Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki "na dożywocie"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
237 odpowiedzi w tym temacie

#81 ONLINE   duży

duży

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów

Napisano 03 kwiecień 2015 - 19:38

Mam prawdziwy sentyment do awida AVC 66HF ,rzucam nim Jerkami od Slider 7 ,po Jacka 18 .Jest u mnie sześć lat.

Drugi to szklaczek Megabass Shiryu 610 ,ideał do wobków nielotów. Jest u mnie chyba cztery lub pięć lat.

I mój ideał pod sandacza na płytkie wody Steez 661 MFB-SV WEREWOLF.dopiero dwa sezony ale ma szansę zagościć na dłuuuugo. :D



#82 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 03 kwiecień 2015 - 20:03

Ja mam chyba taki dożywotni zestaw: Phenix TX713S + Stella 2500 JDM '10 ;)
  • snoekje90 lubi to

#83 OFFLINE   sol321

sol321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 postów
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:S.

Napisano 03 kwiecień 2015 - 20:53

O ile z młynkami mam tak, że lubię je zmieniać to wędka jak mi już siądzie... 

 

St c. elite 60ulf2 - najmniejsze jigi, koguciki, twisterki do 6-7g pięknie obsługuje. Hol ryb tym kijkiem poezja. 

 

St c. elite 66mhf - u mnie roki za kogutówke do kogutków z główką max 32g i do większych gum

 

St c. elite 66lf    - seria zielona ale starsza niż obecna. Kupiona tu na forum za jakieś śmieszne pieniądze, bodaj 500zł chyba jeden z moich najlepszych zakupów wędkarskich  :)   Tak ją lubię że łowię na nią wszystko. Pstrągi, jazioklenie, okonie, sandacze na lekkie nieduże przynęty. 

 

Jak któraś "pierdnie" będzie trzeba kupić taką samą albo ukręcić na takim samym blanku...

Tak teraz myślę i ta seria coś w sobie ma, mam różne inne kije i wiem że nie zostaną ze mną tak długo.


Użytkownik sol321 edytował ten post 03 kwiecień 2015 - 20:56


#84 OFFLINE   Zander+

Zander+

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów
  • LokalizacjaWlkp.
  • Imię:Andrzej

Napisano 03 kwiecień 2015 - 20:56

Batson HS1021F stworzony pod jeziorowe sandacze na lekko...jak dla mnie ideał...na pewno go nie oddam za żadne skarby...zostanie ze mną do końca moich dni... :)



#85 OFFLINE   leszek11

leszek11

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaZabłocie
  • Imię:Leszek
  • Nazwisko:Nikiel

Napisano 04 kwiecień 2015 - 08:10

Według mnie nie ma takich, zawsze się łowi jedną wędką przyjemniej, inną mniej,

po czym pokazuje się produkt ciekawszy, lepszy i on wypiera naszą ulubioną, która dostaje się do arsenału ciągle się powiększającego.



#86 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 04 kwiecień 2015 - 09:32

Według mnie nie ma takich, zawsze się łowi jedną wędką przyjemniej, inną mniej,

po czym pokazuje się produkt ciekawszy, lepszy i on wypiera naszą ulubioną, która dostaje się do arsenału ciągle się powiększającego.

Według mnie nie masz racji, co nie znaczy że nie masz prawa do swojego zdania :) .

Pewne kije są do jednej wąskiej metody, inne są bardziej uniwersalne i o tych mówimy-przynajmniej ja tak uważam.



#87 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3539 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 04 kwiecień 2015 - 09:53

I ja mam taki kij - na razie jeden - spinning na blanku Talona 86MXF2 z VI plus B)


  • Maciek Rożniata lubi to

#88 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 04 kwiecień 2015 - 10:03

Szczerze powiedziawszy to mam nadzieję na wędkę na dożywocie, ale coś więcej wkrótce w temacie @yglo ;)



#89 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 04 kwiecień 2015 - 10:30

I ja mam taki kij - na razie jeden - spinning na blanku Talona 86MXF2 z VI plus B)

Miałem kiedyś takiego ITM-a, co to był za kij/Ten z VI+ jeszcze bardziej uniwersalny jest.


  • Maciek Rożniata lubi to

#90 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9495 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 04 kwiecień 2015 - 12:39

Według mnie nie ma takich, zawsze się łowi jedną wędką przyjemniej, inną mniej,

po czym pokazuje się produkt ciekawszy, lepszy i on wypiera naszą ulubioną, która dostaje się do arsenału ciągle się powiększającego.

Na bank tak jest. ....... Tylko, później przychodzi refleksja...... "Qurrrrna, czemu ja go posłałem do ludzi" :lol:



#91 OFFLINE   BGM

BGM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów

Napisano 04 kwiecień 2015 - 14:36

ja tam znow sie na dozywocie nie pisze znam siebie nic nie wytrzyma u mnie wiecej jak 3 lata gora 5 choc nie raz mowilem to jest to jak zaczynalem  lowilem germinami doszlem do stc po drodze bylo prawie wszystko co bylo na rynku tak samo z kreciolami od ruskich delfinow przez tokozy dam i abu pozniej czarne szimance teraz zostawilem daiw pare i szimancow ale kiedy to zmienie pewno jak cos wpadnie mi w oko  :)



#92 OFFLINE   rav_id

rav_id

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 502 postów
  • Lokalizacjamiasto ;)
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:http://opowiescizespinningiem.blogspot.com

Napisano 04 kwiecień 2015 - 15:23

Mam od ok 5-6 lat jeden taki patyk, co jak się nie uszkodzi przypadkiem, zostanie ze mną jeszcze długi czas. To ABU Garcia Conolon Classic CCS90M-2, 274cm 20-45g. Ładnie się gnie już pod zrywem 35cm ryby "pompując" w górę w reakcji i szybko męczy rybę skracając znacznie hol. Równie łatwo wyjeżdżały 50-60tki. Używany do tej pory na rdzawce z brzegu w Irlandii, po powrocie do PL nie zawaham się użyć na szczupaki i bolenie. Górnej granicy wyrzutu nigdy nie osiągnąłem, ale 4" kopyto z główką 10g leci już całkiem daleko. Najlżej rzucałem Cometem 00 (testowałem różne przynęty bo brań nie było) z żyłeczką 0,19mm bo nie miałem nic innego na pstrąga na większą rzekę. Zastanawiam się czy nie robił by za kijek na wiosennego pstrąga na pomorzu - większe wobki, wahadełka, gumki. Gdybym miał okazję kupić kijek co się podobnie zachowuje ale sporo lżejszy, tak do 10g.... :rolleyes:


Użytkownik rav_id edytował ten post 04 kwiecień 2015 - 15:25


#93 OFFLINE   Marek z Marek

Marek z Marek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaMarki
  • Imię:Marek

Napisano 04 kwiecień 2015 - 16:55

Mój natomiast, już od kilkunastu lat Lamiglas Titanium 2000 8'6  1/4 -5/6 oz kijek,  który wybacza wiele błędów  pozwalając wyholować wiele ryb czujny na całkiem małe okazujący moc przy tych dużych.Jednym słowem dożywocie.Dodam tylko uzbrojony perfekcyjnie w  FC kilkanaście lat temu.



#94 OFFLINE   tomtar

tomtar

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów

Napisano 04 kwiecień 2015 - 17:23

Moje wędki które ze mną zostaną to HM69 Salmon, HMG Invader, HMX Express, oraz GS Skiner Cast.



#95 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 04 kwiecień 2015 - 17:44

Większość z Was to albo na zamówienie robi kije albo chyba za granicą kupuje, sporo nazwy czytałem pierwszy raz w życiu a symbole? nigdy na to nie zwracałem uwagi. Mam jednak kij którego się nie pozbędę, co prawda mógłby mieć ciut krótszy dolnik ale generalnie dostał swoje i nic go nie rusza. Panowie, sorry ale to jest kij .......... Mikado :rolleyes: . Domyślam się że jestem osobą upadłą że z tak podłym sprzętem wychodzę w świetle dziennym na wodę :P . To jest Light Destroyer z cw. do 10g ale przerabia więcej :) .



#96 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 04 kwiecień 2015 - 17:50

Nie przesadzaj, każdy ma swoje priorytety. Nie ma znaczenia ile kosztował i jaka marka, chodzi o ulubione uniwersalne kije.



#97 OFFLINE   silurus2m

silurus2m

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów
  • Lokalizacjakraśnik
  • Imię:rafal

Napisano 04 kwiecień 2015 - 18:00

No to jeszcze mój: dragon zodiac superlite do 10g, mam go chyba z 10lat, dla mnie świetny rzeczny kij do małych woblerków, łowie na niego dużo, świetnie leży w ręce, przyzwyczaiłem się do niego, czuję go i pewnie też dlatego łowie na niego więcej ryb(przynajmniej takie mam wrażenie).


  • popper lubi to

#98 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 04 kwiecień 2015 - 18:11

Zodiac-stara dobra produkcja.



#99 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9495 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 04 kwiecień 2015 - 18:12

Większość z Was to albo na zamówienie robi kije albo .......................... Domyślam się że jestem osobą upadłą że z tak podłym sprzętem wychodzę w świetle dziennym na wodę :P . To jest Light Destroyer z cw. do 10g ale przerabia więcej :) .

Bez jaj Darek.

Skoro dobrze ci służy, to nie powinieneś tak myśleć. Pęd z a nowinkami, poprawą komfortu to jedno, to czym się  łowi, to zwykle "to drugie".

Nie każdy odczuwa potrzebę wiecznej pogoni, za...... niedoścignionym ideałem tym bardziej, że dla każdego z nas będzie to coś zupełnie innego. Wciąż o wędziskach piszę ;)


  • Maciek Rożniata lubi to

#100 Guest_Tomek O_*

Guest_Tomek O_*
  • Guests

Napisano 04 kwiecień 2015 - 19:01

W 2008 zbudowali mi w Rodmasie kijka na blanku ATC II ST 862. Od tamtej pory jest to moja jedyna wędka.

Zasługuje na miano kija dożywotniego, choćby dlatego, że zwiedziła ze mną już ponad pół Polski.

Nie ma takiego patyka i nie będzie, który mógłby go podmienić. B)

Łowię nim głównie pstrągi, ale jak mi się zechce to i okonie na mikro przynęty, a i sumki w granicach 70-92cm wytargał. 

14 gramowy uniwersał na każdą rybę !  ;)


  • Jozi i razor73 lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych