Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łeba - gdzie powędkować?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
216 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   Xibi

Xibi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 83 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Marcin

Napisano 27 lipiec 2016 - 15:50

4 dni w Łebie słabiutko. 2 sandacze jeden 60cm, drugi 65cm na żywą małą uklejkę. Złapane na odcinku od tablicy do jeziora. Na spining tylko jedno pobicie. 2 pierwsze dni bardzo silny uciąg na spina główka 30g i ledwo czuć kontakt z przynętą.



#102 OFFLINE   Gadget

Gadget

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaRumia

Napisano 28 lipiec 2016 - 21:39

4 dni w Łebie słabiutko. 2 sandacze jeden 60cm, drugi 65cm na żywą małą uklejkę. Złapane na odcinku od tablicy do jeziora. Na spining tylko jedno pobicie. 2 pierwsze dni bardzo silny uciąg na spina główka 30g i ledwo czuć kontakt z przynętą.


Na wodach Słowińskiego Parku Narodowego jest ZAKAZ stosowania jako przynęty żywej lub martwej rybki!
  • popper, kacper524 i michal7709 lubią to

#103 OFFLINE   Xibi

Xibi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 83 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Marcin

Napisano 29 lipiec 2016 - 10:24

Miejscowy mnie uświadomił i teraz ja tylko na spina, a teściu rosówka.

#104 OFFLINE   Mas

Mas

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Półtorak

Napisano 01 sierpień 2016 - 07:17

Witam. Byłem w weekend w Łebie i z zezwoleniami totalna pomyłka, lepiej wcześniej kupić przez internet. Odsyłają od sklepu do sklepu, tu nie ma, tam się skończyły,   po bieganinie między sklepami wędkarskimi okazuje się że morskie można kupić w ŻABCE, ale też się nie udało, bo cały dzień w ŻABCE nie mieli połączenia z internetem.



#105 OFFLINE   michal7709

michal7709

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 494 postów
  • Lokalizacjana nieznanych wodach
  • Imię:Michal

Napisano 01 sierpień 2016 - 08:01

Witam będę w Łebie 16-26.08 .2016.Może ktoś z kolegów będzie w tym czasie i pośmigamy ze spinem ???Myślałem o wypożyczeniu łódki ,tylko nie wiem za bardzo gdzie .Pozdrawiam Michał.



#106 OFFLINE   Mas

Mas

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Półtorak

Napisano 01 sierpień 2016 - 13:14

W ostatni weekend sporo osób z bocznym trokiem latało w porcie, twierdzili że ładne okonie łowią, w okolicy mostu. 


  • michal7709 lubi to

#107 OFFLINE   kolay

kolay

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów

Napisano 17 sierpień 2016 - 12:24

Byłem 9 dni w połowie lipca. Ogrom wody i możliwych metod do łowienia to jest to co wyróżnia Łebę z innych nadmorskich kurortów.  Z uwagi na to, ze w opinii wszystkich wyniki dorszowe na morzu w tym roku były dramatyczne dałem sobie spokój z rejsami w morze. Wyniki po 1- 2 mikrodorszyku na osobę skutecznie odstraszały. Ponoć pod koniec mojego wyjazdu wyniki się poprawiły, zatem lekko żałuję, że nie dane mi było zaznać morskiej przygody w tym roku. Co do okonia/sandacza to jest to loteria. Od razu zaznaczę, że kluczowy jest ruch wody w rzece Łebie i kanale łączącym jezioro z morzem. Jeśli woda idzie z morza do jeziora to warto ruszyć za drapieżnikiem. Zarówno port, odcinek prywatny jak i parkowy sa dobrym wyjściem. Ja jedynie połowiłem średnich okoni, nie dane mi było spóbować tych morskich ( złowiłem moze 3, 4 trzysiestaki) . Reszta to przedział 20-30. Odpuściłem sandacze słysząc utyskiwania wędkarzy, że dramat, że bryndza itp... Powiem tak... Mimo, że bryndza miejscowi fachmani łowili po kilka sandaczy dziennie- jednak oni się nie chwalą tym. Wykładnia jest liczba aut nad rzeką. Jak dużo... To znaczy, że idzie drapieżnik i ryba bierze. Co mnie zawsze fascynuje w łowieniu łebskim to bardzo życzliwi wędkarze starszej daty którzy łowią dobrym sprzętem, sa kumaci w nowinkach i można się od nich uczyć chociażby techniki dropshotowej. Wyniki spadają z roku na rok. Upatruje sie to w budowie jakiejś rafy która ma chronić przed sztormami. Ów budowla tamuje wchodzenie ryb do rzeki i jeziora.


  • michal7709 lubi to

#108 OFFLINE   wiwaldi1970

wiwaldi1970

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • Lokalizacjapomorskie/Warszawa

Napisano 26 sierpień 2016 - 07:25

Wczoraj byłem rekreacyjnie na plaży, ale poszedłem zobaczyć na główki portowe bo trochę ruchu kijami zauważyłem. Łowili okonie, niektóre sporych rozmiarów. Tyko szkoda że w przyzwoity sposób nie traktowali zdobyczy. Przetrzymywanie żywej ryby w reklamówkach przy pełnym słońcu żenada :(. Inwestycja w lodówkę turystyczną z marketu za małe pieniążki a rybka super świeża.

#109 OFFLINE   Krzysiu

Krzysiu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 639 postów

Napisano 26 sierpień 2016 - 10:31

Wczoraj byłem rekreacyjnie na plaży, ale poszedłem zobaczyć na główki portowe bo trochę ruchu kijami zauważyłem. Łowili okonie, niektóre sporych rozmiarów. Tyko szkoda że w przyzwoity sposób nie traktowali zdobyczy. Przetrzymywanie żywej ryby w reklamówkach przy pełnym słońcu żenada :(. Inwestycja w lodówkę turystyczną z marketu za małe pieniążki a rybka super świeża.


Palce lizac🔪

Użytkownik Krzysiu edytował ten post 26 sierpień 2016 - 10:32


#110 OFFLINE   michal7709

michal7709

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 494 postów
  • Lokalizacjana nieznanych wodach
  • Imię:Michal

Napisano 19 wrzesień 2016 - 05:22

Witam mam pytanie:czy można łowić w porcie i w kanale na przynęty sztuczne ??Czy są jakieś ograniczenia inne niż w RAPR.??Jeśli ktoś ma dokładne informacje na ten temat będę bardzo wdzięczny .Pozdrawiam Michał.


Użytkownik michal7709 edytował ten post 19 wrzesień 2016 - 05:23


#111 ONLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1396 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 19 wrzesień 2016 - 08:35

http://oirmslupsk.mojbip.pl/170.html



#112 OFFLINE   michal7709

michal7709

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 494 postów
  • Lokalizacjana nieznanych wodach
  • Imię:Michal

Napisano 19 wrzesień 2016 - 08:44

Dzięki Mariusz ,dużo się wyjaśniło ,doszły mnie tylko słuchy,że na kanale nie można łowić od 15 września na przynęty sztuczne ,nie wiem czy to prawda .Wiesz coś na ten temat??



#113 OFFLINE   Gadget

Gadget

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaRumia

Napisano 19 wrzesień 2016 - 14:58

Siemanko, byłem wczoraj w Łebie i powiem Ci że odpuść sobie wody morskie, tam się nic nie dzieje:/ jeśli chcesz więcej info co i gdzie jak,,wal na priv.

Wczoraj byłem i trochę połowiłem.

 

Pozdro



#114 OFFLINE   honor000027

honor000027

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 28 grudzień 2016 - 15:13

Witam koledzy na tym forum po raz pierwszy. Jeżdżę do Łeby od 25 lat i trochę próbuję tam wędkować. Głównie rzeka od tablicy SPN do mostu i wody morskie ze spinningiem. Kilka czasem kilkanaście wypadów w okresie maj-wrzesień w ciągu roku. Teraz moje pytanie czy probowaliście w okresie styczeń luty marzec porzucać np za sandaczem na wodach morskich? Port / główki? Ewentualnie jakieś inne ryby?

#115 OFFLINE   adamo_t

adamo_t

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Adam

Napisano 28 grudzień 2016 - 17:46

Nie wiem czy to istotne ale na wodach morskich wprowadzono zakaz spiningu od 15 września do końca lutego a więc odcinki morskie dopiero od marca.

#116 OFFLINE   honor000027

honor000027

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 28 grudzień 2016 - 19:25

Ups faktycznie istotne. Na szczęście wyjazd w marcu. Rozmawiałem kilka tygodni temu z "panią z inspektoratu" albo innego tam "urzędu morskiego" w Słupsku - nie pamiętam już gdzie się dodzwoniłem i pytałem o spinning w grudniu w łebskim porcie. Pani mnie ofukneła że od września do końca grudnia jest zakaz spinningu przez troć. Na 2017 może się zmieniło? W takim wypadku pytanie zawężam tylko do marca - ma sens brać w tym czasie spina?

#117 OFFLINE   honor000027

honor000027

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 06 luty 2017 - 18:41

To jak tam Panowie macie jakies doświadczenia z sandaczem w marcu ? Czy odpuścić temat i raczej inne gatunki obrać za cel ?

#118 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 06 luty 2017 - 18:53

http://szczecin.oirm...po zmianach.pdf


  • Krzysiek Rogalski lubi to

#119 OFFLINE   Maraky

Maraky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • LokalizacjaMesogeios

Napisano 06 luty 2017 - 19:43

To jak tam Panowie macie jakies doświadczenia z sandaczem w marcu ? Czy odpuścić temat i raczej inne gatunki obrać za cel ?

 

Z sandaczami w marcu zero doświadczeń, tylko śledzie, okonie i trocie niekiedy mi się trafiały.


  • Krzysiek Rogalski lubi to

#120 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 06 luty 2017 - 19:44

Waldku, ale pytanie było o marzec, a zakaz spina w granicach wszystkich portów morskich obowiązuje do ostatniego dnia lutego. Inna sprawa, czy w marcu nie ma już okresu ochronnego sandacza. Na wodach morskich w różnych częściach wybrzeża sandacz ma okres ochronny wiosną, w różnych terminach, a jak jest w Łebie, to już mi się nie chce szukać. Kolejna sprawa, to czy kłucie tak cennych ryb, gromadzących się w rzekach na tarło jest etyczne.

A odpowiadając autorowi pytania - w marcu to na trocie.

 

O, witaj Marku :)


Użytkownik Krzysiek Rogalski edytował ten post 06 luty 2017 - 19:45

  • popper i Maraky lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych