Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lowrance HDS Live


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
455 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4667 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 23 listopad 2018 - 09:41

Nie mam FB, - fajnie że to wytropiłeś. 

Co do do drugiego linku, to jest kilku testerów, którzy sprawdzają nowe zabawki z 800khz, jest film z simradem i prototypem 800khz. Obawiam się, że mogą one wyjść jako kolejne wcielenie SS3D- o czym pisałem powyżej. 



#102 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1938 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 23 listopad 2018 - 13:07

A co tam widać oprócz większego zasięgu?

#103 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1938 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 03 grudzień 2018 - 10:14

Macie jakieś nowe wieści, przemyślenia w temacie?

#104 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4667 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 03 grudzień 2018 - 10:45

Nihil novi.

Coraz więcej ludzi dochodzi do wniosku, że nie ma sensu wymiana 7 i 9 cali Carbona na Live. Poza tym ostatnie porównania grafik pokazują, że nowy 3+1 jest trochę lepszy od Totalscan i niewiele więcej. Natknąłem się na opinię, że soft potrafi się wieszać - ale to tylko sprawa łatki. 

LiveSight to kosmos cenowy tak czy siak dla większości z nas, nie wpłynie zapewne na decyzję o zakupie nowego echa. 

 

Oczywiście HDS Live będzie miało pierwszeństwo do aktualizacji i jak dla mnie to główna zaleta urządzeń 7 i 9 cali. 


  • Maciek_7 lubi to

#105 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5481 postów
  • Imię:adam

Napisano 03 grudzień 2018 - 11:40

Bo tak naprawde kolejna odslona w tych rozmiarach nie wiele w nosi..., a to co w niesie to i carbon dostanie. Roznica to byla miedzy gen3 a carbon, lepszy ekran, mocniejsze flaczki - zauwazalna roznica na duzy + dla Carobon. A tu wieksze ekrany dostaly klawisze funkcyjne i wsparcie dla antka czy ios , 6 okien podzialu . Live scope za 11k zl to troche gruba sprawa...do tego juz wypada miec spora krype i dziobowy silnik. Na detke by to upchal , tylko kula kabli i dodtakowe black boxy niwecza jaka kolwiek mobilnosc... Panoptixy u garmina tez chyba zbyniego szalu nie zrobily, a sa juz na rynku kilka lat.

Nikt tez o tym nie wspomina za czesto, ale kolejny przetwornik to kolejne zapotrzebowanie na amperki . 9cali z 3d bierze prawie 3A , 12 pewnie do 5A + Live = ? i zaraz sie okaze ze dla 12" w pelnym szynku na dzien plywania trzeba aku 100AH :)

Jednak poczekajmy do wiosny/lata - zapewne mistrzowie marketingowi dolicza sie lusek na lini bocznej sandaczy poprzez Live ... :)


Użytkownik siarq edytował ten post 03 grudzień 2018 - 11:47


#106 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4667 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 03 grudzień 2018 - 12:01

Widziałem innych mistrzów u nas, którzy za pomocą panoptixa monitorowali głębokość schodzenia woblera.....

Polska to jednak nie zachód - zarówno jeżeli chodzi o ryby jak i o prawne uwarunkowania łowienia wertykalnie. 

Czytelny zasięg to ok. 20m, a to trochę za mało jak na spiningowe podchody u nas, bo umówmy się, zapięta ryba widoczna pod łodzią w panoptix/livescope to nie jest przeznaczenie zestawu za 10k+ pln. 


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 03 grudzień 2018 - 12:16


#107 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1938 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 03 grudzień 2018 - 12:38

Bo tak naprawde kolejna odslona w tych rozmiarach nie wiele w nosi..., a to co w niesie to i carbon dostanie. Roznica to byla miedzy gen3 a carbon, lepszy ekran, mocniejsze flaczki - zauwazalna roznica na duzy + dla Carobon. A tu wieksze ekrany dostaly klawisze funkcyjne i wsparcie dla antka czy ios , 6 okien podzialu . Live scope za 11k zl to troche gruba sprawa...do tego juz wypada miec spora krype i dziobowy silnik. Na detke by to upchal , tylko kula kabli i dodtakowe black boxy niwecza jaka kolwiek mobilnosc... Panoptixy u garmina tez chyba zbyniego szalu nie zrobily, a sa juz na rynku kilka lat.
Nikt tez o tym nie wspomina za czesto, ale kolejny przetwornik to kolejne zapotrzebowanie na amperki . 9cali z 3d bierze prawie 3A , 12 pewnie do 5A + Live = ? i zaraz sie okaze ze dla 12" w pelnym szynku na dzien plywania trzeba aku 100AH :)
Jednak poczekajmy do wiosny/lata - zapewne mistrzowie marketingowi dolicza sie lusek na lini bocznej sandaczy poprzez Live ... :)

Dlatego róznica w cenie miedzy carbonem a hds live jest minimalna. Czy live ma identyczne bebechy jak carbon?

Użytkownik bassy edytował ten post 03 grudzień 2018 - 12:40


#108 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4667 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 03 grudzień 2018 - 12:50

Różnice w Live9:

płaska, dokładniejsza antena GPS- jak w moim EVO3

mniej nitów w podświetlaniu ekranu 1200 vs. 1300 u Carbon

2x gniazdo 9pin - jak w EVO3

gniazda SD z magnetyczna klapką- układ jak w EVO3, 

 

Echo jest fizycznie cieńsze i bardzo mocno przypomina EVO3 w ogólnej bryle. Nie chcę przez to powiedzieć, że to facelifting EVO3, ale wygląda bardzo podobnie. 


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 03 grudzień 2018 - 12:50


#109 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4794 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 03 grudzień 2018 - 12:51



.
Nikt tez o tym nie wspomina za czesto, ale kolejny przetwornik to kolejne zapotrzebowanie na amperki . 9cali z 3d bierze prawie 3A , 12 pewnie do 5A + Live = ? i zaraz sie okaze ze dla 12" w pelnym szynku na dzien plywania trzeba aku 100AH :)
Jednak poczekajmy do wiosny/lata - zapewne mistrzowie marketingowi dolicza sie lusek na lini bocznej sandaczy poprzez Live ... :)


Live Scope bierze dodatkowo około 4A.



Wysłane z mojego ASUS_Z01RD przy użyciu Tapatalka
  • CLAUDIO lubi to

#110 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5481 postów
  • Imię:adam

Napisano 03 grudzień 2018 - 18:00

No to przy Full będzie z 9A dla 12" i 7A dla 7". Bez aku 50-60Ah nie ma.co startować. W kufer taka kostka nie wejdzie :)

#111 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4794 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 03 grudzień 2018 - 21:21

Zawsze można się pilnować i nie korzystać z blackboxa. Wtedy bierze mniej, niestety nie pamiętam ile.



#112 OFFLINE   Maxer

Maxer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 129 postów
  • LokalizacjaRadziwiłłów
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:R

Napisano 03 grudzień 2018 - 22:11

niestety ale tylko chyba Polacy mamy taką tendencję że wszystko ma być mega mobilne i jeszcze pracować na baterii jak Nokia 3310 :-))) Niestety przy takim napchanym środku musi żreć prąd. To projektują Amerykanie u nich nie nosi się akumulatora w plecaku   :D


  • CLAUDIO, rafalc i Z Olsztyna lubią to

#113 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 17 styczeń 2019 - 07:40

gwiazdor w styczniu? :D w sobotę testy B)

Załączone pliki


  • KODZAK1234 i SkiDivPL lubią to

#114 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4667 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 17 styczeń 2019 - 08:16

Ja chcę potestować nowe update do Carbon w kontekście SS3D.  W USA ludzie narzekają, że jakość obrazowania spadła, i w ogóle te 18.3 w zasadzie ma sens tylko z ducerami 3in1/2in1. Czas to sprawdzić, bo zima idzie i wody staną .



#115 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 18 styczeń 2019 - 11:31

Ja jestem ciekaw co pokaże nowy ducer 3d,już bez modułu,coś jak rv 100 w axiomie,jak cenowo itd

#116 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4667 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 18 styczeń 2019 - 12:40

Jeżeli poprzedniej generacji ducer robiący w 455khz kosztował grubo ponad  2K u nas, to ten nowy będzie pewnie droższy.

skądinąd  jestem ciekawy jego przyłącza- poprzednik ma dwie wtyczki wpinane w moduł, każda po 12 pin - o ile się nie mylę.

Do tej pory można było pod echo podpiąć bez huba 3 ducery - dwa poprzez sonar 1i2, trzeci poprzez ethernet.



#117 OFFLINE   sum23

sum23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów

Napisano 18 styczeń 2019 - 13:16

Witam. Właśnie się dowiedziałem , jak dbają o nas przedstawiciele Lowrance na Europę i inne regiony świata. Ograniczenia językowe i blokady w urządzeniach U.S. są wprowadzone na wyraźne żądanie dystrybutorów np na Europę . Czy to jest legalne?

#118 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4667 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 18 styczeń 2019 - 13:23

Swobodny przepływ towarów i usług tyczy się UE, echa są z USA. Nie wiem jak to wygląda od strony prawnej. Zobacz lepiej na różnice cen w Europie...tu jest dopiero o czym rozmyślać.



#119 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1938 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 18 styczeń 2019 - 14:32

Czy masz miarodajne informacje od kiedy te drakońskie blokady są/mają być wprowadzone. Do pewnych krajów Europy nie opyla się ściągać sprzętów z USA, bo ceny i tak są ok. Nie mówię o Polsce.

Użytkownik bassy edytował ten post 18 styczeń 2019 - 14:33


#120 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4667 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 18 styczeń 2019 - 14:52

Czy masz miarodajne informacje od kiedy te drakońskie blokady są/mają być wprowadzone. Do pewnych krajów Europy nie opyla się ściągać sprzętów z USA, bo ceny i tak są ok. Nie mówię o Polsce.

One sa obecne od lat w wyższych tierach urządzeń.

 Insight Genesis i Geofancing - czy jakoś tak.

Co do kodów językowych- warto zadzwonić do serwisu ParkerPoland i zapytać się o koszt polonizacji urządzenia z Europy Zachodniej. Podstawowa paczka językowa nie zawiera naszego języka, pewnie wschodnich i południowych sąsiadów  też. Jest opcja na odblokowanie języka polskiego- droga wiedzie przez serwis, poboczne też pewnie są, ale nie znam się kto i co potrafi.

Ja przyzwyczaiłem się do angielskiej wersji, to nie lot  w kosmos- nie korzystam z większości opcji nawigacyjnych, internetowych, monitorujących itp.

   Dla odmiany HB ma dwie wersje urządzeń- amerykańską z systemem imperialnym i europejską  z możliwością wyboru systemu metrycznego, bazą języków menu- w tym naszego. W wersji US nie ma blokady gps


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 18 styczeń 2019 - 14:57





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych