Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Wędki "na dożywocie"


  • Please log in to reply
237 replies to this topic

#121 OFFLINE   anowi

anowi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 posts
  • LokalizacjaBodenseekreis

Posted 07 April 2015 - 12:46

Ok. Ostatnie pytanie zatem: czyli warto kupic ten kij dla blanku i przezbroic w cos lzejszego gdyz firmowe zbrojenie jest takie sobie ?



#122 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,372 posts
  • LokalizacjaNiebo

Posted 07 April 2015 - 12:54

Napewno jest warto chociazby dla samego blanku :) ten kij napewno sie sprawdzi przy bialym drapiezniku na woblery jak i na szczupakach i sandaczach.Napewno zalezy na co wczesniej lowiles i jakie sa twoje preferencje.Ja go nie sparowalem z super drogimi konstrukcjami.Jezeli masz whatsApp na komorce to wysle ci filmiki jak kijek pracuje pod ryba.



#123 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,945 posts
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Posted 07 April 2015 - 16:30

Witek,trzeba poszukac tych wedek i przezbroic po 2-3szt zeby byly na zapas ;)
  • Negra likes this

#124 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,372 posts
  • LokalizacjaNiebo

Posted 07 April 2015 - 18:18

Mariano, lowiles nim, calkiem uniwersalny kijek prawda? Jesli ktos samemu przezbroi to moze go tanio wyjsc.Ale tych kijkow coraz mnie widac w necie, trzeba sie spieszyc :)

oczywiscie jesli sie trafi okazja, przed chwila licytowalem, dalem 45 euro max i poszla za 46.

Ceny jakie sa w Polsce ponad 400zl to za duze pieniadze jednak, dodac przezbrojenie i komponenty to juz calkiem calkiem sumka wyjdzie.


Edited by grunwald1980, 07 April 2015 - 20:28.

  • Mariano Mariano likes this

#125 OFFLINE   WHITE14

WHITE14

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 577 posts
  • LokalizacjaFestung Breslau
  • Imię:Mirko
  • Nazwisko:Filipovic

Posted 07 April 2015 - 18:58

Przerzucilem troche patykow pod sumka i skazana na dozywocie jest Xzoga g66 15kg ukrecony przez Jbk pod casta ;)



#126 OFFLINE   razor73

razor73

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 100 posts
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Krzysiek

Posted 09 April 2015 - 10:28

W 2008 zbudowali mi w Rodmasie kijka na blanku ATC II ST 862. Od tamtej pory jest to moja jedyna wędka.

Zasługuje na miano kija dożywotniego, choćby dlatego, że zwiedziła ze mną już ponad pół Polski.

Nie ma takiego patyka i nie będzie, który mógłby go podmienić. B)

Łowię nim głównie pstrągi, ale jak mi się zechce to i okonie na mikro przynęty, a i sumki w granicach 70-92cm wytargał. 

14 gramowy uniwersał na każdą rybę !  ;)

na pewno tak jest :) (mam atc III ist862)



#127 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,655 posts
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Posted 09 April 2015 - 12:10

- Batson ISP843F - na kropki w małych i średnich rzekach. Łowi mi się na niego super, świetnie miota małe i średnie przynęty, a w dole pałer odpowiedni. - jest dalej i zostanie

- chyba CB66MH - doskonały średni kij szczupakowo-łódkowy. Wprawdzie multik nie jest moją najmocniejszą bronią, to jednak ten kij wyjątkowo lubię i doskonale współpracuje on z Revo STX, z gumami, lekkimi jerkami i wahadłami. Pod większymi obrotówkami za bardzo kuca. - już nie ma. Również dlatego, że multika toleruję jednak tylko do jerkówki i tyle.

- IP845 - cięższy szczupakowy. Na Szwecję i owszem. Jak już skończę przezbrajanie go, będzie jeszcze lepszy (tym razem szczytówka bez uszkodzeń :mellow: ) Łyka wszystko: żelazo, gumy i drewno. - jest dalej i zostanie

Sądzę, że StC Avid 3SC90Mf2 też zagości u mnie dłuuugo. Jeszcze nie rozprawiczony, ale od dawna chcialem go mieć, jako lekko-średni kij do wszystkiego brzegowego. I na zębatego, i na bolka, i na wszystko, jak nie wiadomo, co będzie.
Podobne oczekiwania mam co do 3SC90MHF2, ale nieco ciężej. - obu już nie ma. Będzie NFC  9', 3/4 oz., 12lb

 

- Batson XST1025F - mam go już kilka lat i jakoś nie odczuwam potrzeby wymiany na inny
Pzdr,
Fatso

P.S. Bym o musze zapomniał :wub: 
- Amtak AMF804-3-B słodki, lekki kijek do suszenia. Rzuca się nim przesympatycznie, mocy nie brakuje i majątku nie kosztuje. - i jest i nie ma go ;)  - ten sprzedałem, kupiłem taki sam blank i uzbroiłem lżej. Jest dalej super!



#128 OFFLINE   pepe_79

pepe_79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 671 posts
  • LokalizacjaBełchatów
  • Imię:Paweł

Posted 10 April 2015 - 07:38

Blank Batson ISA1026F - uniwersał szczupakowy z brzegu.

Mały update i u mnie ;)

 

Batson został wyparty przez XZOGA JA-S 85MH2 (255cm, 15-60g, 10-25lb)

 

Poza tym (na razie) na "dożywotnią" listę trafia:

CD XLS (2,6m, 7-28gr) - modelu nie pamiętam, ale bardzo szybki z progresywnym ugięciem, super uniwersalny spinn

CD XLS II (2,13m, 2-10gr) - okoniowiec. Blank koncepcyjny, ale... rewelacyjny.

Batson RX8 XCW70HM (2,13m, 10-20lb, 14-56gr) - świetny "castingowiec" szczupakowy

XZOGA Taka-G 75 / 12kg - wiadomo... spinn i troll sumowy

XZOGA Taka-G 66 / 15kg - verticalowiec sumowy do grubej roboty

Ale szczególny sentyment jednak pozostaje dla MAX Empire Cast :P Od niego "wszystko" się zaczęło i ładnych kilku lat jakoś nie potrafię się z nim rozstać  :wub: 



#129 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,488 posts
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Posted 11 April 2015 - 19:34

Oczywiście jedyna i nie zastąpiona... aż dziwne że nie ma jej powyżej CD Taiaha :)



#130 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1,891 posts
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Posted 11 April 2015 - 22:37

A u mnie raczej nie ma wędek na dożywocie :)
ale na dłużej napewno zostaną:
- CD BR 2.52m 10-35g gen. III
- Blaas slf-N 8615
- Lemax 2.4m 40lb

#131 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,186 posts
  • Imię:Wojtek

Posted 12 April 2015 - 15:12

Na chwilę obecną z tego co posiadam to chyba tylko AVS86MF2

#132 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,094 posts
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Posted 12 April 2015 - 16:40

Evergreen temujin crossfire the steed 6'6 1/4-3/4 oz - kij ktory zostanie u mnie na wiecznosc - pozwala lowic wszystkie drapiezniki oprocz suma, laduje sie od 5 ciagnie do 21 - 25 zadna ryba z niego nie spada - gdy ide na ryby i nie wiem ktory zabrac wybieram go. Mega uniwersalny patyk do tanca i do rozanca :)

#133 OFFLINE   marcinc

marcinc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 posts
  • LokalizacjaWschowa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Ciosek

Posted 13 April 2015 - 11:12

Byron Grey Shadow Twin Cast opisany błędnie do 35 gram. Kiedyś podstawowy lekki kij na którym uczyłem się spiningować. Teraz może nie tak często używany, ale na pewno zasługuje na dożycie.
No i może z okazji jego dwudziestych urodzin na ponowne przezbrojenie i może odtworzenie orginalnych opisów.

Balzer Magna s pro do 15 gram kupiona z 12 lat temu ze względu na blank i odrazu przezbrojona - wyszedł wszystkołowny uniwersał. Tu "dożywocie" będzie w rękach moich dzieci. Mam nadzieję, że nowy blaas go godnie zastąpi.
  • Duch and damien79 like this

#134 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,945 posts
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Posted 16 April 2015 - 20:08

Blue Rapid 2,75m 17lb 7-28g
Obskakuje nim większość gatunków ryb.Sumy do ~150cm ogarnia calkiem dobrze.
Czekam na kolejną odsłonę i buduje bliźniaka.

Moge dodać jeszcze Avida 2,9m 12lb.Super wędka do bialorybu o słuszniejszych rozmiarach.
  • Przemek and Negra like this

#135 OFFLINE   Łukasz W

Łukasz W

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 531 posts
  • LokalizacjaCzechowice - Dziedzice

Posted 16 April 2015 - 22:02

U mnie spośród wszystkich kijków: cd blue rapid,orka,batsonów ist,hs i dss na dożywocie zasłużył już dziesięcioletni  batson sh 1084-2 2,75m 10-21g 8-12lb.Łowił wszystko.Ideał jak dla mnie pod pstrągowo - kleniowo - brzanowe wyprawy.Wykonany w FC i tam już raz naprawiany.Jakieś 6 lat temu zaliczyłem glebę na pstrągach i ułamałem szczytówkę.



#136 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,393 posts
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Posted 25 August 2015 - 07:01

Moja wedeczka na dozywocie to ZEBCO RHINO DF 2.85m 20-55gr ale ta gorna gramature to bym ustawil tak na 80gr . Wymienilem tylko przelotki przez te kilkanascie latek uzytkowania , zlowilem na nia wiele szczupali, sandaczy , sumow . Prawdziwa DZIDA do ciezkiej roboty http://jerkbait.pl/p...DIR#/mellow.png



Siema.
Masz dalej tę wędkę z "dożywociem"??????
Jakie przelotki do niej wstawiłeś i dlaczego zdjaleś oryginalne SIC ?

Podrzuć jej foty jak możesz tu lub na priv aropel1@wp.pl

Dzięki, hej. ;)

#137 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,780 posts

Posted 25 August 2015 - 07:38

U mnie doszedł kolejny "dożywociak" - BATSON XST1144F. Miałem 2-krotne podejście do tego blanku, przy pierwszym był to gotowy kij, który przebudowywalem wg mojego konceptu, drugi kij już od nowości uzbroilem w sprawdzony na pierwszym schemat. Posłuży u mnie długo ;)

Jest jeszcze jeden kijek, który raczej długo u mnie zostanie. Jest to przezbrojony w KRy Dragon HM69 Sensilite. Patyk jako "transportowa" alternatywa dla jednoczesciowego TXa. Niesamowita czułość i szybkość w tak przezbrojonym HM'ie. Jeszcze myśle, czy nie wrzucić zamiast KR Alconite to Torzite ;)

Edited by Żbiku, 25 August 2015 - 07:42.


#138 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,536 posts
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Posted 25 August 2015 - 10:25

Dużo masz tych żyć Żbiku ;)
  • popper and Del Toro like this

#139 OFFLINE   pawello

pawello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 posts
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:B.

Posted 25 August 2015 - 19:17

Dla mnie na razie dożywocie ma jego krótszy brat XST 1025F i Elitka 12lb 8'6. Szczególnie jestem pod wrażeniem kija St.C. jak łączy w sobie szybkość i sprężystość oraz wzorową pracę "pod rybą". W całym sezonie dopiero dzisiaj zaliczyłem pierwszy spad z tego kija, ale był on efektem słabego zacięcia.  Zakres obsługiwanych tym przynęt kijem jest bardzo szeroki, oczywiście nie w każdym jest jednakowy komfort ale połowić można.  Od kurpulentnych bączków klenio-jaziowych, przez boleniowe przycinaki do 22g, po kopyta 2,5  cala na główkach 21g.   


  • popper likes this

#140 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,500 posts
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Posted 25 August 2015 - 19:34

...........na razie ..............

Tak. Słowa- klucz :lol:  :lol:  :lol:


  • pawello likes this