Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Daiwa Certate - wszystkie generacje (2004, 2010, 2016, 2019, 2024)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1368 odpowiedzi w tym temacie

#561 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1969 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 08 sierpień 2020 - 15:05

Przyjdzie czas, na razie jest TP.


  • _Junak_ lubi to

#562 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 08 sierpień 2020 - 18:33

Jedna Certate LT2500D kręci u mnie przy pstrągach, druga przy okoniach.

 

 

 

Masz może Kuba jakąś fotkę, jak się te Certaty prezentują przy Twoich pstrągowych i okoniowych wędeczkach z korkową rękojeścią i drewnianymi uchwytami?  :) 



#563 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 09 sierpień 2020 - 12:16

Czy używa może ktoś nową Certate 4000 cxh?
Zastanawiam się czy kupić sobie ten model czy zdublować Cerrate 3000 ch, która jest ok, jednak większy model jest cięższy tylko o 10 gram a zwija 99 cm linki?

#564 OFFLINE   saitt

saitt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Napisano 09 sierpień 2020 - 12:34

Pytanie co byś zyskał ze zdublowania kolowrotka który już masz..?
  • popper lubi to

#565 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 09 sierpień 2020 - 20:19

Masz może Kuba jakąś fotkę, jak się te Certaty prezentują przy Twoich pstrągowych i okoniowych wędeczkach z korkową rękojeścią i drewnianymi uchwytami? :)

Smith IBXX-56MT + Luvias FC LT2000D



Megabass GH57-3LS + Luvias FC LT2000D



Souls TF-T60LS + Certate LT 2500D


Użytkownik Żbiku edytował ten post 09 sierpień 2020 - 20:20


#566 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 09 sierpień 2020 - 20:36

Dzięki za fotki.

Ten granatowy kolor Certate LT kojarzył mi się raczej z wędkami posiadającymi uchwyty i dolniki wykończone czarną pianką i carbonem, ale jak widać, tutaj również prezentuje się całkiem nieźle.



#567 OFFLINE   saitt

saitt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Napisano 09 sierpień 2020 - 20:41

Napisz jak ten luviasik się sprawuje w wątku o nim.

#568 OFFLINE   versicolor

versicolor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Daniel

Napisano 10 sierpień 2020 - 10:23

Śmiało brać, chociaż twinka nowego nie miałem dla porównania. Jedynie do stelli 3000 na korzyść certaty.


Zrobiłem identyczne zestawienie certate lt 3000xh do stelli fj3000hg nie umywa się... z kolei do TP 4000XG sprawia wrażenie delikatniejszej ale szybko zmieniłem zdanie nad wodą!

#569 OFFLINE   horac

horac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów

Napisano 10 sierpień 2020 - 11:30

Dzięki za fotki.

Ten granatowy kolor Certate LT kojarzył mi się raczej z wędkami posiadającymi uchwyty i dolniki wykończone czarną pianką i carbonem, ale jak widać, tutaj również prezentuje się całkiem nieźle.

 

Momentami mam wrażenie, że oprócz wędkarstwa niektórzy mają dodatkowe hobby - kolekcjonerstwo - kolory, wrażenia sensoryczne na korbce, praca maślana czy jogurtowa... a woda weryfikuje tylko umiejętności wędkarskie;]



#570 OFFLINE   dyliog

dyliog

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 225 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Łukasz

Napisano 10 sierpień 2020 - 11:51

Momentami mam wrażenie, że oprócz wędkarstwa niektórzy mają dodatkowe hobby - kolekcjonerstwo - kolory, wrażenia sensoryczne na korbce, praca maślana czy jogurtowa... a woda weryfikuje tylko umiejętności wędkarskie;]

 

Skutki działalności "Pazernych Zabójców Wód".



#571 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 10 sierpień 2020 - 12:37

Momentami mam wrażenie, że oprócz wędkarstwa niektórzy mają dodatkowe hobby - kolekcjonerstwo - kolory, wrażenia sensoryczne na korbce, praca maślana czy jogurtowa... a woda weryfikuje tylko umiejętności wędkarskie;]

 

 

Owszem, przy tak szerokim wyborze produktów, jaki jest obecnie, zwracam uwagę również na takie rzeczy. To coś złego?

Na swoją skuteczność też ostatnio nie narzekam.


  • popper, saitt i malinabar lubią to

#572 OFFLINE   Mdah

Mdah

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Piotrek

Napisano 10 sierpień 2020 - 13:19

I to jest właśnie sedno tarczy. Mam fanaberię, fantazję, stać mnie na to. Realizuję plan. To jest piękne, nie tylko w wędkarstwie, ale ogolnie w życiu. Ogólnie polecam.

#573 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4966 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 10 sierpień 2020 - 15:23

Dzięki za fotki.

Ten granatowy kolor Certate LT kojarzył mi się raczej z wędkami posiadającymi uchwyty i dolniki wykończone czarną pianką i carbonem, ale jak widać, tutaj również prezentuje się całkiem nieźle.

... żaden uchwyt nie jest spasowany z kołowrotkiem , a na ostatnim zdjęciu widać najbardziej  ...   :(

Sporo kasy na dobór zdawało by się fajnego sprzętu , a cały efekt ...  :wacko:

 

... dodam , że wypowiadam te słowa nie po to by " dogryzać " właścicielowi zdjęć , ale na podstawie tychże uwypuklam problem nie do końca zgrywających się elementów zestawu wędkarskiego.... pomimo , że każdy z nich ( wędka  oraz kołowrotek ) samoistnie wyglądają bardzo efektownie .

 

... poza tym , zawsze zastanawiałem się po co producenci / budowniczowie montują te " ciężkie metalowe śrubunki" do tak delikatnych blanków ... ??? , przecież To poza wyglądem tylko bardzo podnosi ciężar całkowity wędki , a w niektórych wypadkach daje własnie taki efekt  :( ....


Użytkownik miramar69 edytował ten post 10 sierpień 2020 - 16:02

  • Guzu, Jozi i golsyl lubią to

#574 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 10 sierpień 2020 - 16:06

... żaden uchwyt nie jest spasowany z kołowrotkiem , a na ostatnim zdjęciu widać najbardziej  ...   :(
Sporo kasy na dobór zdawało by się fajnego sprzętu , a cały efekt ...  :wacko:
 
... dodam , że wypowiadam te słowa nie po to by " dogryzać " właścicielowi zdjęć , ale na podstawie tychże uwypuklam problem nie do końca zgrywających się elementów zestawu wędkarskiego.... pomimo , że każdy z nich ( wędka  oraz kołowrotek ) samoistnie wyglądają bardzo efektownie .
 
... poza tym , zawsze zastanawiałem się po co producenci / budowniczowie montują te " ciężkie metalowe śrubunki" do tak delikatnych blanków ... ??? , przecież To poza wyglądem tylko bardzo podnosi ciężar całkowity wędki i w niektórych wypadkach daje własnie taki efekt  :( ....


Niestety, tu się z Tobą zgodzę. Żaden z metalowych uchwytów nigdy nie dało dokręcić do końca. Co ciekawe, na stopkach Shimano te uchwyty dokręcaną się bardziej. Widać, ze Daiwa LT maja wyższe stopki, przez co niestety nie idzie do końca dokręcić uchwytu. Nigdy mi jednak w niczym to nie przeszkadzało, stopka jest prawidłowo i trwałe zamocowana, nic się nie rozkręca ani nie luzuje.

Co do istoty metalowych uchwytów, to zwróć uwagę na bardzo krótkie dolniki w pstrągowych wedkach JDM. Nie byliby w stanie wyważyć całości kija minimalistycznym dolnikiem na plastiku i kawałku pianki. Stad wg mnie cięższe nieco komponenty metalowe i drewniane, aby wyważenie kija było odpowiednie. A środek wyważenia tych wedek z Daiwami ze zdjęć wypada na wysokości rantu szpuli kołowrotka, czyli wręcz idealnie. I absolutnie na wyczuwasz zwiększonej nieco masy kija, bo wyważenie zestawu to niweluje.
  • homax lubi to

#575 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4966 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 10 sierpień 2020 - 16:21

@ Żbiku , ale zauważ , że przy tak krótkich blankach takie wyważenie uzyskiwane jest raczej poprzez kołowrotek ....  bez tego uchwytu też miałbyś ten sam efekt ...  ;)

... a w tym przypadku ten ciężki uchwyt + kołowrotek daje raczej wrażenie "przeważenia" całego zestaw ...

 

Używanie tych uchwytów,  to też nie do końca dobry pomysł z praktycznego punktu widzenia ... 

- praktycznie wszystkie DAIWY do nich nie pasują - pozostaje szczelina;

- bywały też przypadki odwrotne (dotyczy to SHIMANO) iż stopki kołowrotka po całkowitym dokręceniu w nim "latały"

- bardzo niszczą stopkę kołowrotka , bo w większości tego typu uchwytach nie ma wkładek teflonowych;

 

... ale niezaprzeczalnie uchwyt sam w sobie daje naprawdę niezły efekt wizualny ...  ;)


Użytkownik miramar69 edytował ten post 10 sierpień 2020 - 16:25


#576 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 10 sierpień 2020 - 17:08

Z mojej strony być może to rzeczywiście trochę fanaberia, ale pytając Żbika o fotki miałem na myśli przede wszystkim to, jak te "zimne" - granatowy i srebrny - kolory Certate LT komponują się z naturalnym korkiem i drewienkiem pstrągowych wędek. Shimano jakoś zawsze wizualnie bardziej mi pasowały do tego typu dolników.

Ten niedokręcony uchwyt trzeba po prostu zaakceptować "z dobrodziejstwem inwentarza".

Czy są one ciężkie? Nie wydaje mi się, żeby waga uchwytu razem z insertem pomiędzy 20 a 30 g to było szczególnie dużo.

Przykładowo czy Fuji DPS z zabudowanym gwintem i drewnianym insertem waży mniej?



#577 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 10 sierpień 2020 - 18:28

Co do potrzeby wyważania takich wykałaczek to średnio mnie to przekonuje. Nidgy nie zauważyłem, żeby kijek do 70-80 g sam w sobie źle leżał, leciał na pysk, męczył rękę i tego typu historie, uzasadniające potrzebę jakiegoś tam wyważania. Ale jak ktoś ją ma, to jego sprawa, kolejny powód by gonić króliczka.
  • Łowca.b i Rando lubią to

#578 OFFLINE   mohave

mohave

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Bajerski

Napisano 10 sierpień 2020 - 18:37

Wydaje mi się, że tego typu uchwyty w spinningach pstrągowych mają upodobnić je trochę do muchówek, które paskudnie wyglądają z typowym uchwytem grafitowym Fuji. Mniej  chodzi o wyważenie, gdyż raczej nie są to spinningi przeznaczone do ciągłego podrywania i opuszczania przynęty. Typowe wyważenie jest tu mniej istotne, a nawet czasem lepiej jest, gdy wędka lekko jest przeciążona do przodu. Poza tym łowienie tej szlachetnej ryby wręcz wymusza użycie niepospolicie i elegancko wykończonej wędki. Ci co łowią pstrągi  wiedzą jak trudno jest znależć idealne narzędzie dla siebie.Czasami  jest to wręcz niemożliwe i dlatego wielu pstrągarzy uprawia nieustającą pogoń za tzw. "króliczkiem". Te nowoczesne Daiwy LT Certate, Exist czy Luvias mają w sobie coś klasycznego [może to kształt korpusu?], sprawiającego, że moim zdaniem świetnie się komponują z również klasycznymi uchwytami pstrągowych spinningów.


  • Krzysiek Rogalski, smokwelski i homax lubią to

#579 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 971 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 10 sierpień 2020 - 23:25

Zrobiłem identyczne zestawienie certate lt 3000xh do stelli fj3000hg nie umywa się...

A jakie były kryteria oceny i na jakich argumentach się ona opiera?

#580 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 11 sierpień 2020 - 00:21

@ Żbiku , ale zauważ , że przy tak krótkich blankach takie wyważenie uzyskiwane jest raczej poprzez kołowrotek ....  bez tego uchwytu też miałbyś ten sam efekt ...  ;)
... a w tym przypadku ten ciężki uchwyt + kołowrotek daje raczej wrażenie "przeważenia" całego zestaw ...
 
Używanie tych uchwytów,  to też nie do końca dobry pomysł z praktycznego punktu widzenia ... 
- praktycznie wszystkie DAIWY do nich nie pasują - pozostaje szczelina;
- bywały też przypadki odwrotne (dotyczy to SHIMANO) iż stopki kołowrotka po całkowitym dokręceniu w nim "latały"
- bardzo niszczą stopkę kołowrotka , bo w większości tego typu uchwytach nie ma wkładek teflonowych;
 
... ale niezaprzeczalnie uchwyt sam w sobie daje naprawdę niezły efekt wizualny ...  ;)


Jest wiele racji w tym co piszesz. Wprawdzie na 5 wedek z tego typu uchwytami tylko jeden Souls nie ma wkładek z tworzywa, to faktycznie Daiwy słabo do nich pasują. Co widać tez po różnych „japońskich” filmach, gdzie króluje w nawoju Shimano i ew stare Cardinale. Nie mniej, pomimo tej szczeliny kołowrotek jest stabilnie zamocowany i nic się nie luzuje. Luvias zastapił Cardiffa, Certate zastąpiła Stelle. Co wyjdzie z tej zamiany, czas pokaże. Myśle, ze kolejny sezon zobrazuje plusy i minusy Daiwy LT i pozwoli ostatecznie zweryfikować, czy przejście na Daiwy było dobrym krokiem, czy porażką ;)