Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki "na dożywocie"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
198 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 17 marzec 2012 - 17:37

Na takie głłwki 10g, woblerki, jakieś lekkie RH boleń szczupak, sandacz a i pstrąga grubego obsłuźy B).
Jakbym nie miał 12lb sunrisa to pewnie bym Cię molestował o ten blank B).

#42 OFFLINE   piotrrd

piotrrd

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 551 postów
  • Lokalizacjasokółka

Napisano 17 marzec 2012 - 20:08

Na takie głłwki 10g, woblerki, jakieś lekkie RH boleń szczupak, sandacz a i pstrąga grubego obsłuźy B).
Jakbym nie miał 12lb sunrisa to pewnie bym Cię molestował o ten blank B).



Dla mnie nawet przy machaniu na sucho ten blank jest sporo mocniejszy;) moźe ktoś ma doświadczenia z tymi blankami bo nie wiem czy zdecydowac sie na ich sprzedaź czy moźe zostawić B)


#43 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 17 marzec 2012 - 20:40

[Dla mnie nawet przy machaniu na sucho ten blank jest sporo mocniejszy;) moźe ktoś ma doświadczenia z tymi blankami bo nie wiem czy zdecydowac sie na ich sprzedaź czy moźe zostawić B)
[/quote]
Osobiście bym je zostawił, bo takich blankłw juź CD prawdopodobnie nie zrobi, a oddać za czapkę gruszek nie przystoi :D .
To są niepowtarzalne konstrukcje, przynajmniej dla mnie B).

#44 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 17 marzec 2012 - 20:48

Gdzieś mi się obiło lecz źrłdła nie pamiętam, źe seria na szczupaki nie miała dobrych notowań. Tu jednak głowy nie oddam w zakład :unsure:

#45 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 17 marzec 2012 - 21:48

A ja mam takiego klasyka oklepanego jerkłwkę na standardzie C 606 ATC ma u mnie doźywocie.Połowiła parę fajnych rybek, zbudowanana w jakiejś pracowni paprykaźowej .Nie zamienię za nic nawet za najleprze hi endy.

#46 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 18 marzec 2012 - 00:16

Gdzieś mi się obiło lecz źrłdła nie pamiętam, źe seria na szczupaki nie miała dobrych notowań. Tu jednak głowy nie oddam w zakład :unsure:


To jakby Ci sie kiedys trafil jakis CD Pike z serii SLIM to juz dzis rezerwuje i szybko domkniemy temat B)

#47 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 22 marzec 2012 - 08:13

Moj kij na doźywocie to szklak z e-glasu Seekera 7,6 6-12lb 5-17g - mam go juź od 8 lat co u mnie, przy małym sentymencie do sprzętu jest juz prawie doźywociem :lol: doskonaly kij na pstrągi w wolniej plynacej wodzie i sandcze z łodki. Obsługuje wabiki gumowe od 2g a przy gumach z 20g głłwką jeszcze działa oraz woblery od 4 do 7cm. Często mam wraźenie ze ryby nawet nie czują kiedy zeźarły przynetę :lol: jakby same kleiły sie do niej,- niestety w szybkiej wodzie pracuje nienajlepiej z wobkami, szczegłlnie przy gwałtownych braniach brak szybkosci do zaciecia ...Złowiłem nim bardzo wiele duźych ryb w tym potoka 55cm, tęczakow 40-50 i sandaczy ok 90cm bez liku. Przy sandaczach smieszne jest to, źe zapinajac rybę nie jestem w stanie powiedziec czy jest duźa czy to typowy 60-tak :D.
Myśle, źe to nie tylko dla mnie taki kij nie do sprzedania bo chcąc kupic drugi (na zapas) nie spotkałem jeszcze ofery sprzedaźy :lol:

#48 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 09 czerwiec 2012 - 12:11

Właśnie przed chwilką nabyłem drogą kupna drugiego Seekera dokładnie takiego o jakim wyźej wspominałem co pozwoli mi na duźą frajdę uzbrojenia jednego typowo pod pstrąga a drugiego pod sandacza :mellow:

#49 OFFLINE   Mik

Mik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 260 postów
  • Lokalizacja1km od Bałtyku
  • Imię:Michał

Napisano 07 sierpień 2013 - 13:31

Dzień dobry wszystkim.Zamierzam nabyć kij na "dożywocie". Co wybrać LES96MHF2    czy może AVS96MHF2 . 

Bardzo bym prosił o opinie użytkowników na temat tych wędek.

Pozdrawiam

Michał


Użytkownik Leny edytował ten post 07 sierpień 2013 - 13:32


#50 OFFLINE   jersey

jersey

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 668 postów

Napisano 07 sierpień 2013 - 15:56

@Leny,

 

prawidłowość jest chyba inna, przynajmniej u mnie - macasz na sucho, łowisz i dopiero się przekonujesz czy badyl ci pasuje i zostaje na dłużej czy wręcz przeciwnie i idzie w ludzi. poszukaj na rejonie, może ktoś ma interesujący cię model. lepiej wydać 5 dych na wachę, podjechać i pomachać nad wodą cudzą wędą niż wyłożyć półtora klocka na nówencję i gonić ją później po taniości, bo jednak nie jest wcale taka superowa.


Użytkownik jersey edytował ten post 07 sierpień 2013 - 15:57

  • popper lubi to

#51 OFFLINE   Mik

Mik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 260 postów
  • Lokalizacja1km od Bałtyku
  • Imię:Michał

Napisano 07 sierpień 2013 - 16:55

Nie ma szans w moim regionie na bliższe obadanie tych patyków.

@Leny,

 

prawidłowość jest chyba inna, przynajmniej u mnie - macasz na sucho, łowisz i dopiero się przekonujesz czy badyl ci pasuje i zostaje na dłużej czy wręcz przeciwnie i idzie w ludzi. poszukaj na rejonie, może ktoś ma interesujący cię model. lepiej wydać 5 dych na wachę, podjechać i pomachać nad wodą cudzą wędą niż wyłożyć półtora klocka na nówencję i gonić ją później po taniości, bo jednak nie jest wcale taka superowa.



#52 OFFLINE   ryba1981

ryba1981

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 228 postów
  • Imię:Bartek

Napisano 07 sierpień 2013 - 18:40

Dzień dobry wszystkim.Zamierzam nabyć kij na "dożywocie". Co wybrać LES96MHF2    czy może AVS96MHF2 . 

Bardzo bym prosił o opinie użytkowników na temat tych wędek.

Pozdrawiam

Michał

Tego,Shimano możesz często ,,spotkać'' w Bydlinie ;) ,co do awida dla mnie za krótki   dolnik i troszkę pałowaty, wolę Blue Rapida  do 50gr pomimo że szybki żadnego spadu nie zaliczył


  • Mik lubi to

#53 OFFLINE   Wilk_

Wilk_

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 451 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 07 sierpień 2013 - 19:10

U mnie dożywocie ma Dragon HM 80 Hot Shot. Właśnie nabyłem Phenixa Karabelę 2..67m do 28g, który jest cudnym kijkiej, bardzo podobnym do Dragona HM 80 Easy Rider - niemal identyczny blank, wizualnie i w dotyku, może Easy Rider jest ciut bardziej cięty - ale nie zarzekam się co do niego; tamten HS to jest wędka, z której się nie pozbędę.



#54 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 07 sierpień 2013 - 19:31

Gdy widzę, jak niektóre klasowe, niewiele lub wcale nieużywane, wystawiane za bezcen wędziska, nie znajdują, bądź z trudem znajdują nabywcę, to wniosek jest oczywisty.

Zdaje się, że u mnie już wszystkie mają dożywocie :lol: . 


Użytkownik popper edytował ten post 07 sierpień 2013 - 19:32

  • stella i Baars lubią to

#55 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 07 sierpień 2013 - 19:34

Leny , jeśli już stać Cię na taki wybór , a i nie jesteś do tego zatruty natrętną reklamą , dziewięciostopowy mh Legend jest wyborem bezkonkurencyjnym .. :)   



#56 OFFLINE   Baars

Baars

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • Lokalizacjaokolice Odry...
  • Imię:Wojtek

Napisano 07 sierpień 2013 - 19:44

...

Użytkownik Baars edytował ten post 12 kwiecień 2015 - 11:46


#57 OFFLINE   Raffaello

Raffaello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1263 postów
  • LokalizacjaNad Drzewiczką.
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Pakuła

Napisano 07 sierpień 2013 - 20:57

A mój ulubiony Sportex Ti-Boron 305cm do 30gr-dolnej granicy nie ma! już trzy centymetrowe wobki miota jak się patrzy!.

Kij drogi i powiedziałbym rzadki jak ,,BARSZCZ,, ale jak ktoś znajdzie to polecam KUPIĆ!!.

I ciekawostka wyważony już bez kołowrotka!uzbrojony w tytan fuji sic i made in Germany .Pozdrawiam.



#58 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 07 sierpień 2013 - 21:04

Pewnie że z pracowni. Jak wchodzimy w przedział 1k+, to po co kupować masowy wyrób? Należy w miarę możliwości łechtać własne ego i zaspokajać próżność, którą wszyscy nosimy za kołnierzem. Wszyscy powinni tak myśleć, mniej nerwic będzie na świecie.



#59 Guest_White--fish_*

Guest_White--fish_*
  • Guests

Napisano 07 sierpień 2013 - 21:55

Batson IST993F (2,55m / 7-14g / 6-10lb / Fast) Wędzisko ogarnia gumy 2-3" na główkach 7-12g (puknięcie w dno czuć już od 7g + guma, w toni można łówić troche lżejszą główką), obrotówki nr. 1-3 (typu Aglia) nr. 1-2 (typu Long) czy woblery typu minnow w wielkości 5-9cm. Łowię nim okonie na ciężko, i szczupaki na lekko (kilka tazy miotał nawet gumi 4" na główkach 3-7g) :P Podejrzewam że na klenia czy pstrąga też by się sprawdził.



#60 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 07 sierpień 2013 - 22:22

Batson IST993F (2,55m / 7-14g / 6-10lb / Fast) Wędzisko ogarnia gumy 2-3" na główkach 7-12g (puknięcie w dno czuć już od 7g + guma, w toni można łówić troche lżejszą główką), obrotówki nr. 1-3 (typu Aglia) nr. 1-2 (typu Long) czy woblery typu minnow w wielkości 5-9cm. Łowię nim okonie na ciężko, i szczupaki na lekko (kilka tazy miotał nawet gumi 4" na główkach 3-7g) :P Podejrzewam że na klenia czy pstrąga też by się sprawdził.

Jak nie jak tak, jak mawia Ferdek Kiepski. :) Przecież to pstrągowy klasyk. Znakomita wędka.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych