Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Górny Śląsk - gdzie na ryby?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1995 odpowiedzi w tym temacie

#1861 OFFLINE   alex62

alex62

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 21 marzec 2020 - 12:31

Karpiem powinno się zarybiać, ale w rozsądnych ilościach. Na razie wygląda to tak, że w kołach, które gospodarują na mniejszych wodach karp to 90% zarybiania, tydzień najazdu "wędkarzy" i 90% zarybiania jest w zamrażarce.

Wysłane z mojego SM-G715FN przy użyciu Tapatalka

A pojęcie ,,demokracja " coś Tobie mówi ? . Większość decyduje , a że większość woli karpia ...



#1862 OFFLINE   Olo1970

Olo1970

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Olo

Napisano 21 marzec 2020 - 12:35

A pojęcie ,,demokracja " coś Tobie mówi ? . Większość decyduje , a że większość woli karpia ...

Zgadzam się i dlatego demokratycznie opuściłem szeregi swojego koła i przeniosłem się do takiego, które nie zarybia wcale, ale za to opiekuje się wodą no kill.



#1863 OFFLINE   adamos

adamos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 346 postów
  • Lokalizacjaśląsk

Napisano 21 marzec 2020 - 18:04

Zgadzam się i dlatego demokratycznie opuściłem szeregi swojego koła i przeniosłem się do takiego, które nie zarybia wcale, ale za to opiekuje się wodą no kill.

Pewnie należymy do tego samego koła ale nie wiem czy to najlepsze wyjście, pewnie tak. Ciągle jednak po głowie chodzi mi pewna myśl, że poddajemy się bez walki, może warto byłoby małymi kroczkami powalczyć o niektóre stawiki w których i tak nie ma ryb a które mogłyby być stawami no kill. Być może trzeba się skrzyknąć i przenieść się do jakiegoś koła i wprowadzać małe zmiany.



#1864 OFFLINE   Olo1970

Olo1970

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Olo

Napisano 23 marzec 2020 - 00:45

Niestety jest nas tylko kilka procent i dlatego uciekamy do koła zapaleńców. Za kilka lat wszystko pokaże jaki jest słuszny kierunek. Mam nadzieję, że inni to dostrzegą.

Wysłane z mojego SM-G715FN przy użyciu Tapatalka

#1865 OFFLINE   Kokot

Kokot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów

Napisano 23 marzec 2020 - 03:00

Niestety jest nas tylko kilka procent i dlatego uciekamy do koła zapaleńców. Za kilka lat wszystko pokaże jaki jest słuszny kierunek. Mam nadzieję, że inni to dostrzegą.

Wysłane z mojego SM-G715FN przy użyciu Tapatalka


A gdzie są takie koła na śląsku, które nie zarybiają karpiem?

#1866 OFFLINE   Olo1970

Olo1970

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Olo

Napisano 23 marzec 2020 - 06:47

A gdzie są takie koła na śląsku, które nie zarybiają karpiem?

Nr 29 Dzierżno Duże.

Wysłane z mojego SM-G715FN przy użyciu Tapatalka

#1867 OFFLINE   skilos

skilos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 152 postów
  • LokalizacjaOpolskie
  • Imię:Arek

Napisano 23 marzec 2020 - 08:04

Fajnie jak by   pozwolili pływać i tez bym sie  przeniósł .Przy konkretnej grupie łatwo można by utrzymać czystość i "przypilnować" żeby ryby nie znikały. 



#1868 OFFLINE   Kokosz

Kokosz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 795 postów

Napisano 23 marzec 2020 - 10:14

A gdzie są takie koła na śląsku, które nie zarybiają karpiem?

Częstochowa - koło Starówka.



#1869 OFFLINE   Olo1970

Olo1970

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Olo

Napisano 23 marzec 2020 - 10:30

Fajnie jak by pozwolili pływać i tez bym sie przeniósł .Przy konkretnej grupie łatwo można by utrzymać czystość i "przypilnować" żeby ryby nie znikały.

Wiesz też tak na początku myślałem, ale im częściej tam łowiłem, głównie z brzegu, to muszę się zgodzić z kolegami, którzy są w tym kole od dłuższego czasu. To by spowodowało, że przez okrągły rok było by tam jak na Turawie na otwarcie sezonu, czyli 300 łódek na wodzie. Wbrew powszechnym opiniom jest tam dosyć mała populacja szczupaka, prawdopodobnie z powodu, że z powodu regulacji poziomu wody wczesną wiosną jego tarliska są suche, dlatego ja np nie złowiłem mniejszego niż 60cm, a kilka złowiłem i to na okoniowy sprzęt. Członkowie koła mogą brać udział w zawodach spinningowych z łodzi kilka razy w roku, chyba jest z 5 tur, więc to też jest jakaś opcja.

Wysłane z mojego SM-G715FN przy użyciu Tapatalka

#1870 OFFLINE   Kokot

Kokot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów

Napisano 23 marzec 2020 - 13:58

A czy mogę jeszcze teraz zmienic swoje koło? Dodam że nie mam jeszcze opłaconych składek na ten rok

#1871 OFFLINE   Olo1970

Olo1970

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Olo

Napisano 23 marzec 2020 - 14:15

A czy mogę jeszcze teraz zmienic swoje koło? Dodam że nie mam jeszcze opłaconych składek na ten rok

Oczywiście. Poszukaj tylko na stronie koła, albo FB telefonu do Pani Skarbnik, bo z tego co wiem, to w obecnej sytuacji trzeba się wcześniej umawiać telefonicznie, a i z macierzystego koła powinienieś wyciągąć swoją kartotekę.



#1872 OFFLINE   Kokot

Kokot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów

Napisano 23 marzec 2020 - 14:17

Czyli wizyta w macierzystym kole jest konieczna?

#1873 OFFLINE   Olo1970

Olo1970

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Olo

Napisano 23 marzec 2020 - 14:23

Czyli wizyta w macierzystym kole jest konieczna?

Raczej tak, też przez to przechodziłem, patrzyli na mnie jakbym się z kościoła wypisał. :rolleyes: .


  • adis lubi to

#1874 OFFLINE   Kokot

Kokot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów

Napisano 23 marzec 2020 - 14:28

Raczej tak, też przez to przechodziłem, patrzyli na mnie jakbym się z kościoła wypisał. :rolleyes: .


Kurde z kościoła przy okazji też bym się wypisał;)

#1875 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 23 marzec 2020 - 23:12

W ciągu ostatnich 6 lat trzykrotnie zmieniałem koło i nikt, nigdy nie wymagał ode mnie czegoś takiego jak "kartoteka"? Teoretycznie bo i po co, czy my tu uczestniczymy w jakimś tajnym albo poufnym przedsięwzięciu na granicy tajemnicy państwowej żeby śledzić dokumenty? 


  • tomi78 lubi to

#1876 OFFLINE   alex62

alex62

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 26 marzec 2020 - 13:20

Zgadzam się i dlatego demokratycznie opuściłem szeregi swojego koła i przeniosłem się do takiego, które nie zarybia wcale, ale za to opiekuje się wodą no kill.

Na Dzierżno Duże ? Tak czy inaczej to chyba nadal woda PZW ,więc zasady można za chwilę zmienić . Nie ufam ,,betonowi" .


Użytkownik alex62 edytował ten post 26 marzec 2020 - 13:23


#1877 OFFLINE   paulo123

paulo123

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 14 kwiecień 2020 - 12:07

Witam. Mam pytanie. Czy ktoś może polecić jakieś miejsca do sumowego spinningu w okolicy Katowic,tzn.w rozsądnej odleglości....
Jest co prawda rybnik ale słyszałem że ciężko tam często z miejscem obok gruntowców ale może nie jest aż tak źle. Czy macie może doświadczenia że spinningu na śląskiej Odrze? Dzięki za odpowiedzi.

#1878 OFFLINE   K-Pon

K-Pon

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 1799 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:P.

Napisano 14 kwiecień 2020 - 12:34

Witam. Mam pytanie. Czy ktoś może polecić jakieś miejsca do sumowego spinningu w okolicy Katowic,tzn.w rozsądnej odleglości....
Jest co prawda rybnik ale słyszałem że ciężko tam często z miejscem obok gruntowców ale może nie jest aż tak źle. Czy macie może doświadczenia że spinningu na śląskiej Odrze? Dzięki za odpowiedzi.

Kraków koło Katowic, miały tu być potężne zawody ...



#1879 OFFLINE   paulo123

paulo123

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 14 kwiecień 2020 - 13:35

Może jeszcze dodam że chodzi o łowienie z brzegu.

#1880 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 14 kwiecień 2020 - 23:07

Witam. Mam pytanie. Czy ktoś może polecić jakieś miejsca do sumowego spinningu w okolicy Katowic,tzn.w rozsądnej odleglości....
Jest co prawda rybnik ale słyszałem że ciężko tam często z miejscem obok gruntowców ale może nie jest aż tak źle. Czy macie może doświadczenia że spinningu na śląskiej Odrze? Dzięki za odpowiedzi.

 

Może jeszcze dodam że chodzi o łowienie z brzegu.

 

Jakieś doświadczenia mamy (http://jerkbait.pl/topic/40445-zdjęcia-cr/?p=2397584 ), zasadniczo sprowadzają się do ciężkiego zapierd..u i orania rzeki w poszukiwaniu właściwego dnia, miejsca i pory. Nasza Odra jest fajna ale porządnych, regularnych wąsów raczej poszukaj bardziej na wschód tam gdzie smok zeżarł jedną laskę albo na zachód, gdzie robią festiwal  ;)


Użytkownik Woytec edytował ten post 14 kwiecień 2020 - 23:08





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych