Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Opłaty PZW online w zw. z obecną sytuacją


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
133 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6254 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 03 kwiecień 2020 - 20:16

PZW nie będzie zwracało żadnych pieniędzy. Opłaciłeś składkę, nie kupiłeś zezwolenia na wędkowanie, członkowie PZW mają prawo wędkować na wodach okręgu, którego są członkiem oraz na wodach, z którymi ten okręg ma porozumienia. Mają prawo wędkować na zasadach określonych przez ten okręg.

Polecam lekturę statutu organizacji, której jesteś członkiem. Jest w nim to dokładnie opisane, jak również Twoje obowiązki wobec stowarzyszenia.


  • Mysha i przemo_w lubią to

#102 OFFLINE   rebowski12

rebowski12

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 86 postów
  • LokalizacjaPoznań (Czerwonak)
  • Imię:Adam

Napisano 03 kwiecień 2020 - 20:21

Zadzwoniłem z tym nawet na komisariat. Trafiłem na policjanta wędkarza. Powiedział mi, że jak mi się uda to sobie połowię, jak nie to mandat. Nakreśliłem mu problem, że sam jadę i że to mała żwirownia w lesie, że nikogo nigdy tam nie ma itp. A on, że rozumie mnie jako wędkarz, niestety nie może jako policjant. Usłyszałem, że zbyt dużo ludzi nagina przepisy i najlepszy sposob to niestety kara bez wyjątku. A nawet jak mandat nie z policji to zostaje jeszcze straż leśna i inne służby. Przecież wprowadzono zakaz wstępu do lasu, parków itp.
  • Guzu i bartsiedlce lubią to

#103 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 03 kwiecień 2020 - 21:06

Zadzwoniłem z tym nawet na komisariat. Trafiłem na policjanta wędkarza. Powiedział mi, że jak mi się uda to sobie połowię, jak nie to mandat. Nakreśliłem mu problem, że sam jadę i że to mała żwirownia w lesie, że nikogo nigdy tam nie ma itp. A on, że rozumie mnie jako wędkarz, niestety nie może jako policjant. Usłyszałem, że zbyt dużo ludzi nagina przepisy i najlepszy sposob to niestety kara bez wyjątku. A nawet jak mandat nie z policji to zostaje jeszcze straż leśna i inne służby. Przecież wprowadzono zakaz wstępu do lasu, parków itp.

A dla pyskaczy w odwodzie sanepidowskie kary jeszcze są....grube pieniądze do oddania, bez trybu odwoławczego realne i z 7 dniowym okresem do zapłaty. 

Nie ma i koniec,trzeba sobie to jasno powiedzieć. Ja składki opłacam w grudniu zazwyczaj, boli- ale nie ma wyjścia. 

Mam nadzieje, że ograniczenia dla wędkarzy do lipca zostaną zniesione. Na spławikigruncie pisali, że ponoć we Francji jest zakaz do końca roku(ale to niepotwierdzone info)



#104 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 03 kwiecień 2020 - 22:13

PZW nie będzie zwracało żadnych pieniędzy. Opłaciłeś składkę, nie kupiłeś zezwolenia na wędkowanie, członkowie PZW mają prawo wędkować na wodach okręgu, którego są członkiem oraz na wodach, z którymi ten okręg ma porozumienia. Mają prawo wędkować na zasadach określonych przez ten okręg.
Polecam lekturę statutu organizacji, której jesteś członkiem. Jest w nim to dokładnie opisane, jak również Twoje obowiązki wobec stowarzyszenia.

Ciekawe kiedy to wszyscy zrozumieją :-)
Cały czas pokutuje " płacę i wymagam" niestety.

#105 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 04 kwiecień 2020 - 06:42

Wystąpienia poniektórych  członków znamionują zdumiewające braki w elementarnej wiedzy, a także kompletny brak litości dla publicznego wizerunku swojej własnej osoby. Dawno temu, Pan Jerzy Kowalski to zagadnienie ujął i wyczerpująco przedstawił.. po czym z sieci zniknął, całkiem  unikając skazanych na porażkę prób kopania się tzw koniem; http://www.namuche.p...ode=show&id=155


  • Jano, Grzegorz B. i vako lubią to

#106 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 kwiecień 2020 - 13:04

1. temat traktuje o opłatach online,  bardzo proszę o zakończenie offtopic  

 

2. rozważania nt możliwości łowienia ryb przestają mieć sens wobec jednoznacznych zarządzeń władz  w tym przedmiocie, dywagacje na temat metod obchodzenia prawa / podżeganie do tegoż proszę prowadzić gdzie indziej (nie na jerkbaicie) i na własną odpowiedzialność.

 

3. na jerkbaicie nie rozmawiamy o polityce


  • przemo_w i SID lubią to

#107 OFFLINE   Pluszszcz

Pluszszcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 615 postów

Napisano 11 kwiecień 2020 - 18:26

Wystąpienia poniektórych  członków znamionują zdumiewające braki w elementarnej wiedzy, a także kompletny brak litości dla publicznego wizerunku swojej własnej osoby. Dawno temu, Pan Jerzy Kowalski to zagadnienie ujął i wyczerpująco przedstawił.. po czym z sieci zniknął, całkiem  unikając skazanych na porażkę prób kopania się tzw koniem; http://www.namuche.p...ode=show&id=155

Sławku, za każdym razem kiedy wstawiasz ten link czytam z wielką przyjemnością. Ale mam  trochę wątpliwości czy Ty przeczytałeś dokładnie ten artykuł ?... :)

Bo tam właściwie są wszystkie odpowiedzi na Twoje utyskiwania na członków stowarzyszenia.


  • mercoss lubi to

#108 OFFLINE   grzesiekp.

grzesiekp.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 404 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Grzesiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 16 kwiecień 2020 - 05:40

Dyskusja trochę skręciła...
Czy ktoś ma jakieś sprawdzone informacje dotyczące opłat???
Dzwoniłem na Twardą, ale odpowiedziała mi cisza w słuchawce.

#109 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6209 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 16 kwiecień 2020 - 06:42

No jak po 6:00 dzwoniłeś to możliwe. Teraz nawet Żabki od 7:00.
A na serio, kto nie zapłacił niech nie płaci. Cholera wie ile to potrwa, a 25zł wpisowego nie piniondz. PZW przez uprawnione organy stowarzyszenia nie potrafił zadbać o interesy swoich członków, niech trochę poczuje skutki.
Gdybym nie wybulił na dwa okręgi w styczniu forsy to bym poczekał. Za chwilę też odbieram łódź i silnik hue hue :.(

Ed. W uzupełnieniu. Odbiór osobisty znaczków w umówionym miejscu :D

http://www.pzw.org.p...kwietnia_2020_r

Użytkownik Hesher edytował ten post 16 kwiecień 2020 - 06:45

  • Krzysiek P i ShadowStalker lubią to

#110 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1397 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 16 kwiecień 2020 - 06:51

Dyskusja trochę skręciła...
Czy ktoś ma jakieś sprawdzone informacje dotyczące opłat???
Dzwoniłem na Twardą, ale odpowiedziała mi cisza w słuchawce.

Tu możesz nawet o 01.00 w nocy.

https://ompzw.eparki.pl/
 



#111 OFFLINE   morrum

morrum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaPustynia Kujawska
  • Imię:Michał

Napisano 16 kwiecień 2020 - 09:44


A na serio, kto nie zapłacił niech nie płaci. Cholera wie ile to potrwa, a 25zł wpisowego nie piniondz.


O ile się orientuję wysokość wpisowego, tak jak składki członkowskiej ustala ZG.

Założymy się, że w przyszłym sezonie będzie podwyżka? 😁

#112 OFFLINE   ShadowStalker

ShadowStalker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaBdg/Gd

Napisano 16 kwiecień 2020 - 10:09

No jak po 6:00 dzwoniłeś to możliwe. Teraz nawet Żabki od 7:00.
A na serio, kto nie zapłacił niech nie płaci. Cholera wie ile to potrwa, a 25zł wpisowego nie piniondz. PZW przez uprawnione organy stowarzyszenia nie potrafił zadbać o interesy swoich członków, niech trochę poczuje skutki.
Gdybym nie wybulił na dwa okręgi w styczniu forsy to bym poczekał. Za chwilę też odbieram łódź i silnik hue hue :.(

Ed. W uzupełnieniu. Odbiór osobisty znaczków w umówionym miejscu :D

http://www.pzw.org.p...kwietnia_2020_r

Zgadzam się, też zapłaciłem, a PZW oczywiście nic nie zrobiło żeby wykluczyć wędkarstwo z zakazów, aczkolwiek jest duża szansa że otworzą w końcu 'tereny zielone' i to już od poniedziałku więc fajnie by było gdyby chociaż z wpisowego zrezygnowali. Także dla swojego dobra, bo ludzie na złość mogą nie płacić...



#113 OFFLINE   morrum

morrum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaPustynia Kujawska
  • Imię:Michał

Napisano 16 kwiecień 2020 - 11:47

Otworzą otworzą. Kończy mi się dwutygodniowy, przymusowy urlop to czemu mają kuźwa nie otworzyć 😠

Na cuda ze strony ZG PZW nie liczę, fajnie by było mieć za rok jakąś ulgę, ale zdaję sobie sprawę, że PZW ani nie jest winne zaistniałej sytuacji ani też nie zmniejszą się koszty obsługi operatów i ochrony wód, że o utrzymaniu budynków i biur nie wspomnę. Ucieszy mnie niezmiernie, jeśli składki przyszłoroczne będą na poziomie tegorocznych, lecz patrząc na wzrost cen to nawet tego nie oczekuję.

#114 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6209 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 16 kwiecień 2020 - 14:37

O ile się orientuję wysokość wpisowego, tak jak składki członkowskiej ustala ZG.

Założymy się, że w przyszłym sezonie będzie podwyżka?


Pisałem o tegorocznym wpisowym za obsuwę z opłatami, z tego co mi wiadomo jest to 25pln. Dobrze jak od czasu do czasu nasze misie związkowe dostaną psztyczka w nos. Tyle było krzyków przez ostatnie 3 lata, żeby nie płacić, teraz sytuacja jest idealna bo i za co płacić? Byłem kilka razy nad rzeką, przedzieram się jak partyzant w miejsca niemal niedostępne dla ludzi z lądu a 80% moich miejscówek jest spalona z powodu zagrożenia mandatem i mandat to jest opcja optymistyczna. Kto ma jeszcze złudzenia, co do możliwości wędkowania, Tego odsyłam do poczytania postów czy przygód na profilu Pawła Mireckiego na fb. Nasze organy statutowe nie zrobiły NIC w naszej sprawie i g... im się należy.
  • Krzysiek P lubi to

#115 OFFLINE   morrum

morrum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaPustynia Kujawska
  • Imię:Michał

Napisano 16 kwiecień 2020 - 14:55

Nie zrobiły nic. A co Ty byś zrobił?

Mnie szlag trafia ale siedzę na tyłku i odcisków dostaję.

Użytkownik morrum edytował ten post 16 kwiecień 2020 - 15:19

  • pawelHERP i przemo_w lubią to

#116 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 16 kwiecień 2020 - 15:27

Nikt nikogo nie zmusza do bycia członkiem PZW. Ja bym później strzelił takie wpisowe żeby cwaniaków szczyściło..
Pomyślał jeden z drugim że jeśli teraz nie łowimy to ekosystem się odbudowuje? I to na naszą korzyść!

Pazerność z butów wystaje pod szyldem C&R.

Młody gra w piłkę w Akademii. To też jest stowarzyszenie. Treningów nie ma już drugi miesiąc. Też mam nic nie płacić? A ludzie którzy to tworzą mają ze swojej kieszeni płacić za umowy najmu sal treningowych, boisk, wypłaty trenerów itd...?

Dziwnym narodem jesteśmy. Gdy któryś klub wygrywa to ma w huk kibiców a jak zacznie przegrywać to się ci kibice odwracają...

#117 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 16 kwiecień 2020 - 15:28

Byłem kilka razy nad rzeką, przedzieram się jak partyzant w miejsca niemal niedostępne dla ludzi z lądu a 80% moich miejscówek jest spalona z powodu zagrożenia mandatem i mandat to jest opcja optymistyczna. Kto ma jeszcze złudzenia, co do możliwości wędkowania, Tego odsyłam do poczytania postów czy przygód na profilu Pawła Mireckiego na fb. 

Jak dojedziesz do mnie to zapraszam . Nic Ci nie grozi. Woda kleniowo-jaziowa jest  :) .


  • Hesher lubi to

#118 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 16 kwiecień 2020 - 15:37

 Gdy któryś klub wygrywa to ma w huk kibiców a jak zacznie przegrywać to się ci kibice odwracają...

KS PZW to klub, który rzadko wygrywał... ale mi to nie przeszkadza. Jestem kibicem Narwii Ostrołęka, Polonii Bytom i FC Sankt Pauli. Liga Mistrzów nie dla nas   :) .


Użytkownik Mysha edytował ten post 16 kwiecień 2020 - 15:38

  • Krzysiek P lubi to

#119 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6209 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 16 kwiecień 2020 - 15:42

Nikt nikogo nie zmusza do bycia członkiem PZW. Ja bym później strzelił takie wpisowe żeby cwaniaków szczyściło..
Pomyślał jeden z drugim że jeśli teraz nie łowimy to ekosystem się odbudowuje? I to na naszą korzyść!

Pazerność z butów wystaje pod szyldem C&R.

Młody gra w piłkę w Akademii. To też jest stowarzyszenie. Treningów nie ma już drugi miesiąc. Też mam nic nie płacić? A ludzie którzy to tworzą mają ze swojej kieszeni płacić za umowy najmu sal treningowych, boisk, wypłaty trenerów itd...?

Dziwnym narodem jesteśmy. Gdy któryś klub wygrywa to ma w huk kibiców a jak zacznie przegrywać to się ci kibice odwracają...


Nie generalizuj proszę, bo Stanach już tak Murzynów nie biją. Widzę, że nie jesteś z obszaru OM PZW gdzie prezes okręgu przewodzi grupie rybackiej, siaty na odłowy kontrolne stawiane są na tarliskach (po 2 stronie jest SMAŻALNIA PZW), zarybienia tonami szczupaka w tejże okolicy znikają chyba w jakiejś czarnej dziurze znajdującej się pod rzeką, a dla frajerów nagrywa się propagandowy filmik. To nie my zostawiamy PZW (Tu piszę dokładnie o OM PZW), to nas wystawiano latami i cywilizowane próby odwrócenia tej sytuacji spełzały na niczym. Ogromna rzesza ludzi z Mazowsza opłaca od dwóch lat pełne składki w Okręgu Ciechanowskim i wiesz co, 3/4 z nich pojedzie na te wody w sezonie kilka razy, a może nawet wcale. Robimy to dlatego, że inne argumenty nie przemawiają do Okręgu Mazowieckiego a Ciechanów dba o swoje wody. I nie robimy tego bo się odwracamy od biednego OM, robimy to "w imię zasad".
  • Bułka lubi to

#120 OFFLINE   Pluszszcz

Pluszszcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 615 postów

Napisano 16 kwiecień 2020 - 16:20

Nikt nikogo nie zmusza do bycia członkiem PZW. Ja bym później strzelił takie wpisowe żeby cwaniaków szczyściło..
Pomyślał jeden z drugim że jeśli teraz nie łowimy to ekosystem się odbudowuje? I to na naszą korzyść!

Pazerność z butów wystaje pod szyldem C&R.

Młody gra w piłkę w Akademii. To też jest stowarzyszenie. Treningów nie ma już drugi miesiąc. Też mam nic nie płacić? A ludzie którzy to tworzą mają ze swojej kieszeni płacić za umowy najmu sal treningowych, boisk, wypłaty trenerów itd...?

Dziwnym narodem jesteśmy. Gdy któryś klub wygrywa to ma w huk kibiców a jak zacznie przegrywać to się ci kibice odwracają...

Sęk w tym że właściwie się "zmusza". Jak chcesz mieć dostęp do wód publicznych, to nie masz innego wyjścia tylko pzw

Strzel duże wpisowe, to sam będziesz do niego dopłacał, bo spadnie ilość członków i ktoś te różnice będzie musiał wyrównać.


Użytkownik Pluszszcz edytował ten post 16 kwiecień 2020 - 16:48





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych