Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łeba - gdzie powędkować?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
217 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Kingfish

Kingfish

    Forumowicz

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPip
  • 217 postów
  • LokalizacjaBielawa
  • Imię:Rafał

Napisano 04 lipiec 2016 - 10:54

Wybieram sie do Łeby na wczasy 20-go sierpnia i zamierzam powedkowac,moze ktorys z kolegow wedkarzy tez bedzie w tym okresie i ma ochotę na wspolne wedkowanie,ja bede sie uganial za sandaczem i okoniem na spinning.
Moze ktoś z kolegow lowil w tym okresie i moze polecic jakies ciekawe miejsca?

#62 OFFLINE   Gobio Gobio

Gobio Gobio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1253 postów
  • Lokalizacjagórna Wisła
  • Imię:Wojtek

Napisano 04 lipiec 2016 - 11:46

Byłem kilka lat temu i ładnie gryzły sandacze na kanale. W pobliżu masz Żarnowieckie- warto wpaść chociaż na jeden dzień

#63 OFFLINE   Kingfish

Kingfish

    Forumowicz

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPip
  • 217 postów
  • LokalizacjaBielawa
  • Imię:Rafał

Napisano 05 lipiec 2016 - 01:57

Dzieki Gobio sprobujemy i na kanale

#64 OFFLINE   Pandar

Pandar

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 05 lipiec 2016 - 09:33

Czołem Koledzy, 

 

Wybieram się 24.07 i będę ponad tydzień, wszelkie newsy mile widziane.  Jako, że w mojej okolicy krucho z sandaczem, mile widziane rady - jak się przygotować do wyjazdu. Pozdrowienia. 


Użytkownik Pandar edytował ten post 05 lipiec 2016 - 09:36


#65 OFFLINE   victas401

victas401

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • Imię:Przemysław

Napisano 06 lipiec 2016 - 07:52

Witam, wybieram się z narzeczoną do Łeby prawdopodobnie od 11 lipca na 10 dni, może ktoś z was jest chętny na wspólne wędkowanie? W grę wchodzi również łowienie w nocy. Które pozwolenie najlepiej wykupić? Głównie łowię na feedery z gruntu, ale spinning też będę miał. Jak jest z rybką obecnie? Jakieś efekty? I czy na jeziorze ktoś może próbował?



#66 OFFLINE   victas401

victas401

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • Imię:Przemysław

Napisano 12 lipiec 2016 - 20:30

Jestem w Łebie od wczoraj i jeszcze nie wykupiłem żadnego zezwolenia. W sklepie na Kościuszki doznałem szoku cenowego, można w Łebie wykupić 6 zezwoleń. Morskie pozwolenie nie kosztuje 16 zł na miesiąc, tylko 70 zł, a na tydzień 30 zł. W porcie między kutrami nic nie bierze poza małym wegorzem 25 cm. Pani w sklepie odradzila wykupienie pozwolenia na odcinek rzeki należącego do parku, twierdząc że tam nie ma ryb. Nie wiem co robić, idę na główkę zachodnią zobaczyć co się dzieje. Dam znać jak ktoś będzie zainteresowany.

#67 OFFLINE   kolay

kolay

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów

Napisano 12 lipiec 2016 - 22:03

Masakra,ja dziś rozpocząłem urlop jutro rozeznanie bez kijów. Ponoć cienko również na dorszach.

#68 OFFLINE   Xibi

Xibi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 83 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Marcin

Napisano 12 lipiec 2016 - 23:02

Od 12 lat jeżdżę na wakacje do Łeby i łowię tylko na spining, na sandacza. Łowię na odcinkach od mostu do jeziora łebskiego. Najczęściej w okolicach tablicy z oznaczeniem Słowińskiego Parku Krajobrazowego. Łowię główkami 20-25g, gumy od 9-12cm SG Cannibal Fire Tiger, Mikado Fishuntery kolor 117, 112, 71.

 

Miejscowi łowią często na 5cm małe żywczyki, lub na małe kawałki śledzia.


  • Maciek Rożniata lubi to

#69 OFFLINE   Kingfish

Kingfish

    Forumowicz

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPip
  • 217 postów
  • LokalizacjaBielawa
  • Imię:Rafał

Napisano 13 lipiec 2016 - 00:08

Xibi jak tam gleboko jest i jaki uciag ze glowki 25g?

#70 OFFLINE   Gadget

Gadget

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaRumia

Napisano 13 lipiec 2016 - 07:19

Siema niekiedy jest tak, że woda w ogóle stoi wtedy miałem najsłabsze brania. Ale w ciągu jednej godziny potrafi płynąć do morza następnie się odkręcić i płynąć w do jeziora. Najlepsze brania były jak płynie do jeziora, były momenty ze 30g na DS ledwo dało się łowić taki był uciąg. Proponuję spróbować właśnie na drop-shota był mego skuteczny na tej wodzie. W tym okresie najlepsze efekty miałem na wodzie morskiej. Wody Parku fajne ryby dawały jesienią. Na Słowińskim Parku Narodowym jest zakaz łowienia na martwe rybki. Proponuję się zapoznać z zasadami jakie panują na danym odcinku, woda w Łebie jest podzielona na 3 gospodarzy i każdy ma inny regulamin.

 

Pozdrawiam i połamania!!



#71 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 13 lipiec 2016 - 07:27

Jest gdzieś mapa która graficznie opisuje który odcinek jest którego gospodarza? Może ktoś by na google maps naniósł bo można się zakręcić:)



#72 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 13 lipiec 2016 - 08:30

Ja to bym na waszym miejscu pobiegał za trocią, bo woda na Łebie jest wysoka i trącona, a wiem że ryby w wodzie są bo znajomi łowią. 

 

Akurat okolice Łeby to chyba jeden z najlepszych pod względem wędkarstwa kurort turystyczny.



#73 OFFLINE   Xibi

Xibi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 83 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Marcin

Napisano 13 lipiec 2016 - 09:30

W kanale 1m od brzegu i 3-4m głębokości. Na środku do 10m. Czasami jest bardzo silny nurt i wiatr, i kontakt z przynętą jest prawie zerowy. Jeśli chodzi o brania to nie ma reguły. Teoretycznie noc, ranek najlepsza pora, ale dużo ryb miałem od 12.00-15.00 gdzie była patelnia 30*C, a woda prawie stojąca. Najlepiej jak woda płynie z morza do jeziora. Są dni, gdzie woda jest bardzo czysta, wtedy nigdy nie złapałem sandacza. Podpowiem, że bardzo dużo brań sandacza to skubnięcie za ogonek. Bardzo mało jest zdecydowanych brań w lipcu i sierpniu.


  • Pandar lubi to

#74 OFFLINE   Pandar

Pandar

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 13 lipiec 2016 - 17:32

Jestem w Łebie od wczoraj i jeszcze nie wykupiłem żadnego zezwolenia. W sklepie na Kościuszki doznałem szoku cenowego, można w Łebie wykupić 6 zezwoleń. Morskie pozwolenie nie kosztuje 16 zł na miesiąc, tylko 70 zł, a na tydzień 30 zł. W porcie między kutrami nic nie bierze poza małym wegorzem 25 cm. Pani w sklepie odradzila wykupienie pozwolenia na odcinek rzeki należącego do parku, twierdząc że tam nie ma ryb. Nie wiem co robić, idę na główkę zachodnią zobaczyć co się dzieje. Dam znać jak ktoś będzie zainteresowany.

 

 

Masakra,ja dziś rozpocząłem urlop jutro rozeznanie bez kijów. Ponoć cienko również na dorszach.

 

 

Koledzy nie poddawajcie się, "pani w sklepie" to nie jest wyrocznia, czekam z niecierpliwością na relacje z nad wody-  połamania.



#75 OFFLINE   victas401

victas401

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • Imię:Przemysław

Napisano 13 lipiec 2016 - 19:29

Dziś karta morska wykupiona na tydzień, łowilem z zachodniej zielonej główki rzucając daleko w morze, efekt zerowy, dwie babki złapane z gruntu przy brzegu główki. Potem łowilem przy moście gdzie większość ale tam tylko feddery lub spławik, mały haczyk i można wyciągnąć babke okonie lub leszczyka. Jutro idę ze spiningiem w porcie, jak nic nie będzie to kupię pozwolenie za most. Dzisiaj gadałem z wędkarzem co był na mors d na dorsza, złapał 3 bolki, a najwięcej gość miał 5 szt w tym dwa po 20 cm

#76 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1397 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 13 lipiec 2016 - 20:14

Dziś karta morska wykupiona na tydzień, łowiłem z zachodniej zielonej główki rzucając daleko w morze, efekt zerowy, dwie babki złapane z gruntu przy brzegu główki. Potem łowiłem przy moście gdzie większość ale tam tylko feedery lub spławik, mały haczyk i można wyciągnąć babkę okonie lub leszczyka. Jutro idę ze spiningiem w porcie, jak nic nie będzie to kupię pozwolenie za most. Dzisiaj gadałem z wędkarzem co był na mors d na dorsza, złapał 3 bolki, a najwięcej gość miał 5 szt w tym dwa po 20 cm

Jak chcesz połowic dorsze w Łebie, to popróbuj na Hydrografie.



#77 OFFLINE   wiwaldi1970

wiwaldi1970

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • Lokalizacjapomorskie/Warszawa

Napisano 13 lipiec 2016 - 22:25

Hydrograf to pierwsza liga w Łebie. Mirek naprawdę jest dobrym szyprem. Byłem u niego sporo razy i nigdy się nie zawiodłem. Polecam, chociaż ciężko się wbić.

#78 OFFLINE   victas401

victas401

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • Imię:Przemysław

Napisano 14 lipiec 2016 - 20:16

Witam dziś od rana leje, po 12 pochodziłem po porcie z gumami i woblerami i niestety nic. Kolega był na odcinku rzeki prywatnym za mostem i tez nic, z gruntu na robaka w porcie pełno zielska, woda się cofa do jeziora. Niestety znowu porażka i wyników brak.

#79 OFFLINE   Kingfish

Kingfish

    Forumowicz

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPip
  • 217 postów
  • LokalizacjaBielawa
  • Imię:Rafał

Napisano 17 lipiec 2016 - 20:11

Dzieki wszystkim za info z Łeby,piszcie czy coś skubie na spinning i gdzie?

#80 OFFLINE   victas401

victas401

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • Imię:Przemysław

Napisano 19 lipiec 2016 - 00:16

Witam, w Łebie ryb nie ma niestety. Brak wyników i na dorsza i w porcie i z główki i na rzece Łebie, jedynie można się pobawić na łabędzim stawie na spławik. Tam dostałem sporo karasia oraz dwa karpie ok 30 cm. Ale to tylko na spławik i grunt 40 cm i kukurydza. W nocy w porcie nie bierze ani na filet ani na robaka, miejscowi wyłapali sandacza w jego okresie ochronnym i mają pełne zamrażarki. Poza tym sieci na jeziorze skutecznie odcinają sandacza od portu. Pozdrawiam.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych