Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łódź River Fox - opinie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1820 odpowiedzi w tym temacie

#1241 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 21 sierpień 2020 - 14:35

Po prostu przetwornik 3+1 jest wyższy... wnęka na przetwornik w RF405 jest po prostu za niska i przy wyższych prędkościach tworzą się pęcherzyki powietrza które opływają przetwornik i stąd takie a nie inne odczyty
  • Maciej_K lubi to

#1242 OFFLINE   BartoszC

BartoszC

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów

Napisano 21 sierpień 2020 - 17:53

Sproboj strymowac silnik blizej pawezy nawet jesli podczas slizgu jest pionowo w dol. Powinno poprawic sytuacje o 5-20km/h.

#1243 Guest_Michal Sz_*

Guest_Michal Sz_*
  • Guests

Napisano 26 sierpień 2020 - 09:31

Sproboj strymowac silnik blizej pawezy nawet jesli podczas slizgu jest pionowo w dol. Powinno poprawic sytuacje o 5-20km/h.

 

Mialen na poczatku mozliwie najblizej na pierwszym trymie, ale nie zwrocilem uwagi na wskazania echa, wiem tylko ze predkosc max mialem miejsza po przestawie na 2 trym i predkosc mi wzrosla o 6km/h.

Lodz to RF405GPX z HONDA BF20 aktualnie solo i kilka gratow + accu 100Ah to max 42km/h.

Nastepnym razem jak bede na wodzie sprawdze inne ustawienia trymu i wskazania echa.


  • gumowy lubi to

#1244 OFFLINE   artur.piwo73

artur.piwo73

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaTeresin
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Piwowarski

Napisano 26 sierpień 2020 - 13:26

Mam identyczny zestaw i nie mam problemów.A przetwornik zamontowany na uchwycie Garmina licuje się z dnem.Nie sprawdzałem do jakiej prędkości mapuje ale napewno do 20km/h , głębokość czyta nawet przy 48.(Wisła z prądem)feff1f91a3ab2ff0fedb7d46a78b23a3.jpg

Wysłane z mojego SM-G985F przy użyciu Tapatalka

Użytkownik artur.piwo73 edytował ten post 26 sierpień 2020 - 13:35


#1245 Guest_Michal Sz_*

Guest_Michal Sz_*
  • Guests

Napisano 18 wrzesień 2020 - 09:00

Mam dylemat odnosnie obciazenie lodzi RF405Gpx + BF20 z przodu, aktualnie mam tam accu 100Ah zel w bakiscie, ale chce zamienic na LiFePo4 ( garaz bez pradu problem z ladowaniem) gdzie waga bedzie prawie 3 x miejsza, obawiam sie ze to pogorszy mi mozliwsic odczytow echa i samo wywazenie lodzi gdzie przetwornik bedzie wtedy pod zwiekszonym kontem w stosukku do lustra wody.

Co sadzicie czy moje obawy sa uzasadnione, czy te 20kg miej nie bedzie mialo zadnego wplywu na plyniecie w slizgu i sterownisc lodzi czy odczyta echa.  Aktualnie mam wrazenie ze przetwornik jak plywam sam juz jest lekko krzywo, ale odczyty na OKO sa poprawne.



#1246 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 18 wrzesień 2020 - 09:43

U mnie był ten sam problem z przetwornikiem 3w1 Lowerance, dałem między kadłub a przetwornik dystans z poliwenglanu (pleksi) 5mm, przetwornik jest niżej, w ślizgu kawitacja nie powoduje zagubienia sygnału do ok 32km/h, powyżej zaczyna gubić, ale zwykle i tak szybciej nie pływam.



#1247 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 18 wrzesień 2020 - 09:52

Mam dylemat odnosnie obciazenie lodzi RF405Gpx + BF20 z przodu, aktualnie mam tam accu 100Ah zel w bakiscie, ale chce zamienic na LiFePo4 ( garaz bez pradu problem z ladowaniem) gdzie waga bedzie prawie 3 x miejsza, obawiam sie ze to pogorszy mi mozliwsic odczytow echa i samo wywazenie lodzi gdzie przetwornik bedzie wtedy pod zwiekszonym kontem w stosukku do lustra wody.

Co sadzicie czy moje obawy sa uzasadnione, czy te 20kg miej nie bedzie mialo zadnego wplywu na plyniecie w slizgu i sterownisc lodzi czy odczyta echa.  Aktualnie mam wrazenie ze przetwornik jak plywam sam juz jest lekko krzywo, ale odczyty na OKO sa poprawne.

 

Twoje obawy co do poprawności odczytu nie są uzasadnione, weź pod uwagę, że kiedy płyniesz łodzią na fali kadłub nigdy nie jest idealnie równolegle do tafli wody, zawsze występuje falowanie i taka korekcja jest uwzględniona w echo. Jeśli chodzi o ciężar aku na dziobie to może mieć to wpływ na pływanie, szczególnie na fali w pojedynkę, całość masy praktycznie będzie z tyłu. Ja mam żel 100Ah na dziobie przy Xi5 i przy kotwiczeniu na lekkiej fali jest efekt charakterystycznego chlupania wody o kadłub kiedy stoję w tylnej części łodzi, przy 2 osobach już tego nie ma. Jest to dość wkurzające szczególnie przy łowieniu na mniejszych głębokościach, okoni, sandaczy. jestem pewien, że nie jest to bez znaczenia dla zachowania ryb. Chyba zacznę pływać z ciężarkiem 20kg w przedniej bakiście ;)

 


Użytkownik Sławek.Sobolewski edytował ten post 18 wrzesień 2020 - 09:56


#1248 Guest_Michal Sz_*

Guest_Michal Sz_*
  • Guests

Napisano 21 wrzesień 2020 - 07:42

Czy ktos prowadzil siec MNEA 2000 w lodzi RF405 ?

Obie burty sa szczelnie zamkniete, ale moze ktos zna dobry patent,

aby od rufy po miejejce montarzu echa do bakisty dziobowej poprowadzic okablowanie,

wiem ze tam nie ma zadnych kanalow, aby cokolwiek poprowadzic.



#1249 OFFLINE   Krzysztof Kacprzak

Krzysztof Kacprzak

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaRIVERFOX Grudziądz

Napisano 21 wrzesień 2020 - 09:26

Czy ktos prowadzil siec MNEA 2000 w lodzi RF405 ?

Obie burty sa szczelnie zamkniete, ale moze ktos zna dobry patent,

aby od rufy po miejejce montarzu echa do bakisty dziobowej poprowadzic okablowanie,

wiem ze tam nie ma zadnych kanalow, aby cokolwiek poprowadzic.

Zadzwoń do mnie to Ci powiem jak to zrobić. 602 500 767


  • thug lubi to

#1250 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 21 wrzesień 2020 - 09:40

Patent jest bardzo prosty.
1. Wiercisz otwornicą w bakiście dziobowej otwór taki żeby przeszła wtyczka z przewodem i średnicy na montaż przepustu kablowego.
2. W tylnej bakiście to samo.
3. Na wtyczkę zawiązujesz kłębek pętelek z wełny.
4. Do otworu w tylnej bakiście wsuwasz drut stalowy np. fi 3 z haczykiem na końcu
5. Do otworu w bakiście przedniej wsuwasz przewód
6. Drutem łapiesz pętelki i wyciągasz wtyczkę w bakiście tylnej.
7. Na obu otworach montujesz przepust kablowy i gotowe.

Robiłem tak w 420 GPX.

KAB-SNAP7.jpg



be795770d5ddbcfae414618fca42bff1.jpgf56b80e048b4e9ea2c9ad33159d5fcca.jpga456c92b2cb8ba11c7bbbc7f9fb89869.jpgb85366cd80f431f8b008d0d0c15c8115.jpg


Użytkownik Sławek.Sobolewski edytował ten post 21 wrzesień 2020 - 09:44

  • Karol Krause i Ziomal lubią to

#1251 OFFLINE   Krzysztof Kacprzak

Krzysztof Kacprzak

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaRIVERFOX Grudziądz

Napisano 21 wrzesień 2020 - 09:47

No i dokładnie tak ja napisał Sławek....tyle że ja bym ta pierwszą dziurę robił w bakiście przedniej ...tej co jest akumulator dziobówki....ale to zależy gdzie dokładnie będzie umieszczona sonda. My najpierw przeciągamy sznurek i do niego izolacją mocujemy wtyczkę tak, żeby się gdzieś w środku nie zahaczyła.



#1252 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 21 wrzesień 2020 - 09:59

Na końcu można użyć silikonu do izolacji tego otworu, żeby ewentualna "deszczówka" się nie sączyła do bakisty przedniej z akumulatorem.

a456c92b2cb8ba11c7bbbc7f9fb89869.jpg
 


  • Piotrek Milupa i Karol Krause lubią to

#1253 Guest_Michal Sz_*

Guest_Michal Sz_*
  • Guests

Napisano 21 wrzesień 2020 - 22:27

Widze ze to jest dosc proste, ale czy to ma jakies skutki uboczne rozszczelnianie szczelnej komory wyporowej?

#1254 OFFLINE   sledzix

sledzix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaSępopol

Napisano 23 październik 2020 - 21:27

Witam serdecznie mam pytanie czy podniesienie silnika na pawęży w 390 gpx cos pomoze przy osiagach ??

#1255 OFFLINE   gumowy

gumowy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 572 postów
  • LokalizacjaDelta Odry
  • Imię:Filip
  • Nazwisko:Skywalker

Napisano 24 październik 2020 - 07:45

Witam serdecznie mam pytanie czy podniesienie silnika na pawęży w 390 gpx cos pomoze przy osiagach ??

Łódka przyspieszy, o ile...to zależy jak głęboko masz obecnie.
d3f77a7733d51578de6381e7f2fe8613.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#1256 OFFLINE   sledzix

sledzix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaSępopol

Napisano 27 październik 2020 - 19:42

Witam dziś podniosłem swoja yamaszke o 2,5 cm łódka to riverfox 390 I zaczęło łapać powietrze do śruby i nie da się płynąć bo śruba łapie powietrze. W instrukcji yamahy jest niby podane od 0-25mm od dna łodzi i jest d.... sam jak płyne to jest git ale dwie osoby i zaczynają się jaja

#1257 OFFLINE   gumowy

gumowy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 572 postów
  • LokalizacjaDelta Odry
  • Imię:Filip
  • Nazwisko:Skywalker

Napisano 27 październik 2020 - 20:03

Zrób fotkę jak to wyglada na przyczepie.(silnik względem kadłuba z profilu). Chodzi o te płytę pierwsza od śruby napędowej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#1258 OFFLINE   BartoszC

BartoszC

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów

Napisano 27 październik 2020 - 20:57

W instrukcji Yamy jest z pewnoscia 0-25mm plyta PONIZEJ dna lodzi a jak u Ciebie lapie powietrze znaczy ze jest powyzej. Wez pod uwage wneke kilowa na przetwornik - licz od najnizszego miejsca.

 

Samo podnoszenie nawet male nie jest tego warte w mojej ocenie bo zmniejszasz manewrownosc i wiecej lapiesz powietrza na zakretach.... albo nawet na prostej jak przegniesz.

A w predkosci duzej roznicy nie bedzie.

 

Moim zdaniem wczesniej mogles miec poprawnie zamontowany jesli miales Yame 25G,  z tymze nie wiem jak u Ciebie lodz zachowywala sie w mocnych skretach - podejrzewam ze lapala powietrze przy mocnych nawrotach - tak jest u mnie na RF420 i Yama 25 z podkladka pcv pod uchwytem pawezy silnika - tak zamontowali fabrycznie, z pewnoscia wiele osob tak ma i ja uwazam ten montaz za niepoprawny (a juz na pewno nieuzgodniony ze mna). To jest juz tuning niezgodny ze sztuka i tym jak wszyscy montuja, jak mowia szkutnicy i jak ucza sternikow motorowodnych. W celu zwiekszenia predkosci i zwiekszenia sprzedazy. Tuning zwiekszajacy osiagi na prostej a pogarszajacy manewrownosc. Mam plyte silnika powyzej najnizszej linii kila i to calkiem sporo. Trzeba tez slusznie zauwazyc ze fox ma jedna wysokosc pawezy na wszystkie silniki a Yama 25 GWHS weszla pozno na rynek ale to moim zdaniem powinno byc uzgadniane i po to powinna sluzyc infomacja o docelowym silniku przy zamowieniu. I faktem jest ze z podkladka wyjechali sami wiec dostosowuja jakos ta wysokosc pawezy do silnika.

 

Na schemacie powyzej 1-2 cale ponizej dna jest przy opcji "heavy loaded" i maksymalna ladownosc z danych technicznych dla mojej lodzi moge, chce uzytkowac i uzytkuje.

 

Tak czy inaczej sytuacje omowilem z Panem Krzysztofem i bede wywalal podkladke, obnizal silnik, latal dziury w pawezy zrobione przez foxa zeby miec wiecej funu.

Mysle ze info sie przyda bo chyba temat jeszcze nie byl omawiany w watku.


Użytkownik BartoszC edytował ten post 27 październik 2020 - 21:00

  • Czaja911 lubi to

#1259 OFFLINE   sledzix

sledzix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaSępopol

Napisano 27 październik 2020 - 21:05

Tak to wygląda jest poniżej niż dno łódki 2,5 cm

Załączone pliki



#1260 OFFLINE   BartoszC

BartoszC

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów

Napisano 27 październik 2020 - 21:09

Przy okazji spytam - moze ktos ma porownanie realnej wysokosci stopy silnika i wysokosci na ktorej jest rumpel dla Yamy 25GWHS, 40FEHDS? Czy sa dokladnie takie same?

Obnizenie Yamy 25G nawet o 15mm dla RF420 bedzie juz powodowac mocne szuranie rumpla po burcie, stad jak juz bede dziurawil pawez po raz 2 to rozwazam zmiane na mocniejszy z krotka lub nawet dluga stopa (wtedy z podniesiona paweza).






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

1 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    Slawek Dlugosz