Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Casting do Jerków i gum.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
79 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Kaczuszka

Kaczuszka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 19 październik 2021 - 22:07

Cześć, 

 

Przeszperałem forum ale nie mogę znaleźć zadowalającej odpowiedzi. 

 

Szukam casta, którym ogarnę jerki i gumy ( Rutta, slider 12, sweeper, bustery, Westiny shad teezy max 22 cm, SG roache 17, puls shady 18). 

 

Z łódki. 

 

Jest coś takiego, co nie będzie mega sztywne, żeby wyrzucić gumę i za miękie, żeby pobawić się jerkami? 

 

Patrzyłem na kije abu i na westina w-3 w granicach do 80-90g. 

 

Budżet do 600 zł, znajdę coś ciekawego? 



#2 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 19 październik 2021 - 23:38

http://jerkbait.pl/t...lerów-i-jerków/

http://jerkbait.pl/t...w/#entry2767717

http://jerkbait.pl/t...-wiekszych-gum/


  • croock, golsyl i S.N. lubią to

#3 OFFLINE   Patron

Patron

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaIrlandia
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:Bochunewicz

Napisano 19 październik 2021 - 23:43

Obawiam sie ze ciezko bedzie znalesc zadowalajaca opcje polaczenia kija pod gumy i jerki.Sporo ludzi tak lowi i nie mowie ze sie nie da...ale to tez zalezy od wielu warunkow np czy lapiesz z lodzi czy z brzegu itd.Ja osobiscie szukalbym troszke mocniejszego kija niz te 90g tym bardziej ze czasem trzeba jerka poprowadzic szybciej i tu mocniejszy kijek ma przewage.Moze rozejrzyj sie za dragonem big bait jerk do 120g.Z tego co kojarze ma okolo 2m dlugosci dosc fajnie pracuje pod ryba i od biedy gumami tez porzucasz.Odrazu dodam ze nie jestem ekspertem i nie przezucilem przez rece towaru z kilku sklepow wedkarskich.

#4 Guest_Drac_*

Guest_Drac_*
  • Guests

Napisano 21 październik 2021 - 18:47

Dragon Ultima?
198cm, od 40 do 90g.
Krótki dolnik - super do prowadzenia Jerka, do rzucania klockami tak sobie... Mi się super rzucało do czasu przejścia na kije z dluuuugimi dolnikami :)
Przez długi czas mój podstawowy kij do gum i jerkow.

#5 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1743 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 21 październik 2021 - 19:17

Michał, to jest następca Ultimy do 80g.? (Bob miał takiego) . I czy ten patyk jest dostępny?



#6 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4551 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 21 październik 2021 - 19:22

Żadnym kijem z krótkim dolnikiem nie da się komfortowo łowić w dłuższym okresie czasu. Uniwersału do gum i jerków na ciężej też nie ma choć można próbować szukać kompromisu.

#7 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1743 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 21 październik 2021 - 19:39

Sławcio, pewnie że nie ma. Ale można popróbować patykiem ok. 210-220 cm długości i kompromisowej akcji. Nie znam takiego ale cosik by się wybrało z bogatej oferty patyków na rynku. Nie przerabiałem tematu. Po prostu mam osobne kije do tych metod.


  • S.N. lubi to

#8 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4551 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 21 październik 2021 - 19:42

Na 2 czy tam nawet 4 godziny da się. Co innego jak przyjdzie machać 2 albo 4 dni 😉

#9 OFFLINE   Komar

Komar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • Lokalizacjapołudniowy zachód
  • Imię:Robert

Napisano 21 październik 2021 - 19:44

Parę miesięcy temu też miałem taki dylemat i rozwiązałem sprawę kijkiem od Savage Gear SG2 Power Game 221cm, 40-80 gr. Kijek tani,ale bardzo fajny,gumy i jerki po 100gr nie są problemem. 



#10 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1743 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 21 październik 2021 - 19:49

O to mi chodziło. Nie znam oferty SG 4, ale znam Ciebie, Robercie, i skoro jest jak piszesz, to właśnie jest to ten kompromis. P.S Kopę lat, Robert, Pozdrawiam.



#11 OFFLINE   Komar

Komar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • Lokalizacjapołudniowy zachód
  • Imię:Robert

Napisano 21 październik 2021 - 20:28

Pozdrawiam również Piotrze.Rzadko się tutaj udzielam,chociaż zaglądam często.



#12 OFFLINE   wiwaldi1970

wiwaldi1970

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • Lokalizacjapomorskie/Warszawa

Napisano 22 październik 2021 - 15:44

Parę miesięcy temu też miałem taki dylemat i rozwiązałem sprawę kijkiem od Savage Gear SG2 Power Game 221cm, 40-80 gr. Kijek tani,ale bardzo fajny,gumy i jerki po 100gr nie są problemem.


Poczytałem i dzisiaj zakupiłem. Pierwsze wrażenia pozytywne. Jak przestanie wiać to ruszę na testy wodne.
  • Novis lubi to

#13 OFFLINE   Komar

Komar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • Lokalizacjapołudniowy zachód
  • Imię:Robert

Napisano 22 październik 2021 - 18:46

Poczytałem i dzisiaj zakupiłem. Pierwsze wrażenia pozytywne. Jak przestanie wiać to ruszę na testy wodne.

Nie pożałujesz. Przyjemności z operowania przynętami.
Pozdro


Użytkownik Komar edytował ten post 22 październik 2021 - 19:44

  • wiwaldi1970 lubi to

#14 OFFLINE   Anonymous

Anonymous

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 119 postów

Napisano 23 październik 2021 - 06:07

Cześć, 

 

Przeszperałem forum ale nie mogę znaleźć zadowalającej odpowiedzi. 

 

Szukam casta, którym ogarnę jerki i gumy ( Rutta, slider 12, sweeper, bustery, Westiny shad teezy max 22 cm, SG roache 17, puls shady 18). 

 

Z łódki. 

 

Jest coś takiego, co nie będzie mega sztywne, żeby wyrzucić gumę i za miękie, żeby pobawić się jerkami? 

 

Patrzyłem na kije abu i na westina w-3 w granicach do 80-90g. 

 

Budżet do 600 zł, znajdę coś ciekawego? 

 Z mojej obserwacji wynika to, że jak chcesz rzucać i prowadzić duże gumy około 20-22cm i jerki tym samym patykiem to lepiej kupić kij typowy do gum . Mam oczywiście krotki kij do jerków i długi do gum (oba Shimano Yasei , jeden pike do 120 drugi jerk do 80g) . Czasem zadarzało mi sie nie brac kija pod jerki, a zachciało mi sie jerkować i tak szczerze powiem, że o wiele wiekszy dyskomfort czułem rzucając duzymi gumami krotkim kijem niż długim jerkami. Powiedziałbym , że tym długim kijem całkiem sympatycznie rzucało sie i prowadziło jerki. 


  • Mirek* i Kaczuszka lubią to

#15 OFFLINE   chulo

chulo

    Forumowicz

  • TWÓRCY+
  • PipPip
  • 370 postów
  • Lokalizacjapwbaits.pl
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Wasilewski

Napisano 23 październik 2021 - 11:38

Parę miesięcy temu też miałem taki dylemat i rozwiązałem sprawę kijkiem od Savage Gear SG2 Power Game 221cm, 40-80 gr. Kijek tani,ale bardzo fajny,gumy i jerki po 100gr nie są problemem. 

Używam od tego roku SG4 (cast) 12-32 gr zarówno do gum, blach, mniejszych jerków (do 50gr) Opis kija zły , moim zdaniem dół ok 12gr ale góra na spokojnie 50gr ogarnia. Przy 70gr już było ryzykownie. Pewnie w wyższej gramaturze Ci dopasuje. Uniwersalny kijek (według mojej opinii oczywiście) 
 



#16 OFFLINE   Kaczuszka

Kaczuszka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 23 październik 2021 - 20:46

 Z mojej obserwacji wynika to, że jak chcesz rzucać i prowadzić duże gumy około 20-22cm i jerki tym samym patykiem to lepiej kupić kij typowy do gum . Mam oczywiście krotki kij do jerków i długi do gum (oba Shimano Yasei , jeden pike do 120 drugi jerk do 80g) . Czasem zadarzało mi sie nie brac kija pod jerki, a zachciało mi sie jerkować i tak szczerze powiem, że o wiele wiekszy dyskomfort czułem rzucając duzymi gumami krotkim kijem niż długim jerkami. Powiedziałbym , że tym długim kijem całkiem sympatycznie rzucało sie i prowadziło jerki. 

 

 

Właśnie patrzyłem na ten Yasei pike do 100 gram, powiesz coś więcej o tym kiju? 2.30 długości patrzyłem, jak pracuje, jak czucie? 



#17 Guest_Drac_*

Guest_Drac_*
  • Guests

Napisano 24 październik 2021 - 16:36

Michał, to jest następca Ultimy do 80g.? (Bob miał takiego) . I czy ten patyk jest dostępny?


Chodziło mi właśnie o ten kijek o którym napisałeś. Opisany do 80g, realnie może więcej. Nie widziałem go dawno w ogłoszeniach ale i nie szukałem.

BOB miał, chyba nawet utopił jednego :)
  • Bolesław lubi to

#18 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1743 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 24 październik 2021 - 17:43

Miał kupił drugiego, ale chyba sprzedał. 



#19 OFFLINE   Anonymous

Anonymous

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 119 postów

Napisano 24 październik 2021 - 20:51

Właśnie patrzyłem na ten Yasei pike do 100 gram, powiesz coś więcej o tym kiju? 2.30 długości patrzyłem, jak pracuje, jak czucie?


Ja mam wersje 250cm do 120 gram. Nie narzekam. Przerobiłem sporo patyków ze średniej półki do tych zastosowań. I ten mi leży najbardziej. Ma zapas. Dobrze trzyma rybę . I nie jest pałowaty. Chociaż parabolik to nie jest. Jedyny minus wg mnie to dolnik. Mógłby przy tej długości być troszkę dłuższy, ale tragedii nie ma.

Użytkownik Anonymous edytował ten post 24 październik 2021 - 20:57


#20 OFFLINE   Mundurowy

Mundurowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 postów
  • LokalizacjaWolna Polska

Napisano 03 listopad 2021 - 17:13

Użytkuje ktoś dragon flasch xc40p jerk 90 /198cm , chciałbym nim łowić tylko jerkami typu sweeper 14 ,slider 10 i 12 i czasami jakaś większa guma, typowo pod szczupaka.

jak się ma z opisem cw 60-90 czy prawidlowo opisany .będę wdzieczny za odpowiedz


  • soviet lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych