Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki "na dożywocie"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
253 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 25 sierpień 2015 - 19:40


Dużo masz tych żyć Żbiku ;)

Ja mam jedynie 8 wedek, z czego 2 wystawione na sprzedaż ;) Z pozostałych 6 na pewno 3 zostaną u mnie na długo i jedynie ew poważne problemy finansowe zmusza mnie do ich sprzedaży.
Trzema pozostałymi kijami łowi mi sie bardzo dobrze ale nie jestem jakoś do nich specjalnie przywiązany ;)

#142 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1343 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 25 sierpień 2015 - 19:59

Z tymi wędkami na dożywocie to jak z określeniem : "nigdy nie mów nigdy" :-)

#143 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2684 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 25 sierpień 2015 - 22:42

U mnie spośród wszystkich kijków: cd blue rapid,orka,batsonów ist,hs i dss na dożywocie zasłużył już dziesięcioletni  batson sh 1084-2 2,75m 10-21g 8-12lb.Łowił wszystko.Ideał jak dla mnie pod pstrągowo - kleniowo - brzanowe wyprawy.Wykonany w FC i tam już raz naprawiany.Jakieś 6 lat temu zaliczyłem glebę na pstrągach i ułamałem szczytówkę.

Mam tego kija od ponad 8 lat i również uważam że to świetna wędka pod pstąga i kleniojazia. Jak na razie jedyna wędka, która ma u mnie dożywocie 



#144 OFFLINE   Bartas93

Bartas93

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Bartuś
  • Nazwisko:https://bartekwedkuje.blogspot.com

Napisano 25 sierpień 2015 - 23:35

Elitka 8lb, najlepiej wydane 1,5k w moim życiu.

Phenix red eye 12 lb, sentymentalny prezent.

Dragon HMX Hunter z nim spędziłem sporo pięknych chwil, jak i tych przegranych z rybami.

Phenix M1 20lb narzędzie do dłubania sandaczy na Wiśle. 



#145 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 26 sierpień 2015 - 00:15

LEC60LF i TBC610MLXF

#146 OFFLINE   pawello

pawello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:B.

Napisano 26 sierpień 2015 - 05:17

"na razie" robi różnicę 😆

#147 OFFLINE   Łukasz W

Łukasz W

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 531 postów
  • LokalizacjaCzechowice - Dziedzice

Napisano 27 sierpień 2015 - 08:38

Mam tego kija od ponad 8 lat i również uważam że to świetna wędka pod pstąga i kleniojazia. Jak na razie jedyna wędka, która ma u mnie dożywocie


Świetny kij:-)

#148 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 styczeń 2017 - 00:59

Daniel pokazał, że nie ma wędek na dożywocie :P, ale we wpisie otwierającym temat napisane jest o wędkach, które "dotychczas zasłużyły na takie miano" :).

A zatem i ja napiszę, które u mnie na dzień dzisiejszy są "na zawsze".

Bo to się zmienia i nadal może zmieniać (więcej o tym poniżej)...

 

1. Klenio-jaziowy 3-metrowy Batson - ukręcony na blanku muchowym w FC i kupiony jako używka notabene od @Guzu. Mój pierwszy kij z pracowni i w tym roku mimo swoich chyba 20 lat, giął się w NL na jaziach i okoniach i dał radę.

 

2. Talon ITM 74 MXF2 - uniwersał na łódkę do 35g zarówno z ręki jak i z trola - do niego chyba namówili mnie @Friko i @mario, jak widać słusznie... Zbrojony w Spinrod. Ma już parę pajków 100+ na koncie, fartowny kijek. Oprócz tego okonie, sandacze, grube jazie... Choć zastanawiam się, czy nie wymienić go teraz, szczególnie do szczupakowego gumowania, na lżejszego Phenixa X13, to nadal nie wiem, czy potem Talona sprzedam...

 

3. Batson HS1025F - ze starej zielonej serii (jeszcze wtedy 30lb), udało mi się kupić używkę tu na Forum. Kozacki kijek na wszystko w trolu na wodzie stojącej i dużej płynącej, oprócz może suma przez duże "S". Przez chwilę wpadłem na głupi pomysł, aby go sprzedać, ale na szczęście nikt na Forum go nie chciał i w porę przy wieczornych powędkarskich rozmowach w NL, przy takiej "pędzonej na myszach", pewien kolega z Elbląga skutecznie mnie odwiódł od tego głupiego zamiaru. Tak skutecznie, że nawet jemu go nie chcę teraz sprzedać... Co prawda wszędzie tam, gdzie są wąsy, zdradzam ten kijek obecnie na rzecz RCLB, ale mam nadzieję, że w tym roku hotshot wróci do łask...

 

Z widokami na dożywocie są:

 

4. Batson CB70H - kupiony, znowu jako używka, od @friko, w tym roku rozdziewiczony, ale nie ochrzczony rybą, na Drużnie - fajna ciepła lekka jerkówka - takie lubię :P,

 

5. ATC MU 606 - znowu używka, kupiona tym razem od @PLECIONA, jak wyżej debiut miała w tym roku - krótka mocna jerkówka do cięższych zastosowań,

 

6. Batson RCLB L - na wąsatego w trolu, choć w tym roku wyjęła też jazia 57cm, bolka 70+, okonie 40+, a wcześniej w Szwecji mniejsze i większe pajki. W spinie, choć @yglo namawia mnie na wykorzystanie jej w caście zamiast w spinie, więc różnie się może skończyć. Nigdy nie mów nigdy :)...

 

A teraz szukam sandaczówki na ciężko, mam nadzieję, że trafię też w dożywocie. Kręcą mnie Phenixy (MX72MH albo UMBX700MH) lub jakiś wysoki moduł w STC. Się zobaczy.

Hmmm, w sumie to jestem stały w uczuciach, jeśli chodzi o moje kije.

Ale w moim przypadku to chyba funkcja 1 / częstotliwości łowienia (czyli im więcej bym łowił, tym częściej bym zmieniał...).

Z tego punktu widzenia zatem życzę sobie, żebym częściej zmieniał kije  :P.


Użytkownik marcinesz edytował ten post 07 styczeń 2017 - 01:00


#149 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 07 styczeń 2017 - 01:16

Jeśli chodzi o właściwości, to taka wędka po prostu nie istnieje, tak jak telefon, telewizor, czy samochód, to tylko narzedzie

Jedyne co mogło by zakwalifikować takie narzędzie "na dożywocie" , to jakiś sentyment, a wtedy wymienianie modelu nie ma żadnego sensu


  • Negra i czebaczek1 lubią to

#150 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 styczeń 2017 - 01:27

Jeśli chodzi o właściwości, to taka wędka po prostu nie istnieje, tak jak telefon, telewizor, czy samochód, to tylko narzedzie

Jedyne co mogło by zakwalifikować takie narzędzie "na dożywocie" , to jakiś sentyment, a wtedy wymienianie modelu nie ma żadnego sensu

Tutaj mam inne zdanie. Samochód czy lodówka po pewnym czasie nawala. Wędka nie. Może w niewielkim stopniu.

Po co zmieniać doskonałe dla mnie PacBay, CB70H czy MU638?


  • marcinesz lubi to

#151 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 07 styczeń 2017 - 01:50

Twoje kije, Twoja sprawa, u mnie nigdy wędka ze względów "technicznych" nie będzie na zawsze

są takie , które miałem, sprzedałem i znów do nich wracałem, ale to jeszcze nic nie znaczy ;), potem znów sprzedawałem, albo sprzedam :)


Użytkownik BazyL edytował ten post 07 styczeń 2017 - 01:50


#152 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 styczeń 2017 - 01:55

Inaczej do tego podchodzę. Kijki które wymieniłem czy multiki typu Alphas 150 czy Daiwa Z mają u mnie dożywocie. 

Z na bank :D



#153 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9538 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 07 styczeń 2017 - 08:36

Mam, w większości,  dobre wędki ale cóż. Lubię nowości.

Najdłużej służyły mi, lub służą nadal: Lamiglas X86MTS /fabryczny/ oraz kijek CD BR 2,52m/12lb/4-18g/XRods/



#154 OFFLINE   bert64

bert64

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:O

Napisano 07 styczeń 2017 - 09:29

U mnie kije z przed lat mają dożywocie ale w szafie.Żywice używane przy produkcji blanków starzeją się i nad wodą może być niespodzianka.



#155 OFFLINE   pawello

pawello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:B.

Napisano 07 styczeń 2017 - 10:50

Może się będę powtarzał, ale u mnie Elitka 8'6 12lb jest takim kijem na "dożywocie"



#156 OFFLINE   Alaryk

Alaryk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 881 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Jarek

Napisano 07 styczeń 2017 - 11:48

Z tymi wędkami na dożywocie to jak z określeniem : "nigdy nie mów nigdy" :-)

 

U mnie kije z przed lat mają dożywocie ale w szafie.Żywice używane przy produkcji blanków starzeją się i nad wodą może być niespodzianka.

Tak samo, jak i u mnie i nawet teraz nie pomyślę, żeby zabrać je nad wodę, chociażby jako zapas  :D Teraz dożywocie mają extremka do 18 g i elitka do 14 g i jeszcze parę innych, ale nie chce mi się nawet wpisywać tych ich dumnych nazw.



#157 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 920 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 07 styczeń 2017 - 12:56

Wędka nablanku Batson RCLB70XL - 10-25 lb, długość 2,13 m Przelotki dwustopkowe XBXNLG + szczytowa XBPPLT10R - ALPS. Uchwyt kołowrotka Fuji DPS 22H. Rękojeść z pianki EVA Blank uzbroiony spiralnie .

 

Wędka Taiaha na blanku BLRTA 2108 MH, parametry blanku Dł 2,75, cw 10-35 moc 20 lb

 

Kijek pod lodowy wykonany na blanku CB-30 MHX 2-6 lb długość 76 cm przelotki Fui Alconite uzbrojony spiralnie  , uchwyt 16 mm Fui TCSM z dedykacją ,, Wesołych Świąt "  

 

Kilka starych wędek z tamtego stulecia . :D 


Użytkownik Tabor edytował ten post 07 styczeń 2017 - 12:59


#158 ONLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1600 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 07 styczeń 2017 - 15:34

Elitka 260 do 21g , Avid 260 do 28  , Talon VI +  260 do 21 - raz miałem jakieś stany obniżonej koncentracji i chciałem sprzedać Elitke , ale opaczność czuwała i została u mnie . Tak to z tej trójki nic nie zostanie sprzedane , powoli robią się z tego ''klasyki'' do tego za wyjątkiem Elitki już niemodne ... prawdziwe perełki .



#159 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 styczeń 2017 - 15:36

U mnie kije z przed lat mają dożywocie ale w szafie.Żywice używane przy produkcji blanków starzeją się i nad wodą może być niespodzianka.

Może cos więcej? Po 10 czy 20 latach mam wyrzucić wędki ?


  • popper i Szymon82 lubią to

#160 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 07 styczeń 2017 - 16:24

Po 10 mozesz oddac mi 😉 Jakos przeboleje te zepsuta zywice.
  • popper i coma lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 8

0 użytkowników, 8 gości, 0 anonimowych