końcu dojrzeję do lekkiego casta to dam GS-a do przeskrobania i uzbrojenia w pazur :P

... Kamil ci coś ukręci na podobnym blanku. Ja mam 3 składa z pazurem jego roboty, nieco krótszy niż Stream, jak i GS 198. Gramatura niemal identyczna. Może jeden producent blanków?



#715 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 12 maj 2020 - 08:55

 

ps.2  jeżeli w końcu dojrzeję do lekkiego casta to dam GS-a do przeskrobania i uzbrojenia w pazur :P

... Kamil ci coś ukręci na podobnym blanku. Ja mam 3 składa z pazurem jego roboty, nieco krótszy niż Stream, jak i GS 198. Gramatura niemal identyczna. Może jeden producent blanków?

 

Jakbyś czytał w moich myślach :) :). Kamil ... o nim myślę już od pewnego czasu  :D  :D 


  • bob74 lubi to

#716 OFFLINE   Norbas7

Norbas7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów

Napisano 15 maj 2020 - 01:48

Jakiej wielkości kołowrotki polecacie do Grey Stream 228cm 1-7g?

Chwilowo miałem założony kołowrotek z ali Jitai w rozmiarze 2000. Teraz kupiłem Ryobi Ecusima 2000 i pomimo tej samej średnicy szpul korpus ryobi jest ciut większy i masywniejszy ( co za tym idzie cięższy)  i zacząłem się zastanawiać czy aby rozmiar 1000 nie byłby bardziej odpowiedni do takiego kijka?

PS. Nie wiem czy Ecusima 1000 i 2000 różni się również wielkością korpusu czy tylko szpuli?


Użytkownik Norbas7 edytował ten post 15 maj 2020 - 01:49


#717 OFFLINE   morrum

morrum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaPustynia Kujawska
  • Imię:Michał

Napisano 15 maj 2020 - 09:16

Tylko rotor i szpula, body jest to samo.

#718 OFFLINE   Norbas7

Norbas7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów

Napisano 15 maj 2020 - 10:31

Czyli de facto jak się domyślam różnica w wielkości będzie znikoma?



#719 OFFLINE   morrum

morrum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaPustynia Kujawska
  • Imię:Michał

Napisano 15 maj 2020 - 11:57

W przypadku Slama 1000 i 2000 używam ich zamiennie, podobnie jak Zaubera 3000 i 4000.
  • Bolesław lubi to

#720 OFFLINE   mariusz-net

mariusz-net

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów
  • LokalizacjaKlucze

Napisano 15 maj 2020 - 21:10

Kij (230 1-7g) przyszedł, połowiłem... i poszedł na zwrot. 4 razy szczytówka w wodzie podczas jednego łowienia to gruba przesada. Hol przyjemny bo wędka delikatna. Pewnie to kwestia gustu ale wole lexusa. Szczytówka w lexusie delikatniejsza, wędka czuła i okoń zasysając przynęte zanim się skapnie, że coś nie tak to już siedzi.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych