Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przyczepa do łodzi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2526 odpowiedzi w tym temacie

#1121 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 11 styczeń 2020 - 17:57

Maciej dziękuję.

#1122 OFFLINE   dekapine

dekapine

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 14 styczeń 2020 - 11:25

Witam koleżanki i kolegów

Przeglądam oferty naszych rodzimych producentów łodzi i w zasadzie poza jednym pozostali mają w d... przyczepki pod łódki.

Czy to jest jakiś problem, żeby zamówić przyczepę z takim rozstawem kół, żeby łódź mieściła się między błotnikami?

Z profilowanymi belkami żeby można było położyć ją najniżej jak to możliwe?

Tak jakby mieli u siebie wzorcowe slipy albo nie jeździli na ryby i nie mieli zbyt wiele wspólnego z wędkowaniem. A wielu twierdzi, że produkują sprzęt z pasji i taki jaki sami by chcieli użytkować

Moja łódka ponad 4m, na przyczepie kupionej w komplecie z łódką leży 46cm od podłoża.

Jak patrzę na zdjęcia Tangiri albo Skylla tam jest dobre 70cm. Jak jest tu ktoś z takimi łódkami i dużo się mylę proszę o korektę.

Jakie mamy slipy wszyscy wiemy. Często widzę kolegów z przyczepami z d..y, jakie akrobacje muszą wyprawiać, żeby zrzucić czy wyciągnąć łódkę. Auta w wodzie po progi.

Nie mówiąc o tym, że nisko położona przyczepa to niżej środek ciężkości i bezpieczniejsza jazda.

Druga rzecz osie skrętne. Wszyscy na nie narzekają. Czy to kolejny problem, żeby zamówić przyczepy z resorami i amortyzatorami? Albo uwzględnić to jako opcja?

Na plus można tylko zauważyć, że coraz więcej jest przyczep z lampami led których nie trzeba demontować i bez belek z tyłu.

Jeszcze jakby miały łamany dyszel byłoby idealnie ale nie wiem, czy jest to dopuszczalne w PL :)  :ph34r:


  • pawlo29 lubi to

#1123 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 14 styczeń 2020 - 11:48

Co do Skylla zmienili przyczepki jakie do tej pory stosowali tz Cymermana na Gala ...

Dość ciekawie to wygląda , jest szeroko...450 -tka wchodzi pomiędzy błotniki

 

 

Załączony plik  GA PRZYCZEPKA 1 (2).jpg   82,3 KB   25 Ilość pobrań



#1124 OFFLINE   dekapine

dekapine

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 14 styczeń 2020 - 12:40

O proszę, da się. To już wygląda sensownie. Lampy led, brak belki tylnej, trapy i składana tablica rej, jeśli dobrze widzę. Niewiele brakuje do ideału.

Jak wydaje się na łódkę 40-50 tyś, silnik 20-30 tyś plus akcesoria, wszystko razem 70-100 tyś to oczekuje się, żeby produkt był z akcesoriami dopasowanymi na tip-top.

Przyszłość jest przed producentami którzy zaopatrzą klienta u siebie we wszystko co potrzebne do łodzi i robią to z głową



#1125 OFFLINE   pio76

pio76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 371 postów
  • LokalizacjaChełm
  • Imię:Piotr

Napisano 14 styczeń 2020 - 21:23

Może ktoś wie gdzie można kupić dokładnie takie same trapy jak powyżej w przyczepie Gala?

#1126 OFFLINE   dekapine

dekapine

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 14 styczeń 2020 - 21:38

dokładnie takie same to nie wiem, ale widziałem, że bardzo dobrze sprawdzają się ławki kominiarskie



#1127 OFFLINE   pursuit

pursuit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów

Napisano 14 styczeń 2020 - 21:49

Może ktoś wie gdzie można kupić dokładnie takie same trapy jak powyżej w przyczepie Gala?

prosze bardzo 

http://www.galabbg.pl/trapy.php



#1128 OFFLINE   fred88

fred88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Piotrek

Napisano 14 styczeń 2020 - 21:50

Możesz popatrzeć też na podesty do rusztowań. Ławka kominiarska potrafi się uginać jeśli nie jest podparta przynajmniej w 3-4 miejscach. Podest do rusztowania jest o wiele sztywniejszy. Wystarczy oparcie na końcach. Występuje w różnych długościach, są z alu i stalowe.

#1129 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 14 styczeń 2020 - 22:15

Ja zrobiłem ze stopni wema

#1130 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 14 styczeń 2020 - 22:54

Witam koleżanki i kolegów
Przeglądam oferty naszych rodzimych producentów łodzi i w zasadzie poza jednym pozostali mają w d... przyczepki pod łódki.
Czy to jest jakiś problem, żeby zamówić przyczepę z takim rozstawem kół, żeby łódź mieściła się między błotnikami?
Z profilowanymi belkami żeby można było położyć ją najniżej jak to możliwe?
Tak jakby mieli u siebie wzorcowe slipy albo nie jeździli na ryby i nie mieli zbyt wiele wspólnego z wędkowaniem. A wielu twierdzi, że produkują sprzęt z pasji i taki jaki sami by chcieli użytkować
Moja łódka ponad 4m, na przyczepie kupionej w komplecie z łódką leży 46cm od podłoża.
Jak patrzę na zdjęcia Tangiri albo Skylla tam jest dobre 70cm. Jak jest tu ktoś z takimi łódkami i dużo się mylę proszę o korektę.
Jakie mamy slipy wszyscy wiemy. Często widzę kolegów z przyczepami z d..y, jakie akrobacje muszą wyprawiać, żeby zrzucić czy wyciągnąć łódkę. Auta w wodzie po progi.
Nie mówiąc o tym, że nisko położona przyczepa to niżej środek ciężkości i bezpieczniejsza jazda.
Druga rzecz osie skrętne. Wszyscy na nie narzekają. Czy to kolejny problem, żeby zamówić przyczepy z resorami i amortyzatorami? Albo uwzględnić to jako opcja?
Na plus można tylko zauważyć, że coraz więcej jest przyczep z lampami led których nie trzeba demontować i bez belek z tyłu.
Jeszcze jakby miały łamany dyszel byłoby idealnie ale nie wiem, czy jest to dopuszczalne w PL :)  :ph34r:


Hej,

Przymierzam się do zmiany przyczepy i ta Twoja mnie bardzo zainteresowała, zwłaszcza to niskie osadzenie. Moja dotychczasowa jest za wysoka.
Czy dałbyś radę wstawić zdjęcia jak to wygląda i ewentualnie podać jaki to model przyczepy?

Pozdrawiam
Piotrek

#1131 OFFLINE   dekapine

dekapine

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 14 styczeń 2020 - 23:37

Nic nadzwyczajnego, zwykła Wiola W-600. Cały sukces w tym, że łódka mieści się między błotnikami a rolki zamocowane są jak najniżej. Żadna filozofia.

Po trzech latach i kilku tysiącach kilometrów trzeba było wymienić łożyska w kołach. Teraz są lepsze przyczepy, kupiłbym inną.


  • pawlo29 lubi to

#1132 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 15 styczeń 2020 - 00:25

 

Czy to jest jakiś problem, żeby zamówić przyczepę z takim rozstawem kół, żeby łódź mieściła się między błotnikami?

 

Nie ma z tym problemu, idziesz do Suskiego i mówisz jaki ma być rozstaw między błotnikami, stężenia są lekko wygięte w dół, co obniża łódkę o dodatkowe 6-7cm w stosunku do prostych. Za taką modyfikację + przedłużenie dyszla skasowali mnie chyba 300 PLN, co uważam za cenę niewygórowaną jak na moje fanaberie.


  • Karol Krause, nurek28 i pawlo29 lubią to

#1133 OFFLINE   dekapine

dekapine

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 15 styczeń 2020 - 10:11

Nie ma z tym problemu, idziesz do Suskiego i mówisz jaki ma być rozstaw między błotnikami, stężenia są lekko wygięte w dół, co obniża łódkę o dodatkowe 6-7cm w stosunku do prostych. Za taką modyfikację + przedłużenie dyszla skasowali mnie chyba 300 PLN, co uważam za cenę niewygórowaną jak na moje fanaberie.

 

I o tym mówię, temat jest do zrobienia tylko wymagana jest odrobina zaangażowania po stronie producentów łódek.



#1134 OFFLINE   Czechofil

Czechofil

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • LokalizacjaUrsynów
  • Imię:Leszek

Napisano 15 styczeń 2020 - 13:46

I o tym mówię, temat jest do zrobienia tylko wymagana jest odrobina zaangażowania po stronie producentów łódek.

 

Kolego @dekapine - myślę, że Twoje podejście na forum nie jest najlepsze. Od razu oceniasz i krytykujesz zanim coś sprawdzisz i rozpoznasz i zdobędziesz wiedzę.

 

Większość renomowanych producentów ma kilka modeli łodzi, różniących się długością, szerokością i wagą jak również my użytkownicy mamy rożne garaże.

 

Jak już pisałeś jest na rynku firma, która ma dedykowaną przyczepę do swoich łódek - i co z tego, jeśli jest np. jza długa do mojego garażu? Oni nie są w stanie jej skrócić po ocynkowaniu i malowaniu - może to zrobić tylko producent przyczepki, przed procesem cynkowania i malowania.

 

Dlatego właśnie w PL część światłych producentów współpracuje z producentami przyczep i ma zrobione optymalne konfiguracje ale przyczepę zawiadamiasz sam aby dopasować ją do swoich potrzeb - w moim wypadku to ograniczona długość garażu.

 

Mam Wiole W600 oraz mam Suskiego i dla łódek 4m+ Susuki jest zdecydowanie lepszy.  Model KTS1, który oryginalnie ma 517 cm możesz skrócić - ja skróciłem do 470cm. Jak jużpisał kolega @Psulek, producent też oferuje Ci kilka szerokości osi, aby w zależności od szerokości Twojej lodki, zmieściła się miedzy nadkolami. Możesz wybrać płozy albo rolki etc.... I ostatnia rzecz - ja np. zamówiłem kolor malowania dokładnie w tym samym RAL co mam kolor łódki, możne to i fanaberia ale jak miałby to ogarnąć producent łódek i ile by to kosztowało??? Zaraz by się znalazł malkontent, który by założył wątek na forum, że producent łódek zdziera z klientów na przyczepkach .....


  • tomi78 lubi to

#1135 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 15 styczeń 2020 - 17:37

Tu chyba problemem najwiekszym jest golenie d. Szklem... kazdy by chcial, resory,amortyaztory,funkcje lamania przyczepy, oswietlenie oczywiscie LED,bez belki z kolyska, szeroko + nisko i to wszytsko najlepiej za 2000. Takie wymagania nie sa zadnym zadnym lotem na marsa... wystarczy zadzwonic do firmy ktora robi przyczepy , powiedziec co ma byc i bedzie. Zaplacic naleznosc i cieszyc sie przyczepka idealna. A jesli ktoras z firm tego nie robi ,to na allegro czy gdzies tam, nakupic gratow , wykiprowac u slusarza i zrobi
  • tomi78 i M a r a s lubią to

#1136 OFFLINE   dekapine

dekapine

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 15 styczeń 2020 - 18:56

Kolego @dekapine 

 

Widać mamy różne oczekiwania. Jedni wolą dostać produkt kompletny, inni wolą sobie podłubać.

Miejsce jest dla wszystkich

Póki co, na rynku łódek wędkarskich mamy przewagę popytu nad podażą i dopóki to się nie zmieni będzie jak jest



#1137 OFFLINE   wedkarski365

wedkarski365

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaL

Napisano 15 styczeń 2020 - 19:25


Póki co, na rynku łódek wędkarskich mamy przewagę popytu nad podażą i dopóki to się nie zmieni będzie jak jest

wg mnie nie mamy przewagi popytu nad podażą w normalnym tego słowa znaczeniu, to że czeka się na łódkę u niektórych producentów wynika wg mnie z małych mocy produkcyjnych oraz z faktu że, nie produkują takich rzeczy na magazyn bo to są koszty. Jeśli dodasz że, co droższe łódki mogą być w dużej mierze konfigurowalne, to wychodzi tak, że podaż jest sztucznie ograniczona właśnie cyklem produkcyjnym i liczeniem kosztów magazynowania. Nikt nie zbuduje dużej fabryki łodzi bo nie ma gwarancji zbytu. Co z tego, że Polska jest chyba drugim po USA największym producentem łodzi i jachtów na świecie, ale to nie nasz rodzimy rynek jest tu odbiorcą. To że jest milion wędkarzy nie znaczy że mamy milion łodzi. Liczba łodzi motorowych zarejestrowanych w PZMiNW to trochę ponad 20.000 a tam są rejestrowane właśnie łodzie z silnikami powyżej 20kW. Nie mamy dealerów większych światowych producentów łodzi wędkraskich,  a nawet jak mamy to nie mają na stanie więcej niż jednego lub dwóch modeli. Zobacz listę amerykańskich łodzi z jakiegoś zestawienia i ile ich jesteś w stanie kupić od reki w Polsce np. https://www.tripsavv...s-boats-4580372 . Czy jeśli ich nie możesz kupić to oznacza że popyt jest zbyt duży? Nie, po prostu popyt na nie jest tak niski że nie ma podaży. Pójdź do salonu samochodowego marek premium Volvo czy Mercedes, skonfiguruj sobie samochód i zobaczysz ile na niego poczekasz - kilka miesięcy. To nie oznacza że popyt jest ponad podażą, to tylko oznacza że jak zapłacisz to Ci zrobią.


Użytkownik wedkarski365 edytował ten post 15 styczeń 2020 - 19:25


#1138 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 16 styczeń 2020 - 00:56

Dokładnie tak jest. Chodzi głównie o konfigurację indywidualną. Kombinacji sporo, szkoda sobie głowy zawracać. Wystarczy wziąć pod uwagę nawet sam kolor, to już jest kłopot, bo przecież się nie przemaluje. Ten rynek jest wręcz niszowy. Polska jest swego rodzaju potentatem, ale na eksport.


Użytkownik psulek edytował ten post 16 styczeń 2020 - 01:00

  • pawlo29 lubi to

#1139 OFFLINE   gaweł

gaweł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1272 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Paweł

Napisano 22 luty 2020 - 19:56

Myślał,myślał i wymyślił ;)

Taką jak Karol wziąłem/a Tema,Neptun i Brenderup były rozpatrywane/

W przyszłym tygodniu już u mnie będzie :P

Załączone pliki



#1140 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 22 luty 2020 - 20:10

Myślał,myślał i wymyślił ;)
Taką jak Karol wziąłem/a Tema,Neptun i Brenderup były rozpatrywane/
W przyszłym tygodniu już u mnie będzie :P


Fajna, nisko osadzona🙊😁




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych