Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Daiwa Certate - wszystkie generacje (2004, 2010, 2016, 2019, 2024)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1341 odpowiedzi w tym temacie

#601 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 25 sierpień 2020 - 11:42

Mam znajomego, z ktorym łowimy czasem rekreacyjnie z łódeczki. Jemu wcale nie przeszkadza, że ze szczytowej przelotki wyleciał wkład, żyłka robi już szósty sezon, w kołowrotku nie działa hamulec, a w jedynej wahadłówce w kotwicy złamał się jeden grot. O to ostatnie, jak zapytałem, to odpowiedział: ale dwa wciąż są dobre. Chciałbym tak umieć żyć... Miało być ironicznie, ale teraz to sam nie wiem, czy tacy ludzie nie są ogólnie w życiu szczęśliwsi. Pozdrawiam serdecznie zlewaczy szumiących kołowrotków.
Ps. Tylko wówczas po co Certate? Jak mówi słynna pieśń Braci Figo Fagot "Harnaś z puchy": po co za piwo przepłacać, skoro efekt zazwyczaj ten sam.

Oj, rozfilozofowałem się, a czeka druga tura na pięknym siurku. Na szczęście młynek nie szumi😁
  • popper, saitt i versicolor lubią to

#602 OFFLINE   BGM

BGM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów

Napisano 25 sierpień 2020 - 12:20

Dokładnie tez nie umiem się odciąć i łowić cieszyć się tym co się ma a nie mogę narzekać na jakoś sprzętu zawsze jakiś diabełek siedzi i podpowiada głupoty 😂
  • saitt i dyliog lubią to

#603 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1374 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 25 sierpień 2020 - 15:24

Mnie wkurza jak szumi kreciol w cenie do 500zl,dlatego nie kupuje tych drozszych ;) bo tego juz bym nie wytrzymal za duza kase.



#604 OFFLINE   19john92

19john92

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisano 25 sierpień 2020 - 16:35

Jest jakiś kołowrotek który chodzi bezgłośnie? Mam w sumie z 10 kołowrotków shimano i każdy chodzi inaczej ale żaden bezgłośnie... Chętnie bym kupił coś czego nie słychać w fotelu

#605 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 953 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 25 sierpień 2020 - 16:38

A brudny korek rękojeści wędki Wam Panowie nie przeszkadza? 😄 Podnosicie mnie na duchu, bo widać każdy wędkarz ma jakieś „problemy emocjonalne” na punkcie sprzętu 😀 Chyba najlepszą metodą na wyzbycie się tych problemów byłoby zabranie na wodę kołowrotka czy wędki sprzed 30/40 lat - po tygodniu używania przeprosilibyacie się z Waszym obecnym sprzętem, a i szumy pewnie by ustały 😉

#606 OFFLINE   Marcipas

Marcipas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 185 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Marcin

Napisano 25 sierpień 2020 - 20:13

Popieram, np relax 44.

Użytkownik Marcipas edytował ten post 25 sierpień 2020 - 20:14


#607 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1621 postów

Napisano 25 sierpień 2020 - 23:58

W fotelu moich nie słychać, brudny korek mi nie przeszkadza i to może tyle na oboczne tematy. Póki co z wielu zapewne użytkowników Certate LT jeden zgłosił cichą pracę swoich maszyn w boju, a nie w fotelu. Może jeszcze ktoś coś napisze o swoim egzemplarzu?
Tomek

Użytkownik kostom63 edytował ten post 26 sierpień 2020 - 00:03


#608 OFFLINE   versicolor

versicolor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Daniel

Napisano 26 sierpień 2020 - 07:01

Odnosząc się do przedmówcy: moja 3000xh na sucho szumi ale nad wodą pod obciążeniem chodzi niesamowicie 😁
  • kostom63 lubi to

#609 OFFLINE   CORNEL

CORNEL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów

Napisano 26 sierpień 2020 - 08:24

Eeee tam, Wy to chyba macie jakieś chińskie podróbki. :P  :P :P  

Moje Certaty nie szumią, najlepiej, najciszej pracuje Certata model 2013. Model 2016 też jest spoko. Żadnej nie rozkręcałem, nie smarowałem, używane do łowienia szczupaków i sandaczy.  Nowej LT nie mam i nie zamierzam kupować.  



#610 OFFLINE   homax

homax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1010 postów
  • LokalizacjaPruszków Poland Europe Earth
  • Imię:Sławomir

Napisano 26 sierpień 2020 - 12:40

Cześć, moje Vanquishe szumią, miałem okazję sprawdzić innego też szumiał. Nawet TP SW-A zaczął szumieć. Byłem dziś w sklepie akurat mieli Certate 3000 D. Chodzi super, ale kurde też szumi i to nie przy ściąganiu przynęty tylko swobodnym kręceniu korbą. Mam lekki niedosłuch a słyszę. Nie jest to szum z bebechów, jak np u już znacznie spracowanego Zaubera, tylko jakby z suchości łożyska oporowego, w każdym razie gdzieś okolice szpuli. Czy to mnie się tak trafia czy te nowe konstrukcje tak mają i muszę się przyzwyczaić? Już byłem prawie zdecydowany na kupno Certate LT, a tu ...
Tomek

Tomek. Są dwa wyjścia. Kupić w sklepie stacjonarnym wybierając jeden z kilku egzemplarzy. Lub druga metoda a'la Guzu, Kupić 2 szt w sieci, wybrać jeden a drugi odsprzedać ..  Pierwsza metoda wydaje się być lepsza tylko czy znajdziesz sklep który miał by choć dwie sztuki na stanie...?  :huh:


  • kostom63 lubi to

#611 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4905 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 26 sierpień 2020 - 13:21

Mam kilka różnych certate, żadna nie szumi albo wszystkie szumią bo każda pracuje bardzo podobnie, najlepiej zawsze pracuje najnowsza ale to są minimalne różnice. Ja akurat uwielbiam jak w certate szumi, po zacięciu dużego bolenia, hamulec. Napędzany siłą płetwy ogonowej, kołowrotek pięknie szumi i aż miło się słucha. Po co słuchać innego szumu? Zawsze można kręcić powietrzem bez kołowrotka, nie będzie szumu a do tego nie będzie ani ciężko chodziło ani zbyt dużo ważyło ;). Kołowrotek musi generować szum, ponieważ działa na zasadzie wirujących elementów, mnogość obracających się części, zamkniętych w sztywnym body nie może pracować bez szumu. Tropiąc ryby w życiu nie pomyślałem żeby wsłuchiwać się w szum kołowrotka, nasłuchuje plusków i wszelkich dźwięków jakie powoduje woda w skutek drgań, wytwarzanych przez ryby, totalnie izoluje się od wszelkich innych dźwięków... Z całego serca polecam słuchać podobnie.

#612 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 26 sierpień 2020 - 14:17

Gucio dobra rada dla fotelowcow a tak pozatym to sam sie skusilem za namowo Lukasz Boruckiego i zapodalem sobie 2500 i 5000 zajeb....kolowrotki za cene za dwie mniej jak exist czy stella nie bylo sie nad czym zastanawiac czas pokaze jak z trwaloscia napewno side bearings nie pociagna tyle co reszta bo sa polowa tego co exist czy saltiga bay jigging

Użytkownik sharkfishing edytował ten post 26 sierpień 2020 - 14:26

  • guciolucky i versicolor lubią to

#613 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4905 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 26 sierpień 2020 - 16:43

Ja szanuję fotelowców ale powinni mieć oddzielny od wędkarskiego, dział. Przecież jak ktoś bez doświadczenia, w klasowych kolowrotkach, poczyta ten wątek to odniesie wrażenie, że certate LT pracuje jak ruski czołg a to przecież świetny, topowy, japoński sprzęt o naprawdę doskonałych właściwościach.
  • popper, jacekp29 i psd27 lubią to

#614 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 26 sierpień 2020 - 16:50

Ja nie mowie o szacunku tylko o doswiadczeniu a to bierze sie z praktyki nie z teori jak niektorych wiedza jestem shimano fan ale prawda jest tylko jedna a to ze kolowrotek za 300$ nie odbiega bardzo od kolowrotka za 800$ a na morzu jest nawet lepszy bo nie ma magnesium i magseal

#615 OFFLINE   19john92

19john92

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisano 26 sierpień 2020 - 17:29

Szum w kołowrotku według mnie to nic strasznego i nie ma czym się niepokoić, gorzej jak zaczynamy czuć ząbkowanie czy jakieś stuki...

#616 OFFLINE   homax

homax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1010 postów
  • LokalizacjaPruszków Poland Europe Earth
  • Imię:Sławomir

Napisano 26 sierpień 2020 - 20:51

Uuuu.. Teraz to już strach będzie napisać że co nie teges.....  Bo wyjdzie się na fotelowca.. :unsure:


  • kostom63 lubi to

#617 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 26 sierpień 2020 - 21:09

Nie ze nie mozna a nawet trzeba tylko najlepiej z praktyki z racji ze mialem saltige bay jigging a i ojca exist tez razy kilka wiec sie odpowiedzialem z doswiadczenia w praktyce nie z gdybania plus poprzednikami lowilem mialem mam juz 20 lat i sa nie do zajechania

Użytkownik sharkfishing edytował ten post 26 sierpień 2020 - 21:14


#618 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 953 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 26 sierpień 2020 - 21:21

Ale Sławek (@homax) to zacny wędkarz, który daleki jest od kręcenia w fotelu, a i kołowrotków topowych u niego pod dostatkiem. Tylko tak się tutaj droczy :D


  • kostom63 lubi to

#619 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 26 sierpień 2020 - 21:39

Exist certate czy saltiga to ulepszona wersja vs tak jak vs jest ulepszona wersja crack 300.Czesc z kolegow widziala go u Boba w szafie bo moj tam pojechal na emeryture 😀 dlatego smie twierdzic ze bedzie to kolowrotek nie do zajechania nawet na malych lozyskach z luvia bo vs wcale wiekszych nie ma

#620 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 26 sierpień 2020 - 21:49

Mam dobra rade dla posiadaczy certate i inych prawie identycznych daiwa kolowrotkow dodajcie troche syntetycznego smaru z odrobina syntetycznego dodatku do oleji firmy lucas praca polepszy sie na duzy plus a i jakielkowiek szumy i wszystko inne zniknie kompletnie smar najlepszy call's z hot sauce qantum i synthetic Lucas odrobina
  • kostom63 i szczupak1 lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych