Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

BRZANY 2019


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
76 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 01 lipiec 2019 - 10:12

Rybki z opadu , nie mierzone nie wazone. Glowka 2g + keitech swim blabla. Dragon Nano Force 213 do 18g. Red Arc 2000 + pfiscun lunker 6lb na przyponie fluo 0.30.

Załączone pliki


Użytkownik FRS1985 edytował ten post 01 lipiec 2019 - 10:15


#2 OFFLINE   Pablo01

Pablo01

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów

Napisano 01 lipiec 2019 - 11:33

*
Popularny

Coś tam bierze  :D O poranku zimno a potem sauna i jak tu łowić  :wacko: A długie spodnie i bluza to nie najlepsze ubranie na 35 stopni  :lol: Trzeba było się zwinąć ...  :(

Załączone pliki



#3 ONLINE   pikeft

pikeft

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 578 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr

Napisano 01 lipiec 2019 - 12:55

Wow gratki koledzy,w tym roku mam zamiar jakaś złowić tym bardziej że udało się te rybki wypatrzyć,stoją na rafie w silnym nurcie macie jakiś pomysł czym można je skusić?

Wysłane z mojego SM-A605FN przy użyciu Tapatalka

#4 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 01 lipiec 2019 - 13:08

Ja zswsze albo guma albi woblery 5 6 cm imitacje kielbia.
  • snoekje90 lubi to

#5 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2140 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 01 lipiec 2019 - 13:09

Wow gratki koledzy,w tym roku mam zamiar jakaś złowić tym bardziej że udało się te rybki wypatrzyć,stoją na rafie w silnym nurcie macie jakiś pomysł czym można je skusić?

Wysłane z mojego SM-A605FN przy użyciu Tapatalka

Pewnie woblerek 4-5 cm, ważne żeby stukał o kamyczki, ewentualnie zdejmij przednią kotwiczkę i trochę go podrasuj oliwką...zresztą co ja się będę mądrzył, tutaj jest tylu speców że na pewno ktoś Ci zaraz odpowiednio doradzi. Moje doświadczenie z Barbusami jest zbyt małe abym się tak mądrzył - Połamania !

 

Pozdrawiam,

malcz


Użytkownik malcz edytował ten post 01 lipiec 2019 - 13:10

  • Negra lubi to

#6 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 01 lipiec 2019 - 17:10

Dwa kabanosy mnie wyrolowaly.

Załączone pliki



#7 OFFLINE   damien79

damien79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaPrzemyśl
  • Imię:Damian

Napisano 02 lipiec 2019 - 18:24

moja dzisiejsza 😀

Załączone pliki



#8 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 02 lipiec 2019 - 19:48

Lipcowa maryna.

Załączone pliki



#9 OFFLINE   Miru

Miru

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaGdzieś nad Wartą

Napisano 15 lipiec 2019 - 21:07

Mam i ja :D

Załączone pliki



#10 OFFLINE   pablo__20

pablo__20

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Pietras

Napisano 21 lipiec 2019 - 20:14

Pięknie mnie dziś Odra obdarowała. Na "pokładzie" zameldowały się 4 dorodne sztuki Wszystkie podobnych rozmiarów.
4cm imitacja kiełbia, żyłka 0,18 i SG parabellum 3-16g

Załączone pliki



#11 OFFLINE   Miru

Miru

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaGdzieś nad Wartą

Napisano 22 lipiec 2019 - 21:01

Jest i kolejna baśka :)

Załączone pliki



#12 OFFLINE   Ferret

Ferret

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów
  • LokalizacjaPodkarpacie
  • Imię:Paweł

Napisano 23 lipiec 2019 - 21:01

*
Popularny

Anatomia Barbary, 71 lat, tfu, cm   ;)
 

BxtRaoA.jpg

 

xOvMIp1.jpg

 

FZlG2GQ.jpg



#13 OFFLINE   pablo__20

pablo__20

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Pietras

Napisano 29 lipiec 2019 - 17:25

Dziś 3 ryby, ale tylko jedna konkeretna. Uwiesił się też sum lecz po około 1,5h zdecydował, że już nie ma ochoty na zabawę i urwał cienką plecionkę.
Sprzętowo parabellum 3-16g, plecionka 0,08 i fc 0,25.

Załączone pliki



#14 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 29 lipiec 2019 - 17:39

Dziś 3 ryby, ale tylko jedna konkeretna. Uwiesił się też sum lecz po około 1,5h zdecydował, że już nie ma ochoty na zabawę i urwał cienką plecionkę.
Sprzętowo parabellum 3-16g, plecionka 0,08 i fc 0,25.

Byłeś od rana? Ja pojechałem w południe na północ, ale nie dało się zwodować, woda uciekła ze slipu :(. Wróciłem do NSoli, jedną niedużą złowiłem... i na slipie w pośpiechu przed burzą, słabo zawiązałem łódź, którą nawałnica mi zabrała. Goniłem wpław, ale udało się :D , złapałem ją i strugach gradu z deszczem, zacinającym huraganowym wiatrem, zabrałem się jakoś do domu. Jeszcze musiałem objeżdżać miasto dookoła, zwalone drzewa zablokowały drogi.

Akurat ten moment, gdy wyrywało drzewa z korzeniami, goniłem łódź w porcie :lol:, dawno takiej przygody nie przeżyłem. 

Gratulacje, piękna barbarella!



#15 OFFLINE   TOMI803

TOMI803

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 30 lipiec 2019 - 10:49

Kilka celowych wypraw za brzaną zakończyłem na zero. 

Wczoraj jakbym przeczuwał co się wydarzy i zakupiłem nowiutki fluorocarbon.

Brzana poniewierała mną niesamowicie  :lol:, ale warto było  :lol:

 

 rz9sr8b.jpg

 

KPBxFXX.jpg

  

 

 

 

Załączone pliki



#16 OFFLINE   pablo__20

pablo__20

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Pietras

Napisano 30 lipiec 2019 - 12:14


TOMI803.

Twoje brzany są z górskiej rzeki?
Bo nie dość, że ładniejsze i ciemniejsze to wydaje mi się, że mają inną budowę głowy. Bardziej wydłużone "ryjki". Ciekawe czym to może być spowodowane.

Użytkownik pablo__20 edytował ten post 30 lipiec 2019 - 12:15

  • TOMI803 lubi to

#17 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 30 lipiec 2019 - 12:18

*
Popularny

Urodziny

Co roku staram sprawić sobie jakiś fajny prezent, a cóż może być lepszego niż wyjście na ryby, zwłaszcza na wąsate siłaczki?
 

Wszystko zbiegło się ze znacznym spadkiem wody. To były pierwsze dwa dni, kiedy mogłem dostać się na swoje miejsce. Oznaczało to też, że początkowo nie będę miał towarzystwa. Jedyny wariat, który brodzi przy tym stanie, łowi w innych porach i się zwykle rozmijamy. Dopisała też pogoda, miało być ciepło i przez większość czasu słonecznie. Niemal idealna aura na brodzenie po rafach. Moim skromnym zdaniem, im goręcej, tym lepiej.
 

Rozpocząłem kleniami, szybko łowiąc kilka średniaków. Rocznik poodbny, pomiędzy 40 a 45cm. A może najmniejszy miał z 38, mniejsza z tym. Były też bolenie. Wielkościowo również bez szału, ale cieszyło mnie to, że stały tam, gdzie stać powinny, no i brały. Żadnego przypadku.
Załączony plik  1.jpg   43,29 KB   47 Ilość pobrań

 

Kolejną fajną rybką był ładny, gruby jaź (54-55). W ostatnich latach bardzo mnie rozpieszczają! Zastanawiające jednak jest, że praktycznie nie łowię małych i średnich. Same duże. Zwrócił mi na to uwagę Wojtek. Chyba coś jest na rzeczy, bo jeszcze kilka lat temu trafiało się dużo czterdziestaków. W zeszłym roku już ani jednego, wszystkie większe.
Załączony plik  2.jpg   61,46 KB   46 Ilość pobrań

 

A jak z brzanami? Żerowały przez jakieś 15-20minut. Najpierw jedna się spławiła, potem dwie szybko złowiłem i ucichło. Dwie, ale za to jakie! Słusznych gabarytów, dokładnie takich, jakie mnie interesują. Brania agresywne, zwłaszcza tej drugiej to swoiste kopnięcie. Hole nie odbiegały od standardów. Gdy się dłużej zastanowię, to nie targały mną żadne skrajne emocje. Raczej radość z brania i skupienie. Ryby duże, silne, mocno zapięte. Nie popełniłem żadnego błędu, wiec cieszyłem się sukcesem. Oto one.
 

Rybka numer 1
Załączony plik  3.jpg   49,88 KB   46 Ilość pobrań

Załączony plik  4.jpg   70,55 KB   43 Ilość pobrańZałączony plik  5.jpg   63,2 KB   42 Ilość pobrańZałączony plik  6.jpg   55,42 KB   41 Ilość pobrań

Rybka numer 2
Załączony plik  7.jpg   57,1 KB   41 Ilość pobrań

Załączony plik  8.jpg   85,02 KB   41 Ilość pobrańZałączony plik  9.jpg   70,68 KB   40 Ilość pobrańZałączony plik  10.jpg   73,73 KB   39 Ilość pobrań


Podobnie jak w zeszłym roku otrzymałem super prezent. To już chyba standard, że w urodzimy bierze.

 

 

 

NOMINACJA DO KONKURSU  "OPIS MIESIĄCA"                                    :good:


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 30 lipiec 2019 - 13:57


#18 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2140 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 30 lipiec 2019 - 13:53

Urodziny

Co roku staram sprawić sobie jakiś fajny prezent, a cóż może być lepszego niż wyjście na ryby, zwłaszcza na wąsate siłaczki?
 

Wszystko zbiegło się ze znacznym spadkiem wody. To były pierwsze dwa dni, kiedy mogłem dostać się na swoje miejsce. Oznaczało to też, że początkowo nie będę miał towarzystwa. Jedyny wariat, który brodzi przy tym stanie, łowi w innych porach i się zwykle rozmijamy. Dopisała też pogoda, miało być ciepło i przez większość czasu słonecznie. Niemal idealna aura na brodzenie po rafach. Moim skromnym zdaniem, im goręcej, tym lepiej.
 

Rozpocząłem kleniami, szybko łowiąc kilka średniaków. Rocznik poodbny, pomiędzy 40 a 45cm. A może najmniejszy miał z 38, mniejsza z tym. Były też bolenie. Wielkościowo również bez szału, ale cieszyło mnie to, że stały tam, gdzie stać powinny, no i brały. Żadnego przypadku.

 

Kolejną fajną rybką był ładny, gruby jaź (54-55). W ostatnich latach bardzo mnie rozpieszczają! Zastanawiające jednak jest, że praktycznie nie łowię małych i średnich. Same duże. Zwrócił mi na to uwagę Wojtek. Chyba coś jest na rzeczy, bo jeszcze kilka lat temu trafiało się dużo czterdziestaków. W zeszłym roku już ani jednego, wszystkie większe.
 

A jak z brzanami? Żerowały przez jakieś 15-20minut. Najpierw jedna się spławiła, potem dwie szybko złowiłem i ucichło. Dwie, ale za to jakie! Słusznych gabarytów, dokładnie takich, jakie mnie interesują. Brania agresywne, zwłaszcza tej drugiej to swoiste kopnięcie. Hole nie odbiegały od standardów. Gdy się dłużej zastanowię, to nie targały mną żadne skrajne emocje. Raczej radość z brania i skupienie. Ryby duże, silne, mocno zapięte. Nie popełniłem żadnego błędu, wiec cieszyłem się sukcesem. Oto one.
 

Rybka numer 1




Rybka numer 2





Podobnie jak w zeszłym roku otrzymałem super prezent. To już chyba standard, że w urodzimy bierze.

Super opis, super połowione - i jak zwykle chapeau bas...

 

Szkoda, że ja z 20ego lutego.... :)

 

Pozdrawiam,

malcz


Użytkownik malcz edytował ten post 30 lipiec 2019 - 13:53

  • Dedo, korol i mikryb lubią to

#19 OFFLINE   TOMI803

TOMI803

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 30 lipiec 2019 - 14:16

TOMI803.

Twoje brzany są z górskiej rzeki?
Bo nie dość, że ładniejsze i ciemniejsze to wydaje mi się, że mają inną budowę głowy. Bardziej wydłużone "ryjki". Ciekawe czym to może być spowodowane.

Tak, masz rację :) . Rzeka górska/podgórska i może dzięki temu mają taką urodę. 

Pozdrawiam ;) 



#20 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 30 lipiec 2019 - 15:08

Szkoda, że ja z 20ego lutego.... :)

 

Dzięki. Nic, tylko wybierać się na trocie i łososie :) 


  • malcz lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych