Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Górny Śląsk - gdzie na ryby?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1995 odpowiedzi w tym temacie

#1821 OFFLINE   Kokot

Kokot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów

Napisano 11 listopad 2019 - 21:44

Luzu! Panowie, trochę więcej luzu i dystansu wobec siebie!

#1822 OFFLINE   Domator

Domator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary

Napisano 25 listopad 2019 - 10:31

Muszę napisać, że wczorajsza niedziela była rewelacyjna. Moi kumple oraz ja mieliśmy bardzo dobre wyniki zarówno na Przeczycach jak i Pogoriach. Głównie szczupak.



#1823 OFFLINE   pitfish

pitfish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 289 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 25 listopad 2019 - 10:39

Muszę napisać, że wczorajsza niedziela była rewelacyjna. Moi kumple oraz ja mieliśmy bardzo dobre wyniki zarówno na Przeczycach jak i Pogoriach. Głównie szczupak.

Gratulacje, bo ja wczoraj nie zaliczyłem brania.



#1824 OFFLINE   Domator

Domator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary

Napisano 25 listopad 2019 - 12:47

W rybaczówce bytomskiej wędkarze którzy oddawali łódki byli bardzo zadowoleni, czego byłem świadkiem.



#1825 OFFLINE   matts

matts

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaRadzionków
  • Imię:Mateusz

Napisano 06 grudzień 2019 - 08:57

Uchwała nr 21/2019 Zarządu Okręgu PZW w Katowicach z dnia 24.10.2019 r.
w sprawie: ustanowienia szczegółowych i ogólnych warunków uprawiania amatorskiego połowu ryb na wodach ogólnodostępnych od 2020 r.

13. Na zbiornikach wodnych w okresie od 01.01. do 30.04. dopuszcza się połów ryb metodą spinningową bez prawa ich zabierania.

 

http://www.pzw.org.p...ch_od_2020r.pdf

 

No i gdzie ten zniesiony zakaz? 



#1826 OFFLINE   Tom Rob

Tom Rob

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 532 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Robert

Napisano 06 grudzień 2019 - 09:04

Punkt 13😀

#1827 OFFLINE   matts

matts

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaRadzionków
  • Imię:Mateusz

Napisano 06 grudzień 2019 - 10:10

Punkt 13

 

Sorry, racja. Teraz na kompie otworzyłem....



#1828 OFFLINE   Kokot

Kokot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów

Napisano 06 grudzień 2019 - 11:25

Niezła rzeź się nam szykuje na wiosnę.

#1829 OFFLINE   Kokot

Kokot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów

Napisano 06 grudzień 2019 - 11:27

Już widzę jak ktoś wypuszcza "przypadkiem " złowionego sandacza

#1830 OFFLINE   matts90

matts90

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 06 grudzień 2019 - 11:29

Na wielu zbiornikach nadal będzie obowiązywał zakaz spinnigowania. Przykład Kozłowa czy Przeczyce.


Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

#1831 OFFLINE   Kokot

Kokot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów

Napisano 06 grudzień 2019 - 12:10

W moim regionie jest trochę gorzej. Występuje tu dość licznie specyficzny gatunek wędkarza Jastrzębiok Zwyczajny z łac. górnikus alkoholikus. Gatunek ten cechuje się nienasyconym apetytem na ryby każdego gatunku i każdego rozmiaru. Zjadanych zazwyczaj w postaci klopsików w zalewie octowej. Występuje stadnie, dość licznie. Potrafi pół roku przebywać na jednym łowisku. Szacuje się, że jeden osobnik Jastrzębioka Zwyczajnego potrafi w ciągu roku zjeść więcej ryb niż stado kormoranów.
Jak poznać czy na danym łowisku występuje ten gatunek wędkarza? Szybko spadająca liczebność ryb w łowisku. Duża ilość śmieci w krzakach, w większości puszek po tanim piwie typu Tatra, a także duże ilości odchodów wokół stanowisk wędkarskich.

#1832 OFFLINE   Olo1970

Olo1970

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Olo

Napisano 06 grudzień 2019 - 18:40

Przykro to czytać, ale trudno się z tym nie zgodzić. Nie stygmatyzował bym jednak Jastrzębioków, bo to dotyczy wędkarzy z wielu miast i regionów naszego kraju.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

#1833 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 30 styczeń 2020 - 19:15

Okręg PZW Katowice opublikował szczegóły wykaz zarybień z 2019, w związku z czym najpopularniejsze w tym sezonie na Śląsku będą potrawy z następujących ryb: 

 

1. karp - król niezmiennie jest jeden, 

2. szczupak - do zjedzenia z glinioka i rzeczek różnych kalibrów, 

3. "ex eaquo" - sandacz - do złowienia podobnie jak szczupak ale z wyjątkiem Odry, która nie wiadomo dlaczego nie zasłużyła na zarybienie?,

4. lin, 

5. jaź

 

Z ciekawostek, cała pula zarybieniowa suma (60kg) trafiła do Dramy? Jaki okręg takie Rio Ebro  :D Zaciekawiło mnie też dlaczego wielkości zarybienia niektórymi gatunkami, szczególnie na rzekach jest podawana w "sztukach" a nie jak pozostałe w "kilogramach"? 

 

Poglądowo wrzuciłem dane z zarybień do arkusza kalkulacyjnego, pokusiłem się o przeliczenie "sztuk" na "kilogramy" i zrobienie wykresu. Źródło informacji: Okręg PZW Katowice oraz załącznik szczegółowy wykaz zarybienia w poszczególnych obwodach w 2019.

 

Reasumując, na Śląsku najlepiej łowić na wszelkiej maści zbiornikach gdzie w 2019 r. trafiło ok. 49 ton ryb, natomiast rzeki lepiej omijać ponieważ PZW Katowice ewidentnie ich nie lubi co obrazuje skala zarybień w tym samym okresie tj. ok. 4,5 tony ryb. 

 

Załączone pliki



#1834 OFFLINE   adamos

adamos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 346 postów
  • Lokalizacjaśląsk

Napisano 30 styczeń 2020 - 20:59

W sztukach podaje się młode osobniki a duże w kilogramach, dobrze to wygląda, np. 100 000 tys. sandaczy taka ilość robi wrażenie, tylko że, Opole zarybia dwa razy więcej dlatego, wszyscy się tam pchają.

Jest jeszcze jedna miara ilościowa podczas zarybienia to jest wanienka. Zapytasz się na łowisku ile w puścili to słyszysz odpowiedź do tego stawu dwie wanienki a do tego jedna.



#1835 OFFLINE   Kokot

Kokot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów

Napisano 30 styczeń 2020 - 21:23

I tak sobie wpuszczą te 5 ton do jeziora, dwa tygodnie haratania wszytskiego co się haka uwiesi i ryb nie ma. Czy nie lepiej by było jakby im te ryby prosto z tej wanienki do siatki ładowali. Nasze asy by przynajmniej na robakach zaoszczędziły
  • StCroix lubi to

#1836 OFFLINE   Sayonara

Sayonara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk, Niedersachsen
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:K...

Napisano 31 styczeń 2020 - 06:58

Okręg PZW Katowice opublikował szczegóły wykaz zarybień z 2019, w związku z czym najpopularniejsze w tym sezonie na Śląsku będą potrawy z następujących ryb: 

 

1. karp - król niezmiennie jest jeden, 

2. szczupak - do zjedzenia z glinioka i rzeczek różnych kalibrów, 

3. "ex eaquo" - sandacz - do złowienia podobnie jak szczupak ale z wyjątkiem Odry, która nie wiadomo dlaczego nie zasłużyła na zarybienie?,

4. lin, 

5. jaź

 

Z ciekawostek, cała pula zarybieniowa suma (60kg) trafiła do Dramy? Jaki okręg takie Rio Ebro  :D Zaciekawiło mnie też dlaczego wielkości zarybienia niektórymi gatunkami, szczególnie na rzekach jest podawana w "sztukach" a nie jak pozostałe w "kilogramach"? 

 

Poglądowo wrzuciłem dane z zarybień do arkusza kalkulacyjnego, pokusiłem się o przeliczenie "sztuk" na "kilogramy" i zrobienie wykresu. Źródło informacji: Okręg PZW Katowice oraz załącznik szczegółowy wykaz zarybienia w poszczególnych obwodach w 2019.

 

Reasumując, na Śląsku najlepiej łowić na wszelkiej maści zbiornikach gdzie w 2019 r. trafiło ok. 49 ton ryb, natomiast rzeki lepiej omijać ponieważ PZW Katowice ewidentnie ich nie lubi co obrazuje skala zarybień w tym samym okresie tj. ok. 4,5 tony ryb. 

Fajne te twoje wykresy. Takie kolorowe....

Szkoda tylko, że - albo ty nie zrozumiałeś tego co pisze na stronie ZO, albo twój excel nie zrozumiał ciebie.

Raz podajesz kilogramy, raz sztuki na kilogram, raz sobie dodajesz kilogramy do sztuk na kilogram i podajesz jako sumę zarybienia :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: po czym obrazujesz porównawczo wykresem. A z tabelki wynika że do zbiorników wpuszczono - wszystkich gatunków ryb: 11 tysięcy na kilogram. Znaczy się 9 setnych grama miała sztuka. Czyli ani chybi nie wpuszczali tylko osadzali ikrę - bo ryby tyle nie ważą.....

Ale i tak fajne. Takie kolorowe....



#1837 OFFLINE   mkordeusz

mkordeusz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów
  • LokalizacjaSosnowiec

Napisano 31 styczeń 2020 - 08:28

Faktycznie statystyki takie sobie. Martwi mnie coś innego - z tego dokumentu wynika że zarybili na oko nie więcej niż 25% zbiorników które są w okręgu :(.Chyba że źle to czytam....



#1838 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 31 styczeń 2020 - 11:15

Fajne te twoje wykresy. Takie kolorowe....

Szkoda tylko, że - albo ty nie zrozumiałeś tego co pisze na stronie ZO, albo twój excel nie zrozumiał ciebie.

Raz podajesz kilogramy, raz sztuki na kilogram, raz sobie dodajesz kilogramy do sztuk na kilogram i podajesz jako sumę zarybienia :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: po czym obrazujesz porównawczo wykresem. A z tabelki wynika że do zbiorników wpuszczono - wszystkich gatunków ryb: 11 tysięcy na kilogram. Znaczy się 9 setnych grama miała sztuka. Czyli ani chybi nie wpuszczali tylko osadzali ikrę - bo ryby tyle nie ważą.....

Ale i tak fajne. Takie kolorowe....

 

@Sayonara, dziękuję za uwagi, jednak przed komentowaniem sugeruję zapoznać się z dokumentem pt. szczegółowy wykaz zarybień (...), dzięki czemu zrozumiesz pokrętny przelicznik "waga - sztuka - waga", który zastosowałem w odpowiedzi na dane podane przez PZW. Być może przyjąłem niewłaściwy przelicznik "sztuka - waga", ale "kolorowe wykresy" zrobiłem raptem w 10 min metodą "ctrlC-ctrlV", chętnie więc zapoznam z Twoimi obliczeniami. Czekam bo może się okazać, że mamy na Śląsku ukryte eldorado, które przeoczyłem  ;)



#1839 OFFLINE   Sayonara

Sayonara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk, Niedersachsen
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:K...

Napisano 31 styczeń 2020 - 13:15

Przelicznik nie jest pokrętny tylko szacunkowy. Podaje się raz tak, a raz tak – bo raz taki, a raz taki parametr funkcjonuje przy zakupie materiału zarybieniowego. Nie ma tu żadnej spiskowej teorii którą chciałeś swoimi wykresami ujawnić – oczywiście poza faktem że całościowo te zarybienia są za małe i nieskorelowane z poziomem odłowów.

Powpisywałeś jakieś bzdurne formuły w arkuszu i program pododawał ci ilość do wagi czy ilość do ilości na sztukę. To dopiero pokrętna metoda – bo według twojego wykresu Okręg PZW zarybił rzeki DWUKROTNIE WIĘKSZĄ ILOŚCIĄ pstrągów niż miało to miejsce faktycznie. To chciałeś pokazać? Nie sądzę.

Mam odpór na robienie czegoś dla samego… zaistnienia tego CZEGOŚ.

Chyba że jest to sufit Kaplicy Sykstyńskiej…



#1840 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 31 styczeń 2020 - 13:51

@Sayonara, raz jeszcze sugeruję lekturę dokumentu pt. "Wykaz zarybienia poszczególnych obwodów rybackich, zrealizowanych na podstawie operatów rybackich w 2019 r. 16.12.2019 r. "  ponieważ na nim opierałem swoje obliczenia. Dane w kolumnach "kg" i "szt" odpowiadają wprost danym z ww. wykazu zarybień, natomiast przelicznik "szt/kg" to wyłącznie moja radosna twórczość, którą obliczyłem na podstawie przelicznika masy jaki uważam za właściwy dla tego typu materiału zarybieniowego. Wyraźnie zaznaczam, że mogę się mylić i chętnie się dowiem jak prawidłowo przeliczyć parametr "sztuki" na "kilogramy". W przypadku pstrąga potokowego PZW podaje, że dokonano zarybienia w ilości 300 kg oraz dodatkowo 20 050 szt. co według moich szacunkowych obliczeń odpowiada wadze 300 kg, czyi razem ok. 600 kg - jeżeli się pomyliłem to proszę o korektę. 

 

"Kolorowe tabelki" zrobiłem na własny użytek ale wydały mi się na tyle interesujące, że postanowiłem się nimi podzielić - może to mały kroczek do większej dyskusji o relacji zarybień do odłowów? Cieszę się, że jest dyskusja, konstruktywna krytyka i liczę Kolego na merytoryczną odpowiedź. 

 

Poglądowo narybek pstrąga  B)

 

Załączone pliki






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych