Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lowrance HDS Live


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
455 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 15 marzec 2019 - 17:12

Chciałem nowy topik założyć, ale faktycznie tu będzie mu lepiej.

Co sądzicie? Bo jak dla mnie detalizacja gorsza niż w livescope, który robi na wyższych khz.



#142 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 15 marzec 2019 - 17:33

szalu nie ma... , przewijanie palet nie wiem czy to przez jego zimne rece ,czy tez akcja jak w 3d z gen3- komiks.



#143 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 15 marzec 2019 - 17:52

Raczej tak źle nie jest  z echem. Pewnie zimne łapki  -sam tak mówi. Za to tych palet dużo, jest co robić.

Ja nie zmieniam zdania o przydatności tych zabawek- vert ewentualnie, bo 20-25m to nie jest dużo i trzeba duży ekran, by to miało ręce i nogi.



#144 OFFLINE   Gregmegabass

Gregmegabass

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • Imię:Greg

Napisano 15 marzec 2019 - 22:31


Tutaj troszke wiecej informacji. Szczerze to nie wiem kto sie na cos takiego zdecyduje. Ludzie narzekaja na rozmiar przetwornika 360 , a tutaj lowrance zafundowal nam cos takiego .

#145 OFFLINE   Gregmegabass

Gregmegabass

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • Imię:Greg

Napisano 16 marzec 2019 - 00:51

Chciałem nowy topik założyć, ale faktycznie tu będzie mu lepiej.
Co sądzicie? Bo jak dla mnie detalizacja gorsza niż w livescope, który robi na wyższych khz.

Jak dla mnie to slabiutko zarowno jesli chodzi o jakosc, jak i rozmiar przetwornika . Ludzie nakupili hds live z myślą o live sight , a tu coś takiego . Aby nie było powtórki jak z spotlight scan.

#146 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 16 marzec 2019 - 07:05

Faktycznie, duże to i na przemarszach nie moczysz tego w wodzie.



#147 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 16 marzec 2019 - 07:50

Dla mnie to jest technologia przyszłości którą nie do końca ma sens,(tzn w moim przypadku) moje preferencje odnośnie wykorzystywania echosondy są zupełnie inne,a natomiast czekam z niecierpliwością na przetwornik 3d bez modułu,jak to będzie wyglądac,jak będzie pracować.

#148 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 16 marzec 2019 - 08:30

Nie chcesz modułu 3D to zainwestuj w Raymarine.



#149 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 16 marzec 2019 - 09:26

Już zaiwestowalem w hds live.dlatego czekam co pokaże lowrance jeżeli chodzi o 3d

#150 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 16 marzec 2019 - 09:27

Krzysztof, powiedz mi taką rzecz- jak ma się sonar boczny w Axiomie do HB z którym też pływasz. Chodzi o zasięg, stopień detalizacji. Jest w ogóle co porównywać, czy nie?



#151 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 16 marzec 2019 - 11:08

Moim zdaniem są porównywalne. Czasami mam nawet wrażenie, że przy samym dnie Raymarine ma jakby lepszą separację obiektów. Na co dzień  nie pływam z tymi dwoma echosondami jednocześnie, ale jak już je miałem odpalone to własnie tak mi się wydawało. Nie mogłem z wiadomych względów nagrać logu sonaru żeby to potem porównać na spokojnie.



#152 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 16 marzec 2019 - 11:55

A czy element obsługujeninną częstotliwość niż 1.2 w side vu? Na 1.2 zasięg kiepskawy.

Wysłane z mojego ASUS_Z01RD przy użyciu Tapatalka

#153 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 16 marzec 2019 - 12:04

Element nie był jeszcze przeze mnie testowany. Dane techniczne są ogólnodostępne.

Z drugiej strony do czego jest potrzebny duży zasięg ? Na płytkich wodach wręcz go znacząco ograniczam. Może jak ktoś przeszukuje głęboką wodę i szuka większych obiektów to tak.


Użytkownik Paprykarz edytował ten post 16 marzec 2019 - 12:06


#154 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 16 marzec 2019 - 12:35

Moim zdaniem są porównywalne. Czasami mam nawet wrażenie, że przy samym dnie Raymarine ma jakby lepszą separację obiektów. Na co dzień  nie pływam z tymi dwoma echosondami jednocześnie, ale jak już je miałem odpalone to własnie tak mi się wydawało. Nie mogłem z wiadomych względów nagrać logu sonaru żeby to potem porównać na spokojnie.

Dzięki za info- może komuś się przyda. Mało jest w sieci filmów z bocznym od Raymarine.

Możesz jeszcze w przybliżeniu określić zasięg czytelnego bocznego- bez zaciemnień w Raymarine? Bo w innych echach na stockowym ducerze jest to25-30m przy ok. 8-10m, są mocniejsze zabawki,ale to nie jest wyposażenie standardowe.



#155 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 16 marzec 2019 - 13:12

Nie chciałbym puszczać takich informacji, bo po prostu nie pamiętam a nie notowałem takich danych bo były mi zupełnie zbędne. Tym niemniej jednak jest to naprawdę porównywalne do Humminbirda. Nie badam takich danych, jak już jestem na rybach to staram się coś połowić a nie liczyć pixele i zasięgi. Nie robię też map, korzystam z gotowych. Za mało mam czasu na wędkowanie aby zajmowały mnie takie tam pierdoły, mam nadzieję że nie uraziłem nikogo kto poświęca cały swój wolny czas na tworzenie map właśnie i podchodzi do tego jak do misji. Na szczęście dla każdego znajdzie się miejsce na forum aby prezentować swoje doświadczenia i przemyślenia.

Jak bym mógł to czas na wędkowanie bym chętnie kupił....


  • rafalc lubi to

#156 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 16 marzec 2019 - 13:20

Nie, nie uraziłeś.

Dzięki za powyższe informacje.



#157 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 17 marzec 2019 - 10:00

wczoraj troszkę popływane na pobliskim jeziorze,widać zatopiony jacht typu "kormoran" (zresztą,ciekawostka... udało mi się rozwiązać 3letnie śledztwo,bo rzekomo jacht w 2016 został skradziony,nurkowie czesali jezioro,ktoś tam używał echosondy-bez rezultatów)  na pozostałych zdjęciach fajnie widać zatopiony stary pomost,można policzyć deski,oponę,nie zabrakło także gniazd sandaczy ,charakterystyczne kratery na twardym dnie,na ten moment jeszcze puste

Załączone pliki



#158 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 17 marzec 2019 - 10:54

Ja mam zlecenie na poszukanie roweru wodnego na dużym jeziorze gdzieś leży, jak łowy będą udane, to też wrzucę.



#159 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 17 marzec 2019 - 10:58

A propos zleceń to mam już,misję znalezienia silnika 60konnego (woprowcy zgubili w tym roku) niezabezpieczony spadł z łodzi i prosto na dno,mniej więcej rejon mam otagowany

#160 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 17 marzec 2019 - 17:39

A propos zleceń to mam już,misję znalezienia silnika 60konnego (woprowcy zgubili w tym roku) niezabezpieczony spadł z łodzi i prosto na dno,mniej więcej rejon mam otagowany


Pamiętaj, że znaleźne to 10% wartości ;-)
  • IntruZ9 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych