Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

Kij boleniowy ??


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
43 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Lukasz-7

Lukasz-7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 231 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:艁ukasz

Napisano 12 kwiecie艅 2012 - 21:37

Witam!

Od d艂u排簊zego czasu rozwa排篴m zakup spinningu g艂门倃nie pod bolenia, ok 3m d艂ugo艣ci i mniej wi臋cej 25, 30 gram maksymalnego wyrzutu. Powa排簄ie zastanawiam si臋 nad Okum膮 Black Rock

http://allegro.pl/wedka-okuma-black-rock-3-05m-5-25g-nowosc- 2012-i2207491597.html

Ma kto艣 mo排篹 jakie艣 propozycje jako alternatyw臋, dodam 排篹 dysponuj臋 bud排篹tem max 400 z艂.

Z g门俽y dzi臋ki za podpowiedzi

Pozdrawiam

#2 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 13 kwiecie艅 2012 - 00:02

Odradzam. Ogl膮da艂em te w臋dki i o ile kr门倀kie by艂y zno艣ne, to wraz z d艂ugo艣ci膮 drastycznie spada dynamika blanku. Robi si臋 taka bezw艂adna klucha. Ciekawy wygl膮d, ale to tyle.
Na pewno trzeba ci 30 gram ?
Ja najcz臋艣ciej u排簓wam kij门倃 do 21g, szybkich ale g艂臋boko pracuj膮cych pod ryb膮. Tylko na du排篹j wodzie jesieni膮, gdy 艂owi臋 na du排篹 przyn臋ty widz臋 sens dla kij门倃 do 30g.
W tej cenie szuka艂bym kongera jakiego艣 lub jak膮艣 u排簓wk臋 na dobrym blanku.

#3 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 post贸w
  • LokalizacjaJelenia G贸ra/Horten

Napisano 13 kwiecie艅 2012 - 11:33

W nowym sklepie w臋dkarskim we Wrocku widzia艂em jaki艣 kij Fenwicka, kt门俽y mi si臋 spodoba艂 i mo排篹 s艂u排簓膰 jako boleni门倃ka. Niestety nie pami臋tam modelu, ale cena to by艂a na pewno 399z艂 i d艂ugi na chyba 2,9m. Na 100% mia艂 te排 metalowe pier艣cienie w przelotkach. Jak masz gdzie pomaca膰 Fenwicka to we藕 go pod uwag臋.

#4 OFFLINE   W臋dkarz87

W臋dkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 post贸w

Napisano 13 kwiecie艅 2012 - 15:02

Je艣li ju排 koniecznie maj膮 by膰 te okumy to radz臋 zastanowi膰 si臋 nad 2,75m w tej samej gramaturze.
3,05m jest za bardzo lej膮cy si臋 jak dla mnie.

#5 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5792 post贸w
  • Imi臋:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 13 kwiecie艅 2012 - 15:14

Je艣li seryjne kije to rozejrzyj si臋 za czym艣 z Kongera, moja najstarsza w臋dka to Konger Champion 3m do 21g, wyjmowa艂em nim wszystko poza sumem, g艂门倃nie klenie, jazie i bolenie, ale ma te排 brzan臋 72cm. Kij generalnie katowa艂em podchodz膮c do tematu 排篹 jak si臋 z艂amie to trudno, no i kurcze nie chce. :D Gdyby p臋k艂 pewnie zbudowa艂bym sobie z ciekawo艣ci jak膮艣 kleni门倃k臋, a tak pewnie kolejny rok, chyba ju排 8 prze艂owi臋 Championem.
pozdrawiam
wujek

#6 OFFLINE   Gadget

Gadget

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 post贸w
  • LokalizacjaRumia

Napisano 13 kwiecie艅 2012 - 16:11

witam, co do Kongera to ja mam World Champion Kobalt 2,75m 9-28gr, bardzo fajny kijek do po艂owu bolk门倃. Tylko na du排耗 rzek臋 by艂aby chyba lepsza wersja 3m. pozdro

#7 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5792 post贸w
  • Imi臋:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 13 kwiecie艅 2012 - 16:34

2.75 da rad臋, ja stopniowo przechodz臋 na coraz kr门倀sze kije. To 排篹 d艂u排簊zy nie oznacza 排篹 dalej rzuca.
w

#8 OFFLINE   W臋dkarz87

W臋dkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 post贸w

Napisano 13 kwiecie艅 2012 - 16:53

2.75 da rad臋, ja stopniowo przechodz臋 na coraz kr门倀sze kije. To 排篹 d艂u排簊zy nie oznacza 排篹 dalej rzuca.
w


Ja z powodzeniem 艂owi臋 kilka km od uj艣cia Wis艂y kijem o d艂ugo艣ci 2,66 i nie narzekam

#9 OFFLINE   pepol

pepol

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 post贸w
  • LokalizacjaPozna艅

Napisano 13 kwiecie艅 2012 - 21:30

Witam.

Je艣li mog臋 dorzucic trzy grosze do dyskusji o d艂. kijk门倃 pod bolenia to cztery sezony 艂owi艂em t膮 rybe w臋dk膮 2,30m.

W tym sezonie przechodze na 2,13m. dodam, 排篹 艂owi臋 wy艂膮cznie z brzegu.

Pozdrawiam.

#10 OFFLINE   pepol

pepol

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 post贸w
  • LokalizacjaPozna艅

Napisano 13 kwiecie艅 2012 - 21:33

... dla formalno艣ci:

2,30m to zas艂u排簅ny w boju Team Dragon 7-25g
2,13m na ten rok to Fenwick 7-18g

Oba to oczywi膰ie kija pod casta. Pozdrawiam.

#11 OFFLINE   asp

asp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 post贸w
  • LokalizacjaW-wa Bielany
  • Imi臋:Bartek

Napisano 13 kwiecie艅 2012 - 21:43

Wszystko zale排簓 od brzegu. :D D艂u排簊ze kije, jak kto艣 wspomnia艂 wy排篹j, wcale nie gwarantuj膮 wielce dalszych rzut门倃. Natomiast hol kr门倀szym kijem jest precyzyjniejszy i bardziej pewny. Wszystko zale排簓 od danego w臋dkarza. Wiadome, co kto woli. Co do c.w tutaj te排 moim zdaniem jest dowolno艣膰. Osobi艣cie sk艂ania艂bym si臋 do kija o c.w 7 - 25g. Oczywi艣cie moc najmniej medium.
  • Kamil_D lubi to

#12 OFFLINE   Lukasz-7

Lukasz-7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 231 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:艁ukasz

Napisano 13 kwiecie艅 2012 - 21:59

Co do d艂ugo艣ci to ja mimo wszystko wol臋 d艂u排簊zy kij, minimum 2,70, nie chodzi tu o odleg艂o艣膰 rzutu a bardziej o mo排簂iwo艣膰 poprowadzenie przyn臋ty za jakimi艣 krzakami itp. poniewa排 bardzo du排簅 艂owi臋 na bugu a tam jak to na nieregulowanej rzece linia brzegowa jest r门偱藕na, ale dzi臋ki :D :D

Je排篹li chodzi o kongery to tez powa排簄ie si臋 zastanawia艂em ale nad modelem impact 2,70/20 g, mo排篹 kto艣 u排簓wa艂??

Natomiast co do fenwicka to znam ten kij, jest to model Eagle, o d艂ugo艣ci 2,90 i gramaturze 10-21, nie ukrywam ze bardzo przypad艂 mi do gustu i ju排 prawie go kupi艂em ale postanowi艂em troszk臋 poszpera膰 i okaza艂o si臋 排篹 jest jeden z modeli wypuszczanych na rynek europejski robionych w innej fabryce (bodaj排篹 w Meksyku) i 排篹 z uznanymi kijami fenwicka nie ma to zbyt wiele wsp门俵nego. Chyba 排篹 si臋 myl臋 i kto艣 mnie poprawi???

Pozdrawiam i dzi臋ki za podpowiedzi :D

#13 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 kwiecie艅 2012 - 22:15

Ten Kobalt 7-28 gram to jest zadziwiaj膮cy kij. Mia艂em dwa, zosta艂 si臋 1 z tej starszej zielonej serii. Ja go u排簓wam na szczupaki. 35 gram prze艂knie a i 7 te排. Nie spodziewa艂em si臋 排篹 na bolenia te排 mo排篹 podpasowa膰 (boleni nie u排簓wam). Akcja 艣rednia moderate na bolenia?

#14 OFFLINE   angler1212

angler1212

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 post贸w
  • LokalizacjaKrak,wawa

Napisano 13 kwiecie艅 2012 - 22:16

Ee tam, eagle GT fenwicka jest modelem na rynek ameryka艅ski nie europejski. Europejczyk门倃 nie produkuj膮 od bodaj排篹 2010 a ten Eagle gt to nowo艣膰 na 2012 a z tej strony wszystkie w臋dki sa z rynku ameryka艅skiego http://www.fenwick.com.pl

#15 OFFLINE   Lukasz-7

Lukasz-7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 231 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:艁ukasz

Napisano 13 kwiecie艅 2012 - 22:35

No fakt, dzi臋ki angler za podpowied藕, w takim razie na obecn膮 chwil臋 jestem najbli排簊zy tej opcji, ale czekam na kolejne sugestie :D
S膮 bardzo cenne :D

Pozdrawiam wszystkich

#16 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1854 post贸w
  • Lokalizacja艁贸d藕

Napisano 15 kwiecie艅 2012 - 16:44

ja proponuje Robinsona Diaflexa jest kijek 2,7 10-30 na alledrogo mo排簄a czasem zakupi膰 w dobrej cenie.

#17 OFFLINE   asp

asp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 post贸w
  • LokalizacjaW-wa Bielany
  • Imi臋:Bartek

Napisano 15 kwiecie艅 2012 - 17:02

Dobra cena. Proponowa艂bym u排簓膰 kwoty, bo niestety nikt nie wie ile to mo排篹 by膰.

Cytat z ksi膮排簁i. Do po艂owu boleni nadaje si臋 niemal ka排篸e w臋dzisko o ci臋排篴rze wyrzutowym do 20-25 gram o d艂ugo艣ci 2,7 - 3 m. Akcja kija ma mniejsze znaczenie. Mo排簄a j膮 dobra膰 do indywidualnych upodoba艅.

Mo排篹 do艣膰 ci臋排簁i, ale te排 ma艂o podatny na zniszczenia Ugly Stik Custom Graphite 2,7 m 10 - 25g. Koszt w granicach 250 z艂. :D Dobry do chodzenia po krzakach. :D

#18 OFFLINE   Kaemel

Kaemel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 194 post贸w

Napisano 15 kwiecie艅 2012 - 18:07

2,10m, 2,40m, 2,70m i 3m wszystkie przerobi艂em przy bolkach teraz wracam do 2,40 w wersji cast, wszystkim si臋 da jak i z kr门倀kim jak i z d艂ugim w臋dziskiem trzeba si臋 pogimnastykowa膰 bo kr门倀ki czasem za kr门倀ki a d艂ugi za d艂ugi...

Pozdrawiam

#19 OFFLINE   elmo

elmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 485 post贸w

Napisano 16 kwiecie艅 2012 - 19:21

.


U偶ytkownik elmo edytowa艂 ten post 14 czerwiec 2015 - 19:30


#20 OFFLINE   HM_62_Pike

HM_62_Pike

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 post贸w

Napisano 16 kwiecie艅 2012 - 20:12

Ja tylko odradz臋 tego Millenium Super Fast, o kt门俽ym kolega wy排篹j pisze. Mia艂em ten kijek, 艂owi艂em nim chyba dwa sezony i jak kto艣 na w臋dk臋 ma 200z艂, to mo排簄a poleci膰. Ale kolega chce przeznaczy膰 400, wi臋c to si臋 mija z celem, bo chocia排篵y rzuty, jak na kij 2.7 m, s膮 bardzo kr门倀kie, a排 zadziwiaj膮co - a na bolka ten parametr jest bardzo wa排簄y.




U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 0

0 u偶ytkownik贸w, 0 go艣ci, 0 anonimowych