Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Opłaty PZW online w zw. z obecną sytuacją


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
133 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 24 marzec 2020 - 21:38

Do wędkowania w morzu nie potrzebujesz być członkiem związku. Opłatę dla niezrzeszonych zrobić możesz przez neta. Niestety legitymacji związkowej nikt Ci nie wystawi zdalnie.

Bez jaj panowie, bo ile częśc pretensji mozna uznać za uazasadnione, to też duża część jest zwykła bzdurą...

 

Cała ta szopka z kartami i znaczkami specjalnego zarachowania jest zbędna, no chyba, że weźmiemy pod uwagę generowanie zatrudnienia w PZW  ;) Dlaczego, analogicznie do zezwoleń okresowych, nie można zrobić przelewu za opłatę roczną, wydrukować stosownego potwierdzenia, ewidencji połowów i bez tracenia czasu na wizyty w kole jechać nad wodę? 


  • Seki lubi to

#62 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 24 marzec 2020 - 21:45

Przecież w tym wątku nawet są przykłady że jest to wprowadzane w kolejnych okręgach?? Mamy połowę marca jakby nie patrzeć i naraz wszyscy się obudzili jak się zaczęły kłopoty...



#63 OFFLINE   mercoss

mercoss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 24 marzec 2020 - 21:49

Przecież w tym wątku nawet są przykłady że jest to wprowadzane w kolejnych okręgach?? Mamy połowę marca jakby nie patrzeć i naraz wszyscy się obudzili jak się zaczęły kłopoty...

Nie chodzi o to że ktoś się obudził teraz, marzec kwiecień to chyba miesiące w których większość opłaca składki. A przykłady są, pojedyncze, co nie oznacza że to standard. Raczej ewenementy, godne pochwały ale ewenementy.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik mercoss edytował ten post 24 marzec 2020 - 21:50


#64 OFFLINE   Tiur

Tiur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 186 postów
  • LokalizacjaŻywiec
  • Imię:Kamil

Napisano 24 marzec 2020 - 22:45

Przecież w tym wątku nawet są przykłady że jest to wprowadzane w kolejnych okręgach?? Mamy połowę marca jakby nie patrzeć i naraz wszyscy się obudzili jak się zaczęły kłopoty...


Mnie też to oburzenie dziwi. Może dlatego, że zawsze najpóźniej w połowie stycznia mam już znaczki.
  • przemo_w lubi to

#65 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2639 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 24 marzec 2020 - 22:46

W OM jak ktoś chce to już może zwykłą bez wychodzenia z domu:

https://ompzw.pl/new...nikat-e-skladki

https://ompzw.eparki.pl/

 

A to akurat o kant d... można potłuc. Ma to sens wyłącznie dla członków PZW mazowieckiego. Ja składkę członkowską opłaciłem w innym okręgu, ale w Warszawie chcę zapłacić za cały rok. Niestety tylko osobiście ... :angry:



#66 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1396 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 24 marzec 2020 - 22:46

Cała ta szopka z kartami i znaczkami specjalnego zarachowania jest zbędna, no chyba, że weźmiemy pod uwagę generowanie zatrudnienia w PZW  ;) Dlaczego, analogicznie do zezwoleń okresowych, nie można zrobić przelewu za opłatę roczną, wydrukować stosownego potwierdzenia, ewidencji połowów i bez tracenia czasu na wizyty w kole jechać nad wodę? 

Dlatego, że nie jest to <<edit - słownictwo!!!>> SKLEPinternetowy, to Stowarzyszenie!!


Użytkownik mario edytował ten post 25 marzec 2020 - 10:08

  • morrum lubi to

#67 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1396 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 24 marzec 2020 - 23:05

A to akurat o kant d... można potłuc. Ma to sens wyłącznie dla członków PZW mazowieckiego. Ja składkę członkowską opłaciłem w innym okręgu, ale w Warszawie chcę zapłacić za cały rok. Niestety tylko osobiście ... :angry:

Wybacz ale ułatwienia są w pierwszej kolejności dla wędkarzy z OM. Oni mają pierwszeństwo bo płacą składki, a w zaistniałej sytuacji Reszta jest mniej ważna. Poza tym łów tam gdzie już opłaciłeś :) .

PS. Jak Cię ciśnie to zapłać dniówkę.


Użytkownik vako edytował ten post 24 marzec 2020 - 23:08


#68 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2639 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 24 marzec 2020 - 23:08

Wybacz ale ułatwienia są w pierwszej kolejności dla wędkarzy z OM. Oni mają pierwszeństwo, a Reszta jest mniej ważna. Poza tym łów tam gdzie już opłaciłeś :) .

 

Ty tak poważnie??? :blink: A co za filozofia zrobić dla innych członków PZW elektroniczne opłaty roczne? Są 1, 3 i 7-dniowe, to co za kłopot dorzucić roczne? ^_^


  • nalewator i mercoss lubią to

#69 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1396 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 24 marzec 2020 - 23:14

Ty tak poważnie??? :blink: A co za filozofia zrobić dla innych członków PZW elektroniczne opłaty roczne? Są 1, 3 i 7-dniowe, to co za kłopot dorzucić roczne? ^_^

Problem w tym, że nie ma(póki co) ogólnokrajowej bazy danych. A OM swoją ma. W ten sposób (jaki ty chcesz) mogły by nabyć zezwolenia osoby nieuprawnione.



#70 OFFLINE   mercoss

mercoss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 25 marzec 2020 - 08:32

Dlatego, że nie jest to<<edit - słownictwo!!!>> SKLEPinternetowy, to Stowarzyszenie!!

... i to tłumaczy rozpalanie ognia krzemieniami?


Użytkownik mario edytował ten post 25 marzec 2020 - 10:09

  • uups lubi to

#71 OFFLINE   uups

uups

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • Lokalizacjadolny śląsk
  • Imię:Adam

Napisano 25 marzec 2020 - 08:45

Do wędkowania w morzu nie potrzebujesz być członkiem związku. Opłatę dla niezrzeszonych zrobić możesz przez neta. Niestety legitymacji związkowej nikt Ci nie wystawi zdalnie.

Bez jaj panowie, bo ile częśc pretensji mozna uznać za uazasadnione, to też duża część jest zwykła bzdurą...

mowa tu o opłatach a nie legitymacjach czytaj ze zrozumieniem .Każdy z nas ma legitymacje członkowską a opłaty powinne być dostępne w formie przelewu tak jak to się opłaca za wędkowanie morskie , drukuję dodaje do legitymacji i jest ok . Jednak tych opłat długo nie zobaczymy choćby dlatego iż w kołach przeważnie zarząd składa się z ludzi starszych którzy nie potrafią obsługiwać komputera .



#72 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1396 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 25 marzec 2020 - 08:52

mowa tu o opłatach a nie legitymacjach czytaj ze zrozumieniem .Każdy z nas ma legitymacje członkowską a opłaty powinne być dostępne w formie przelewu tak jak to się opłaca za wędkowanie morskie , drukuję dodaje do legitymacji i jest ok . Jednak tych opłat długo nie zobaczymy choćby dlatego iż w kołach przeważnie zarząd składa się z ludzi starszych którzy nie potrafią obsługiwać komputera .

Może u was na dolnym ślasku panuje ciemnota i rządzą w kole dziatki. U mnie w kole komputery są od 20 lat, tak samo jak baza danych. Członkowie zarządu w 80% nie mają więcej niż 40 lat, skarbniczka jest poniżej 30. Także nie wrzucaj wszystkich do śląskiego woreczka.



#73 OFFLINE   uups

uups

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • Lokalizacjadolny śląsk
  • Imię:Adam

Napisano 25 marzec 2020 - 08:55

Może u was na dolnym ślasku panuje ciemnota i rządzą w kole dziatki. U mnie w kole komputery są od 20 lat, tak samo jak baza danych. Członkowie zarządu w 80% nie mają więcej niż 40 lat, skarbniczka jest poniżej 30. Także nie wrzucaj wszystkich do śląskiego woreczka.

ale tak poza tym to wiesz o co mi chodzi ? przepraszam jak uraziłem jakąś tam część Polski



#74 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1396 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 25 marzec 2020 - 09:06

... i to tłumaczy rozpalanie ognia krzemieniami?

To tłumaczy, że jak chcesz skorzystać ze sklepu internetowego to płacisz opłatę dla niezrzeszonych, a jeśli postanowiłeś korzystać z przywilejów członkostwa w stowarzyszeniu, to masz też obowiązki wynikające z dobrowolnego członkostwa. Proste - proste.



#75 OFFLINE   mercoss

mercoss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 25 marzec 2020 - 09:15

 korzystać z przywilejów członkostwa w stowarzyszeniu,

ok, a czy mógłbyś to rozwinąć
 



#76 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1396 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 25 marzec 2020 - 10:28

ok, a czy mógłbyś to rozwinąć

Masz teraz dużo czasu. Zajrzyj chociaż raz w życiu do statutu, to się dowiesz. Najprostszą korzyścią są niższe składki.
M

#77 OFFLINE   mercoss

mercoss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 25 marzec 2020 - 10:39

Masz teraz dużo czasu. Zajrzyj chociaż raz w życiu do statutu, to się dowiesz. Najprostszą korzyścią są niższe składki.
M

1. Nie mam dużo czasu

2. te przywileje są jak płyn do dezynfekcji ORLEN, wszyscy wiedza że jest go dużo i powszechnie, a w rzeczywistości niewielu go widziało



#78 OFFLINE   mercoss

mercoss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 25 marzec 2020 - 10:54

Najprostszą korzyścią są niższe składki.
 

Niższe składki to nie przywilej!!. Przywilejem byś mógł to nazwać jak by była możliwość zapłacenia właścicielowi wody czyli Skarbowi Państwa 500zł z pominięciem PZW, albo 300zł za to samo po zapisaniu się do PZW. Wtedy możesz powiedzieć że stowarzyszenie pozwoliło ci zaoszczędzić 200zł.  U nas nie ma formuły żeby pieniądze nie przeszły przez PZW, bo opłata dla niezrzeszonych i tak trafia do PZW, więc napisz dokładniej o jakiej korzyści mówisz.



#79 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1396 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 25 marzec 2020 - 11:19

Niższe składki to nie przywilej!!. Przywilejem byś mógł to nazwać jak by była możliwość zapłacenia właścicielowi wody czyli Skarbowi Państwa 500zł z pominięciem PZW, albo 300zł za to samo po zapisaniu się do PZW. Wtedy możesz powiedzieć że stowarzyszenie pozwoliło ci zaoszczędzić 200zł.  U nas nie ma formuły żeby pieniądze nie przeszły przez PZW, bo opłata dla niezrzeszonych i tak trafia do PZW, więc napisz dokładniej o jakiej korzyści mówisz.

Według Ciebie PZW wygrywa przetargi i dysponuje obwodami rybackim za darmo, bo dostało je w prezencie od Skarbu Państwa?


Użytkownik vako edytował ten post 25 marzec 2020 - 11:19


#80 OFFLINE   mercoss

mercoss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 25 marzec 2020 - 11:29

Według Ciebie PZW wygrywa przetargi i dysponuje obwodami rybackim za darmo, bo dostało je w prezencie od Skarbu Państwa?

tego nie napisałem. Poprosiłem tylko rozwinięcie wątku tych przywilejów wynikających z członkostwa i nic więcej, nie tykam się formuły prawa do wód powierzchniowych.
Ale Ty mi odpisałeś, że składka, którą wszyscy płacimy na PZW to wielki przywilej. Przekonaj do tego kogoś innego.

Użytkownik mercoss edytował ten post 25 marzec 2020 - 11:38





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych