Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ale kino !


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
373 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 749 postów
  • LokalizacjaPoznaÅ„

Napisano 13 styczeń 2012 - 09:54

Nie, nie, nie będzie to temat polityczny, choć może? Tępią bowiem Ruskich ! :lol: Byłem w kinie ! Szpieg - znakomita rola Gary'ego Oldmana. Inne zresztą nie gorsze. Absolutna perfekacja scenograficzna - kto pamieta tamte czasy wie o czym mówię.(rzecz dzieje się w 1973) Dopatrzyłem się tylko jednego drobnego niedopatrzenia. Dla tych co widzieli film zagadka: gdzie, w którym momencie? Tych co znęceni tym postem chcieli by się udać na projekcję informuje, że nie jest to film akcji - 90
procent to dialogi.
U.
  • Zarq lubi to

#2 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / ToruÅ„

Napisano 15 styczeń 2012 - 12:36

Jestem po filmie. Znakomity, ale dla fanów gatunku. Dziewczynę znudził :unsure:

Strzelają do szpiega - ruch sowieckich czołgów przy węgierskiej granicy w 1955?
(jeśli dobrze skojarzyłem)

#3 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 17 styczeń 2012 - 10:40

Jestem po filmie. Znakomity, ale dla fanów gatunku. Dziewczynę znudził :unsure:


Ja byłem wręcz zauroczony tym filmem. Dziewczyna zasnęła ;)

#4 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • ImiÄ™:Józek

Napisano 17 styczeń 2012 - 10:44

To dobrze jak zasnęła, mogłeś spokojnie oglądać B).

#5 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / ToruÅ„

Napisano 17 styczeń 2012 - 19:37

[quote]
Jestem po filmie. Znakomity, ale dla fanów gatunku. Dziewczynę znudził :unsure:

[/quote]

Ja byłem wręcz zauroczony tym filmem. Dziewczyna zasnęła ;)
[/quote]


Miałem podobnie(może nie zauroczony, ale zahipnotyzowany pewną teatralnością). A dziewczyna nie zasnęła, cały film marudziła, że nudy i mam puścić coś innego :lol:

#6 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 17 styczeń 2012 - 22:11

Miałem podobnie(może nie zauroczony, ale zahipnotyzowany pewną teatralnością). A dziewczyna nie zasnęła, cały film marudziła, że nudy i mam puścić coś innego :lol:


My byliśmy w kinie, nie było opcji na puszczenie czegoś innego ... na szczęście :D

#7 OFFLINE   adis

adis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 274 postów
  • LokalizacjaCzÄ™stochowa

Napisano 17 styczeń 2012 - 22:19

Dziwne, bo mojej lepszej połówce bardzo się podobał

#8 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / ToruÅ„

Napisano 17 styczeń 2012 - 23:40

[quote]



Miałem podobnie(może nie zauroczony, ale zahipnotyzowany pewną teatralnością). A dziewczyna nie zasnęła, cały film marudziła, że nudy i mam puścić coś innego :lol:
[/quote]

My byliśmy w kinie, nie było opcji na puszczenie czegoś innego ... na szczęście :D
[/quote]

Kino, Hlehle, o czym my mówimy :mellow: Cinema city z popcornem i dwiema colami - jakieś 60 zł :huh: jako student zaliczam - dwa razy w roku, w sam raz na walentynki;-)

Preferuje wino i...

www.torrentz.eu - to moje osobiste kino B)
nawet się wysikam bez straty ważnej sceny!


Ps.
Z nowości polecam Margin Call - Chciwość. Podobnie, dość skomplikowany i monotematyczny(nie dla kobiety), ale dobry film - historia upadku Lehman Brothers w 2008.

A z zeszłego roku, największe wrażenie zrobiło na mnie Drive



#9 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 18 styczeń 2012 - 14:04

A z zeszłego roku, największe wrażenie zrobiło na mnie Drive



Drive też był zajebisty. Muzyka, klimat, scenografia.


#10 OFFLINE   Frycek

Frycek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • Lokalizacjamielec

Napisano 18 styczeń 2012 - 23:20

Oglądnijcie polski film Trzy minuty. 21:37. Chyba jeden z najlepszych polskich filmów. Polecam.

#11 OFFLINE   MaleX

MaleX

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaTeren prywatny
  • ImiÄ™:Marcin

Napisano 19 styczeń 2012 - 11:03

JeÅ›li interesujÄ… Was ekranizacjÄ™ prozy Johna le Carrégo, to z czystym sumieniem polecam:

Martin Ritt: Ze śmiertelnego zimna lub Szpieg, który przeszedł z zimnej strefy, film z 1965 roku z Richardem Burtonem.

Z tego co pamiętam są jeszcze; Sidney Lumet Śmiertelna gra (1966), Frank Pierson Cudzymi rękoma (1969) i George Roy Hill Mała doboszka (1984).

I jeszcze kapitalny serial z Alekiem Guinnessem Druciarz, krawiec, żołnierz, szpieg (7 odcinków), no i serial Smiley's People.




#12 ONLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6254 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • ImiÄ™:Bartek

Napisano 22 styczeń 2012 - 21:52

Daniel, zmień pannę <_< :mellow:
Z nieco nowszych filmów, niż proponuje @majster, podobała mi się Incepcja, dla fanów Matrixa polecam. @wojciiech, Margin Call rzeczywiście godny obejrzenia. :D

#13 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 28 marzec 2013 - 18:47

Jeszcze nie ma, ale warto bÄ™dzie wyskoczyć do kin. Film, któremu Polski Instytut Sztuki Filmowej odmówiÅ‚ dofinansowania. 

 

 

http://film.onet.pl/...,wiadomosc.html

 

 

 


Użytkownik Krzysiek_W edytował ten post 28 marzec 2013 - 18:55


#14 OFFLINE   Baars

Baars

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • Lokalizacjaokolice Odry...
  • ImiÄ™:Wojtek

Napisano 28 marzec 2013 - 20:16

Ja polecam Operacja Argo

#15 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam siÄ™ zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 28 marzec 2013 - 20:16

A ja polecam Wam AlterKino można znaleźć coś ciekawego !
 
cytat ze strony :

"Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.
Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.
Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw"."


Użytkownik Zwierzu edytował ten post 28 marzec 2013 - 20:19


#16 OFFLINE   hoin

hoin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów
  • LokalizacjapoÅ‚udniowy wschód

Napisano 29 marzec 2013 - 08:30

Jeszcze nie ma, ale warto bÄ™dzie wyskoczyć do kin. Film, któremu Polski Instytut Sztuki Filmowej odmówiÅ‚ dofinansowania. 

 

Są bardziej kontrowersyjne filmy, mimo że historyczne...

Ja to bym sobie chciał w końcu "Historię Roja" obejrzeć. Wie ktoś może co się dzieje z tym obrazem? Podobno zebrano w końcu kasę na jego dokończenie, ale ciągle nie słychać by był gdzieś dostępny :(

Nie wiem czy będzie to film dobry, ale wiem że będzie mówił o wydarzeniach ważnych i ciągle niewygodnych.

Mam nadzieję że jednak się doczekam...

 



#17 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 29 marzec 2013 - 10:14

O obu możemy powiedzieć, że sÄ… (bÄ™dÄ…) kontrowersyjne.  Tylko drugi opowiada o sytuacji, gdzie wróg wystÄ™puje jawnie i w sytuacji otwartego konfliktu. Dodatkowo o czasach minionych, w których nie bierzemy udziaÅ‚u. Za to, ten pierwszy dzieje siÄ™ dziÅ›, a wróg jest ukryty. DziaÅ‚a z zaskoczenia i pod pozorem demokracji, o którÄ… zresztÄ… walczyli ludzie tacy jak Rój. Z drugiej strony porównanie dobre, bo zÅ‚o ostatecznie zawsze jest jedno, nie ważne jakie oblicze przyjmuje.  


Użytkownik Krzysiek_W edytował ten post 29 marzec 2013 - 10:42


#18 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 18 czerwiec 2014 - 18:24

Wczoraj akurat było w TV, fajnie było obejrzeć. Polecam. Dobre kino dziennikarsko-szpiegowskie?

 

 

Drugi film, to rodzaj dokumentu, na temat nocnego przewrotu parlamentarnego z 4 czerwca 1992r. Polecam szczególnie mÅ‚odzieży, warto poÅ›wiÄ™cić godzinkÄ™, w szkole tego nie usÅ‚yszycie.   :)

 


  • Panek lubi to

#19 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 27 wrzesień 2014 - 19:21

 

ByÅ‚em, zobaczyÅ‚em. Nie wiem do koÅ„ca co o tym myÅ›leć. Widać ukÅ‚on w kierunku gimbusuów, ale jest OK. Jak nie chcÄ… czytać, niech chociaż pójdÄ… do kina. ZupeÅ‚nie inna produkcja niż "Powstanie Warszawskie" , który jest filmem o innym ciężarze. 


Użytkownik Krzysiek_W edytował ten post 27 wrzesień 2014 - 19:22


#20 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 04 październik 2014 - 14:40

 

Z niechÄ™ciÄ… zostaÅ‚em wyciÄ…gniÄ™ty na te ten film, ale zostaÅ‚em pozytywnie zaskoczony. Dobre kino akcji, ze sporÄ… dawkÄ… czarnego humoru (nie zawsze chyba zamierzonego). Film mógÅ‚by być lepszy, gdyby rozwiniÄ™to zasygnalizowany jedynie wÄ…tek instalacji przez WSI figuranta pod żyrandolem (mowa o tym, w filmie wprost- szacun B) ). Sprawa znana z faktów przedstawionych w książkach SumliÅ„skiego oraz procesu. Niemniej zrozumiaÅ‚y jest fakt, że na razie nikt chyba nie ma jaj, żeby zrobić o tym film. Może w przyszÅ‚oÅ›ci?  Niestety minus to jednak spora dawka propagandy i manipulacji w sprawie wiadomej jak i niektórych publicznych osób, co odbiera trochÄ™ powagi- nie wszyscy czerpiÄ… wiedzÄ™ o Å›wiecie z TV. Pomimo tego ocena ogólna na plus. Warto obejrzeć.  






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych