Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łodzie aluminiowe Tangiri Boat


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
771 odpowiedzi w tym temacie

#641 OFFLINE   sol321

sol321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 postów
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:S.

Napisano 12 grudzień 2021 - 23:12

Drabinka to nie tylko wygoda, ale i bezpieczeństwo. W namokniętym kombinezonie człowiek waży X2 a silne ręce i plecy mogą nie wystarczyć. Ja zamontowałem taką mikro.

Załączone pliki



#642 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5790 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 13 grudzień 2021 - 10:46

Podciąganie trzeba poćwiczyć i nie będzie potrzebna ;)

Nie wyjdziesz, nie mam problemów z podciąganiem ale ciężko. Ja wyszedłem z pomocą kolegi, kolega z moją nie dał rady. Trzeba było płynąć do brzegu. Tyle że to działo się latem blisko brzegu i zrobiliśmy sobie kąpiel.



#643 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 13 grudzień 2021 - 13:44

Nie wyjdziesz, nie mam problemów z podciąganiem ale ciężko. Ja wyszedłem z pomocą kolegi, kolega z moją nie dał rady. Trzeba było płynąć do brzegu. Tyle że to działo się latem blisko brzegu i zrobiliśmy sobie kąpiel.


To tak półzartem było, latem sam próbowałem i było ciężko się wydostać. Jesienią w grubych ubraniach bez pomocy byłoby to praktycznie nie możliwe

#644 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5790 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 13 grudzień 2021 - 13:55

To tak półzartem było, latem sam próbowałem i było ciężko się wydostać. Jesienią w grubych ubraniach bez pomocy byłoby to praktycznie nie możliwe

W skrajnej sytuacji pewnie próbowałbym wyjść po kolumnie silnika, na pontonie tak robiłem, tu mi szkoda obciążać nowy silnik 90kg. 



#645 OFFLINE   Artur1125

Artur1125

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 189 postów
  • Lokalizacjaśrodkowa Norwegia
  • Imię:Artur

Napisano 13 grudzień 2021 - 14:34

Na Foxa 470 latem bez zbędnych ciuchów nie było problemu ale Tangiri pewnie wyższe burty ma.
  • wujek lubi to

#646 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 13 grudzień 2021 - 16:37

Na Foxa 470 latem bez zbędnych ciuchów nie było problemu ale Tangiri pewnie wyższe burty ma.

Znajomemu  3 tyg temu uciekła łódka z brzegu, w samej bieliźnie dobre 10 min próbował się wciągnąć po silniku Mercury 60 KM - na szczęście się udało, co prawda nie było to Tangiri a jakaś Aluma. 

 

Przekichana sprawa bo biedak leży teraz z zapaleniem oskrzeli , ale drabinka jest już w garażu i czeka na montaż na Łodzi . 

Tak że jak ktoś się waha to zdecydowanie polecam rozważyć montaż.



#647 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 13 grudzień 2021 - 17:35

I tu ma bardzo duże znaczenie stabilności na boki , ja swojego Foxsa 400 przetestowałam i samemu wlazłem z boku na łódkę a waga moja 100 kg . Dobrze sprawdzić swoje łódeczki Bo są takie które przy próbie wejścia mogą nabierać wody

#648 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 13 grudzień 2021 - 17:56

I tu ma bardzo duże znaczenie stabilności na boki , ja swojego Foxsa 400 przetestowałam i samemu wlazłem z boku na łódkę a waga moja 100 kg . Dobrze sprawdzić swoje łódeczki Bo są takie które przy próbie wejścia mogą nabierać wody


W przypadku aluminiakow to nie stabilność jest problemem ale wysokość burty. Mimo że chwycisz za reling bardzo ciężko jest się podciągnąć, trzeba nogę o coś oprzeć o wtedy się da, bez tego jest bardzo ciężko

#649 OFFLINE   HuchoTaimen

HuchoTaimen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów

Napisano 13 grudzień 2021 - 18:15

Koledzy serio, w lato nie dacie rady wtarabanic się na lajbe przez burtę?

Rozumiem zima, ciuchy, szok termiczny itd., ale brzmicie jak dzieciaki urodzone w 2000, które zamiast na podwórku to wychowały się przed komputerem...
  • BOSMAN 76 lubi to

#650 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 13 grudzień 2021 - 19:09

Koledzy serio, w lato nie dacie rady wtarabanic się na lajbe przez burtę?

Rozumiem zima, ciuchy, szok termiczny itd., ale brzmicie jak dzieciaki urodzone w 2000, które zamiast na podwórku to wychowały się przed komputerem...



Próbowałeś kiedyś czy Ci się wydaje tylko? Ja nie mam problemu z podciaganiem się na drążku, ale podciągnięcie się z wody to zupełnie inna bajka. Spróbuj gwarantuje że zmienisz zdanie ( tylko nie na łódkę co ledwo nad wodę wystaje)
  • Sławek77 i pawlo29 lubią to

#651 OFFLINE   sol321

sol321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 postów
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:S.

Napisano 13 grudzień 2021 - 19:48

Koledzy serio, w lato nie dacie rady wtarabanic się na lajbe przez burtę?

Rozumiem zima, ciuchy, szok termiczny itd., ale brzmicie jak dzieciaki urodzone w 2000, które zamiast na podwórku to wychowały się przed komputerem...


Jak robisz 10 muscle up-ów to nie ma problemu, w przeciwnym razie jest i to duży...

#652 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5790 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 13 grudzień 2021 - 20:20

Na ponton dawałem radę bez problemu, wybijasz się i jesteś, ale przy wysokiej burcie nie wystarczy się tylko podciągnąć, trzeba by jeszcze unieść się na wyprostowanych rękach. Taki kozak nie jestem, myślę że 99% nie jest bo po tym co widzę 90% to się nawet nie podciągnie 3 razy na drążku.  Drabinki są montowane na łodziach nie bez powodu. Może kiedyś jeszcze spróbuję to napiszę bo wtedy nie miałem jakiegoś ciśnienia. Kolega podał rękę i się podciągnąłem, on nie dał rady. 



#653 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 13 grudzień 2021 - 21:46

Tak jak napisałeś 99 % nie da rady , to się tylko łatwo mówi podciągnąć się to jedno ale potem trzeba umieć zablokować rękę inaczej z powrotem spadniemy do wody . Kto był w wojsku i przechodził małpi gaj ze ścianą płaczu to wie o czym piszę.

#654 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 14 grudzień 2021 - 00:03

Koledzy serio, w lato nie dacie rady wtarabanic się na lajbe przez burtę?

Rozumiem zima, ciuchy, szok termiczny itd., ale brzmicie jak dzieciaki urodzone w 2000, które zamiast na podwórku to wychowały się przed komputerem...

Jak coś to zapraszam, stawiam dobrą flaszkę . To jest moja łódka , aluma 405. Widać jakiej wysokości jest burta
Załączony plik  Screenshot_20211129-123745_Gallery.jpg   41,75 KB   33 Ilość pobrań

#655 OFFLINE   Grubyziom

Grubyziom

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • LokalizacjaGrudZiadz
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Czerwiński

Napisano 14 grudzień 2021 - 14:09

Szukam kogoś na Pomorzu i Kujawach kto ma 420 . Chciałbym podjechać obejrzeć

#656 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 14 grudzień 2021 - 15:01

Jaki termin oczekiwania teraz?

#657 OFFLINE   Traq

Traq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 351 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartosz

Napisano 04 styczeń 2022 - 00:50

Na ponton dawałem radę bez problemu, wybijasz się i jesteś, ale przy wysokiej burcie nie wystarczy się tylko podciągnąć, trzeba by jeszcze unieść się na wyprostowanych rękach. Taki kozak nie jestem, myślę że 99% nie jest bo po tym co widzę 90% to się nawet nie podciągnie 3 razy na drążku. Drabinki są montowane na łodziach nie bez powodu. Może kiedyś jeszcze spróbuję to napiszę bo wtedy nie miałem jakiegoś ciśnienia. Kolega podał rękę i się podciągnąłem, on nie dał rady.

Janek, dasz radę, kwestia treningu i techniki. Można spróbować jak ten gościu.
https://youtube.com/...s?feature=share
A na poważnie to sam zacząłem się nad tym zastanawiać. Ostatnio próbowałem w super komfortowych warunkach w ciepłym morzu wejść do łódki po snorklowaniu i nie szło. Nie próbowałem dłużej, bo na drugiej burcie była drabinka. Trzeba będzie latem test zrobić, czy da radę wleźć po silniku. Ja mam dodatkowo hydrostabilizastor, może po nim da radę.

#658 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 04 styczeń 2022 - 07:40

Próbowałem latem wejść po kolumnie silnika, dało radę ale... ciepło, ciepła woda i tylko szorty na dupie... jesienią słabo to widzę ale pewnie da radę...mam Skylla 450 i mam zamontowana drabinkę składaną na rufie z lewej strony...brak podestów na rufie... teraz po przemyśleniu uważam że podesty z tytułu na rufie to bardzo przydatna rzecz...staje się nogą na płycie kawitacyjnej silnika i można się wesprzeć płytą podestem który jest na wysokości tafli wody...bardzo duże ułatwienie przy ewentualnym skrobaniu się do lodki...
Ps... przez boczną burtę nie dałem rady wdrapać się...

#659 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 04 styczeń 2022 - 10:40

O tak, podesty i drabinka to duże ułatwienie. Dzięki podestom dużo łatwiej można uwolnić śrubę z wodnej roślinności, no a drabinka …wg mnie powinna być na każdej nawet najmniejszej łódce. Podejrzewam że drabinka częściej się przydaje niż gaśnica.

#660 OFFLINE   Traq

Traq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 351 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartosz

Napisano 04 styczeń 2022 - 10:59

Czy taka drabinka zamocowana na rufie nie chlapie w ślizgu? Są jakieś inne minusy?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych